Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest: Spasla sam bebu i sebe od tajkuna  (Pročitano 15735 puta)
26. Dec 2011, 13:37:13
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
SRBIJA NE SME DA SE OGLUŠI O VAPAJ OVE ŽENE - NATAŠI MATIJEVIĆ IZ LJIGA, KOJA JE SA JEDNOIPOGODIŠNJOM ĆERKOM PROVELA DVA MESECA U SIGURNOJ KUĆI U ZAGREBU JER JU JE SUPRUG FIZIČKI I PSIHIČKI ZLOSTAVLJAO, SUD NALOŽIO DA SE VRATI U SUSEDNU ZEMLJU

Ispovest: Spasla sam bebu i sebe od tajkuna


Bespomoćna: Uticajni suprug Robert Matijević, bivši finansijski policajac, poreski inspektor i pomoćnik direktora hrvatske carine, mesecima me je tukao i psihički zlostavljao.


Spas: Dva meseca bila u Sigurnoj kući u Zagrebu, a onda je pobegla u rodni Ljig

Ukoliko dođu sudski izvršitelji i pokušaju da mi uzmu bebu, spremna sam na sve! Ja hoću da poštujem zakon, ali nema tog zakona koji može da me odvoji od deteta i da me pošalje u Hrvatsku, zemlju iz koje sam pobegla zbog užasnog zlostavljanja...

Ovako dramatičnu i šokantnu ispovest za Press počinje Nataša Matijević (30) iz Ljiga, žena koja je sa jednoipogodišnjom ćerkom Reom u februaru ove godine pobegla iz Hrvatske. Tamo je dva meseca živela u Sigurnoj kući, jer ju je suprug Robert Matijević, bivši finansijski policajac, poreski inspektor i pomoćnik direktora hrvatske carine, mesecima tukao i psihički zlostavljao.

Naivno poverovala

Nataša dodaje i da pristaje da se sa ocem svog deteta dogovori o svemu, ali isključivo ovde - u svojoj zemlji. U Hrvatsku, tvrdi, mogu da je odvedu samo mrtvu.
Povratak u zemlju u kojoj je rođena za Natašu, nažalost, nije značio kraj muka i patnje. Viši sud u Valjevu, ne uzimajući u obzir razloge zbog kojih je pobegla iz Hrvatske, doneo je presudu kojom joj se nalaže da devojčicu odmah vrati ocu u Zagreb. A potresna priča počinje u Beogradu, 2009. godine...


Ima tešku ruku: Robert Matijević

Tada su se upoznali Nataša, profesorka fizičkog, i Zagrepčanin Robert.
- Posle tri meseca zabavljanja i veze kao iz bajke, ostala sam trudna i naivno sam poverovala u njegovu priču da je najbolje da odemo u Zagreb, gde ćemo imati bolje uslove za život. Odmah po dolasku njegove komšije krišom su mi savetovale da se pazim. Tek tamo saznajem da je godinama radio u policiji, na različitim pozicijama, da se tuži sa pola tamošnjeg političkog vrha, dok je sa drugom polovinom kućni prijatelj. Ubrzo padaju maske i Robert pokazuje svoje pravo lice. Oduzima mi pasoš, novac, zatvara me u kuću i ne dozvoljava mi kontakt sa porodicom i prijateljima - priča za Press Nataša.
Ona kaže da psihičko maltretiranje ubrzo prerasta u fizičko.


Žrtva: Nataša je u Zagrebu morala da se skloni u Sigurnu kuću


Dokaz: Lekarski nalazi o povredama


- Tukao me je i dok sam bila trudna, vređao na nacionalnoj osnovi, nije mi dozvoljavao da bebi pevam uspavanke koje su mu zvučale „srpski", bacio je u smeće brojanicu koju joj je poklonila moja majka, branio mi je da je dojim. Potom sledi najveći šok, saznajem da je moj suprug psihički bolesna osoba, sa nekoliko vrlo ozbiljnih dijagnoza.
Sama u Zagrebu, bez porodice, prijatelja, novca, kontrolisana, zlostavljana i iscrpljena od svega što joj se dešavalo, Nataša se obraća socijalnoj službi.
- Jedne noći, međutim, Robert ponovo nasrće na mene i udara me dok sam dojila bebu. Njegova majka je čula moje vrištanje, ali ništa nije preduzela. Tada sam shvatila da on može da me ubije i nikom ništa i da moram da odem ako hoću da živim.
Sutradan, kaže, odlazi u bolnicu. Na otpusnoj listi, u koju je Press imao uvid, stoji da se Nataša javila u Urgentni centar „jer je dobila udarac u nos od supruga, usled čega ima otok u području nosne piramide."

- U sledećih šest meseci slušam instrukcije socijalne službe i pokušavam da rešim problem sa suprugom. Odlazimo na terapije, ali i pored toga dolazi do pogoršanja Robertovog ponašanja. Na kraju, socijalna služba zaključuje da je zbog nasilja koje trpim i bezbednosti, detetove i moje, potrebno da hitno budemo smeštene u Sigurnu kuću. Tamo smo bile dva meseca. Na kraju, shvatam da tu više nema života za nas i odlučujem da se vratim kod roditelja u Ljig. Beg u Srbiju bio je jedini spas za dete i mene. Robert mi nikada ne bi dao saglasnost za tako nešto. Stalno mi je pretio da nikada neće dozvoliti da mu dete odrasta u Srbiji i da će me ako odem uništiti - kroz suze priča Nataša.

Čudna presuda

Ona tvrdi da se po dolasku u Srbiju istog dana javila policiji i socijalnoj službi sa dokumentacijom i da im je iznela situaciju.
- Pozvala sam i supruga, obavestila ga gde sam i pozvala da, ukoliko želi, dođe da vidi dete. Tek tada nastaje ludilo jer je Robert, iako je obavešten gde se nalazimo, pokrenuo Interpol i pozvao se na Hašku konvenciju o otmici deteta. On vešto uspeva da izmanipuliše situacijom i zloupotrebi pravni sistem. S druge strane, meni ni država, niti iko od zvaničnih institucija nije ni pokušao da pomogne. Kažu da nisu nadležni, da je situacija specifična - kaže Nataša.

Sud u Valjevu 1. decembra doneo je rešenje da se Nataša i njena ćerka vrate u Zagreb.
- Dali su mi rok od osam dana da se vratim sa detetom u Hrvatsku. Najporaznije je što sudija nijednog trenutka nije uzeo u obzir pravnu sposobnost mog supruga, s obzirom na njegove dijagnoze. Zanemaruje i nasilje koje smo trpeli beba i ja. Pitam se kako je moguće da nas naša država tera u drugu zemlju i to direktno u ruke nasilniku? Nalazim se u bezizlaznoj situaciji. Finansijski, ovaj postupak, nekoliko puta skuplji od običnih, više ne mogu da izdržim. Ja sam poštovala zakone i jedne i druge države i radila samo ono što sam morala da bih spasla dete i sebe - zaključuje Nataša.

Matijević: Živela je kao kraljica

Press je pozvao i Natašinog supruga Roberta Matijevića, koji nam je u pisanoj izjavi naveo da su sve njene optužbe neistinite i bio izričit da je nikada nije zlostavljao.
- Nataša je u Zagrebu živela kao kraljica, njeni mesečni računi za telefon iznosili su 200 evra. Ona je našu bebu protivzakonito odvela u Srbiju, tako što je ukrala moju ličnu kartu i falsifikovala moj potpis da bi dobila pasoš za dete. O tome je doneto pravosnažno i izvršno rešenje nadležnog suda u Valjevu. Istina je da se Nataša i ja razvodimo, da se brakorazvodna parnica vodi pred sudom u Zagrebu, gde će biti odlučeno ko će dobiti starateljstvo i da li će devojčica u budućnosti živeti sa mnom u Zagrebu ili negde u Srbiji sa majkom - tvrdi Matijević.


Podrška: Koordinatorka sigurnih kuća u Srbiji poručuje da je država na potezu

Vesna Stanojević, koordinatorka sigurnih kuća u Srbiji, kaže za Press da država mora da stane iza Nataše Matijević.
- Situacija u kojoj se našla ova mlada žena je strašna i ja zaista ne mogu da verujem da ne postoji mehanizam da to malo, žensko dete ostane pored majke. Jedino što sada može jeste da uloži zahtev za reviziju slučaja. Ako bi ona i otišla u Zagreb, postavlja se pitanje gde i od čega bi tamo živela? Faktički, ona bi time bila dovedena u istu situaciju u kojoj je bila pre nego što je pobegla - da bude zavisna od supruga u materijalnom i svakom drugom smislu. Takođe, ona tamo može ponovo biti izložena nasilju - kaže Vesna Stanojević i dodaje:
- Zaista ne mogu da verujem da ova država nikada ne staje iza svojih građana, osim u slučaju Miladina Kovačevića. Tačno je da je Haška konvencija o pravima deteta tereti da je ilegalno dovela ćerku u Srbiju, ali ona je u Zagrebu bila u Sigurnoj kući kao žrtva nasilja i verovatno nije imala drugog izbora.

Violeta Nedeljković

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Jadna žena. Starije generacije majki su uvek savetovale svojim ćerkama, nikada Musliman, Hrvat, Šiptar... Eto zašto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Nema to toliko veze sa nacijom, koliko sa polozajem...
Tranzicija i posledice iste.

Sada majke savetuju cerke da se dobro udaju, pa ako dobiju neku cusku... neka cute... imace stan, kola, putovanja, bunde, dior tasne i sta ti ja znam sta...

Zene trofeji...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Tuzioce Radisavljevicu kad ces da podignes tuzbu protiv hrvata Matijevica i tuzioca i sudija u valjevskom sudu.  Naime srpkinja . .  iz Ljiga pre dve godine se udala za doticnog hrvata i otisla da zivi u Hrvatsku gde ju je Matijevic odmah po dolasku poceo da vredja po nacionalnoj osnovi i da je fizicki zlostavlja te je tako posle jedne telesne povrede zavrsila u sigurnoj hrvatskoj kuci. . .  I pored oduzetog novca i pasosa nekako je uspela da se sa zajednickim detetom vrati u Srbiju gde je valjevski sud doneo odluku da mora da vrati dete ( nas drzavljanin ) ocigledno nasilnom i psihicki bolesnom coveku.  Isti sud je cak trazio i od maltretirane zene da se i ona vrati u Hrvatsku dobrovoljno.  Pozivam sve valjevce i patriote na svakodnevne proteste ispred valjevskog suda dok isti ne da pravo nesrecnoj zeni da zivi sa svojim detetom u Srbiji.  A znamo kako bi javnost u Hrvatskoj reagovala na suprotan primer, setimo se samo javne hajke na Srbina u slucaju neresenog nestanka Antonije Bilic.  Fizicki i uz pomoc svih sredstava odbranimo pravo nase drzavljanke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Šteta, pogotovu što se vidi da se udala iz ljubavi. Majke su krive, zato što uče svoje ćerke da se " ne zarobe" kao one i latino sapunice, zato što uče nezrele ćurke kako je lepo udati se za bogataša, pa još ako je lep i "zabranjen" jer je druge nacije, vere, ništa lepše.
Ne bih da zvučim bezosećajno, žao mi je ove žene, ali šta je tražila, to je i dobila. Glupa ćurka.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
a glupa je samo zato sto bogati i mocni muskarci biju svoje zene?  Smile  Smile

oni sto rade za 25000 mesecno na delikatesu u Maksiju, oni ne biju zene, oni ih vole, postuju i milke ih po kosi dok spavaju...

Smile

poenta je da nikad ne znas sa kim imas posla, dok ga dobro ne upoznas.. a i onda kada ga dobro upoznas, moze da se desi promena, ili ga prosto nisi kako treba upoznala jer je perfidno govance koje skriva svoju pravu narav dok se ne desi prva situacija gde ti izbije dva zuba ..

Niko nije izmislio "zabavljanje" .. ono sluzi zato da ne bi prosli kao ova mucenica. Posle tri meseca se ne ostaje u drugom stanju, pogotovo sa nekim o kome ne znas nista i ko zivi u drugoj zemlji i od tebe se trazi da napustis svoju i odes da budes na njegovoj sisi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Nokia krntija
ма ко је јебе...
« Poslednja izmena: 26. Dec 2011, 15:55:52 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Sinoc sam gledala emisiju "Trenutak istine" , ono sto sam cula nisam mogla da svarim. I to je Srbin u pitanju ne Hrvat kako se neki zlurado smeju.

Kao sto sam jednom prilikom rekla mojjoj sestri a savetujem svaku zenu , jer ocigledno da policiju boli kur , jos i prikrivaju zlocine prikrivaju zlocine protiv zena : govedo rasporiti

Dakle kupiti jedan lep mesarski noz i govedo rasporiti kao Murata.
Za samar mu odseci saku. Nogu. Prste.
Obogaljiti govedo.
E da vidimo koga ce oni udarati i kome ce oni vaditi dete iz stomaka nozem......

Znaci nema da se ceka drzava da reaguje, centar za soc. rad, razne picke materine koje ionako ne zanima sta se u jednoj porodici desava, kao i ove ulicare kkojima su deljeni leci ...na sta su oni komentarisali da ima mnogo zena koje treba tuci ...hahahaha


Znate sta, kad bi samo nekkoliko zena u ovoj zemlji rasporilo govedo ostatak bi odustao jer su to teske picketine.
Nogu za oko.


Ti iz zatvora za 5 godina on iz zemlje - nikada.
« Poslednja izmena: 26. Dec 2011, 16:03:14 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Motorola 
Nek im bude tako nek dobijaju batine,kad toliko vole da se udaje za Hrvate,a vidim vole i strance Amere,crnce cak i Turke. Mnoge u Nemackoj nece za Srbe da se udaju nego traze Turke,Nemce.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Bravo  Smile
Sve koji nisu udate za Srbe silovati pa onda poubijati.
Tako kaze pravoslavlje.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.