Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ислам није религија, него револуционарна идеологија  (Pročitano 68615 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile

strasna zurka ima da bude...haligali...citanje molitve...vatromet...jabuke u seceru...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
Citat
Понављам, све се врти око вере, западна либерална идеологија је пукла, чак се и атеисти деле на православне, католичке и исламске, мада ови трећи још увек нису доживели ренесансу па морају да се крију као пацови.

Upravo isto sam primetio, s' tim da mi je malo smesno ali mislim da je dobro. S' tim da je malo problem sto su se odredjene stvari koje sam pomenuo drugde prosirile i tu barem u Americi (recimo, tkz. "socijalna pravda").
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ko sto reko...jabuke u seceru...

inace unutar vojnih fabrika je prosla instrukcija kako se ponasati u slucaju medjunacionalnih sukoba...

postalo malo vruce odo za piter u ponedeljak.. Smile
« Poslednja izmena: 16. Maj 2018, 22:30:08 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米

Ментални склоп просечног босанског муслимана.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
eto putin i rusija ne misle da je islam bilo sta revolucionarno... Smile
a to ne mislim ni ja....cak sta vise ja mislim da je to nesto jako pimitivno  Smile
ali mislimo da je islamizam isto zlo kao i fasizam..tj isti kurac samo drugo pakovanje
i odlucno se borimo na svim frontovima protiv bilo kojeg oblika fasizma i islamizma
i smatramo da nema pregovora ni sa jednim niti sa drugim ludjacima
bez obzira koje su boje...ili nacije..pa sve i da pripadaju nasim narodima...
samo mrtav terorista je dobar terorista...
i samo mrtav fasista je dobar fasista


Smile


« Poslednja izmena: 19. Maj 2018, 23:17:24 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Немачки нацизам је мала беба у поређењу са исламом.
Свако нормално друштво би требало да забрани ову идеологију и да тим људима да слободу, да живе овде без нацистичких стега или да оду у Азију носећи своје исламске ланце.

Замисли месец дана та живина не једе и не пије ништа током дана и то је управо сада, када крећу летње врућине, јер пролећа више нема.
Како та марва, ради на послу, а да се не онесвесте. Очигледно је да сви или крше то правило или је то привилегија оних по џамијама који не раде ништа и домаћица које чешу п... по цео дан по кући.

Као и многи млади муслимани, и ја се фолирам да постим током Рамазана
Да, појео сам обилан ручак, али моја муслиманска породица верује да сам гладан колико и они.

Рамазан је, и моја мајка је у кухињи и рмбачи над врелим шпоретом, припремајући велику гозбу. Она пости, иако је дијабетичарка и има 64 године. А што се мене тиче? Раније данас, ручао сам велику порцију рибе и помфрита, али моја муслиманска породица верује да постим заједно са њима.

Ово траје већ годинама.

Током месеца рамазана, већи део од 1,8 милијарди муслимана колико их има на свету га се придржава тако што у суштини 30 дана не подлеже никаквом пороку. Од свитања до сумрака, од свих здравих муслимана се захтева да „посте“; забрањено нам је да једемо, пијемо (да, чак и воду), пушимо, псујемо, оговарамо, и упражњавамо било који вид секса. Пост током овог месеца је један од пет стубова ислама, и ако га се не придраваш, не само да би могао да изазовеш подсмех унутар муслиманске заједнице, већ би у неким муслиманским земљама морао да платиш казну, па чак и да одеш у затвор. Већина муслимана се сваке године радује рамазану, зато што на њега гледају као на религијско прочишћење после кога бивају чистији, и то одређује тон до остатка године. То јест, ако си заиста верник и практикујеш веру, што ја нисам. Али муслимани око мене то не знају.

На несрећу, ја и многи други слични мени се ужасавамо рамазана, зато што то значи да ћемо још један цео месец бити неискрени према нашим муслиманским породицама и пријатељима. Видите, има много разлога зашто неко муслиманског порекла не пости током рамазана. Можда и даље има вере у ту религију, али је не узима за озбиљно онолико колико би требало. Можда мисли да је пост за оне традиционалније муслимане, а себе сматра необавезнијим муслиманом. Јоше један разлог је тај да је можда потпуно напустио религију, али да се није „аутовао“ својој муслиманској заједници – то је нешто са чиме се много младих људи овог порекла мучи, а ја потпадам тачно под ову категорију. Као и многи други миленијалси, ми једноставно нисмо религиозни, али пуким случајем потичемо из религије која је по обичају строжа када је у питању идеја отпадништва, у поређењу са другим религијама на западу.


Последица тога је идеолошка борба између старих и младих генерација муслимана, која је чак и описана у новијим делима поп културе, од сцене једења сланине у Господару ничега Азиза Ансарија, до Велике болести Кумаила Нанџанија, у коме га се његови родитељи одричу због тога што жели да се ожени белом Американком. Ово се дешава у многим муслиманским домовима, у којима миленијалси прве генерације имају своје сопствене погледе на религију, који су супротни од веома стриктне природе традиционалног ислама. Можда на себе гледамо као на муслимане по идентитету, па се чак и супротстављамо дискриминацији муслимана, али смо далеко од тога да практикујемо ислам. Рамазан за нас може да буде екстремно компликован, пошто је толико важан у исламу. Уместо да се „аутујемо“ породици, па чак и пријатељима, ми знамо да ако само преживимо тих месец дана, остатак године ћемо бити прилично мирни. Неки ће можда постити само поста ради, бези икаквих духовних намера, чисто да би се рекло да посте. Други ће можда дати све од себе да потпуно избегавају своје муслиманске познанике и породице.

Али можда најнеискренија пракса је оно што ја зовем „лажним постом“ – када се понашаш као да си цео дан постио и „прекидаш пост увече“, као да ниси цео дан гутао дупле чизбургере и дијеталну кока-колу. Многи то раде да би споља изгледало као да и даље практикују ислам. То раде да би избегли окрутну осуду других муслимана, и то апсолутно није поента поста током рамазана, који би заправо требало да буде духовни пут борбе, да би се приближило богу.

Испрва ми је било тешко да од других муслимана кријем да не постим, али то је вештина коју сам до сада развио до савршенства. Све заиста зависи од величине града у коме жвиш, и колико муслимана живи у њему – што мањи град, изазов је већи. Ако су шансе да ћеш налетети на неког муслимана кога познајеш велике, свакако нећеш желети да током дана будеш ухваћен са кафом са карамелом у руци. Пресећи ћете осуђујућим погледом, после чега следи разочарање. Било је тренутака када бих буквално погледао лево и десно пре него што бих узео гутљај воде, по дану се возећи колима по предграђима свог града средње величине. Када идем на ручак, увек се постарам за то да једем у ресторанима којима муслимани не би ни пришли – барови и винарије су увек безбедан избор; наравно да избегавам халал пијаце и продавнице фалафела.


Али рецимо да си успео да преживиш дан а да нико не зна да си јео или пио; после тога следи ултимативни изазов: у сумрак мораш да се претвараш да си једнако гладан као и твоја браћа муслимани. То је тренутак када може да наступи осећај кривице. Седенеш да вечераш за сто са људима који су заиста цео дан гладовали; у међувремену, ти си појео велику чинију чилија, само пар сати раније. Понекад неки људи могу да те провале да ниси постио само гледајући те; као да имају неко уврнуто шесто чуло, а ти само можеш да се надаш да те неће прозвати.

То мене и друге сличне мени ставља у неки чудан шкрипац. Или ћемо иступити, признати да не постимо и суочити се са негативним реакцијама, или ћемо наставити да живимо у лажи један месец годишње. Али док не донесем коначну одлуку, уживаћу у пилећем кебабу с пиринчем.

https://www.vice.com/rs/article/8xeamx/kao-i-mnogi-mladi-muslimani-i-ja-se-foliram-da-postim-tokom-ramazana
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Cek, sta ti imas protiv nacizma?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Нацизам је заснован на интересима немачке нације и државе и та идеологија је поражена, а данас имамо неке варијације неонацизма и екстремне деснице која више нема везе са нацизмом.

Сви ти национализми могу имати неке заједничке црте, али не постоји света идеолошка књига која ће их ујединити и слепо водити у тој борби.

Са друге стране имамо ислам као идеологију, која има свој мајн кампф са свим правилима и законима мржње и нетолерације.

И да се разумемо нису криви искључиво муслимани, већ највише немуслимани који подржавају исламску нетолеранцију која је природна особина њихове идеологије.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
islam je vjera..religija...
fasizam je ideologija kao i islamizam...

brate tu ne mozes traziti manje -vece zlo...barem mi o tome ne mozemo razmisljati...
nas su ...da se izrazim tako...-jebali i jedni i drugi...
i sto je najopasnije ta dva zla se i nisu bas nesto sudarala kroz istoriju...
nije doslo do nekog ozbiljnijeg direktnog kontakta i borbe za opstanak jednog od ta dva zla...
i opasno je sto se jedno drugim opravdavaju i u odredjenim vremenskim intervalima se i smenjuju


islam je jako invanzivna vera...samim tim sto islam negira sve druge vere itd..ako se zloupotrebi ...on je kao takav opasan ...
i to niko ne moze da negira..to je cinjenica..koja je milion puta bila predocena citavom svetu...

evo ti rusi recimo..oni su svoje muslimane ostavili na miru ...ne petljaju se u njihove obicaje..vjeru ...itd...
zakoni se moraju postovati..odredjene norme se moraju ispunjavati...
ali brate za uzvrat tome... muslimani cuvaju ruske granice itd...

eno ti primer je i amerika.. oni godinama balanisraju i zongliraju sa muslimanima
saudijce ne diraju..iako je saudijska arabija ubica ljudskih prava i to niko ne moze negirati...
najradikalniji muslimani su u saudijskoj arabiji...
amerikanci se ne mesaju u njihove unutrasnje stvari i sve oke
ali amerikanci zajedno sa najradikalnijim muslimanima na svetu zajedno sa njima
napadaju sekularne islamske zemlje i umerene muslimne i razaraju im zemlje i istoriju brisu zauvek...
o cemu se tu tradi...


nas problem sa nasim muslimanima ...bosnjacima i albancima je nastao onog momenta
kada je zapad pomislio da ne bi bilo lose
da bosna i albanija budu primer islamskih drzava
kakve trebaju biti islamske drzave...
savremene islamske drzave

pruzili su im svaku pomoc da dodju do kojekakve nezavisnosti i da naprave svoje neke islamske drzave ali
utemeljene na nekim zapadnim vrednostima....

pa su skontali najpre ovi evropljani...
da akos e napravi nekakva islamska drzava u srcu evrope
da bi molglo biti problema ako recimo pakistan ili turska  dodju u srce evrope i instaliraju kojekakve raketne stitove i sl...
pa su odma osustali kad su videli koliko se tih 'divnih muslimana'... savremenih ....radikalizovalo kroz rat i
shvatili su u cemu je problem..


evo recimo ...mi ovde u dejtonskoj bih...
mi godinama nismo imali bilo kakav medjunacionalni incident
svaki incident koji se odigrao on je bio isnpirisan radikalnim islamom
i on je uvezen u bih...preko vahabija i selafija i sl..
a zapad ih je uvezao u bosnu...

mi cak uprkos ludilu na politickoj sceni ...gde sa jedne strane imas bakira a sa druge dodika
koji se vrebalno kolju 12 g
i pored toga nije bio nijedan medjuvjerski incident... pa ni na nacionalnoj osnovi...
a to dosta govori o narodu koji zivi ovde...

mi bi ovdje svi mogli ziveti bez ikakvih vjerskih i drugih problema
samo da nas zapad ostavi na miru...
i nikad ne bi jedni drugima zasmetali po pitanju vere...nacije i sl...
vjere su u sustini nesto sto covek treba da zadrzi za sebe...
vjeruje se zbog sebe a ne zbog javnosti itd...

a kod nas je to na tom nivou...
ja znam da je to tako i u srbiji
video sam to  i doziveo bezbroj puta
nema muslimana u srbiji ili u republici srpskoj koji moze da kaze da ima sa nekim problem na vjerskoj bazi...

i sve sto je bilo na tim relacija... izazvano je vestackim putem i ucescem neke trece strane...

za bilo kakav problem potrebno ti je dvoje...
a ovde trenutno  imas invanzivni islam i agresivni zapad...
i imas nas male hriscanske narode kao kolateralnu stetu...
i za ove bosnjacke muslimane i njihovu radikalizaciju kriv je iskljucivo zapad...oni su ih radikalizovali...



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.