Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Instalacija Mac OS X Snow Leopard paralelno sa Windows 7 ~ Pomoc  (Pročitano 7435 puta)
08. Nov 2010, 19:23:26
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12


Zanima me moze li se paralelno instalirati Mac OS X Snow Leopard na CPU-Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / RAM-2GB / GPU-512 MB, sa vec instaliranim Windows 7  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Ne razumem se mnogo oko MAC-a medjutim procitao sam ovo na sajtu:


Citat
It runs Windows, too.

Have a Windows application you need to use once in a while? No problem. Every new Mac lets you install Windows XP and Vista and run them at native speeds, using a built-in utility called Boot Camp.

Setup is simple and safe for your Mac files. After you’ve completed the installation, you can boot up your Mac using either Mac OS X or Windows. (That’s why it’s called Boot Camp.) Or if you want to run Windows and Mac applications at the same time — without rebooting — you can install Windows using VMware or Parallels software.*


Evo neki lik objasnjava kako instalirati MAC na PC :

http://www.youtube.com/watch?v=dmTCuNxpR_M&feature=related
« Poslednja izmena: 08. Nov 2010, 23:00:40 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Hvala drug. Tetka mi je kupila u Hrvatskoj Leopard  Smile preko neke svoje lude kreditne kartice, stize za koji dan pa cemo videti. Cisto me zanimalo mogu li to izvesti da paralelno imam oba OS-a  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Hvala drug. Tetka mi je kupila u Hrvatskoj Leopard  Smile preko neke svoje lude kreditne kartice, stize za koji dan pa cemo videti. Cisto me zanimalo mogu li to izvesti da paralelno imam oba OS-a 


Koliko sam ja video mislim da moze.Medjutim proveri ti za svaki slucaj na netu a mozes pitati i apple.Posto imas legalan softver imas prava da ih cimas i da ih pitas sve sta te zanima.Inace support ozbiljnijih kompanija nije kao kod nas u Srbiji.Ja sam jednom slao LC POWER-u mail i odgovorili su mi odma a takodje i ATI-ja sam pitao nesto oko temperatura kartice i odma odgovore.Tako da ne sumljam da ce ti apple odma dati odgovor posto su oni ozbiljna firma.Aj bas kad instaliras napisi ovde na temi kako si instalirao softver.Mene zanima posto to nikad nisam radio a ocu da probam na mojoj masini cisto iz zezanja da vidim kako MAC izgleda.Nasao sam na netu leopard i pise tamo neko uputstvo samo na par mesta sam procitao vise uputstva pa ne znam koje je 100% tacno.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ja sam posle tvog odgovora jos malo svrljao po YouTube-u. Kako sam ja shvatio pored Windowsa 7 (paralelno) ne mozes "legalnim" putem da instaliras Leoprad-jednostavno oni to ne dozvoljavaju. Ovo vredi za americku verziju, kada dodje tetka videcemo kako stvari stoje sa "evropskim" izdanjem.

Jedino mozes u obrnutom slucaju izvesti paralelnu instalaciju, kada prvo instaliras Leopard, on kao sistem u potpunosti podrzava instaliranje drugog sistema.

Ako mi bude pravio probleme pri instalaciji, najverovatnije cu to uraditi sa programom Vmware Workstation as virtual machine  Smile

Evo i tutoriala  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Chrome 7.0.517.44
Koliko sam ja video mislim da moze.Medjutim proveri ti za svaki slucaj na netu a mozes pitati i apple.Posto imas legalan softver imas prava da ih cimas i da ih pitas sve sta te zanima.Inace support ozbiljnijih kompanija nije kao kod nas u Srbiji.Ja sam jednom slao LC POWER-u mail i odgovorili su mi odma a takodje i ATI-ja sam pitao nesto oko temperatura kartice i odma odgovore.Tako da ne sumljam da ce ti apple odma dati odgovor posto su oni ozbiljna firma.Aj bas kad instaliras napisi ovde na temi kako si instalirao softver.Mene zanima posto to nikad nisam radio a ocu da probam na mojoj masini cisto iz zezanja da vidim kako MAC izgleda.Nasao sam na netu leopard i pise tamo neko uputstvo samo na par mesta sam procitao vise uputstva pa ne znam koje je 100% tacno.

 Smile Smile Smile

_____________


@Milanno

Kao što si možda u međuvremenu provalio, ne postoji legalna verzija instalacije bilo kog OS X-a na pc.
Malo je veće cimanje sa original diskom jer moraš klonirati dvd na fleš disk (minimum 8 GB) + mu dodati odgovarajuće pečeve i drajvere za tvoju ploću i grafičku kartu. To može biti posao, mada postoje step-by-step tutorijali.
Pre svega preporučujem bekapovanje podataka i takođe ne preporučujem emulaciju, jer jednostavno "nije to to".

~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Kao što si možda u međuvremenu provalio, ne postoji legalna verzija instalacije bilo kog OS X-a na pc.
Malo je veće cimanje sa original diskom jer moraš klonirati dvd na fleš disk (minimum 8 GB) + mu dodati odgovarajuće pečeve i drajvere za tvoju ploću i grafičku kartu. To može biti posao, mada postoje step-by-step tutorijali.
Pre svega preporučujem bekapovanje podataka i takođe ne preporučujem emulaciju, jer jednostavno "nije to to".
~R

Disk je vec kupljen, jbg  Smiley 1 Zato sam i postavio ovu temu sa pitanjem da li je tako nesto moguce. Kada dobijem disk, videcemo sta cemo i kako da se to uspesno odradi. Imam 4 partcije, na C: particiji cu ovo raditi gde mi je samo i Windows 7 instaliran, ali opet cu uraditi backup  Smile

P.S. Opet pirat ispade jednostavniji za instalaciju, je*em li ga  Smile
« Poslednja izmena: 09. Nov 2010, 20:28:57 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 3410
Jeste da je prošlo toliko vremena . . .  ali živo me interesuje kako je prošla instalacija ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
Jeste da je prošlo toliko vremena . . .  ali živo me interesuje kako je prošla instalacija ?

Nisam uspeo, a nisam vise hteo smarati ljude. Inace instalacijski disk  je jos na polici  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.