Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ISUS - čovjek i mit (jedan među mnogima)  (Pročitano 19462 puta)
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Motorola raspala
Citat
Izvini molim te koji deo dokumentarnog filma "The Lost Tomb of Jesus" je naucna fantastika ili
fantazija?
Naucna fantastika - nista, fantazija - sve!

Citat
Da li to treba da znaci da ta grobnica nije grobnica u kojoj su nadjeni ostatci onih koji su bili
pod tim imenima spomenuti u jevandjeljima ?
Ne, to znaci da se naucnici i teolozi nisu slozili oko znacenja tog arheoloskog otkrica i da ostaju pitanja.
Film bi mogao da se zove i "The lost tomb of Jeti"!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Sunshine Megatron
Naucna fantastika - nista, fantazija - sve!
A ti si neko ko samo kaze da je " dokumentarni film u kojem se pojavljuju ljudi pod svojim pravim imenima koji su naucnici i govore o autenticnim arheoloskim nalazima " - fantazija, i ceo svet treba da padne pred tobom na kolena ?
Na sta uopste lici komunikacija sa tobom ? Sve sto ti kazes je tako zato sto ti to kazes ?
"dokumentarni film koji ne tvrdi nista je fantazija, zato sto neko sa avatarom nekoga u ludackoj kosulji to kaze ?

Citat
Ne, to znaci da se naucnici i teolozi nisu slozili oko znacenja tog arheoloskog otkrica i da ostaju pitanja.
Film bi mogao da se zove i "The lost tomb of Jeti"!
Opet te pitam, koji "hriscanski teolog" moze da se slozi da se 'Isus sin Josifov iz Nazareta nije samolansirao u atmosferu nego je umro i da se njegovi ostaci nalaze u nekoj jerusalimskoj grobnici'.
U filmu se vidi koliko jevreje boli briga o nekome ko se nekada zvao Isus sin Josifov.
Film se zove "The Lost tomb of Jesus" zato sto se radi o grobnici koja sadrzi kameni kovceg na kojem pise
Jesus son of Joseph ( engleski prevod ) a ne "Jeti" ( sto ni sam ne znam sta bi trebalo da predstavlja )
verovatno si hteo da kazes "Yeti" ali engleski znas manje nego sto ga zna Velja Ilic.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Motorola raspala
Citat: Sunshine Megatron
Naucna fantastika - nista, fantazija - sve!
A ti si neko ko samo kaze da je " dokumentarni film u kojem se pojavljuju ljudi pod svojim pravim imenima koji su naucnici i govore o autenticnim arheoloskim nalazima " - fantazija, i ceo svet treba da padne pred tobom na kolena ?
Na sta uopste lici komunikacija sa tobom ? Sve sto ti kazes je tako zato sto ti to kazes ?
"dokumentarni film koji ne tvrdi nista je fantazija, zato sto neko sa avatarom nekoga u ludackoj kosulji to kaze ?

Citat
Ne, to znaci da se naucnici i teolozi nisu slozili oko znacenja tog arheoloskog otkrica i da ostaju pitanja.
Film bi mogao da se zove i "The lost tomb of Jeti"!
Opet te pitam, koji "hriscanski teolog" moze da se slozi da se 'Isus sin Josifov iz Nazareta nije samolansirao u atmosferu nego je umro i da se njegovi ostaci nalaze u nekoj jerusalimskoj grobnici'.
U filmu se vidi koliko jevreje boli briga o nekome ko se nekada zvao Isus sin Josifov.
Film se zove "The Lost tomb of Jesus" zato sto se radi o grobnici koja sadrzi kameni kovceg na kojem pise
Jesus son of Joseph ( engleski prevod ) a ne "Jeti" ( sto ni sam ne znam sta bi trebalo da predstavlja )
verovatno si hteo da kazes "Yeti" ali engleski znas manje nego sto ga zna Velja Ilic.
Hehehe... jeste, hteo sam da napisem "Yeti". Ne budi takva kucka Smile Necemo se vredjati! Nego, film je glup, i fantazija jer mnogi tvrde da Isus nije ni postojao, a jos manje njegova grobnica. A i Cameron je snimo film zato sto je attention vhore. A i kako shvatiti ozbiljno film coveka koji je napravio sve one filmove, a sad pokusava kao da bude kao sav naucan i ozbiljan. Atenttion whor kazem ja! Koliko ima dokaza, izuzev "presvete" knjige, Isus verovatno nije ni postojao... Pssst... nisam to ja izmislio. Nesto sam citao o tome... Wink bas kao i o velikom potopu Wink i zmiji koja prica... Wink Nekako mi je ovo da isus ne postoji najlogicnije od ta tri ponudjena... A tebi? A i sta ti smeta na mom avataru? Problem darling? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Sve je laž i namerno dezavuisanje pučanstva( Smile Smile).
Sve što rade oni koji su bili u sukobu sa Isusom pre 1615.godina,rade i danas,nameću svoja viđenja.
Eseni upravljaju svetom,oni nameću svima svoja mišljenja i svoje stavove.
Pod plaštom hrišćanstva ukrali su čovečanstvu sve,a narod je verujući u Isusa Hrista,izdao njegova učenja jer su bila nametnuta od esena,i sva jevanđelja su potpuna laž,jer u njima se protežira ono što su eseni i pre nastanka hrišćanstva potencirali.
Spremaju se,jer misle da su mnogo moćni ,da ratuju protiv samog Boga - Isusa Hrista.
Sam Tvorac je odlučio da na kraju ovog galaktičkog kruga,sve njihove duše poništi.
Isti su ljudi vekovima činili zlo čovečanstvu,više nikada neće moći - biće ugašene njihove duše.
Naučna fantastika rekli bi neki,možda jeste ,a možda i nije. Smile
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Dobar film od Camerona, sad sam ga pogledao  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Sunshine Megatron
Hehehe... jeste, hteo sam da napisem "Yeti". Ne budi takva kucka Smile Necemo se vredjati! Nego, film je glup, i fantazija jer mnogi tvrde da Isus nije ni postojao, a jos manje njegova grobnica. A i Cameron je snimo film zato sto je attention vhore. A i kako shvatiti ozbiljno film coveka koji je napravio sve one filmove, a sad pokusava kao da bude kao sav naucan i ozbiljan. Atenttion whor kazem ja! Koliko ima dokaza, izuzev "presvete" knjige, Isus verovatno nije ni postojao... Pssst... nisam to ja izmislio. Nesto sam citao o tome... Wink bas kao i o velikom potopu Wink i zmiji koja prica... Wink Nekako mi je ovo da isus ne postoji najlogicnije od ta tri ponudjena... A tebi? A i sta ti smeta na mom avataru? Problem darling? Smiley
Nisam te nicime uvredio i sam nastavljas da onima koji znaju engleski pokazujes "sta ti znas".
Film verovatno nisi ni pogledao, posto mi nikako nije jasno kako film o arheoloskom otkricu moze da bude glup.
Taj film ne tvrdi apsolutno nista, a ljudi koji tvrde da nesto ne postoji su odvojeni od realnosti u kojoj je samo moguce govoriti o onome sto postoji. I sa takvim ljudima nema racionalne price.
Svi filmovi James-a Cameron-a su za mene veoma ozbiljni a "The Lost Tomb of Jesus" je od
tih filmova najmanje ozbiljan.
attention whore je osoba koja je spremna da uradi bilo sta samo da bi privukla paznju.
Cameron je filmski reziser koji nije uradio nista drugo da bi privukao paznju.
Citat: Maradic
Dobar film od Camerona, sad sam ga pogledao  Smile
A kad malo bolje razmislis oni ( James i Simcha ) nisu uradili nista nego samo snimili sta su drugi uradili.
Upravo po reakciji "hriscanstva" na taj dokumentarac ( koja je ravna nuli ) se moze videti njegova snaga.
Posto je za "hriscanstvo" mnogo bolje da ne komentarise taj film, nego da ga komentarise.
Nisam jos video mocniji udarac "hriscanstvu" od ovoga.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2010, 22:01:12 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
@Sunshine Megatron
Molim te obrati paznju u obracanju clanovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6

Citat: Maradic
Dobar film od Camerona, sad sam ga pogledao  Smile
A kad malo bolje razmislis oni ( James i Simcha ) nisu uradili nista nego samo snimili sta su drugi uradili.
Upravo po reakciji "hriscanstva" na taj dokumentarac ( koja je ravna nuli ) se moze videti njegova snaga.
Posto je za "hriscanstvo" mnogo bolje da ne komentarise taj film, nego da ga komentarise.
Nisam jos video mocniji udarac "hriscanstvu" od ovoga.
Citat

Istina, pogotovo "blasfemija" da je Isus imao dete a normalno, sa Marijom Magdalenom je imao samo platonsku vezu. Nego, pobili bi se oni zbog toga, al opet ne bi svatili sta je Isus propovedao.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Maradic
Istina, pogotovo "blasfemija" da je Isus imao dete a normalno, sa Marijom Magdalenom je imao samo platonsku vezu. Nego, pobili bi se oni zbog toga, al opet ne bi svatili sta je Isus propovedao.
"Bogohuljenje" je izraz koji je nesto znacio u srednjem veku, ne danas.
Iako je glavno prorocanstvo o zivotu Isusovom, Isaija 53 u osmom stihu imalo reci " Od teskobe i od suda uze se, a rod Njegov ko će iskazati ? Jer se istrže iz zemlje živih i za prestupe naroda mog bi ranjen. "
Sto ne iskljucuje Isusovo dete, i kao sto je Simcha spomenuo detalj pred Isusovu smrt Jovan 19:26-27
" A Isus videvši mater i učenika koga ljubljaše gde stoji reče materi svojoj: Ženo! Eto ti sina!
Potom reče učeniku: Eto ti matere! I od onog časa uze je učenik k sebi. " ( aludirajuci da je tu Isus govorio svom sinu i svojoj majci. )

A sve je to poprilicno mutno i neopevano nebitno, sta je bitno je scenario po kojem je Isus umro i ostavio svoje kosti kao dokaz, umesto konspirativne teorije koja je omogucila "hriscanstvo" a govori o tome kako se Isus samolansirao u atmosferu u zivom telu, sa punim stomakom.
Bez te nebuloze koju su ljudi progutali, "hriscanstvo" ne bi moglo da postoji.

Znaci taj film ne govori "Mi dokazujemo da su to ostaci Isusa Hrista !!!!" taj film pita " Da li biste bili ljubazni da dokazete da to nisu ostaci Isusa Hrista ? "
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6

"Bogohuljenje" je izraz koji je nesto znacio u srednjem veku, ne danas.


Uf, ne bi se sa tim igrao, najbolji primer su Muslimani (jad nek neko nacrta karikaturu ko Danci), al nisu ni Hriscani nesto imuni na to
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.