Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jagodina ~ O gradu, dešavanja, vesti  (Pročitano 42236 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja saopštilo je da je naknadnim proverama utvrđeno da je, zbog ispuštanja otpadnih voda iz Jagodinske pivare, došlo do zagađenja reke Lugomir i pomora ribe u njoj.
 
Kako je navedeno, tokom inspekcijskog nadzora a.d. Jagodinska pivara - Fabrika slada, piva, kvasca i bezalkoholnih pića zbog pomora ribe, pre tri dana je utvrđeno da je došlo do ispuštanja otpadnih voda iz procesa proizvodnje u tu reku.

Prilikom inspekcijskog nadzora rečeno je da nije bilo vanrednih aktivnosti koje bi mogle da dovedu do ugrožavanja kvaliteta ispuštenih otpadnih voda.

Istog dana, po nalogu generalnog direktora Jagodinske pivare, obavljena je provera svih aktivnosti u vreme akcidenta u svim pogonima pivare, kao i provera sistema za hlađenje sa amonijakom u radnoj jedinici Enegetika.

Utvrđeno je da je došlo do mešanja amonijaka i vode, a pretpostavlja se da je uzrok popuštanje cevi sa amonijakom, nakon čega je počela sanacija.

Rukovodilac radne jedinice -Energetika nakon utvrđivanja havarije na izmenjivaču toplote, 19. januara, obavestio je republičkog inspektora, a dogovorena je sanacija i vanredno ispitivanje.

Inspekcija je naložila da ovlašćena laboratorija izvrši ispitivanje opasnog otpada, vode izmešane sa amonijakom pretočene iz isparivača i rezervoara za vodu, kao i da se utvrdi karakter otpada i da sa navedim otpadom postupaju u skladu sa propisima.

U saopštenju se navodi da će nakon utvrđivanja svih činjenica, biti podnete prijave u skladu sa zakonom.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Uspomenu na srpskog vojvodu Stevana Sinđelića i danas čuva selo Grabovac odakle je on 1809. krenuo u boj na Čegru. Danas u Grabovcu ima desetak kuća potomaka srpskog vojvode, a najmlađi je Stevan (6) koji kaže da je njegov čukundeda pobedio Turke.

O kući Stevana Sinđelića koja je pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika kulture, decenijama brine potomak čuvenog vojvode, Radoslav Sinđelić (65). On je još 1972. pisao Zavodu kako bi se ova kuća, koja je bila u vlasništvu države, a nalazi se na imanju crkve u Grabovcu, adaptirala.
- Tri meseca smo je samo rasturali, ali smo je uradili potpuno istu kakva je bila. I od tada stalno ulažem u njeno sređivanje. Da Grabovcu ostane kuća i uspomena na velikog srpskog vojvodu i da ima čime da se diči. Ovde sada dolaze ekskurzije i ona je naš ponos. Svake godine na Vidovdan u Nišu se služi liturgija i obeležava se godišnjica boja na Čegru. U selu nemamo neki poseban datum kada obeležavamo uspomenu na Stevana Sinđelića, ali pazimo da se međusobno ne udajemo i ženimo. Imali smo sreću da nam se u porodici decenijama rađaju uglavnom muška deca, pa je slava i prezime ostalo - priča Radoslav koji je nosilac visokog odlikovanja Srpske pravoslavne crkve - ordena Svetog Save.
Potomci ne znaju mnogo detalja o životu Stevana Sinđelića jer je jedan od potomaka, Petar, smatrao da su Sinđelići prokleti jer je Stevan pucanjem u bure baruta kako bi savladao mnogobrojne Turke u boju na Čegru, toliko ljudi poveo u smrt.
- Moj deda Petar znao je od svog dede mnoge priče o Stevanu Sinđeliću, ali gotovo nikada nije želeo o njemu da priča. Stevanov život bio je i ostao tajna za sve nas, jer se deda Petar kao vrlo pobožan čovek bojao prokletstva koje su možda navukli Stevanovi potomci zbog vojvodinog načina života i smrti u koju je odveo veliki broj vojnika - kaže Radoslav.
Deda Rade priča i da ga je njegov deda učio da uvek bude uz svoje selo i da ga pomaže. Tako je 1972. godine pisao Zavodu za zaštitu spomenika da se adaptira kuća Stevana Sinđelića, što su oni i uradili.
- Kada je Stevan pošao u boj na Čegru, kod kuće je imao samo majku. Kada je polazio, uhvatio je ždrebe i zaklao ga pred kobilom i tada je rekao majci da ne zna hoće li se vratiti, ali ako se kobila vrati sa izvrnutim sedlom kući, neka zna da je mrtav i neka ne očekuje vest od drugih. Kobila se uvek vraća na mesto gde joj je ubijeno ždrebe. Tako je i bilo, ta njegova kobila je preživela boj i vratila se bez njega. Žao mi je što deda nije hteo više da priča o Stevanu i što je sve priče o njegovom životu odneo u grob - priča Radoslav.
Njegovi unuci Dušan (15), Miljana (13), Marija (Smile i Stevan (6) malo znaju o vojvodi.
- Učili smo u školi o boju na Čegru i samo u jednoj rečenici o Stevanu Sinđeliću. Svi su znali da sam ja njegov potomak, ali meni je bilo neprijatno što nisam umeo ništa o njegovom životu - priča Dušan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Gluvonemi učenik druge godine frizerskog zanata u Jagodini Marko Andrejić ima ponudu da se odmah po završetku školovanja zaposli u struci

Marko Andrejić (16), učenik Specijalne škole za decu oštećenog sluha i govora „11. maj" u Jagodini, trenutno je na drugoj godini frizerskog zanata, ali već ima ponudu da se po završetku školovanja zaposli. U početku će raditi kao pomoćni radnik u frizerskom salonu „Milka" u Ćupriji, ali će nastaviti besplatno da se usavršava na Akademiji za frizere.

Primeri da deca sa hendikepom, odmah po završetku školovanja, dobiju posao u struci za koju su se školovali su izuzetno retki. Za njih posla ima uglavnom u preduzećima za radnike sa posebnim potrebama, ali primera da privatnici hoće takvu decu veoma je malo.

Marko Andrejić ističe da posao frizera nije lak i da je veoma zahvalan Milki Dimitrijević, vlasnici salona, gde je na praksi.

- Već sam počeo da šišam, a moji najbliži su redovne mušterije. Baka, mama, tata i brat najmanje jednom mesečno, a nekada i češće, moje su mušterije. Prezadovoljni su i kažu da me neće menjati. Drago mi je zbog toga, jer imaju poverenje u mene. Odnedavno su i komšije počele da dolaze kod mene na šišanje. Pali su i prvi bakšiši, ali zasad ne naplaćujem šišanje. Zahvalan sam im što mi pomažu da steknem iskustvo i samopouzdanje u zanatu. Roditelji me podržavaju. Prvi u porodici se bavim frizerskim zanatom, ali nemam želju da otvorim svoj salon. Milka je odličan profesor i veoma sam joj zahvalan. Oberučke ću prihvatiti da radim kod nje u salonu - zadovoljan je Marko.

Vlasnica Akademije i frizerskog salona „Milka" Milka Dimitrijević iz Ćuprije radi sa učenicima u školi za decu oštećenog sluha i govora „11. maj" u Jagodini i Srednjoj frizerskoj školi u Paraćinu. I njene ćerke su poznati beogradski frizeri i imaju svoj salon.

- Rad sa decom oštećenog sluha i govora me je oplemenio. Kroz taj rad zapazila sam i Marka. Izabrao je sam da uči za frizera i odmah se izdvojio od ostale dece. Kada sledeće godine bude završio treću godinu, čeka ga siguran posao u mom salonu. On će uvek morati da ima nekog pored sebe da bi olakšao komunikaciju sa mušterijama, ali odmah može da radi kao pomoćni radnik - kaže Milka Dimitrijević.

Marko je sada više usmeren ka tehnologiji rada, što mu dosta pomaže da razume struku. Trenutno vežba na lutkama, ume lepo da šiša, radi različite kolorite prilikom farbanja kose, a omiljen mu je rad na dugoj kosi. Marko putem interneta prati vodeće svetske trendove.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Ovogodišnji festival „Dani komedije“ 39. po redu, koji će se održati od 20. do 27. marta prema rečima selektorke Ane Tasić, biće pun u komediografskom smislu jakih predstava među kojima su „Dundo Maroje“ kruševačkog pozorišta i „Gospođa ministarka“ Narodnog pozorišta iz Niša Ana Tasić, teatrolog i pozorišni kritičar, selektorka festivala „Dani komedije“ završila je selekciju za ovogodišnji festival „Dani komedije“, povodom čega kaže:

 „Ne mogu da otkrivam koje će se sve predstave naći na festivalu jer su pregovori uprave ‘Dana komedije’ i pozorišta u toku, ali mogu reći da su mi najdraže među njima ‘Dundo Maroje’ i ‘Gospođa ministarka’ Niškog pozorišta. Reč je o sasvim savremenim i veoma zabavnim tumačenjima klasike. Ove godine imaćemo svakako najujednačeniji festival jer je reč o predstavama koje su sve komedije u najužem smislu. U teatarskim ostvarenjima manje je prisutan sumoran, gorki humor koji je karakterisao program prethodna tri festivala.“

Na 39. „Danima komedije“ neće biti velikih iznenađenja, potencijalno ekscesnih predstava kao što je bio slučaj sa predstavom „Brod za lutke“ 2007. godine ili predstave „Terapija“ koja je igrana na prošlogodišnjem festivalu.
„Jasno je da nije zahvalno predviđati prijem predstava, ali očekujem da ocene publike neće padati ispod četvorke“, kaže Ana Tasić koja je već četvrtu godinu selektor ovog festivala i dodaje: Upravni odbor festivala „Dani komedije“ doneo je odluku da nagradu za životno delo „Zlatni ćuran“ ove godine dobije Petar Kralj, kao priznati pozorišni i televizijski glumac. Kralj je do sada dobio tri „Ćurana“ na ovom festivalu, prvog 1977. godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
JAGODINA - Predsednik Saveza samostalnih Sindikata Srbije Ljubiša Orbović ocenio je da bi protesti i štrajkovi radnika "mogli dovesti do vanrednih parlamentarnih izbora ako se problemi radnika ne budu brzo rešavali i ako počnu da eskaliraju".
- Situacija je veoma ozbiljna, u ovom momentu imamo 19 štrajkova, ovog meseca ih je bilo 3. Šrajk u Kuršumliji je inicijalna kapisla. To nije protest radnika, niti bivših radnika, to je bukvalno protest svih građana opštine koji nemaju budućnost i perspektivu, nemaju nijednu firmu koja radi, ugrožena je egzistencija i njih i njihove dece - rekao je Orbović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Direktor hotela "Jagodina" Dragan Simić izjavio je da nije dobio zvanično rešenje i da zbog toga ne želi da komentariše odluku Agencije za privatizaciju koja je raskinula kupoprodajni ugovor sa kupcem tog hotela Milomirom Joksimovićem i vratila ga na upravljanje državnom Akcijskom fondu.
Hotel "Jagodina" ima 156 soba, apartmane, rezidenciju, bazen, kongresnu dvoranu, a prodat je Joksimoviću, poznatom u domaćoj javnosti i po nadimku Miša Omega, na aukciji u oktobru 2007. godina za milion evra.

Račun "Jagodine" je u blokadi od decembra 2008. godine. Zbog neisplaćenih pet ličnih dohodaka radnici tog hotela su štrajkovali u julu prošle godine, a protest je obnovljen, usled tri neisplaćene plate, minulog meseca.
U delu hotela "Jagodina", na površini od 750 kvadratnih metara, hrvatska kompani "Idea" u maju prošle godine otvorila je prodajni prostor.
Hotel "Jagodina" Turističko-ugostiteljskog preduzeća "Palas" je, inače, proglašen za najbolje arhitektonsko rešenje u Srbiji u 1979. godini, kao najlepši i najveći hotel na Koridoru 10, sa rezidencijom za Josipa Broza Tita.

Izvor: Glas javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Fudbaler Radničkog iz Niša Milutin Ivanović (19), prvi strelac Druge lige, potpisao je trogodišnji ugovor sa Jagodinom.

"Reč je o talentovanom i najperspektivnijem igraču u ovom delu Srbije, nasledniku Dragana Stojkovića Piksija", rekao je Tanjugu Goran Milanović, predsednik superligaša. Jagodina je trenutno šestoplasirani tim Jelen Superlige sa 21 osvojenim bodom iz 15 kola.

Fudbaleri FK Jagodina drugi deo zimskih priprema realizovaće na Kipru od 28. januara do 12. ferbuara. Kamp ekipe biće u Limasolu, a odigraće sedam utakmica:

30.01. Šerif Tiraspolj, Moldavija
31.01. Jevle, Švedska
02.02. Moskva, Rusija
03.02. Dinamo Minsk, Belorusija
06.02. Himki Moskva, Rusija
08.02. Baumit Jablonec, Češka
10.02. Slovan Liberec, Češka

Prolećni deo sezone u JSL počinje 27. februara kada će Jagodina u okviru 16. kola gostovati lideru šampionata Crvenoj zvezdi.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Jagodina, srpski grad iz snova  Smile Smile Smile

Zašto da i dete u Ameriku i Vegas,tragajući za Američkim snom, ostvarite srpski san u Jagodini, po uzoru na g. Gradonačelnika Dragana Markovića-Palmu  Smile

Kako sam od lopate i prodavca ćumura na malo, postao najuspešniji Gradonačelnik, najuspešnije opštine u Srbiji, politički faktor boz kojeg ni Vlada Republike Srbije nemože da funkcioniše  Smile Smile Smile

To je za romana  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Jagodina, srpski grad iz snova  Smile Smile Smile

Zašto da i dete u Ameriku i Vegas,tragajući za Američkim snom, ostvarite srpski san u Jagodini, po uzoru na g. Gradonačelnika Dragana Markovića-Palmu  Smile

Kako sam od lopate i prodavca ćumura na malo, postao najuspešniji Gradonačelnik, najuspešnije opštine u Srbiji, politički faktor boz kojeg ni Vlada Republike Srbije nemože da funkcioniše  Smile Smile Smile

To je za romana  Smile Smile Smile

Naučna fantstika se ostvaruje, a?

Nije ćumur, ugalj je. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nije ćumur, ugalj je.

Ćumur lepše zvuči, onako poetski  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.