Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:23:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jehovini Svedoci - Ko su oni?  (Pročitano 54995 puta)
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Pozdrav Cekic,

U ratovima nisu ucestvovali pripadnici religija vec pre svega ljudi, imenom i prezimenom. Bilo je i vernika, i agnostika i ateista. A opet, sta to znaci? Da se amerikanci nisu borili protiv engleske imperije, a zatim u ratovima za ujedinjenje amerike iz cega proistice Ustav SAD na osnovu koga su ljudi dobili slobode pa i onu versku, gde bi se razvila ta religija JS?

Kada niko nikada ne bi ratovao (onda kada mora), mislis da bi vi mogli mirno da verujete u sve vase postulate i drzite se njih? Nisam bas siguran. Lako je kada se drugi izbore za sva necija prava i slobode, a onda vi u miru napravite jednu mesavinu religije i hipi-komune i prozivate ove ostale nevernike koji su ratovali. Uozbilji temu i odgovore sa realnoscu zivota.

P.S. Da li ti mislis da je JS jedina ispravna religija, ili smatras da je najbolja za tebe, da su sve ostale takodje iskrene i da verujete svi u istog boga (bez razlike u dogmama) a da to sto neko ratuje u ime necega ili nekoga ne cini iskrene pripadnike jedne religije koji npr. ni rata ni puske nikada videli nisu manjim vernicima i manje blizim bogu od tebe?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Pa,nista...ako nekome ne odgovori znacemo da je temu otvorio iskljucivo da bi propagirao ideje svoje religije,a onda cemo tako i da ga tretiramo...da ne kazem maltretiramo Smile
Pa to upravo rade svi koji ovde propagiraju neku religiju, neki sistem verovanja.
Da li je sramota reci da pravoslavac ili budista ovde identicno kao i "jehovin svedok" izbegavaju pitanja koja im postavlja stvranost koju svi delimo ?
"jehovini svedoci" sigurno jesu najagresivnija dogma koja je kreirana pogresnim tumacenjem biblije, posto ugrozavaju privatnost ljudi koji ne zele da im se privatnost ugrozava.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
čekaj bre, na kraju, jel si ti agnostik ili ateista ?
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
čekaj bre, na kraju, jel si ti agnostik ili ateista ?
Ne, ja sam racionalista/anarhista, govorim o onome sto je predstavlja realnost za sve i realno ne predstavljam nikoga.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pozdrav dragi prijatelju Silvanus! Smile

Помаже Бог.


Досадашњим током разговора са вама нисам задовољан, јер на иоле дубљу причу, изостају одговори.
Као да сте научили неке ствари, али када се мало загребе у дубину, остане само мук и ћутање са ваше стране.
Но, можда временом, поправите утисак и дате одговоре, који ће продубити дискусију на тим питањима. Smile
А не просто, питање-одговор, а када се питање продуби, онда кажете да ви друге одговоре немате и завршите причу по том питању.
То тако не иде, па замислите да професор пита студента, студент одговори, професор жели још података, поставља подпитања, а студент каже, нема даље шта да се прича, ја сам своје рекао и крај. Smile
Баш би било весело, зар не? Smile


Na vaša pitanja sam odgovorio, ali vam se moji odgovori ne dopadaju. Evo ponoviću u još kraćem obliku. Prvo pitanje se odnosi na propovedničku delatnost Jehovinih Svedoka uz Rimljanima 15:20 koji ste naveli. Ako obratimo pažnju na početak pisma rimskim hrišćanima 1. poglavlje 7-15 čitamo sledeće:Svima koji su u Rimu, ljubaznima Bogu, i pozvanima svetima: blagodat vam i mir od Boga Oca našeg i Gospoda Isusa Hrista.
8 Prvo, dakle, zahvaljujem Bogu svom kroz Isusa Hrista za sve vas što se vera vaša glasi po svemu svetu.
9 Jer mi je svedok Bog, kome služim duhom svojim u jevanđelju Sina njegovog, da vas se opominjem bez prestanka,
10 Moleći se svagda Bogu u molitvama svojim da bi mi kad Božija volja pomogla da dođem k vama;
11 Jer želim videti vas, da vam dam kakav duhovni dar za vaše utvrđenje,
12 To jest, da se s vama utešim verom opštom, i vašom i mojom.

13 Ali vam neću zatajiti, braćo, da sam mnogo puta hteo da vam dođem, pa bih zadržan dosle, da i među vama imam kakav plod, kao i među ostalim neznabošcima.
14 Dužan sam i Grcima i divljacima, i mudrima i nerazumnima.
15 Zato, od moje strane, gotov sam i vama u Rimu propovedati jevanđelje
.

Dakle vidimo da je Pavle poslao pismo već formiranim hrišćanima za čiju se veru govori po celom ondašnjem svetu.  Smile

Kada ste vi, dragi Silvanus u pitanju, znači li to da Jehovini Svedoci neispravno postupaju ako žele razgovor sa pravoslavnim narodom ili katoličkim? Već sam odgovorio da, iako se mnogi deklarišu kao hrišćani, dela govore da nemaju ništa zajedničko sa principima pravog hrišćanstva kojima je temelje postavio naš Gospod Isus Hrist koji je izneo 2 najveće zapovesti 1. "Voli Jehovu, svog Boga, svim svojim srcem i svom svojom dušom i svim svojim umom. To je najveća i prva zapovest. Druga, slična ovoj, jeste: "Voli svog bližnjeg kao samog sebe."Na ovim dvema  zapovestima temelji se sav zakon i proroci! (Matej 22:37-40)  Smile

Dakle ko god učestvuje u bilo kakvim sukobima kao što su pilitički, ratni, nacionalistički, rasisitički i slični, svakako treba radikalnu korekciju i temeljito proučavanje i pomoć Svetog Pisma-Biblije iako sebe svrstava među hrišćane.
 Smile




 Car Konstantin se nikad nije krstio kao hrišćanin.


Dakle šta sam hteo da kažem? Hteo sam da kažem da istorija dokazuje da u periodu od Isusovog uskrsenja pa do kraja 19. i početka 20. veka, tačnije do 1914. godine kada je Isus Hrist ustoličen kao Kralj Božjeg Kraljevstva pravih hrišćana nije bilo. ( o ovim detaljima možemo kasnije da razgovaramo)



Citat
Цар Константин  је крштен 337. године после Христа у Никомидији, од стране свог рођака Јевсевија.
Тако каже историја, али ви изгледа имате увида у неке тајне списе, па би било лепо да их поделите са нама.
И ако није крштен као хришћанин, како је то онда крштен?  Smile

Evo podatka za Konstantina:Did He Ever Become a Christian?
Johnson notes: “Constantine never abandoned sun-worship and kept the sun on his coins.” The Catholic Encyclopedia observes: “Constantine showed equal favour to both religions. As pontifex maximus he watched over the heathen worship and protected its rights.” “Constantine never became a Christian,” states the encyclopedia Hidria, adding: “Eusebius of Caesarea, who wrote his biography, says that he became a Christian in the last moments of his life. This doesn’t hold water, as the day before, [Constantine] had made a sacrifice to Zeus because he also had the title Pontifex Maximus.”
Down to the day of his death in 337 C.E., Constantine bore the pagan title of Pontifex Maximus, the supreme head of religious matters. Regarding his baptism, it is reasonable to ask, Was it preceded by genuine repentance and a turning around, as required in the Scriptures? (Acts 2:38, 40, 41) Was it a complete water immersion as a symbol of Constantine’s dedication to Jehovah God?—Compare Acts 8:36-39
 Ne znam da li čitate i rrazumete engleski, ako ne prevešću vam u sledećem postu. Smile


Citat
А за овај други пасус могу само да кажем, да је то толико смела изјава да је неопходно да је докажете, и то да је докажете таквим доказима који се не могу нимало оспорити.
Дати овако крупну изјаву, негирати животе, веру и страдање за Христа толиких људи кроз векове је заиста... невероватно.

И то никако не могу бити детаљи, јер се из ваших речи стиче утисак да је то ситница за вас (ако сам стекао погрешан утисак, слободно ме исправите), а мени је то крупница, па молим за разјашњење  и аргументе.

Naravno da ću podneti dokaze na uvid dragi Silvanus!

Što se tiče vašeg pitanja zašto se pozivamo na Bibliju a ne prihvatamo predanja svetaca, to je bar jasno, predanja govore o tradiciji i nemaju nikakve veza sa Biblijom. Da su predanja nadahnuta Stvoriteljem i da je Bog hteo da određena predanja budu deo njegove Reči, bila bi. Ovako imamo 66 knjiga koje sačinjavaju Bibliju koju je Jehova sačuvao u izvornom obliku.  Smile

Pozdrav i svako dobro!

Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 13:04:02 od Čekić I »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6b4
 Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 13:00:58 od megadeki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
 
Dragi prijatelji da li sam ja to postavio teško pitanje? Ponavljam koje religije, odnosno pripadnici kojih religija su vodili rat 1990. godine koji je doveo do raspada Jugoslavije?

Mogu li da dobijem konkretan odgovor na ovo jednostavno pitanje?



Pozdrav i svako dobro!

 Smile



Konkretan odgovor
U to vreme je bilo 52 rata u svetu,nas Jugoslovenski je bio samo jedan od njih,
zar ti nije lepse sad,
u nasoj zemlji imalo je  i zivelo 42 nacije a sada zivi mnogo vise njih
 Na kraju u nekoj formi ucestvovali su pripadnici svih rasa i religija hteli to ili ne.
Cak i kvejkeri moraju da idu u vojsku ukoliko neces da nosis pusku onda ides u logisticnu radnu grupu
da farbas i kosis travu ili neki strucniji zanat za kojim ima potrebe.niko te ne tera da ubijas ili vodis rat.
Koliko znam vi Jehovini svedoci u USA ne glasate za politicke kandidate ,zar to nije malo glupo da zivis u zemlji gde imas pravo glasa i da cutis,Sa tvojom cutnjom ti gubis bilo kakvo pravo na donosenje odluka koje se ticu tvog kvaliteta zivota i tvojih ljudskih prava.Ne da to puno znaci ovih dana u Americi ali opet.

U Jugoslaviji Rat je Moralo da se desi bas zbog toga sto ljudi nisu mogli da se dogovore
kuvalo se godinama ,rane nisu zalecene bile cak ni od drugog svetskog rata,
ustvari pricam gluposti ,Pa ja jos mrzim Turke za rat koji se zavrsio pre 200 godina  i da zelim tamo bih zapoceo sledece zariste.
  
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 15:55:04 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Čekić I

Na vaša pitanja sam odgovorio, ali vam se moji odgovori ne dopadaju. Evo ponoviću u još kraćem obliku. Prvo pitanje se odnosi na propovedničku delatnost Jehovinih Svedoka uz Rimljanima 15:20 koji ste naveli. Ako obratimo pažnju na početak pisma rimskim hrišćanima 1. poglavlje 7-15 čitamo sledeće:Svima koji su u Rimu, ljubaznima Bogu, i pozvanima svetima: blagodat vam i mir od Boga Oca našeg i Gospoda Isusa Hrista.
8 Prvo, dakle, zahvaljujem Bogu svom kroz Isusa Hrista za sve vas što se vera vaša glasi po svemu svetu.
9 Jer mi je svedok Bog, kome služim duhom svojim u jevanđelju Sina njegovog, da vas se opominjem bez prestanka,
10 Moleći se svagda Bogu u molitvama svojim da bi mi kad Božija volja pomogla da dođem k vama;
11 Jer želim videti vas, da vam dam kakav duhovni dar za vaše utvrđenje,
12 To jest, da se s vama utešim verom opštom, i vašom i mojom.

13 Ali vam neću zatajiti, braćo, da sam mnogo puta hteo da vam dođem, pa bih zadržan dosle, da i među vama imam kakav plod, kao i među ostalim neznabošcima.
14 Dužan sam i Grcima i divljacima, i mudrima i nerazumnima.
15 Zato, od moje strane, gotov sam i vama u Rimu propovedati jevanđelje
.

Dakle vidimo da je Pavle poslao pismo već formiranim hrišćanima za čiju se veru govori po celom ondašnjem svetu.  Smile


Savle iz Tarsusa koji je posle halucinacije na putu za Damask sebe prozvao "Pavle" je rodjen kao farisej i umro kao farisej. ( Dela Apostolska 23:6 )
"Hriscanstvo" nije u skladu reci Isusa Hrista o onima koji prate istinu, zbog koje je on dosao ( Jovan 18:37 ) i opisao u Matej 23:8-12 a sledeci stih govori sta farisej i takvi kao sto su "jehovini svedoci" rade
23:13 " Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što zatvarate carstvo nebesko od ljudi; jer vi ne ulazite niti date da ulaze koji bi hteli. "
Sve religije su svojim lazima sprecile shvatanje istine.
"Jehovini svedoci" nisu "hriscanska" religija ni u kakvom obliku i formi, posto je "hriscanstvo" bazirano na
nekakvom "drugom dolasku Isusa Hrista".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Човек тражио да одговоримо на његово питање, ми одговорили... и ништа Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:23:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.