Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest Srbina kojeg su oteli teroristi u Maliju  (Pročitano 666 puta)
28. Mar 2016, 11:57:16
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
TRI GODINE U KANDŽAMA DŽIHADISTA Ispovest Srbina kojeg su oteli teroristi u Maliju


Serž Lazarević
Foto: Darija Balšić / RAS Srbija Serž Lazarević

Lazarevića, Srbina s francuskim pasošem, 23. novembra 2011. godine zarobili su teroristi ogranka Al Kaide u Maliju.

- Otet sam u gradu Homburi tri-četiri dana pošto smo stigli u Mali, gde smo došli da bismo gradili cementaru za francusku firmu. Vlada Malija garantovala bezbednost, čak i pismeno, ali uzalud. Sada nema nigde ni te garacije vlasti Malija, kažu ne mogu da je nađu - priča Lazarević, koji je nedavno bio u Beogradu.

Od dana otmice, duže od tri godine, bio je zarobljenik terorista. Preživeo je pakao.

- Bilo je deset kidnapovanih i oko 300 mudžahedina. Na početku agonije su me pitali da li hoću da me ubiju metkom ili da me zakolju. Kažem, biram metak... Čistije je. Međutim, nisu hteli da nam brzo prekrate muke. Mučili su nas svakodnevno. Kleštima su mi kidali meso, krvnički su nas tukli. Mene i mog kolegu Filipa Verdona su vezivali za drvo: stavili bi nam marame preko očiju i repetirali oružje. Ne pucaju... Sedam puta su me tako izvodili na streljanje. To su radili da nas izlude. Na nogama smo stalno imali lance, na rukama lisice. Nismo spavali... - opisuje Lazarević.

Njega su naročito mučili jer se u medijima pojavila priča da je učestvovao u sukobima u Bosni, Hrvatskoj... Da je ubijao muslimane.

- Baš zbog tih izmišljenih priča o navodnom učešću u ratu u Bosni mene nisu hteli brzo da ubiju. Uz fizičko mučenje, trovali su me, prali su mi mozak. Ne znam odakle te priče u medijima, a voleo bih da znam. U vreme rata u bivšoj Jugoslaviji, bio sam najviše poslom u Brazilu. Nikada nisam ratovao, ali mi to mudžahedini nisu verovali - priča Lazarević.


Serž Lazarević i Filip Verdon
zarobljeni u
Maliju
Foto: RAS Srbija Serž Lazarević i Filip Verdon zarobljeni u Maliju

S kolegom Filipom Verdonom, s kojim je otet, bio je 15 meseci u zarobljeništvu. Tada je francuska vojska u Maliju počela vojnu akciju „Ris“.

- Tada su mudžahedini u odmazdi ubili Verdona. Moj pakao se nastavljao. U pustinji su mi dnevno davali samo litar vode i parče hleba. Jeo sam bube, gliste, crve... Gledao sam šta rade životinje, živeo sam kao životinja i ostao živ... Ujela me je i škorpija, blizu srca, ali preživeo sam - priča Lazarević.

U pustinji je pokušao da se ubije. Doživeo je iskustvo bliske smrti. Tada ljudi obično kažu da su videli Boga ili nekog bliskog preminulog. Serž je video oboje.

- Davali su mi vodu punu teških metala i zračili me gama zracima. To zračenje je bilo najstrašnije, pošto mi je pržilo celo telo. Pokušao sam da se ubijem tako što sam kolac zabijao u stomak. Onesvestio sam se. Video sam Boga i svoju babu, koja mi je rekla: „Ćuti, sine“. Verujem u Boga, video sam ga. Ne verujem u crkve, ali u Boga verujem. Bio sam s njegove leve strane - govori Lazarević.

Mudžahedini Al Kaide Svetozara Lazarevića, posle pregovora, oslobodili su 9. decembra 2014. Ne zna koliko je vlada Francuske platila teroristima za njegovu slobodu.

- Prvi dan u Francuskoj, po oslobađanju, dočekao me je predsednik Fransoa Oland, crveni tepih, a već sutradan su mi udarili nogu u dupe. Nikoga više nije bilo briga za mene. Dve banke u Francuskoj su mi ispraznile konto. Firmu koju sam imao u Francuskoj su rasprodali, i automobil su prodali na licitaciji. Isto je i s računima u Brazilu, gde mi je bankar rekao: „Mislili smo da si mrtav“. Ali ja nisam mrtav. Bankari su prodali moj život - priča Lazarević, koji kaže da zbog svega toga vodi nekoliko sudskih procesa u Francuskoj i Brazilu.


Oland dočekao Lazarevića posle
oslobađanja
Foto: A. P. / RAS Srbija Oland dočekao Lazarevića posle oslobađanja

Ogorčen je i na Srbiju.

- Ovde sam rođen, u Beogradu. Tražim da me Srbija prizna kao svog građanina. Kada sam bio otet, Srbija nije učinila ništa da mi pomogne, ali je posle svega mogla da napravi neki gest dobre volje. Da pokažu da im je stalo do svojih građana. Bilo šta... - kaže Lazarević i ističe da još ne zna da li će nekoga tužiti zbog izmišljene priče da je špijun.

Od posledica mučenja i trovanja, ne uspeva da se vrati normalnom životu.

- Trebalo mi je devet meseci da prihvatim da sam klinički mrtav. Temperatura mog tela je 31 stepen. Ni lekarima nije jasno šta se dešava s mojim metabolizmom. Ovo što se meni događa, posle mučenja, trovanja i zračenja u logorima Al Kaide, jednostavno nema objašnjenje. Kako sam živ - ne znam. Ne zna niko, ni lekari. Ali živ sam - kaže Svetozar Lazarević.

Nisam svedočio u Hagu

Uz ime Serža Lazarevića vezivalo se i svedočenje u Hagu u slučaju Slobodana Miloševića.

- Nisam mogao da verujem da su pisali da sam špijun, zločinac, da sam ratovao u Bosni, Hrvatskoj, da sam svedočio u Hagu... Sve same laži. Pisali su Slobodan - Serž Lazarević, a ja se zovem Svetozar. Voleo bih da upoznam tog Slobodana Lazarevića koji je svedočio. Možda bi on mogao da mi objasni zašto su stavljali moju sliku kao svedoka na procesu u Hagu, a njegovo ime. Sada verujem da su hteli da mi pripišu tuđe zločine jer nisu verovali da ću preživeti - kaže Svetozar.

Talas migranata krije opasnosti

Lazarević smatra da se države mogu izboriti u borbi s teroristima.

- Isto je i u Srbiji i u Francuskoj. Svuda vlast mora da pazi na narod. Vlast mora da kontroliše i priliv migranata u Evropu. U tom talasu izbeglica, ima i onih koji su opasnost. Vlast mora da kontroliše ko dolazi na njihovu teritoriju. Moraju znati ko su ljudi koji dolaze, imaju li papire, kakva im je prošlost, da li predstavljaju pretnju... - kaže Lazarević.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Čitao sam ovo prekjuče u Blicu... nije mi jasno šta sad hoće... 90-ih bio u Brazilu, posle toga živeo i radio u Francuskoj, a sad kad mu je dogorelo do noktiju hoće da ga Srbija prizna kao svog građanina... što se nije setio Srbije kad mu je bilo dobro...

Eto mu njegovi Brazilci i Francuzi, nek ih tuži što mu rasprodali imovinu... do toga mu je ionako najviše stalo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 49.0.2623.87
zaista, gde uplacujes porez - tamo mrsomudis.
jebe se nama u srbijici za nekog tamo serza..
jel tako kolega paskal?
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
nije isto u srbiji i u francuskoj..i u belgiji...
u srbiji su autohtoni muslimani ...koji su generacijama  u srbiji ....i nemaju drugu drzavu sem srbije...
a u francuskoj su naturalizovani .muslimani... kojima je obecan bolji zivot....(kojeg nikad vidjeli nisu - niti ce)
i koji  se jos uvijek upoznaju i adaptiraju na drustvene norme savremene evrope...

i musliman u srbiji zivi kao i srbin..niko ga i ne pita da li je musliman...
a u francuskoj musliman zivi kao pas u kini  Smile
nece ni da ih hrane i  lijece...a kamoli bilo sta drugo....

u jako losim zivotnim uslovima muslindze zive u francuskoj i belgiji...
dobijaju najslabije placene poslove....i bla bla..
nedostizna im je vecina prava u kojima francuzi i belgijanci  uzivaju...

i nikad neces vidjeti srbijanskog muslimana da kaci o sebe eksploziv i da ubija narod u svojoj drzavi...

ima i takvih... koji bi to radili..
ali na njih su uticali bas ti i slicni muslimani koji su u francuskoj...i belgiji...tretirani kao dzukele...i to generacijama...  Smile

sasvim je razumljiv bijes tih ljudi....
i svi u francuskoj znaju sta je pravi razlog tolikog nasilja koje cine muslimani u francuskoj...

i jos slusam ove neke nase priucene strucnjake za bezbjednost....po teveu..
koji nemaju ni mjesec dana radnog staza terenskog....
kako brste o nekim kvartovima u belgiji u koje policija ne smije ni da dodje...
e sad koliko treba da bude covjek pametan..pa da skapira...kako li tek zive ti ljudi u tim kvartovima gdje ni policija ne radi svoj posao.... Smile

sve to sto se desava....za sve su krive francuske i belgijanske vlasti...
oni su stvorili taj terorizam u svojim dvoristima...

i ako neko zaista misli da su to neki bezumni  fanatici ....koji klece 8 sati dnevno i mole se nekom  alahu...
i koji imaju samo jedan cilj...a to je okaciti eksploziv na sebe i raznijeti se..
taj nije da nema pojma...nego nece nikad imati pojma...

sve to sto se dize u zrak i sto ratuje po siriji i iraku i sl...sve  su to dobro obuceni vojnici..koji su prosli po nekoliko najcjenjenijih diverzantskih obuka...od strane
americkih i britanskih i turskih sluzbi...koje ih i dan danas obucavaju...
iako seru na sva usta kako ratuju s njima...

i nije mi jasno sta moze da ocekuje... neko ko bombama avionskim ubija neciju djecu....
sta ocekuje...da ce mu uraditi ovaj na zemlji ...kad uhavti nekog od neke nacije koja mu bombama ubija djecu... Smile

sta biste mu vi uradili... Smile
najmanje sto bi mu ja uradio... to je odsjecanje glave... Smile

mucio bi ga..i odrazavao u zivotu... dok mu tijelo ne istruli...i dok mu glava sama ne otpadne od trulezi Smile

ali eto...ovi su fini sto bombama ruse skole...bolnice i ubijaju civile i djecu i zene...citava sela zbrisu sa planete...
radi nafte...gasa i kontrole nad nekim teritorijem....

a ovi su losi sto okace bombe na sebe i olose okupatorske sto dizu u vazduh... Smile

nema tu razlike nikakve...
sem sto ovi manijaci dzihadski nikad ni priblizno nece da ubiju zapadnih zlikovca... koliko ce zapadni zlikovci
muslimana da pobiju...
i ubili su ih do sada 100 x vise... Smile

nigdje ne mozes u medijima da cujes ili procitas koliko ima zrtava u napadima saveznika...
samo cujes kako su ciljano izveli napad da ubiju nekog vodju...

a to sto je ubijeno 500 civila i sa zemljom sravnjeno 10 km2..
.to je da se milosrdno spasi 1000de malih muslimana u turskim kampovima...
kojima je obezbjedjen bolji zivot..tamo negdje u bliskoj evropi... Smile
dok im saveznici ruse zemlju...tragajuci za nekim teroristima...koji su na njihovim platnim spsikovima.. Smile

ti teroristi o kojima ne pricaju da ih ubiju bombama...
to su sve ocevi i braca i rodjaci i komsije tih malih muslimana po kampovima...koji ginu da spase zemlju svoju...
od saveznickog milosrdja... Smile

sere mi se od milosrdja americkog i francuskog... Smile

zalosno je sto dzihad manijaci...ne ubijaju te visoke  zvanicnike i politicku elitu
nego ubijaju civile jadne... koji i ne kapiraju sta se desava... Smile

citav svijet treba da se udruzi... i da zajednickim snagama... spale ameriku i sve i jednog amera nabiju na kolac...
majku im bozju...  Smile ovaj... zlikovacku .... Smile Smile Smile

mrzim ih isto  ko i smrdljive siptare .. Smile Smile Smile Smile
pocrkali da bog da i jedni i drugi... Smile

Smile
« Poslednja izmena: 28. Mar 2016, 13:42:05 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 49.0.2623.75
Овај је неки тешки кењатор. Па само прочитајте шта говори Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 49.0.2623.91
Sigurno je jedno - prosao je golgotu. Ako je istina da su mu uzeli imovinu, to je zlocin. Zelim mu sve najbolje i da se oporavi od svega kroz sta je prosao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.