Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izdavanje stanova - iskutva?  (Pročitano 1770 puta)
15. Mar 2017, 16:31:45
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Imam jedan stan koji bih hteo da izdam, ali posto se time nisam nikada bavio, dosta sam zbunjen, jer dobijam najrazlicitije informacije sa svih strana. Prvo jedni mi pricaju da zbog novog zakona obavezno moram da imam ugovor sa agencijom, odnosno stanarom, a opet drugi kako je to mrtvo slovo na papiru i kako to niko ne radi. Onda opet kazu, da ako bane inspekcija kazne su ogromne i kako se ne isplati rizikovati. Opet nije mi jasno da li sada vise i moze da se izda stan preko agencije, bez potpisivanja tog ugovora, koji valjda opet podrazumeva i placanje tog poreza. E sad, meni nije jasno tu par stvari. Prvo, taj ugovor ako potisem sa agencijom, da li sam onda ja pravno osiguran i ako jesam da li sam osiguran samo formalno, ili to sustinski ima neku tezinu. Dakle, ako mi stanari uniste stan, ne plate racune i slicno, da li ja onda mogu po tom ugovoru da trazim odstetu i ako mogu, da li seo bracam agenciji, ili mora da ide preko suda? Dakle, da li taj ugovor ima bilo kakvu sustinsku upotrebnu vrednost, ili sluzi samo da bi se placao porez drzavi? Drugo, razmisljao sam mozda i da poksuam da sam izdams tan, bez agencije, ali opet dolazim do iste dileme. Dakle, da li potpisivati ugovor, ili ne i ako da, onda kako to da uradim, ako ne idem preko agencije, jer koliko sam razumeo oni su ti sa kojima ja potisujem ugovor, kao i stanar? Dakle da li ja onda idem kod nekog advokata da potpisujemo taj ugovor ili kako to ide.

Ono sto me jos zanima je, kako agencijan naplacuje i od koga svoju uslugu, odnosno ko i kako placa porez? Da li ja kao stanodavac, ili stanar, ili oboje? Takodje, cuo sam da neke agencije uzimaju dve mesecne kirije za uslugu. Ako je to tacno, sta se desava ako stanar posle dva meseca ode? Jel to onda znaci da sam dao stan za dzabe nekome dva meseca? Da li se praktikuju neki depoziti i u kojoj visini? Da li taj ugovor definise i vreme na koje se stan izdaje?

Kao sto vidite bas sam zbunjen i zatrpan sa milion (polu)informacija. Ako neko ima iskustva sa ovim, voleo bih da dobijem sto je vise moguce podataka.

Takodje, ako znate nekog dobrog, normalnog, pouzdanog agenta/agenciju, mozete mi javiti preko pm, da ne reklamiramo ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Koliko kontam ti mozes sam napraviti ugovor kao zakupodavac i samostalno prijaviti poreskoj upravi da imas prihod od nepokretnosti.
Naravno to je onaj tezi deo kada se akas sam sa svim papirima i overavanjima itd.
Agencije mislim da uzimaju dobar deo kolaca od rente, ali preuzimaju svu odgovornost. Barem ove jace agencije.

Dodatak...zakon koji je usvojen mislim da obavezuje da svaka zdraga ima upravitelja ili kako li je vec nazvan. I da se moze od njega zahtevati popis stanara. Pa bi se uporedjivalo to i pravila baza...koliko kontam to im je bio cilj.
« Poslednja izmena: 15. Mar 2017, 16:42:14 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Agencije mislim da uzimaju dobar deo kolaca od rente, ali preuzimaju svu odgovornost. Barem ove jace agencije.

Kad kazes odgovornost, mislis na obestecenje za eventualna ostecenja u stanu, ili regulisanje tog oko poreza, ili i jedno i drugo?

Citat
Dodatak...zakon koji je usvojen mislim da obavezuje da svaka zdraga ima upravitelja ili kako li je vec nazvan. I da se moze od njega zahtevati popis stanara. Pa bi se uporedjivalo to i pravila baza...koliko kontam to im je bio cilj.

Ovaj deo bas ne razumem. Znam za taj zakon i za tog "glavesinu" , ali ne razumem ovaj deo oko potisa, sta si hteo da kazes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Mislim da agencije sve preuzimaju na sebe. Ali zato uzimaju 50% rente...e sada dal ima samo usluzno da ti nadju zakupca i sklope dil verovatno ali ko onda posle pravi ugovor i to jebem li ga.

Pa mislim da agencija za privredne registre moze da potrazuje popis stanara, a i da je sam upravnik zgrade obavezan da preda popis zakupaca.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Ok, hvala ti. Ako neko jos ima neke konkretne podatke, voleo bih da cujem. Moze i preporuka za neku pouzdanu, dobru agenciju, ili agenta. Na pm naravno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
najbolje ti je nekom izdati od rodjaka prijatelja...normalno pod uslovom da placa...

ima agencija koje se bave bas potragom odgovarajuceg klijenta za tebe...

ne u smislu da izdaju stanove....nego traze odredjeni tip arendatora i onog ko iznajmljuje...

sad je trend da se izdaje bez agencije...

sad ja ne znam kako je kod nas...recimo u ru ide odma 200% zalog...znaci ako je kirija 100e zalog 200

i to vracas kad se iseljavaju ...

i najbolje ti je porodici izdati...

sa ovakvim kamatama na stednju kakvi su u eu...izdavanje stanova dobija ponovo smisao...

mada jedan stan ti nista ne znaci...treba ti 20 stanova najmanje...

drzava ce to zatvori...sankcionisati...u buducnosti...

jel nece imati kud...ali dok traje izdaj... Smile
« Poslednja izmena: 15. Mar 2017, 18:34:04 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Dobro, hvala. Samo nije da se ja sada time bavim. Nasledio sam stan od pokojnog dede i sad gledam kako da ga izdam da imam neku manju korist, a i da ne moram bar da placam racune za stan u kome niko ne stanuje. Samo gledam kako da to uradim najbezbolnije. Da li je preko agencije, da li samostalno. Da li na "casnu rec", da li da sklapam neki ugovor. Da li sa agencijom, da li samostalno preko advokata. Nemam pojma odakle da krenem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sto dalje od drzave i pravnog sistema...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
mob
Apple iPhone 6S
Videcu jos. Ne znam ni sam sta mi je najpametnije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ako je neka dobra cena mozes to prodati kupiti 3-4 mala stana i izdavati...zbirno ces imati vise para...

ako je smisao u ekonomiji...mada i to je poso....

najbolje ti je ne prodavati...karma je to...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.