Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesu li Srbi(Serbi), ipak najstariji narod na planeti?  (Pročitano 515345 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vazi.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Evo me. Na pocetku pise i o ostalim grupama, a zatim o vec pomenutoj. Tekst je mozda malo poduzi ali ga vredi procitati, dosta je i zanimljiv. Smile

O Srbima koji su naselili predele iza Kaspijskog mora i tu osnovali drzavu Serbanija, Boskovic u svojoj "Istoriji sveta" kaze: "Herodot slovenska plemena izmedju Dona i Dnjepra naziva drugim imenima a Ptolomej ih naziva Antima, Venetima ili Srbima, kao ograncima sarmatskog naroda". Rus Ilovejski smatra da su to sve bili Srbi. A u vezi iranskih Skita istorijski je uvrdjeno da su oni u te sarmatske krajeve provalili 300 godina pre Hrista. Kako je Herodot ziveo 450 godina pre Hrista otuda je logicno sto je Srbe nazivao Skitima. Prokopije iz Cezarije pisao je pre cetrnaest vekova da su izmedju Kaspijskog i Azovskog mora ziveli Huno-Sibiri. Dokazano je da su Hune potisli Kinezi i u tim zemljama osvojili srpske kraljevine te Srbe naterali da se odatle sele zajedno sa Hunima na zapad Evrope. Prokopije o Hunima pise kao o praocima Madjara. Joan Tomka Saski pise da je u zemlji izmedju Kavkaza i Dona bila zemlja Serbanija, u kojoj su se posle hiljadugodisnjeg kretanja nastanili Srbi, na svom putu iz Indije. Ti Srbi zvali su se jos i Brdjanima, a njihov prvi staresina zvao se "Gospodin" i cesto je pod svojom kontrolom imao vise stotina hiljada konjanika. Rimsko-grcki istoricar Strabon pisao je 70 godina pre n.e: "U zapadnoj Aziji zive Srbi Brdjani. Oblak, car Srba, poslao je kralju Farnaku dvadeset hiljada konjanika, a "Gospodin", vladar Brdjana, poslao mu je dvesta hiljada". Strabon kaze da su se ti isti Srbi nalazili na tom prostoru preko 400 godina, sve dok ih Huni nisu proterali u Evropu. Grcki istoricar Teofan pise: "Prve godine vladanja cara Justinijana (520 godina n.e) sto hiljada Huna-Sabira preselilo se pod vocstvom udovice njihovog vodje Rimljanima i nastanilo na Balkanskom poluostrvu". O ovoj seobi pisao je i Safarik, navodeci da su Srbi iza sebe ostavili reku Serpu, koja utice u Volgu u moskovskoj guberniji sreza Serbuhov. Reka Serpa i danas tece kroz zemlju Kozaka, a na zapadnoj strani Kaspijskog mora postoji i danas predeo zvan Serbanija, sa gradicem Berdjanska. Tamo je 1890-tih godina ziveo Marko Djuraskovic, kome je car Aleksandar Treci poklonio imanje za stecene zasluge, a njegov brat Filip sluzio je kao telohranitelj Kralja Nikole.


Treca grana Srba, koja se na svom putu od Indije selila uz granice Kine, zaustavila se u danasnjem Sibiru. Sacuvani su podaci o njihovim vladaocima Banu Janci, Ranku, Cicanu, koje su zapisali Kinezi u svojoj hronici. U Kineskoj hronici pisalo je o caru Tanci, koji je imao pet sinova, koji nakon oceve smrti izdele zemlju i time je potpuno oslabe. Kinezi su o caru Tanci pisali legende. Dokaz da su Srbi ziveli sa Kinezima vidi se iz nekih reci u kineskom jeziku koje su istovetne sa srpskim. Takve su: madri - mudri; knig - knjiga; slon - slon; raj - raj itd. Ova grupa Srba, koja ostavi ime Sirbiriji (Sibiriji) preko Urala usmerila se dalje ka Evropi. Ali i pre njihovog dolaska Srbi su se vec bili nastanili u predelima oko Baltickog mora.

Kako navodi Sima Lukin-Lazic, veci narodi Evrope svoja porekla su vezivali za legende. Tako su Grke stvorili njihovi Bogovi na Olimpu, dok su Rimljani nastali od Romula, koga je othranila vucica. Srbi su, medjutim, morali prepesaciti Aziju i Evropu i vekovno se boriti za opstanak. Na putu od Kine, preko Sibira, do Evrope, za cega im je trebalo desetine vekova, pali su pod ropstvo Huna. U svakom od tih ratova gotovo su bivali prepolovljeni. Srbima iz Sibirije pridruzili su se Srbi iz Serbanije, pa su se seleci se na zapad jedni naselili oko reka Volge, Dona, Dnjepra i Dnjestra, dok su drugi zaposeli danasnje oblasti Poljske i Galicije. Ta grupa Srba osnovala je tamosnju drzavu Belu Srbiju ili Bojku. Procene su da su se ta naseljavanja zbila 1600-1300 godina pre Hristovog rodjenja. Bela Srbija zauzimala je prostore izmedju Karpata i Visle. Oni koji su ziveli po hrbatima, izmedju Karpata i danasnje Ceske, nazvase se Hrvati (od reci hrbati) i kasnije osnovase svoju drzavu Belu Hrvatsku, ali i dalje zadrzase obicaje i jezik srpski. Rajic je pisao: " Srbi se naselise iznad Crnoga mora u Sarmaciji evropskoj i nastavahu u Velikoj Srbiji". I danas se severni sarmatski Srbi zovu Beli (Belorusi). Po grckom istoricaru Halkokondilasu Tribali (Ilirski Srbi) su dosli u ove krajeve iza Dunava, danasnjih predela Rusije, kraja koji se zove Sarmacija i to su ostaci srpskog ogranka koje se iselilo u Ilirik. I danas u Galiciji zivi malorusko pleme koje sebe naziva Bojki, isto kako su Srbi sebe zvali dok su ziveli u Beloj Srbiji. Valtazar Bogisic za maloruse tvrdi da su najslicniji Srbima. On kaze da u taj narod spadaju slavni donski i zaporoski Kozaci. A za dokaz navodi pesmu "Devojka Ruzici", koja je toliko istovetna na srpskom i ukrajinskom da je oba naroda potpuno mogu razumeti na oba jezika.

Treci ogranak Srba, seleci se na zapad i sever Evrope otisao je najdalje, duz Baltickog mora i reke Labe, gde su pre 3300 godina osnovali Balticku Srbiju, koja je dopirala cak do Danske. Ona plemena koja su tada zaposela danasnju Cesku i Nemacku zvao se Velika Srbija. Stvorena je pre oko 2700 godina. Ti Srbi prvi su se sukobili sa Germanima i dali im ime Nemci. Ti Srbi, opkoljeni sa svih strana, tokom vremena, iscezli su gotovo sasvim izuzev maloga dela u Saksonskoj oblasti i to su Luzicki Srbi, koji su i do danas sacuvali svoj jezik i ime u Istocnoj Nemackoj. Pre asimilacije Srbi su ziveli u Pruskoj (Hanover i Brandenburg, tada Branibor). Racki je pisao da su pre Nemaca tu ziveli Polabski Srbi: Ljutici, Ratari i Moracani. Maretic i Racki, oba Hrvata, navode Srbe Rujance koji su pod pritiskom Nemaca najpre iselili u Makedoniju, a odatle ih je car Justinijan prebacio u Malu Aziju. Ovi Rujanci, balticki polabski Srbi, bili su ugledan narod i imali su hram boga Svetovida u gradu Arkoni, imali su svoga cara i utvrdjene gradove. Nemci su ih zvali Ljutice, kao hrabre i zestoke. Rimskogalski pisac Vibius Sekvester navodi da su u njegovo doba, pre vise od petnaest vekova, svi polabski Sloveni nazivali sebe Serbeti. U hronici sacuvanoj u Minhenu citira se da su Srbi bili tako veliko carstvo da su od njih postali svi slovenski narodi. Racki i Maretic se slazu o postanku slovenskih imena tek u sestom veku nove ere. A Rimljani i Grci su jos preko dve hiljade godina na Baltickom moru nasli narode Vende ili Srbe. Srpski istoricar Milos Milojevic kaze: "Grupa Srba koja je od kitajske imperije dosla preko Sibira u Evropu nastanila se u danasnjoj Nemackoj, Francuskoj, Holandiji, a deo cak presao u Englesku, gde su iscezli medju anglosaksoncima, ostavivsi mnoga imena reka, sela i gradova cisto srpskog jezickog porekla". Nadjeni su tragovi da su Srbi doprli cak do Svedske, o cemu svedoci zvanicna titular svedskog kralja, u to vreme je bio zajednicki kralj svedski, norveski i vendski. Rus Gilferding i Nemac Helmhold pisu da su Srbi u Baltickoj Srbiji imali svoga cara i to pre vise od tri hiljade godina, znaci trinaest vekova pre Hristovog rodjenja. Safarik ukazuje na poreklo sadasnjih Srba iz Velike Srbije (Sebrani spisi I-43), gde katolicki biskup Dubrava kaze: "Srbi osvojise Gornju i Donju Luzicu i uzese ime Luzicani". I opet Rajic opisuje borbe najsevernijih i najzapadnijih Srba sa Saksoncima, gde Saksoncima ubise 53,000 vojnika, a u drugom ratu ubise danskog kralja. Proslavljeni srpski vojskovodja bio je Zvjezdodrag, a zatim Beoslav, koji je ratovao sa Francuzima. Ti Srbi ratovali su i sa Karlom Velikim i unistili im 32,000 vojnika. Iza toga, borise se opet sa Dancima, gde pogibe kralj Danske i pobedise Srbi u Jitlandu. Tada dodje do razdora medju Srbima, sto ih je kostalo opstanka kao i uvek. Jedni Srbi pomagali su Franke, a drugi Saksonce i Dance. Kada su 772 godine Srbi ratovali zajedno sa Karlom Velikim protiv Saksonaca Srbi Ljutici prodrli su u Bodricke krajeve i opljackali ih. Karlo Veliki sa vojskom Srba Bodrica 789 godine pod vocstvom kneza Vucana predje Labu u zemlju Ljutica, sve popali i opustosi i prisili vojvodu Ljutica na pokornost. Posle kneza Vucana dodje knez Drasko, a zatim knez Slavomir, koji su svi bili verni Karlu Velikom. Godine 808 Ljutice udare na Bodrice i popale im zemlju, a 812 Karlo Veliki zajedno sa Bodricima opet pokori Ljutice. Tokom tih dugih borbi nepotrebno su svi iskrvarili, da bi 30 godina kasnije, 840 godine slozili Ljutice i Bodrice da zajedno udare na Ludovika i nanesu mu velike gubitke. Te borbe Srba i Saksonaca nastavljane su 927, pa 937, 955 i 1000-e godine, nepotrebno se medjusobno unistavajuci. Ratovi su nastavljani sve do kraja 12-og veka, dok konacno Nemci ne nastanise srpske opustosene zemlje i prezivelo stanovnistvo germanizovase. Za istoriju ostade samo malo ostrvo Luzickih Srba kao uspomena na stare vekove i slave. Nemac dr A. Hefner, povodom serije "Traganje za korenima Srba" pise o potonulom gradu Vineti, kao nekada najvecem gradu Evrope, koji je bio ponos lepote i naziva ga "Atlantidom severa" i "Slovenskim Amsterdamom". I sada ribari nerado bacaju mreze u tom delu Severnoga mora, jer im se cini da iz zelenih dubina dopiru zvuci crkvenih zvona i deciji plac, sa zagorom ljudi na trgovima. Ceni se da danas zivi svega oko 300,000 Luzickih Srba, a Nemci ih zovu Luzicanima ili Vendima. Oni sami za sebe govore da su Srbi. U Gornjoj Luzici kazu; "Sim Serb - Srbin sam", a u Donjoj Luzici kazu: "Sam serpski - ja sam srpski". Imaju cak i svoju himnu "Hisce Serbstvo nezhubljene - srpstvo jos nije izgubljeno".

Smrcu poslednjeg kneza Pribislava Srbi su izgubili svoju slobodu 1134 godine. U petnaestom veku varosi su im vec postale nemacke, a sela u 18-om veku. Tako je nestao jedan dobar narod, koji je tu ziveo hiljadupetstotina godina pre Nemaca.

Cehoslovaci dovode svoje prvo postojanje od kralja Sama ili Samka, ili Svevlada, koji je u sedmom veku osnovao Moravsko carstvo. Francuski pisac Fredegar, savremenik Samkov, naziva Samka srpskim kraljem. On u svojoj hronici kaze da je srodnik Samkov, knez Luzickih Srba Dervan presao na stranu Svevlada. Od Ceskog istoricara Polackog ostao je zapis da se za njihovo ime culo tek dve stotine godina kasnije, kada su se organizovali kao narod u devetom veku sa moravskim carstvom koje je stvorio njihov vladar Svetopuk.

Razlozi srpske propasti, pored vojnicke, su naivnost i dobrocudnost (bolecivost) i hriscanska vera. Srbi su dozvoljavali Jevrejima i Nemcima useljavanje u njihove krajeve i trgovinu, knezovi su ih primali na svoje dvorove sto ih je kostalo asimilacije. Srbi su od svih slovenskih naroda bili najodaniji svojoj veri i svom Bogu Svetovidu. To ukazuje da su Balticki i Balkanski Srbi istog porekla. Srbi su jedini slovenski narod koji veruje u kucne zastitnike, svece, Krsne slave. Srpska rec Slava potice od vedskih vremena a oznacava odavanje nejvecih pocasti svecu zastitniku porodice i ognjista. Hiljadugodisnji je obicaj da Samo Srbi Slavu Slave. A cini se da i to moze biti osnov za nastanak reci Sloven.

Dosta je napisano i o poreklu Nemaca od Pruskih Srba, cemu se protive neki istoricari dok drugi to potenciraju. Slavni kancelar Oton Bizmark cesto je pricao u svom dnevniku da njegova baba nije znala ni jedne nemacke reci vec samo sorabski (srpski). U 17-om veku Lajbnic je rekao ruskom caru Petru Velikom: "Nase je poreklo isto, oba smo Sloveni", a za Lajbnica rektor Velike Srpske skole Nesic kaze: "On je cedo junackog srpskog naroda, ciji je jedan deo pre 12 vekova ostavio te krajeve i doselio se na Balkan".
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
E, oterase me moji sa interneta, ajd ako budes imao neki komentar odgovoricu ti sutra posle pola dva, dva. Vazi? Ajd sad odoh, pozdrav. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Skidam kapu.Sad ti verujem.Jedino kineskim spisima verujem jer su oni bili najtacniji i Kinezi su zabelezili svako carstvo od pamtiveka.Samo mi nije jasno:Sta nam je bilo,jesmo li dobili kolektivnu amneziju pa sve zaboravili.Mislim nemoguce je da se jedan takav oooooogroman deo istorije Srbije biva prosto zaboravljen.
Pozdrav Smile Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Cekaj, prvo si rekao da su Srbi autohtoni narod Balkana, a sad pises o seobama iz Azije (sto podrzavam) ? Nije mi bas jasno. Jedino ako hoces reci da smo napravili krug. Malo mi je nelogicno da mi odavde krecemo ka Indiji u vreme kad Jonski i Dorijanski Grci dolaze u suprotnom smeru, a da ne dodje do dokumentovanih sukoba. Takodje si barem 10 potpuno razlicitih naroda podveo pod Srbe. Izvini ali ne ide. Nemoguce je sakriti carstvo te velicine. Kako Vatikan nije sakrio postojanje Mongolskog carstva. Mnogo se ta prica zasniva na igri reci, po mom misljenju.Balticki Srbi su opste poznata pojava. Lajbnic je najpoznatiji predstavnik. Za Bizmarka sam prvo ovde na fourmu procitao da mu je majka srpkinja, pa sam pronasao da nije, a za babu ne znam.

Poreklo prvog coveka jeste Afrika, jer je Lusi tamo pronadjena, a to je najstariji skelet. Medjutim ona nije bila crnkinja, jer su tada vladali potpuno drugi klimatski uslovi, da bi vrlo brzo usled ledenog doba, svi ljudi postali nesto poput danasnjih Eskima.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Sacekajte malo sad cu vam odgovoriti, samo sad moram da rucam. Vracam se brzo. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@ Fahrenheit

Vidi. Ajd, ako mozes, molim te, procitaj prvu stranu ove teme. Tu sam izneo jedan broj tekstova koje sam tada posedovao, a govore o ovome (u medjuvremenu sam nabavio jos nekih).
U vezi sa time da li smo mi sa Balkana ili iz Indije, cini mi se da sam rekao da postoje teorije i za jedno i za drugo. Mozda si pomesao sa tim, sto sam rekao za one osvajace da su osvajali do Indije, sto znaci da su krenuli sa Balkana, sto i jeste tacno, jer su se osvajanja desila kada smo vec bili uveliko na Balkanu.
Vrlo verovatno da si donekle, upravu kada kazes da smo kruzili, posto meni licno deluje vise verovatna ova prica da smo iz Indije, mada i ova druga teorija ima dosta dobrih argumenata. Prema svemu tome, meni se cini da je i jedno i drugo na neki nacin tacno, iako, mozda, na prvi pogled, izgleda nespojivo. Moguce da smo prvo nastali u oblasti Podunavlja (u prilicno dalekoj istoriji, da ne kazem, praistoriji), pa da smo se svi, ili samo jedno nase krilo, selili ka Indiji, pa onda krenulo sve ovo sto sam u prethodnom tekstu naveo. Ili smo, mozda, jednostavno, spoj dva naroda koja su otprilike u slicno vreme nastala i slicno se zvala, pa se na kraju nasli i pomesali, a ime im je ostalo slicno prethodnom. Sve ovo je dosta komplikovano, ali morate imati na umu da su ova istrazivanja relativno mlada i ima tu jos da se istrazuje, kao i da sam ja za sve ovo saznao, pre oko 2 ili 3 godine, za koje jesam procitao solidan broj tekstova i cuo razlicitih verzija prica, ali nisam ja to uzeo da studiram i detaljno istrazujem, pa da bi mi bas sve bilo jasno, jos uvek sam srednja skola i nemam bas sve vreme ovog sveta za to. Mada, verovatno cu upisati arheologiju, pa bi preko toga mogao dosta stvari da saznam, pa mozda nesto i da dokazem ili iskopam. Ali bitna je sustina, a to je, da smo najstariji narod na planeti i da smo tri puta osvajali svet (barem onaj tada poznati). St se tice Mongola, Mongoli ni izbliza nisu uradili ono sto smo mi, a to je da pokore kompletnu Evropu. Drugo, posle konacnog pada njihovog carstva oni se nikad nisu oporavili, a Evropske zemlje su vec dovoljno ojacale i oni vise nisu predstavljali nikakvu opasnost po zapad. Trece, Mongoli su osvajali i kineske teritorije (cak su i pokusali da napadnu Japance), pa je logicno da su Kinezi mnogo vise pisali o tome, pa onda Vatikan nije mogao da negira kineske istoricare, kad je Kina uvek bila sila, kao sto je i danas (a i Kineza je mnogo vise nego Evropljana, pa izmisljanje bilo cega protiv njihovog ucenja i misljenja  ne bi imalo smisla). Cetvrto, mozda i najvaznije je to, da ako bi Vatikan priznao tri srpska osvajanja sveta, morao bi i da prizna sve ostalo u vezi Srba sto povlaci to priznanje, a to je, da su Srbi preci skoro svakog evropskog coveka (kao i dobrog dela azijskih naroda, pa i africkih - zapravo svih, ali ajd), sto bi dovelo do toga da bi vecina evropskog stanovnistva pokusalo da se vrati korenima, usled cega bi doslo do velikih revolucija prema onima koji bi pokusali da ih zaustave i time bi se vladavina katolicizma (ne zelim da vredjam katolike, ali zaista smatram da je Vatikan jedno veliko zlo, ponavljam, nemam nista protiv ijedne religije, ali itekako imam protiv ljudi koji ih propovedaju na pogresan nacin), zapada ili kako god, zavrsila i vise se nikad ne bi ponovo uspostavila (mislim da je to prilicno dobar razlog).

@litricind

Hvala na podrsci. A sad samo da ti odgovorim na pitanje o zaboravu.
Sto vise tekstova procitam sve vise uvidjam da je, i pored toga, sto su dusmani menjali istorijske knjige i koristili iskljucivo rimljanske, grcke, a kasnije i germanske spise u kojima su ti narodi gledali sto vise da zatru pravu istinu, srpski narod, tog doba (a to je stari i dobar deo srednjeg veka), to vrlo dobro znao i sve to prenosio sa kolena na koleno. Ipak (ovo se odnosi na dusmane), i u njihovim redovima ima (istina, malo) i onih pravih istoricara, koji opisuju dogadjaje oko sebe onako kakvi i jesu, a takodje se i u tekstovima ovih lazljivih potkrade koja istina o Srbima.
Opet, ne smemo zaboraviti da je za to vreme u Evropi (neracunajuci nas) bio "mracni" srednji vek gde nije smelo nista o starim vremenima (a tu je nase carstvo) da se cita, ili jos gore prica. Prakticno je istorija bila ukinuta, nikom nije padalo na pamet da prica svojim pokolenjima o starim vremenima i time svoju decu dovoditi u opasnost, a moralo se verovati samo crkvi (vatikanskoj), sto je bila idealna podloga za stvaranje nove istorije.
Nakon svega toga dolaze, kao poruceni, Turci i nase ropstvo pod njima punih pet vekova (a to je skoro ceo novi vek). Jasno da je to dodatno pripomoglo gore navedenima i smanjilo broj onih koji su znali sta se zaista desilo.
Zatim mi se oslobadjamo Turaka, imamo jedno vreme samostalnu drzavu i onda dva Svetska rata i tek posle drugog uspeva da bude srusena kraljevska vlast u Srbiji, a na scenu stupa 50 god. komunizma (t.j. marksonije). Tu se siri "bratstvo i jedinstvo" ali ne u smislu da smo svi braca Srbi jos iz ranih perioda covecanstva, vec se potpuno podrzava germanska teorija o slovenima iz VI i VII veka, cime se skoro do kraja zatire srpstvo i sad smo tu gde smo. Uzgred, jasno da je i komunizam po slicnom postupku, kao i Vatikan, postupao sa protivnicima t.j. onima koji bi istinu mogli izneti na videlo.
Posle svega sad smo tu gde smo. Ali sve je veci broj nas koji pokusavamo, prvo Srbiji, pa onda i svetu da otvorimo oci i ukazemo na pravo lice onih koji su to sve skrivali, a pred svima izgledali kao bezgresna i casna bica.                  Mislite o tome Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tolika posvecenost-za svaku hvalu.Ako neko sa televizije ovo cita neka pokrenu neki dokumentarac(drugacije se kod nas ne mogu izneti u javnost ove informacije).Mozda mozes ti Rassanine da govoris u tom dokumentarcu?
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Svaka cast!! Smile Smile Smile
Ovo je jedan veoma zanimljiv tekst o nasoj istoriji.
Zasto bi odmah ovo odbacili kao neistinu?Zasto deluje toliko nemoguce?
Sve je moguce.Ja te takodje podrzavam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.