Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesu li Srbi(Serbi), ipak najstariji narod na planeti?  (Pročitano 511763 puta)
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Prvo, zelim da naglasim da nisam nikakav fanatik koji mrzi, omalovazava i ne postuje ostale nacije i religije, jer je to protivno mojoj veroispovesti, vec jednostavno, najvise na svetu volim svoju zemlju (takodje nisam ni radikal).
Drugo, da su postovali nacela pravoslavlja bi bila jako glupa tvrdnja, jer su Serbi tada verovali u vise bogova, a i pravoslavlje je nastalo mnogo 1000 godina kasnije (Uostalom, da su verovali u vise bogova i pise u tekstovima navedenim na pocetku). Takodje se Serbi nisu oduvek tako zvali, vremenom su menjali nazive.
Trece, zasto je tesko poverovati da su Srbi najstariji narod na svetu kada za to postoje i dokazi i zasto je tesko poverovati da je sve to skrivano i zatirano zahvaljujuci Vatikanu (kada znamo sta je sve katolicka crkva radila sa onima koji su imali drugaciji pogled na svet, kao i na sta je sve bila (a i sada je) spremna da bi sacuvala i uvecala svoje bogatstvo i moc), marksizmu i vecito ljubomornim tadasnjim Grcima (Koji su oduvek mrzeli Srbe - jer nisu mogli da shvate pojam carevine kao multietnicne drzave i drzave kojoj je bila veoma vazna teritorija; posto su oni imali samo gradove-drzave(polise) i cistu etnicku drzavu koja se sastojala iskljucivo od Grka). Ponavljam, radi se o antickim Grcima, ne o ovim danasnjim.
Logicno je da ce svi oni zeleti da zatru pravu istinu o Srbima, kada im ona steti, jer da se ona sazna mi bi smo shvatili ko smo i sta smo i tada bi konacno krenuli odlucnije u izgradjivanje Srbije u svetsku silu, a da to mozemo dokazali smo kad god bi nas svet ostavio malo na miru, bez ratova, sankcija i tome slicno. U svim Srbima bi se stvorila prava nacionalna svest i ne bi vise bilo nesloge, sukoba medju samim Srbima, mita i korupcije, kradje nad narodom od strane vlasti i sl., a tada bi Srbija postala neunistiva i samo bi Bog mogao da prekine njeno postojanje. Sve to ne odgovara zapadu i oni ce i dusu prodati djavolu da do svega toga ne dodje (jer bi tada krenula naplata dugova)
Jos jednom ponavljam, nije to sve pruvelicavanje i nerealno, cak naprotiv, vrlo je moguce, a i ako imamo vere u Boga onda nista nije nemoguce.
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jos da kazes da je Srbija bila u Africi i da su Srbi bili medju prvim plemenima koja su napustila Afriku i naselila Balkan.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
A Rimljani su preruseni Srbi, ili smo otisli u tu Indiju pre nastanka Rimskog carstva ? Ovo su nagadjanja, koja nisu potkrepljena materijalnim dokazima.
Kao da je neke sramota sto smo Sloveni, pa bi da budu nesto drugo.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Vec sam se uplasio da mi tema ode u zaborav Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@ litricind

Srbi su nastali ili na samom Balkanu, i to u oblasti Podunavlja, ili u Indiji, pa onda odatle dosli na Balkan. Uzgred, ta teorija, da su ljudi nastali u Africi je plasirana od strane onih koji se slepo bore protiv rasizma i nisam bas siguran u njenu verodostojnost (ovo sto sam rekao ne znaci da sam rasista, jer sam zaista protiv toga, ali sam i protiv opste zatucanosti u antirasizam (koji se samo svodi na to da je rasizam kada beli covek mrzi zutog ili crnog, a ne i na obratno), koji je, ustvari, postao upravo mrznja prema belom coveku i otisao, prvo u potpunu krajnost, a onda i sam postao rasizam).
Ali da ne skrecem sa teme...
Dakle, Srbi su, pod vodjstvom Nina Belova i njegovog brata Pika, uspostavili prvo svetsko carstvo, negde oko 2015 godina pre Hrista, koje je obuhvatalo pola Evrope, deo Azije i Afrike!
Nakon njega dolazi Serbo Makeridov (koga su jos zvali i Asur), koji osvaja celu Aziju do istocnih obala Indije (naravno nije osvajao Kinu i krajnji istok Azije), severnu Afriku i celokupnu Evropu (to je, maltane, bio ceo tada poznati svet)!
Tek 335-332 g. p.n.e., Aleksandar Karanovic, Veliki ide utabanim stazama njegovih prethodnika i osvaja daleke svetove. On je ujedno bio i treci srpski osvajac sveta (da, srpski, jer on i jeste bio Srbin). On nalazi Srbe izmedju reka Ind i Dzelama, koji su tu ostali od Nina Belova i ziveli u dva grada, od kojih se jedan zvao Serbija. Taj isti grad Aleksandar ulepsava i dogradjuje i naziva ga Aleksandrija Serbijska!
Samo da napomenem, tri osvajanja su se desila jer su se carstva posle smrti vodja raspadala, zbog one cuvene srpske nesloge kada Srbi budu prepusteni sami sebi, bez pravog vladara. I da: Ne stidi se niko da je Sloven (ovo je upuceno Fahenheit -u), jer su Sloveni Srbi (a ne obratno), a zasto smo nazvani bas Sloveni ima vise raznih teorija, ali to i nije tako bitno. Bitno je da je ta teorija o dolasku Slovena na Balkan u VI ili VII veku,mnogo otrcana i plasirana je od strane nordijske istorijske skole.
Razmislite Smile kakav ustupak cinite zapadnjacima ukoliko su sve ove tvrdnje tacne, kakav ustupak njima, a greh prema svom narodu. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
A dokaze za sve ove tvoje tvrdnje koje me bas uveseljavaju i veoma su mi interesantne? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li su to Kinezi potvrdili?Ako su Kinezi ove tvoje tvrdnje potvrdili u svojim pisanim izvorima iz onog doba onda prihvatam tvoje tvrdnje posto je poznato da su Kinezi zapisivali svako carstvo(i dosta podataka o njima) od pamtiveka.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Da bi ti ista dokazao, morali bi i ti i svi ostali da procitate knjige o tome ili da se informisete na neki drugi nacin o svemu ovome, jer je dokaza zaista mnogo i veoma je opsirno i komplikovano za objasniti ovako ukratko. Ali kad smo vec kod dokaza, kakve mi dokaze vi nudite da je tacna teorija koju smo svi ucili u skoli i koju je nametnuo zapad, Vatikan, masoni, mocnici ili kako ih ko vec naziva, sa ciljem da se sakrije poreklo evropskog coveka. Kakve to dokaze imate o verodostojnosti teorije o seobi Slovena na Balkan negde pocetkom srednjeg veka. Koji su to dokazi, kada arheoloska iskopavanja tumaci ko kako hoce, pisanih dokaza nema, kao ni nekakvih gradjevina (jer su, navodno, tad Sloveni gradili sve od drveta, providno). Ispada da smo se mi spletom srecnih okolnosti odjednom stvorili krajem starog veka, negde iza Karpata i dosli ovde da smetamo svima. Ako je tako to znaci da smo u to doba mi potpuno nerazvijeni u svakom smislu, a ako je tako, kako smo onda porazili balkanske starosedeoce, kako kaze zvanicna istorija. Ustvari, nismo mi ovde nikoga porazili, jer su to sve bila srpska plemena koja su zivela u Ilirskoj Srbiji (u to veme su, u Evropi, postojale tri Srbije: Ilirska, Dacka i Sarmatska). Ilirska se prostirala od Jadrana do Dunava i Crnog mora, na Balticko more je izlazila Sarmatska, koja se na jug prostirala do Dacke, koja se nalazila izmedju i na istok se sirila, cini mi se, do Tise. Da pojasnim, Rimljani su osvojili Ilirsku i oko pola Dacke Srbije, dok su druga polovina iste i Sarmatska Srbija bile netaknute od strane Rimljana. Prema tome, Srbi sa severa krecu u pomoc Srbima iz juznih zemalja i to je ustvari ta "seoba Slovena", koja je zapravo bila seoba Srba sa ciljem da pomognu svojoj juznoj braci i oslobode juzne krajeve svoje zemlje.
Dakle to sto smo ucili po skolama je krajnje smesno. Ja sam proucio i jednu i drugu verziju i zaista ova druga ima vise argumenata. Nije to umisljanje kako su svi okrenuti protiv nas i kako mi nismo nizasta krivi. Ima tu i nase krivice, kao sto su nesloga (koja nas je u istoriji puno kostala), komunizam (koji jeste bio antisrpski), kao i ovo sto sad radi dobar deo Srba, a to je naivnost i slepo verovanje svima drugima, osim Srbima. Pa cak da nam zapad ne zeli nista lose, sigurno nam ne zeli ni nista dobro, pa nisu valjda ludi, vazniji su oni sami sebi, nego sto smo im mi i ako se nas uspeh kosi sa njihovim (a kosi se), oni ce sve uciniti (a imaju i sa cime), da nam nanesu sto vise zla. Otvorite oci i shvatite da u politici nema ljubavi i casti, pomagace nam dok imamo iste interese cim se to promeni eto nama bombardovanja, namestenih ratova, izolacija i sl. Zato ne smemo da naivno upadnemo u njihovu klopku, jer cim dobiju sansu gledace da nas uniste, a mi im u tome jos i pomazemo slusajuci ih i uzimajuci njihove tvrdnje za istinite i merodavne. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Srbija je vecna

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava NS
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
E super da si pomenuo Kineze. Jesu, imali su zapise o Srbima jos dok su oni krenuli iz Indije u svojim velikim seobama, gde su se delili na tri grupe, a jedna od njih je krenula na sever, uz granicu sa Kinom u danasnju Sibiriju. Sad cu ti dati i nesto vise o tome, kopiracu jedan tekst, samo da vidim sta mi se desava sa Word -om. Smile
IP sačuvana
social share
Tetrakalcijumaluminoferit
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako cemo iskreno to smo i zasluzili.Ako smo uspeli da sj****o onoliko carstvo (sto ne znaci da prihvatam ono sto si ovde izneo) stvarno smo to i sazluzili.Ko nam kriv.A i dalje ostajem pri svojoj tvrdnji:Ako Kinezi potvrde-slazem se.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.