Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:20:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: IP Kamere ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 26494 puta)
30. Dec 2008, 01:46:26
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Sta i kako - IP kamere.

      Internet konekcija i IP kamere.
   
           Da bi mogli koristiti ip kamere ( pratiti ih sa bilo kog mesta na zemlji gde imamo pristup internetu )
           moramo imati javnu ip adresu na lokaciji gde su ip kamere. Po mogucstvu staticku ( uvek istu ).
           Uvek ista ip adresa se posebno placa kod ISP-a, ako ISP ima tu uslugu.
           Staticka, javna ip adresa je bitna zbog toga sto po njoj browser ili neki klient program uspostavlja konekciju sa nasim kamerama.
           Ukoliko imate javnu, ali ne i staticku ip adresu, vi (ne uvek)  morate pre konektovanja saznati koja je vasa trenutna ip adresa
           koju vam je ISP dodelio na lokaciji gde su ip kamere kako bi ste uspostavili konekciju sa svojim Ip kamerama.
           Takodje je veoma bitan upload 256 kbit + na lokaciji gde su ip kamere, i download 256 kbit + na lokaciji sa koje pratimo ip kamere.
           Ukoliko na istoj internet vezi koristite i internet na racunaru gde su vam i IP kamere, tu vam je potreban ruter.
           On se takodje treba podesiti da bi ste mogli pristupitiip kamerama iz wan-a.

           

           Takodje trebate imati i instaliranu JAVU na racunaru sa koga pratite ip kamere.


  Ip kamere

          Ukoliko svoje ip kamere konektujete na jedan priljucak za internet, ondah ce vam trebati server koji ce prosledjivati vase komande
          na ip kamere. Ukoliko imate jednu ip kameru onda vam server ne treba.
          Postoje serveri koji pruzaju dosta toga zanimljivog kao na primer :komandovati kamerama u kom pravcu da snimaju, kada se dogodi pokret na
          mestu koje neka ip kamerea snima, server automacki snima  narednih deset minuta to mesto, i belezi na svoj hard ( to vam automacki moze poslati
          na mail), takodje vas moze nazvati na mobilni telefon ukoliko se dogodi pokret na mestu koji se snima, ima jos dosta toga al da ne duzim.
          Na ovakav server mozete prikljuciti i protiv pozarni alarm, i u ovom slucaju vam moze zazvoniti mobilni telefon.
          Takodje postoje i wireless ip kamere koje bezicno konektujete na server.

            
     
          Cesto puta nemate sa sobom svoj laptop na kom je instaliran client program ip kamera.
          Vi jednostavno mozete sesti u neki internet kafe i u browser-u ukucati ip adresu koju ste dobili od svog ISP-a, ukucati user i pass
          i propratiti sva desavanja na mestu gde su postavljene kamere.
          Ne zaboravite da je potrebna java.
          I naravno, kada ukucate svoju ip u browser-u izacicevam logon, on je potreban kako vam ne bi neko koga ne zalite pratio  vase ip kamere.

  Kratak opis

          Otvorimo neki browser, i tu ukucamo ip adresu koju smo dobili od ISP-a na lokaciji gde se nalaze ip kamere.
          Otvara nam se log on stranica u koju ukucavamo user i pass a ona izgleda kao na slici-

     



     .. posle verifikacije usera i pass-a mi smo pristupili serveru ip kamera i u njemu kroz browser upravljamo ip kamerama.

     


      Ovo sve mozete uraditi i sa client programom koji dolazi na cd-u uz ip kamere.


Vasa mreza sa ip kamerama u kuci bi od prilike trebala ovako izgledati..





« Poslednja izmena: 30. Dec 2008, 13:18:03 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1113
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 6600
Super si ovo objasnio  Smile Smile
IP sačuvana
social share
b@gira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 729
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Apple Iphone 4 ; B5702
Jel zna netko koji bih program mogao koristiti za snimanje sa IP kamere na jedno racunalo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
recimo ovaj
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 580
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
HTC Sensation
Imam program webcamXP,pokusavao sam da otvorim portove za ovaj program 8080 8090 preko programa Portforward i podesavanjem modema,ali je nemoguce pristupiti sa drugog kompjutera adresi preko koje program salje sliku sa kamera.
Zanima me da li je potrebno nesto drugo da se podesi i sta?
Inace kada sa mojeg kompjutera udjem na adresu koju mi program da sve odlicno funkcionise.
Adresa je moja IP adresa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Imam program webcamXP,pokusavao sam da otvorim portove za ovaj program 8080 8090 preko programa Portforward i podesavanjem modema,ali je nemoguce pristupiti sa drugog kompjutera adresi preko koje program salje sliku sa kamera.
Zanima me da li je potrebno nesto drugo da se podesi i sta?
Inace kada sa mojeg kompjutera udjem na adresu koju mi program da sve odlicno funkcionise.
Adresa je moja IP adresa
Drugi racunar pristupa iz lana ili sa interneta ?
I koju internet konekciju imas, modem ruter ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 580
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
HTC Sensation
Sa interneta
Ruter hg520s
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Sa interneta
Ruter hg520s
U ruteru, u opciji DMZ host ukucaj lan ip adresu racunara na kom je kamera.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.png
(110.22 KB, 860x275)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Pogledash koja ti je IP adresa, a mozesh da koristish i dyndns servis, pod uslovom da program podrzava otvaranje URL-a umesto IP-a. I jedna napomena: Ako je rachunar iza rutera morash onda u ruteru da forvardujesh port po kome kamera radi prenos podataka (mislim da je kod nekih aplikacija tog tipa bio port 8080 ali nemoj da me drzish za rech)

Pretekao me kolega Smile
« Poslednja izmena: 03. Apr 2009, 23:49:22 od lerr »
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 580
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
mob
HTC Sensation
Sa interneta
Ruter hg520s
U ruteru, u opciji DMZ host ukucaj lan ip adresu racunara na kom je kamera.
Nema ta opcija u podesavanjima rutera
Evo kako izgleda program

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

untitled.JPG
(70.38 KB, 798x637)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:20:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.174 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.