Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istrazivanje: Mladi u Srbiji - nezainteresovani, nerazvijeni, agresivni  (Pročitano 11393 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
to je srz problema.

roditelji koji nisu spremni nauciti djete da preuzme odgovornost za svoje postupke.
roditelji koji su spremni tuziti profesora,jer njihovo dijete ne gleda iz njihove vizure nedodirljivosti i ljubavi koja je cista patologija.
prvi nasi uzori su roditelji.
ako u njihovom ponasanju vidimo toliku kolicinu nepostovanja i bahatosti,imamo li pravo da se ljutimo na tu jadnu djecu?
oni samo kopiraju ono sto imaju za vlastitim kuhinjskim stolom.

medju ovim narodom nista nije tako devalviralo kao prosvetni radnici i priganice.
ne tako davno...priganice su bila cast u svakom domu kada dodjete.
seoski ucitelj se postovao i njegov sud uzimao u obzir.

danas,priganice su sinonim za sirotinjsku zabavu,a ucitelj odlicna meta za izdrkavanje oca kome zena vec dugo nije rasirila noge.

ja sam,nebrojano puta,bila svedok kada otac pred djetetom u skoli pravi face u pravcu profesora.

mislim,jedan pedagog se usudio okarakterisati njegovog andjela.
skandal Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Press istražuje: Alkoholizam među mladima u Srbiji
ALARMANTNO: NAŠA DECA ALKOHOLIČARI!!!

Istraživanja pokazuju da svaki treći đak redovno pije, a konzumiranje alkohola deca u Srbiji počinju pre 11. godine


Deca u Srbiji počinju da piju alkoholna pića već u 10. godini, pokazuje istraživanje Instituta za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut"! Najmanje jednom u životu bilo je pijano 66,9 odsto učenika, a pivo je najčešći „krivac" za prvo pijanstvo!

Maturanti Pete beogradske gimnazije otkrivaju za Press da je alkohol postao sastavni deo života tinejdžera, a izlazak vikendom nezamisliv je bez opijanja.

Mladi, kažu gimnazijalci Tijana, Leonora, Novelja i Nikola, piju da bi bili „kul" i da bi postali deo grupe koja je popularna u školi. Neki kažu i „pijem zato što to rade svi", neki misle da će tako biti hrabriji, „glavne baje u školi", nekima se dopadne da tako pobegnu od problema koje nosi odrastanje...

Vikend pijanice

Ima mnogo razloga za opijanje, ali ono najstrašnije, kaže učenik četvrtog razreda Pete beogradske gimnazije Petar Jeremić, jeste činjenica da većina njegovih vršnjaka pije prilikom svakog izlaska u grad!

- Siguran sam da 80 odsto mojih vršnjaka pije svakog vikenda. Alkohol je prisutan u celom društvu, pa i kod mladih. Teška opijanja počinju sa 17,18 godina, kada krenu rođendani i žurke, gde se toče neograničene količine alkohola. Ima i onih koji počinju da piju još u osnovnoj školi. Nekima se ne dopadne kad se napiju, a nekima se svidi. Ali većina nastavi da pije redovno - priča Petar.

Piju i devojke

Javnost je nedavno šokirao snimak iz Svilajnca, koji je emitovan na lokalnoj televiziji, na kome se vide dva učenika OŠ „Jovan Jovanović Zmaj" kako se pijani teturaju po parku! Jedan od školaraca završio je u bolnici na ispiranju, jer je kombinovao alkohol i lekove za smirenje! Direktorka škole Brankica Stanojević kaže za Press da je u školu stiglo zvanično saopštene iz policije o incidentu!

- Naš stručni tim sa psihologom na čelu razgovaraće sa decom i njihovim roditeljima. Ali mi nemamo puno mogućnosti osim preventivnog delovanja - rekla je direktorka Stanojević.

Alkoholizam među decom uzrasta između 15 i 19 godina u stalnom je porastu, pokazuju istraživanja. Ove podatke potvrđuje i istraživanje Instituta za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, iz kojeg se vidi da se više od 70 odsto mladih prvi put napilo između 14. i 16. godine, da se redovno opija 32 odsto srednjoškolaca, a da se grupa od 10 odsto njih može smatrati ozbiljno ugroženom. Piju i devojke i mladići, a svi najčešće počinju s pivom.

Socijalni psiholog iz Instituta „Batut" Vesna Tomić kaže za Press da najviše zabrinjava to što je alkohol dostupan svuda, prodaje se na svakom ćošku, a cena je prihvatljiva.

- Mladima je, nažalost, alkohol način da steknu afirmaciju u svom okruženju. Na ovom planu su mnogi zakazali, od porodice, preko škole do države. Zato je potrebno odmah organizovati preventivne aktivnosti na svim nivoima - kaže Vesna Tomić.

KAFIĆ U ZGRADI TRGOVAČKE ŠKOLE!

Roditelji čija deca pohađaju Šestu beogradsku gimnaziju poslali su dopis Ministarstvu prosvete i gradskoj prosvetnoj inspekciji s molbom da nešto preduzmu i spreče prodaju alkohola ni manje ni više nego - u školskom dvorištu!

- U dvorištu škole, u kafeu koji je deo sportskog balona u kome đaci imaju časove fizičkog, prodaju se alkoholna pića. Ovo je protivzakonito, nemoralno i neprimereno - stoji u pismu koje su roditelji prosledili redakciji Pressa.

Milovan Lazović, načelnik gradske prosvetne inspekcije, kaže da je najveći problem što kod nas ne postoje pravila, pa se dešava da kafići u kojima se toči alkohol postoje i u samoj školi, kao što je to slučaj u Trgovačkoj školi u Beogradu.


Gde mladi piju?

- 10 odsto dečaka i četiri odsto devojčica piju na otvorenom prostoru (park, igralište...)

- 68 odsto devojčica i dečaka navodi sopstvenu kuću ili kuću prijatelja

- 7 odsto njih pije na ekskurziji, raspustu, na proslavama, sa rođacima, prijateljima i u školi


ANKETA: Šta kažu gimnazijalci o alkoholizmu među mladima?

Novelja Baković, IV razred

Moji vršnajci, čini mi se, piju da bi se opustili. Kažu da im alkohol daje hrabrost, da su onda kul. Najviše se pije u diskotekama, parkovima, na ekskurzijama... Probao sam alkohol, ali se nikada nisam napio.

Nikola Bunčić, IV razred

Moji vršnjaci kažu da piju jer ne mogu drugačije da se opuste! Na rođendanima, ekskurzijama, u parkovima, kafićima možete videti skoro 80 odsto pripadnika moje generacije sa čašom alkoholnog pića u ruci.

Leonora Mančić, IV razred

Alkohol je postao trend u mojoj generaciji! Ako ne piješ nisi kul, i valjda zbog toga uglavnom svi piju. Učenici najčešće piju na ekskurzijama, žurkama, parkovima... Često čujem „ako popijem neku čašicu, osećaću se puno bolje".

fakti

n 66,9 odsto učenika bilo je pijano najmanje jednom u životu
n 21 odsto imalo je povremeno pijanstvo (jedan ili dva puta)
n 33 odsto nije nikada bilo pijano
n 93 odsto učenika je probalo alkohol najmanje jednom u životu
n 33 odsto učenika konzumiralo je alkohol najmanje 40 puta (što se može podvesti pod redovno konzumiranje)
n Prvo konzumiranje je u uzrastu ispod 11 godina (najčešće pivo)
n 30 odsto đaka nikada nije popilo žestoko piće


V. NEDELJKOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jos jedna generacija bolida u Srbiji  Smile

Cekamo da uhapse Ratka, pa ce onda da misle o deci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Neizivljena deca, nema ko da ih nauci kako se stvarno veseli, nego misle da se to postize travama, alkoholima i divljanjima po gradu... Za normalno setanje i voznju bajsom kao da nisu culi. Zar je priroda toliko postala nezanimljiva...
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
jbg,takve su generacije dosle,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
ovo o alkoholizmu... prikaz mojih vrsnjaka... bas ovog vikenda su se moje dve najbolje drugarice ubile od sprite-votke, valjale se po putevima, po parku, nisu mogle ni u prodavnicu normalno da udju da kupe da jedu... ali njima se to desilo sad pa ce ko zna kad, a drugi primer su jedna moja vrsnjakinja i njena drugarica koja je 5 godina starija, koje ne propustaju ni jedan jedini vikend... kad god ih sretnem u gradu one su ili pod gasom ili mrtve pijane....

ne kazem da sma ja zlatna, ja sam ranije pila, i to dosta, prestala sam, jer mi se smucilo... ali zato pusim, razdijam se od pusenja...

ja smatram da su oni sami krivi za svoje ponasanje... ukoliko ti neces da pijes, niko te ne moze naterati... e, sad, sto neka deca ne umeju da razmisljaju, i sto im mozgovi plivaju u alkoholu, to je vec stvar razuma...

a za otvaranje kafica u sred skole mogu samo da kazem: uzas...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 6496
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
kada krenu rođendani i žurke, gde se toče neograničene količine alkohola

yeah
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
 ma da ,kriva su deca ,krivi su roditelji ,krivi su profesori ,kriva je shkola ....  Smiley 1 Smiley 1


Ponashanje dece je prirodna posledica judeo-liberalnog sistema vrednosti :


1. Pare

2. Uzivanje

3. Sve shto brze i shto lakshe

4. Vaznan-vazna sam samo ja .
 
  Deca slede pravila drustva u kome odrastaju !!! Judeo-liberalna "demokratija" svodi choveka na zivotinjske instikte - ako nije takav ,onda ja nacista ,huligan ,klero-fashista .... Bez promene celokupnog politichkog  sistema nije moguce promeniti odnose u drushtvu ,pa ni medju omladinom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
A sto ti koristis sva prava "judeo-liberalnog" uredjenja?  Smile Smile Sta ti fali? Dodjes na burek, popljujes Jeshe i Rome, crnce i muslimane i odes da spavas ... i nikom nista.  Smile Malo se izivis pre spavanja i sta mi sad treba da radimo? Da te savatamo na spavanju zato sto si indijanac i sabotiras?  Smile

Imamo i pametnija posla  Smile


Uzgred, fasisti nacisti i ta ekipa su najveci kapitalisti ikad i veci ste paroljubci od Jevreja  Smile Pitaj me zasto  Smile
« Poslednja izmena: 10. Nov 2008, 22:56:06 od RaznosacPica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.