Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovesti osuđenih žena koje su ubile muževe  (Pročitano 11266 puta)
22. Mar 2012, 15:25:58
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovesti osuđenih žena koje su ubile muževe

Svetlana Palić    | 22. 03. 2012. - 06:49h | Komentara: 322
- Kad je pošao do sudopere po kuhinjski nož da me ubije, pomislila sam: E, više stvarno ne mogu da trpim. Uzela sam neko drvo i krenula na njega. Žao mi je, nosim ga na duši, ali i to što je on meni radio bilo je strašno - priča u dokumentarnom filmu “Žene koje su ubile svoje nasilnike” jedna od zatvorenica iz Požarevca.


A: Kad me koleginica zove, on razbije telefon i premlati me
 
Film autorke Izabele Kisić i reditelja Zlatka Pakovića, iz Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji, prikazan je juče u Medija centru. U Srbiji svaka druga žena trpi nasilje u porodici, a njih 28 je tokom prošle godine ubijeno.

A: Tukao me po leđima, po nogama, tamo gde se ne vidi. Ako me neko zove telefonom, sledi lomljava i batine. Ako zakasnim pet minuta s posla, isto.
B: Uđe na vrata i krene odmah da tuče mene ili decu, ne znam zašto.
C: Gurnuo me jednom na beton, pala sam na leđa. Ova ruka mi je godinu dana bila otečena.
D: Jednom je igrao ruski rulet nada mnom. Bilo je da li će metak opaliti ili ne.

 

B: Teško mi je, nosim ga na duši, ali teško je i ono što je on meni radio
 
 
 
E: Uhvati me za gušu pa mi udara glavom o fasadu kuće. Na levo uvo uopšte ne čujem.
F: Mnogo puta mi je uperio pištolj u glavu, tukao me pesnicama, išla mi je krv iz nosa, iz uha.
G: Počeo je da me zlostavlja i seksualno, a posle uzimao i novac. Bila sam primorana da uzimam kredite jer mi je pretio da „imam lepu ćerku“.

A: Prijavljivala sam ga policiji, ali sve se završavalo na upozorenjima. Zapretio mi je da više ne zovem jer „znam šta mi sleduje“.
C: Čuli su da me maltretira, znali su mnogi, ali neće niko da se meša.
D: Rešila sam da privedem kraju, da prijavim, ali mi je policajac, verujem dobronamerno, savetovao: Mi ćemo ga tri meseca držati, istući ga dobro, ali on će kad izađe, strahovito da vam se osveti.
 

C: Bacio me, pala sam na leđa, ruka me bolela godinu dana
 

A: U tom trenutku drugo rešenja kako da izađem iz tog pakla nisam videla. To je bila sekunda, trenutak.
B: Došao je, počeo da psuje, sve da vređa, oca majku, mene, decu, sve... Pošao do sudopere po nož da me ubije. Otkud ono drvo, ne znam... Ja uzmem to drvo, pa na njega. Više je bilo kraj, više stvarno... Žao mi je, teško mi je, na duši ga nosim. Jako je teško tako ruku dići i tako nešto učiniti, ali šta je on radio sa mnom, to je još teže.
D: Ja više nisam osećala svoj identitet. Mislim da me to najviše odvelo u neko loše psihičko stanje koje je na kraju rezultiralo ovom neizbežnom tragedijom. Kad se to desilo, osetila sam veliko olakšanje. Nisam znala da li je živ ili ne, ali sam znala da bar tog trenutka neće moći ništa da uradi nikome - deci, meni, mojim roditeljima.



D: Odustala sam kad mi je policajac rekao: Osvetiće vam se kad izađe
 
Većina žena ubila je muževe na spavanju sekirom. Same su se prijavile policiji, priznale zločin i pokajale se. Sudije im ne priznaju kao olakšavajuću okolnost to što su trpele nasilje. Osuđene su u proseku na deset godina zatvora.
 
U Požarevcu su smeštene u zatvoreni deo s ostalim ubicama. Kontakt sa decom dozvoljen im je dva do tri puta godišnje. Odbijaju im se molbe za uslovni otpust nakon izdržane dve trećine kazne.
 
Predsednik države je od 2004. godine samo jednoj smanjio kaznu za dve godine. Centri za socijalni rad ne raspituju se za ove žene, a njihovu maloletnu decu smestili su kod rodbine nasilnika. Kad izađu iz zatvora, odbacuje ih rodbina i društvo, a ne pomaže im ni država.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Alcatel One Touch
E Srbijo među ludnicama. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Починиоци насиља у породици већином мушкарци
 23. фебруар 2012.  | 17:12 | Извор: Бета
 НОВИ САД - Покрајински секретаријат за равноправност полова саопштио је данас да, према истраживањима, 94 одсто починилаца кривичног дела насиље у породици у Србији чине мушкарци.

Међу насилницима преовлађују они који су запослени, који су у брачној или ванбрачној заједници, већином родитељи двоје или једног детета, наводи се даље у саопштењу за јавност.

Додаје се да међу насилницима преовлађују они који раније нису били осуђивани и који су урачунљиви.

Око половине их је било у алкохолисаном стању приликом извршења кривичног дела, а релативно велики број болује од алкохолизма, пише у саопштењу.

Додаје се да је суд казне изрицао сваком петом учиниоцу и то превасходно условне осуде, док је у 90 одсто случајева суд проналазио олакшавајуће околности, а већина починилаца није признала да је учинила кривично дело.

Покрајински секретаријат је позвао све медије да пруже подршку кампањама за борбу против насиља у породици и подсетио да је, према истраживању, група за борбу против насиља у породици, 27 жена у Србији убијено током 2011. године, као последица насиља у породици.


RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Ко ли је злостављао Медлин Олбрајт, Фљору Бровину, Весну Босанац и Наду Шакић?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
nasilje je jedno, ubistvo je drugo.. kad odseces glavu nekome ko spava, ja ne znam kakva olaksavajuca okolnost treba da ti se prepise..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

¡Zadržavam pravo na nepokornost! @NikolaJovic

Zodijak
Pol
Poruke 755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Починиоци насиља у породици већином мушкарци

Muškarci?  Smile

Ove žene su tamo gde im je i mesto, a da se u Srbiji blagonaklono gleda na nasilje u porodici - nije nikakva tajna.  "Prevaspitavanje" žena je deo srbskog folklora i tradicije mnogo duže i intenzivnije od ćirilice ili pravoslavlja.

 
« Poslednja izmena: 22. Mar 2012, 19:57:28 od nikolajovic »
IP sačuvana
social share
Član 38. Zakona o javnom informisanju: Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Починиоци насиља у породици већином мушкарци

Muškarci?  Smile

Ove žene su tamo gde im je i mesto, a da se u Srbiji blagonaklono gleda na nasilje u porodici - nije nikakva tajna.  "Prevaspitavanje" žena je deo srbskog folklora i tradicije mnogo duže i intenzivnije od ćirilice ili pravoslavlja.

 

још само да крене и педофилија која је обичај у свакој израелској породици и онда смо на коњу
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Osim ove sto je muz posao po noz a ona njega preduhitrila pa mozda moze da se navede kao samoodbrana, sve ostalo je ubistvo. Da imamo pravosudje kako treba i da su one kako treba pa da se sklone mesto da i one krenu u nasilje, onda se ovo ne bi ni desavalo.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa i ubistvo u prekoracenju nuzne odbrane je ubistvo... kao ubistvo u stanju smanjene uracunljivosti... i to je u ovom drugom slucaju kada su zene podvrgnute teskom dugogodisnjem nasilju...

Inace, sekirce je tradicionalno srpso oruzje ... a postoji i dobar razlog zasto se ona izvrsavaju dok zrtva spava - tada nema bojazni da ce uzvratiti ... tada se zena jedino oseca sposobnom da uzvrati... posto to i takvo nasilje je potpuno psihicki unistava i unizava...

Zene su... inace... prisebnije kada do toga dodje... jednostavno, imaju vise i jasnije ciljeve za taj cin - zastita dece, porodice i na kraju sebe...

Nijedno nije ubistvo opravdano..svakako... ali onaj policajac je izrekao jednu veliku istinu - kada nasilnik izadje, osevetice se... jer ne postoje zakonski okvir, kao ni mehanizmi koji mogu da sprece osvetu...
Prema tome... u svim ovim slucajevima je situacija - ili on ili ja... tako da mozda nema opravdanja, ali je motiv pakleno dobar...

I opet... te kazne... one su sramne... unajmanju ruku... ispada da i onaj ko ubije 20 ljudi i zena koja ubije nasilnika dobija istu kaznu... mnogo visu od muskarca...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.79
jadne zene koje trpe nasilje pa onda muzu odseku glavu na spavanju, stvarno jadne one... Treba da ih puste iz zatvora momentalno i da decu dodele njima samo nek sekire drze podalje od kuce.

PS: Te muskarce koji vrse nasilje u porodici poput gore navedenog treba kastrirati a ne drzati u zatvoru tri meseca.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.