Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istina o oružanom sukobu u Sloveniji  (Pročitano 29922 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Да те цитирам:"Po ustavu SFRJ je bila satevljena od republika / po pol.uređenju / ali država po stvarnom sastavu Federacije. Pravo svake republike-države je bilo i odceplenje."

Да знаш шта си написао схватио би да је све испод тога тотална аномалија настала против Уставним
дјеловањем сецесионистичких Република.

Жао ми је али је твоја перцепција дешавања и политике која се дешавала на просторима базира
на темељима модерних колонизатора типа САД-а,а не чињеница поткрепљених на Закону.
Међуосталом има једна дефиниција која је потекла из уста тих "цртача" нових мапа а која гласи:
"све што нам иде у корист позивати се на међународно право док све што нам не иде у корист
тумачити неопходношћу".
Изгледа да је и твоје мишљење формирано по том обрасцу.

Прва реченица сво твоје накнадно писање представља бесмисленим.
Наиме, Републике нису имале право на оцјепљење ни по Уставу СФРЈ нити по Уставима Република.
Потражи Уставе и СФРЈ и Република па прочитај на којим основама је створена Федерација и на
којим основама су створене Републике и ко има право на самоопредјељење до оцјепљења.

Иначе по мени:"Словенија није ни требала да буде чланица СФРЈ јер нити културолошки нити
националном структуром одражавају становништво које је било заступљено у СФРЈ".
Што се мене тиче далеко вам кућа од моје,а пошто мој народ није аутохтон испод Алпи дефинитивно
вам желим све што сте и ви нама жељели упркос вашем пријему у Србији током Другог Свјетског
рата.

Словенац. Smile
То је плагијат. Smile Smile Smile
Ne,moram te ispraviti
Da bi nesto bilo plagijat,mora postojati orginal,po kojem nastaje plagijat.Zar ne?
A oni su nista,plod bolesne maste,bolest u zdravom razumu,ostatak necega kada su
se veliki narodi pomerali.Oni su NISTA,genetska greska.
Мислио сам на мој текст јер га је само копирао без икаквог одговора.
Иначе што се тиче словеначке постојаности од тога имају само Постојнску Јаму. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla

Да те цитирам:"Po ustavu SFRJ je bila satevljena od republika / po pol.uređenju / ali država po stvarnom sastavu Federacije. Pravo svake republike-države je bilo i odceplenje."

Да знаш шта си написао схватио би да је све испод тога тотална аномалија настала против Уставним
дјеловањем сецесионистичких Република.

Жао ми је али је твоја перцепција дешавања и политике која се дешавала на просторима базира
на темељима модерних колонизатора типа САД-а,а не чињеница поткрепљених на Закону.
Међуосталом има једна дефиниција која је потекла из уста тих "цртача" нових мапа а која гласи:
"све што нам иде у корист позивати се на међународно право док све што нам не иде у корист
тумачити неопходношћу".
Изгледа да је и твоје мишљење формирано по том обрасцу.

Прва реченица сво твоје накнадно писање представља бесмисленим.
Наиме, Републике нису имале право на оцјепљење ни по Уставу СФРЈ нити по Уставима Република.
Потражи Уставе и СФРЈ и Република па прочитај на којим основама је створена Федерација и на
којим основама су створене Републике и ко има право на самоопредјељење до оцјепљења.

Иначе по мени:"Словенија није ни требала да буде чланица СФРЈ јер нити културолошки нити
националном структуром одражавају становништво које је било заступљено у СФРЈ".
Што се мене тиче далеко вам кућа од моје,а пошто мој народ није аутохтон испод Алпи дефинитивно
вам желим све што сте и ви нама жељели упркос вашем пријему у Србији током Другог Свјетског
рата.

Словенац. Smile
То је плагијат. Smile Smile Smile
Ne,moram te ispraviti
Da bi nesto bilo plagijat,mora postojati orginal,po kojem nastaje plagijat.Zar ne?
A oni su nista,plod bolesne maste,bolest u zdravom razumu,ostatak necega kada su
se veliki narodi pomerali.Oni su NISTA,genetska greska.
Мислио сам на мој текст јер га је само копирао без икаквог одговора.
Иначе што се тиче словеначке постојаности од тога имају само Постојнску Јаму. Smile
Uplasi me na trenutak,dobro je.Nego nemaju ni tu jamu,jama je od ribice.Tu zivi ta ribica
mozda najslicnija ljudskom obliku u Sloveniji.Sve drugo je NISTA,cistaci stala i primacice bosanskih kurceva i Triglav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da se vidi kako se JNA mući sa predstavom o junaštvima svojih oficira napram broju poginulih vojnika , stavlja na spiskove i oficire koji su iz JNA dezertirali i poginuli na SLO strani. Kapetan pilot Anton  MERLAK  je sa GAZELOM /  helikopter / prebegao iz V.P. 3880 PLESO na stranu TO. Prilikom veselja o uspješnome prebegu , sa helikopterom se je došao ljuljati pred prozore skupščine SLO , gde ga je jedinica policijskoga obezbeđenja oborila, jer je prebeg dogovoren sa TO. Još malo pa će ispast , da su ginuli samo vojnici. JUNAĆINE JLA-jevske.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolko ništa imaju neki u glavama prosto je zapanjujuće !
« Poslednja izmena: 09. Apr 2010, 00:39:46 od čato »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Da se vidi kako se JNA mući sa predstavom o junaštvima svojih oficira napram broju poginulih vojnika , stavlja na spiskove i oficire koji su iz JNA dezertirali i poginuli na SLO strani. Kapetan pilot Anton  MERLAK  je sa GAZELOM /  helikopter / prebegao iz V.P. 3880 PLESO na stranu TO. Prilikom veselja o uspješnome prebegu , sa helikopterom se je došao ljuljati pred prozore skupščine SLO , gde ga je jedinica policijskoga obezbeđenja oborila, jer je prebeg dogovoren sa TO. Još malo pa će ispast , da su ginuli samo vojnici. JUNAĆINE JLA-jevske.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolko ništa imaju neki u glavama prosto je zapanjujuće !

Да ли си ти свјестан да сам ја био горе и да сам учествовао у свему томе на потезу Кочевје-
Рибница на Долењскем. Smile
Ја схватам да ти имаш своје виђење ствари и ја то поштујем али зар очекујеш да ја вјерујем више
твојим сазнањима него својим очима.
Све шта сам писао писао сам из искуства,а не преко сазнања до којих сам дошао читајући или
слушајући било словеначке било ЈНА медије не битно чији су.
Ти шта си навео за Кочевски Рог или Рибницу (Угар ниси наводио) нема везе са стварношћу кренувши
од присуства јединица ТО или ЈНА до наоружања чиме су које јединице биле наоружане.
Де молим те буди паметан.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Al ste se primili a scenario isplaniran i pre zadnje sednice CK SKJ-a. Slovenacka delegacija rezervisala sobe samo na jedan dan i sutra ujutro se vratili u Ljubljanu jer je dogovor vec bio ranije postignut. Al eto samo da malo poziraju i glume pred kamerama za prost narod. Da je htelo nesto da se uradi, tiho dolete pre svog s*anja specijalci, poapse odgovorne i to je to. Kasnije malo smene i prozivke i gotova stvar.
Medjutim,"misteriozne" stvari su se dogadjale od kada je glavonja stao na scenu
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Al ste se primili a scenario isplaniran i pre zadnje sednice CK SKJ-a. Slovenacka delegacija rezervisala sobe samo na jedan dan i sutra ujutro se vratili u Ljubljanu jer je dogovor vec bio ranije postignut. Al eto samo da malo poziraju i glume pred kamerama za prost narod. Da je htelo nesto da se uradi, tiho dolete pre svog s*anja specijalci, poapse odgovorne i to je to. Kasnije malo smene i prozivke i gotova stvar.
Medjutim,"misteriozne" stvari su se dogadjale od kada je glavonja stao na scenu

Ти говориш о политичким играма,а он и ја о дешавању на терену које није имало везе са дешавањима
по канцеларијама.Он тврди како су ТО малтене ишли са цвијећем у рукама и да нису нападали
не наоружане регруте (шта сам био и ја и немам се шта примати јер сам дошао на одслужење
војног рока као и хиљаде других) већ искључиви не пријатељи ТО су били официри ЈНА који су нас
војаке (по словеначки) држали са пиштољима на нишану.
Ма није него.У пичку материну када ми људи објашњавају нешта у чему сам учествовао онда стварно
попиздим.
За 40 километара у Словенији,један дио Хрватске(није битно који),БиХ(све осим Бихаћа),Урошевац,
Подујево и Приштину нема ми нико шта причати како је било.Можемо само размјенити искуства али
да ми неко говори како ТО није нападала,пуцала и убијала плански регруте може.....ал' у ку*цу.
Пајдо убили су момка из Бенковца на правди бога пред мојим очима и то док је носио мањерку у руци и то када се потписало као фол примирје (са киме када смо ми били као пилићи у ћошку јер је нека
будалетина у ГШ ЈНА одлучио да војсци неда муницију).Толико о њиховој цивилизованости.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Пајдо убили су момка из Бенковца на правди бога пред мојим очима и то док је носио мањерку у руци и то када се потписало као фол примирје (са киме када смо ми били као пилићи у ћошку јер је нека
будалетина у ГШ ЈНА одлучио да војсци неда муницију).Толико о њиховој цивилизованости.

I toliko o "spremnosti" staba da stite SFRJ i na kraju svoje vojnike dok su decu slali u London i kojekamo a posle oprali ruke od svega Smile
Nahebem im se svima ono odakle su izisli  Smile
Ako su vec prodali sve pa moglo je da prodje ko u Makedoniji al eto treba da se pravi spektakl navono da se u*ere Evropa jel eto "cetrvta sila" u Evropi krenula da ratuje.
Ta stvar se resila na najgluplji nacin uopste
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Пајдо убили су момка из Бенковца на правди бога пред мојим очима и то док је носио мањерку у руци и то када се потписало као фол примирје (са киме када смо ми били као пилићи у ћошку јер је нека
будалетина у ГШ ЈНА одлучио да војсци неда муницију).Толико о њиховој цивилизованости.

I toliko o "spremnosti" staba da stite SFRJ i na kraju svoje vojnike dok su decu slali u London i kojekamo a posle oprali ruke od svega Smile
Nahebem im se svima ono odakle su izisli  Smile
Ako su vec prodali sve pa moglo je da prodje ko u Makedoniji al eto treba da se pravi spektakl navono da se u*ere Evropa jel eto "cetrvta sila" u Evropi krenula da ratuje.
Ta stvar se resila na najgluplji nacin uopste

У то нисам уопште улазио већ у чињеницу да је помињао неке ракетне нападе са локације гдје сам
био ја,а ми нисмо имали ништа од ракетног наоружања или поменуо је локацију гдје сам држао
"мртву стражу" као локацију коју је држао ДБ Словеније и да ту није било ЈНА,а ја држао "мртвака"
неких 200-тињак дана.Титино подземно склониште.Једино мјесто гдје смо били наоружани али су
нам и ту укинули бојеву муницију када је почело.Можеш мислити мртве страже.Мртва да мртвија
не може бити.
Што се тиче продаје и договора то  стоји али са тиме официри и војска на терену нису имали
ништа.Официри су нас и спасили.Мислим на оне који су били на терену.Моју чету је извукао
капетан муслиман из Вишеграда и македонац из ........... јебем ли га заборавио сам,кроз шуму,па преко друге шуме до касарне у коју смо буквално утрчали на фрку.Трајало је то наше "извлачење"
читаву ноћ.
Сјебали би они касарну први дан да тај један Пуковник није празне хаубице 155 мм. поредао у
круг и запријетио рушењем мјеста (ни у једној није била граната),а ми смо изашли након 15-так
дана преко Карловца,односно Слуња.Релативно преко села и брда близу.Претпостављам да је ту
постојао договор јер нас уз пут нису нападали... Smile....додуше нисам ни виђао ТО уз пут.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Што се тиче продаје и договора то  стоји али са тиме официри и војска на терену нису имали
ништа.Официри су нас и спасили.Мислим на оне који су били на терену.Моју чету је извукао
капетан муслиман из Вишеграда и македонац из ........... јебем ли га заборавио сам,кроз шуму,па преко друге шуме до касарне у коју смо буквално утрчали на фрку.Трајало је то наше "извлачење"
читаву ноћ.


Ma svaka cast ljudima na terenu, ti su vrsili duznost u pravom smislu reci nego onima u Bg-u. Inace, bilo je kasnije i nekih s*anja sa oficirima. U Posavini su na nekom mestu oficiri kidnuli, ostaivli vojnike koje je HVO zarobio i jedan je uspeo da prezivi jer ih je nekako ubedio da ima oca u Hrvatskoj. Sta je preziveo i sta je video, dve godine je nocu pisao u krevet.  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Што се тиче продаје и договора то  стоји али са тиме официри и војска на терену нису имали
ништа.Официри су нас и спасили.Мислим на оне који су били на терену.Моју чету је извукао
капетан муслиман из Вишеграда и македонац из ........... јебем ли га заборавио сам,кроз шуму,па преко друге шуме до касарне у коју смо буквално утрчали на фрку.Трајало је то наше "извлачење"
читаву ноћ.


Ma svaka cast ljudima na terenu, ti su vrsili duznost u pravom smislu reci nego onima u Bg-u. Inace, bilo je kasnije i nekih s*anja sa oficirima. U Posavini su na nekom mestu oficiri kidnuli, ostaivli vojnike koje je HVO zarobio i jedan je uspeo da prezivi jer ih je nekako ubedio da ima oca u Hrvatskoj. Sta je preziveo i sta je video, dve godine je nocu pisao u krevet.  Smiley 1

Гдје си то чуо за Посавину јер игром случаја знам 90% људи који су ишли директно на Посавину,а
међу њима и ја.Ја то први пут чујем.Мислим на бјежање официра.Нема логике јер официри су
били у дебелој позадини.Прије ће то бити нека друга ствар која нема везе са ратом у Посавини.
Можда из времена ЈНА али Посавина је рађена када се ЈНА повукла,а у Крњинској,Дубичкој,
Прњаворској и Гаравој то се није десило а у икс,ипсилон водова и интервентних чета поготово
се то није могло десити.Ако знаш тога момка питај га да он није малко залутао у географији. Smile
Гдје је фасовала војска фасовали су и официри,наравно у мањем обиму јер их је и било мање. Smile

Иначе,Марадићу у Посавини су само једни бјежали од 06/07.06.92-краја рата,а то нису били срби. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.