Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iznajmljivanje stana u Beogradu VS Ludilio Beogradskih gazdi  (Pročitano 11602 puta)
23. Maj 2011, 18:58:50
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 6120
Evo vec mi je peta godina u Beogradu kako se seljakam sa mesta na mesto. Od prve godine faksa do sada, selio sam se sedam puta. Mozda za neke to nije neka brojka, ali za mene je stvarno ozbiljna stvar. Da se razumemo, nije mi problem da se selim, vec mi je problem kako da pronadjem normalnog gazdu.
    Prosto ne mogu da verujem da su vecina ljudi u Beogradu koji iznajmljuju stan takvi. Voleo bih da mi neko odgovori na par pitanja, cisto da vidim ko je lud, ja ili oni.
    Prvo, kada se iznajmljuje stan, zasto je bitno koliko je ljudi u tom stanu? Da li je moguce da neko moze da bude toliko pokvaren i da iznajmljuje stan po razlicitim cenama za jednog dvoje troje....ljudi  Smile Smile Smile Smile
   Drugo, zasto se u Beogradu jednosoban stan zove stan sa dnevnom sobom? Alooo eeej  Smile Smile Smile Smile Jednosoban stan je svugde stan sa jednom spavacom ili nekom drugom sobom i dnevnom koja se podrazumeva  Smile
   Trece, ko jos iznajmljuje stan bez ves masine alooo, pa gde cu da perem ves aaa? Smile Smile Smile Smile
   Cetvrto: Ako se pokvari sporet, frizider, klima...., stanar snosi troskove. Ovo je cist bezobrazluk, na koji mi provincijalci nasedamo jer kontamo nece da se pokvari. Medjutim ja ne vidim zasto bih placao ako se nesto pokvari od tehnike, ja sam iznajmio namesten stan i nisam drndao belu tehniku da bih je namerno pokvario s toga jedino logicno resenje je ili nosi to sto je kvarno( ako neces da popravis) ili popravljaj
    Peto: Koje pravo ima gazda da dolazi u stan kad mu se cefne?  Smile

Stvarno bih voleo da upoznam gazdu koji bi eliminisao bar pola mana od pomenutih a da pri tom iznajmljuje normalno opremljen stan. Smile Smile Smile Smile Smile Smile

I da kupicu  kucu u Beogradu samo da krenem da radim   Smile Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora B@mbin@ (Vreme: 23. May 2011, 19:08:31)
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone SE 2020
A da se vratis kuci kad zavrsis faks?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 6120
Ma jok, idem negde dalje,  Smile nego sam ocajan samo dok ne zavrsim, ali strpicu se jos malo... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
1. Moguce je, nije isto kada ti iznajmis sam stan i kada vas je dvoje ili troje. Naravno da ce cena biti manja kada iznajmis sam.

2. Stan sa dnevnom sobom je garsonjera, to sto neki idiot u oglasima napise da je to jednosoban stan je druga prica.  Smile

3. Zacudio bi se sta se sve iznajmljuje. Ljudi priuredjuju garaze i izdaju kao stanove. Zakon ponude i potraznje- ako ima kome treba, pristace i na to.

4. Gazda ima za zadatak da okreci ili tako nesto. Ako ti tu zivis i pokvari se nesto, stvar je dogovora, ali ima pravo da tebi trazi da platis popravku.

5. Njegov stan, njegova pravila.

Iako se slazem da ima ljudi koji iznajmljuju sve i svasta za velike pare, ima i korektnih. Moras gledati dobro i jos bolje se dogovarati oko cene i obaveza tebe kao stanara.
« Poslednja izmena: 23. Maj 2011, 19:19:09 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 6120
1. Moguce je, nije isto kada ti iznajmis sam stan i kada vas je dvoje ili troje. Naravno da ce cena biti manja kada iznajmis sam.

2. Stan sa dnevnom sobom je garsonjera, to sto neki idiot u oglasima napise da je to jednosoban stan je druga prica.  Smile

3. Zacudio bi se sta se sve iznajmljuje. Ljudi priuredjuju garaze i izdaju kao stanove. Zakon ponude i potraznje- ako ima kome treba, pristace i na to.

4. Gazda ima za zadatak da okreci ili tako nesto. Ako ti tu zivis i pokvari se nesto, stvar je dogovora, ali ima pravo da tebi trazi da platis popravku.

5. Njegov stan, njegova pravila.

Iako se slazem da ima ljudi koji iznajmljuju sve i svasta za velike pare, ima i korektnih. Moras gledati dobro i jos bolje se dogovarati oko cene i obaveza tebe kao stanara.

Ovo pod 1. Zbog cega nije isto? to mi je nedoumica ceo zivot...ako cemo da postujemo kucni red i odrzavamo stan i naravno vratimo gazdama kakvog smo ga zatekli ne vidim zasto nije isto ziveo jedan ili vise. Jedino ako je neko pokvaren pa konta sad cu da im uzmem vise para  Smile Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pa nije realno. Ako si sam a gajba velika nece da ti da stan za 200E nego za recimo 150E(bolje mu tako nego da mu stan zvrji prazan a tebi bolje nego da placas realnu cenu od 200E pa je u redu i sa njegove strane da smanji cenu ako ne nadje njih nkoliko) a ako ste dvojica - trojica, cena ce biti recimo tih 200E. Opet kazem, stvar dogovora.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
slazem se sa tobom samo oko toga da gazda treba da popravlja stvari u kuci jer su njegove a ne tvoje. iako se ti sluzis njima. sve drugo - dramis.
kladim se da bi ti bio gori od najgoreg kojeg sada mozes da zamislis, samo da si u prilici... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia krntija
Citat
Trece, ko jos iznajmljuje stan bez ves masine alooo, pa gde cu da perem ves aaa?

Ja ne znam batice ko te slago da je veš mašina standard  Smile

Vidim da si naleteo na nekog smrada, al da ti kažem nisu svi. Prvih 6 meseci mog studiranja u Beogradu stanovao sam na Zelenom vencu i imao sam sjajnog gazdu. Čak je bilo neke frke oko ulaznih vrata i on je to sredio. Oslobodio me plaćanja računa za infostan.

Jako kul čovek i brzo smo se zgotivili. Naleteo sam na njega više puta od kako sam otišao i uvek mi se javio.

Dakle ima dobrih ljudi.

Citat
Peto: Koje pravo ima gazda da dolazi u stan kad mu se cefne?

Pa što ne zaključavaš stan i ostaviš ključ u bravi  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5

    Prvo, kada se iznajmljuje stan, zasto je bitno koliko je ljudi u tom stanu? Da li je moguce da neko moze da bude toliko pokvaren i da iznajmljuje stan po razlicitim cenama za jednog dvoje troje....ljudi  Smile Smile Smile Smile
   Drugo, zasto se u Beogradu jednosoban stan zove stan sa dnevnom sobom? Alooo eeej  Smile Smile Smile Smile Jednosoban stan je svugde stan sa jednom spavacom ili nekom drugom sobom i dnevnom koja se podrazumeva  Smile
   Trece, ko jos iznajmljuje stan bez ves masine alooo, pa gde cu da perem ves aaa? Smile Smile Smile Smile
   Cetvrto: Ako se pokvari sporet, frizider, klima...., stanar snosi troskove. Ovo je cist bezobrazluk, na koji mi provincijalci nasedamo jer kontamo nece da se pokvari. Medjutim ja ne vidim zasto bih placao ako se nesto pokvari od tehnike, ja sam iznajmio namesten stan i nisam drndao belu tehniku da bih je namerno pokvario s toga jedino logicno resenje je ili nosi to sto je kvarno( ako neces da popravis) ili popravljaj
    Peto: Koje pravo ima gazda da dolazi u stan kad mu se cefne?  Smile

Stvarno bih voleo da upoznam gazdu koji bi eliminisao bar pola mana od pomenutih a da pri tom iznajmljuje normalno opremljen stan. Smile Smile Smile Smile Smile Smile

I da kupicu  kucu u Beogradu samo da krenem da radim   Smile Smile

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora B@mbin@ (Vreme: 23. May 2011, 19:08:31)


1. da. zasto bi on tebi iznajmio stan za 150 a u tom stanu zivi vas 10. to je onda vise vode, vise struje i ostalih troskova.

2. jednosoban stan je stan sa jednom sobom, ali odvojenom kuhinjom, kupatilom, predsobljem, wc i sl. kad je kuhinja u istoj sobi, onda je to garsonjera.

3. zasto bi morao imati stan ves masinu? to je u sklopu troskova. vec stvar izbora.

4. naravno da snosis troskove pokretnih stvari u stanu. dok recimo kad je u pitanju krecenje, i sl ne snosis troskove.

5. e to je vec stvar dogovora. mora prvo da se najavi da bi usao u stan.

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Citat
Prvo, kada se iznajmljuje stan, zasto je bitno koliko je ljudi u tom stanu? Da li je moguce da neko moze da bude toliko pokvaren i da iznajmljuje stan po razlicitim cenama za jednog dvoje troje....ljudi

To nije pokvarenost, vec zdrav razum.

Citat
Drugo, zasto se u Beogradu jednosoban stan zove stan sa dnevnom sobom? Alooo eeej. Jednosoban stan je svugde stan sa jednom spavacom ili nekom drugom sobom i dnevnom koja se podrazumeva

Slepci ne razlikuju jednosoban stan i garsonjeru. Plus je nekako zvucnije kad kazes jednosoban stan. Garsonjera meni licno zvuci kao spajz sa kuhinjom. Imas u oglasima i budale koje iznajmljuju trosobne stanove od 52 kvadrata. Da mi je videti taj trosobni stan...  Smile

Citat
Trece, ko jos iznajmljuje stan bez ves masine alooo, pa gde cu da perem ves aaa?

Na ruke. Ti kao da si dosao sa Beverli Hilsa u Beograd, a ne sa neke cuke. Svako iznajmljuje stan pod svojim uslovima. Ti mu dodjes kao neki drama kvin. Kupis sam ves masinu, imas ih od 18k dinara. Ili svaki petak kod mame i tate.

Citat
Cetvrto: Ako se pokvari sporet, frizider, klima...., stanar snosi troskove. Ovo je cist bezobrazluk, na koji mi provincijalci nasedamo jer kontamo nece da se pokvari. Medjutim ja ne vidim zasto bih placao ako se nesto pokvari od tehnike, ja sam iznajmio namesten stan i nisam drndao belu tehniku da bih je namerno pokvario s toga jedino logicno resenje je ili nosi to sto je kvarno( ako neces da popravis) ili popravljaj

Prilikom samog iznajmljivanja stana, proveris da li su tehnicki uredjaji ispravni, da li radi brava, da li je nesto odvaljeno, izvaljeno, razbijeno. Ako jeste, odmah prijavljujes vlasniku, pozeljno je da on bude tu dok izvrsavas proveru. Ako si dobio stan u kome je sve funkcionisalo, osnovni red i nesto najnormalnije je da ga i takvog vratis. Ako si nesto pokvario ti, tvojim nepravilnim koriscenjem, sasvim je razumno da ti to i platis, osim ako se ne dogovorite drugacije.

Citat
Peto: Koje pravo ima gazda da dolazi u stan kad mu se cefne?

Od svih mogucih zamerki, jedino ti je ova na mestu. To dogovoris odmah na pocetku. Tacno je da je to njegov stan ali ti si taj koji ga je iznajmio i imas pravo na apsolutnu privatnost. Ja sam sa mojim stanodavcem dogovorio da mi se najavljuje minimum 2 dana pre nego sto ce doci. Dolazi samo kad treba da platim kiriju, a ponekad mu uplatim na racun.



Ima svakakvih ljudi-budala koji iznajmljuju sve i svasta. Neuporedivo je veci broj sabana koji iznajmljuju stanove i naprave katastrofu u njemu. Kopiraju kljuceve, podele drugim ljudima, u 30-40 kvadrata zivi njih 5, radi manjih troskova, lome, prave buku, ne postuju kucni red, kasne u placanju racuna, neretko ih i ne placaju i jos mnogo toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.