Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesu li Hrvati opterećeni viškom povijesti?  (Pročitano 6205 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
A stvarno Hrvati su iskompleksirani sa svojom istorijom pa kao nesto pricaju o nekoj buducnosti.Najveci uspeh u istoriji im je da su bili konjusari u Austo-Ugarskoj vojsci.A to za plavokose nemce je ne smesno nego zalosno.Neka mi Hrvati nabroje svojih 20 vojskovodja (naravno poznatim poput Putnika,Misica,Stepe,Sindjelica...)i neku njihovu bitku iz 1300 i neke.
Ali tesite se da imate bar malo bogatiju istoriju od Slovenaca  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
ti buraz ne kapiraš ništa , mene ta priča ne zanima , zanima me budućnost i da svom djetetu ostavim u nasljedstvo nešto konkretno, da ga naučim da stvara - ne da kune i jauče, a ne šuplju priču koju si vidim i ti nasljedio.

btw eno ti padoše neka dvojica tvojih suseljana iz Srba , stvarali valjda slavnu budućnost sa explozivom u Zadru .....  Smile Smile
« Poslednja izmena: 30. Nov 2006, 22:30:33 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Eh ako bi morao da biram ili povijest Srpsku ili Slovenski danasnju situaciju sa njenom povijesti,pa bio bih najveci Slovenac sto ga je Svijet ikada vidio!

Evo malo za Mistreade...

Ratomir i njegova pobijeda nad bavarskome grofu Herzog Lutwigu
Ljudevit i njegova pobijeda nad frankovima(oprostite ako nepisem sve korektno ali lakse bi mi bilo na Njemackom) god.819
Domogoj 864 od 876
Kralj Tomislav (Prvi Kralj Hrvatske) Domagojs Enkel, Tomislav, wurde 925 der erste König Kroatiens und gleichzeitig war dies auch der erste Königstitel in der Geschichte der Südslawen. Prvi kralj u povijesti juznih slavena...

Ima toliko stvari koje mozes da procitas i da vidis slavnu povijest Hrvatske...
« Poslednja izmena: 30. Nov 2006, 22:44:37 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
A stvarno Hrvati su iskompleksirani sa svojom istorijom pa kao nesto pricaju o nekoj buducnosti.Najveci uspeh u istoriji im je da su bili konjusari u Austo-Ugarskoj vojsci.A to za plavokose nemce je ne smesno nego zalosno.Neka mi Hrvati nabroje svojih 20 vojskovodja (naravno poznatim poput Putnika,Misica,Stepe,Sindjelica...)i neku njihovu bitku iz 1300 i neke.
Ali tesite se da imate bar malo bogatiju istoriju od Slovenaca Smile

Evo još jednog objektivnog i temeljito obrazloženog stava

Inače, na West Pointu se proučavaju taktički potezi vojvode Putnika... stateški se analiziraju Sinđelićeve kampanje... a Mišić se proučava prije Napoleona...

U britanskoj vojnoj akademiji u Sandhurstu najveća dvorana za predavanja trebala se nazvat Wellington Hall, ali su je ipak nazvali Putnik Hall u slavu tog velikana

U Francuskoj na St Cyru postoji čitav jedan kolegij pod nazivom "Vrhunski logistički strateški um - vojvoda Mišić"

Kako da ne... sve ratnik do ratnika, bez straha i mane... a najveći uspjeh je, pretpostavljam, "junački i nezadrživi" bijeg preko Albanije?

Ma daj, molim te...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
A stvarno Hrvati su iskompleksirani sa svojom istorijom pa kao nesto pricaju o nekoj buducnosti.Najveci uspeh u istoriji im je da su bili konjusari u Austo-Ugarskoj vojsci.A to za plavokose nemce je ne smesno nego zalosno.Neka mi Hrvati nabroje svojih 20 vojskovodja (naravno poznatim poput Putnika,Misica,Stepe,Sindjelica...)i neku njihovu bitku iz 1300 i neke.
Ali tesite se da imate bar malo bogatiju istoriju od Slovenaca Smile

Evo još jednog objektivnog i temeljito obrazloženog stava

Inače, na West Pointu se proučavaju taktički potezi vojvode Putnika... stateški se analiziraju Sinđelićeve kampanje... a Mišić se proučava prije Napoleona...

U britanskoj vojnoj akademiji u Sandhurstu najveća dvorana za predavanja trebala se nazvat Wellington Hall, ali su je ipak nazvali Putnik Hall u slavu tog velikana

U Francuskoj na St Cyru postoji čitav jedan kolegij pod nazivom "Vrhunski logistički strateški um - vojvoda Mišić"

Kako da ne... sve ratnik do ratnika, bez straha i mane... a najveći uspjeh je, pretpostavljam, "junački i nezadrživi" bijeg preko Albanije?

Ma daj, molim te...
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
@st_faca sada navodis neke Napoleone i sta ti ja znam.Nije ovde pitanje istorije Francuske ili Engleske ...
Vidis ti si recimo cuo i za Misica i za Putnika i Sindjelica ali ja najiskrenije kazem da za ove sto ih je tiger naveo naikada nisam cuo.
Ako hoces jos jednog vojskovodju Srbina eto ti i Aleksandar veliki (Alkesandar (ako se ne varam) Karanovic)
Jos nesto,ovde koliko vidim nije tema ni ekonomska situacija u zemlji tj poredjenje Slovenacke sa Hr ili Srpskom ekonomijom.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pa nisi cuo ali eto ja ti malo nabrojavam neke cinjenice u Hrvatskoj povijesti koje su igrale dosta velike uloge...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
OK ne kazem ja nista.
Iskreno sam rekao sta znam tj sta ne znam.U skoli ni pre rata o tome nismo ucili a iskreno da ti kazem nije me nesto ni zanimalo.
Ako je to vasa istorija imajte je ponosite se sa njim i super.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
SonyEricsson k800i i D820
Naravno to i ja kazem....svatko treba se na svoje ponositi,ali ne tudju povijest umanjivati i svoju do nebesa dizati...meni nikada nebi na pamet palo da se hvalim kako smo mi imali slavnu povijest i eto kako je to sve oko nas bijedno...mislim nebi postavljao takve teme...jer ja ovdje nijednu temu nevidim kako moze da se poboljsa nesto oko susjeda ili tako nesto...sve se zele neke lose cinjenice izvuci ili ih naglasiti...zalosno ali eto,tako je to.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7220
ali važno da se rugate svakom oko sebe , valjda je to duševna hrana određenoj grupi
Pogresno je sto si ovim obuhvatio sve Srbe...

da bi imao slavnu povijest i budućnost moraš vuć pametne poteze a toga vama fali i te kako .......aj nek je sa srećom .....  Smile Smile  .... kad već nema poteza nek bar bude sreće ..... Smile
Da uvazicu tvoj savjet... nisam znao... i poslacu Dodiku da i on razmisli...

pa cijela ta povijest vam sada nemoze pomoci a nama onda pricas o nekoj opterecenosti...
Svasta se moze reci ako se gleda danas na stanje u Srbiji. Da sam te 91 pitao, mislim da tvoj odgovor ne bi bio ni blizu ovakav. Ko zna kako ce izgledati nas razgovor za 20 ili 50 godina... ko ce biti na kojoj strani?

I kako ja znam Hrvatska je prije Srbije osnovana...
Nije rijec o tome sta je kad prije osnovano... Istorija jednog naroda ne treba da se dici time. Drzava i narod treba da se dici tragom, koji je ostao iza njih. A iza Srbije je ostao daleko jaci i dublji trag...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.