Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radio beograd 202 slavi katolički božić. Emisija Otisak duše  (Pročitano 25185 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
Samsung 
Rimljani su dali nemerljiv doprinos civilizaciji.

Da.svojoj najvise.

Ajde,objasni meni,neukom Hriscaninu,koji je to veliki Rimski doprinos,osim puteva,tehnika ratovanja i vladanja...  Smile

Danasnji pravni sistemi se temelje na rimskom. Vidis Rimljani nisu bili zaludni, kao neka tamo semitska plemena, koja nisu imala pametnija posla na pustinjskom suncu, nego da se celog zivota opterecuju kako da ugode bogu, a zauzvrat bi razmisljali kako ce taj bog pobiti njihove neprijatelje. Da, velicina Rima je sto je gradio puteve, akvadukte, amfiteatre, hipodrome, javna kupatila, dakle nesto sto koristi coveku. Od coveka, za coveka. I sve to je nakon hristijanizacije Evrope propalo, zato je Crkvi jedino odgovarao bedni, obesmisljeni, bogobojazljivi covek-zombi. Sta su to jevreji i docnije hriscani podigli znacajno za coveka? Nista, osim gomile bogomolja. Kada danas ljudi izgrade autoput, koji se gotovo u potpunosti poklapa, sa nekadasnjim rimskim putem, onda ti je jasno koliko su ti ljudi bili genijalni u svojim proracunima. Starovekovni gradovi su imali kanalizacije, sisteme grejanja, dok su u hriscanskoj Evropi ljudi crkavali od prljavstine i bolesti, koje prouzrokuje.


Posto,vidis,ja,po tvojoj kvazi-ateisticko-lelemudskoj gruboj podeli(crno ili belo),spadam u "zadrte vernike",te nisam pametan kao vi kvazi-ateisti,pa te molim da mi otvoris oci.  Smile
Btw,da znas samo kako dobro umete da mi se popnete na onu stvar kad krenete sa tim svojim iskljucivim podelama na "zadrte glupe vernike" i "pametne ateiste"(a pravi ateisti uopste ne namecu svoj stav,al aj...  Smile)

Nit' sam ateista, niti imam neki narociti problem sa hriscanskom verom. Smeta mi licemerje hriscana, daleko vise nego hriscanstvo.


Citat
A Grci sve sto su napravili, napravise pre nego sto se usrecise sa hriscanstvom.

Jeste,jeste... 

Bi li onda bio brizljiv da mi navedes sva ta velicanstvena otrkica srednjevekovne i novovekovne grcke nauke i da mi pokazes svu velicinu grcke umetnosti za isti period, sa izuzetkom crkava i freski, jer nista drugo nisu ni stvarali? Mozes li mi takodje navesti docnije grcke filozofe? Pazi, tesko ce ti ici (citaj nikako), ali nemoj da te to obeshrabri.


Ja nista drugo ne trazim, osim da mi Vi, skromni i bogobojazljivi hriscani, objasnite tajnu vaseg uspeha.

E,vidis,batice,to je problem vas kvazi-ateista. Smiley Namerno od svega pravite frku i nauku,samo da se sto vise nakenjate po vernicima(cak i pravoslavlju,koje nije samo vera,nego nacin zivota).

Nema tu nikakve nauke,niti ekskluzivnosti. Samo "sve sto radis,sebi radis" i "kakve su ti misli,takav ti je zivot".To je sve. Smiley

Eto,to je tajna tog zlog,misterioznog pravoslavlja... Smiley Komplikovano i zlokobno,zar ne?  Smile

Ja vec rekoh, da mi ne zanima "nakenjavanje" po pravoslavlju. Ako to negde i vidis, to se desava samo kada neko zaobilazi ocigledne cinjenice. U svim ostalim prilikama, stoji ono sto sam rekao gore. Nije mi problem hriscanstvo, problem je licemerje hriscana.



otkad hriscani krenuse da sire ljubav, nestala svaka druga vera u Evropi, a to je, priznaces, malkice cudno...
 


Што је невјероватан успијех Христове Цркве. Тврдиш да су хришћани прогонима и злочинима уништили многобошце? АКо је то тако одговори ми на питање како многобошци нису уништили Христову Цркву и поред вијекова прогона, разарања и убијања свега хришћанског?  Побједила је јача вјера, крај приче. Да су људи поштовали идоле мислиш да би их се тако лако одрекли? Smile

Ne, nego su ih prevodii lepim recima. Te bajke o progonima su pisali sami hriscani, pa oprosti ako cu ih uzeti sa odredjenim nivoom sumnje. I kroz dvesta godina ce deca uciti, kako smo silovali pola miliona muslimanki u Bosni. Ljudi se nisu lako odricali svoje vere, ali tebi je uzalud govoriti, jer si opterecen strahom od svog Boga, pa ne zelis da cujes tako nesto. Hristijanizacija je bila izuzetno dug proces i izuzetno krvav pride.


Pa,i to je odvalio.

Prvo,jer pravoslavlje nije samo vera,nego i nacin zivota.(doduse,za neke izgleda jos previse komplikovan i misteriozan...)
A drugo,to pravoslavlje je i nastalo tako sto su se spojili stari obredi i tradicije sa hriscanstvom.
Takodje,u pojedinim zemljama Evrope i dan danas postoje zajednice koje se drze svojih starih obreda.Balticke zemlje,Belorusija,Ukrajina,Rusija,zatim i Finska,Svedska,Norveska...Pa,i u Velsu i Irskoj se jos odrzavaju stari rituali i obredi...


Велика грешка Дукиа али и свих ових који га подржавају јесте што све хришћане доживљавају кроз призму римског папе, односно католичке цркве. А Рим је у ствари била само једна мала Црква. На страну сва политичка и економска моћ Ватикана као и тежња да се наметну свима... Али у духовном, теолошком смислу, они су само један црквени центар. Поред њих ту су и Антиохија, Алекандрија, Цариград, Јерусалим... па и православне Цркве Етиопије, Индије итд. То су колијевке хришћанства.

По аналогији, замислите да се учланите у клуб за заштиту животиња. Укупно вас буде 30... Али један од вас "полуди" и умјесто да придоноси клубу ради све контра. Трује потоке, крчи шуме, суши мочваре... Тако временом стиче огромну економску моћ. Сви сазнају за њега, између остаог и да је члан тог клуба, и тако народ замрзи тај клуб. Клуб који искрено, из најбољих намјера и убјеђења тежи нечему сасвим другом бива жигосан и демонизован... и ни крив ни дужан постаје највеће зло. А зашто? Зато што једнан злотвор може да направи толико срања колико касније не може да сапере ни милион добрих људи.

Postedi me takvih uopstavanja, jer nisam pao iz svemira, pa da ne znam sta se desava. Sve valja, sve je u redu, nista se lose nije desilo, ali ako nesto ne valja, ako nesto nije u redu, ako se nesto lose desilo, to su katolici, jer je pravoslavlje istinsko hriscanstvo, izvorna Hristova Crkva, pa prema tome tu nema greske. Prazno mantranje.
« Poslednja izmena: 16. Jan 2012, 23:53:46 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Tako da nije istina da su pojavom Hriscanstva sve vere u Evropi nestale.

Pa nisu zbog neke tolerancije zadrzali neke obrede vec da malo oslade, stap i sargarepa, kako to ide...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Pa nisu zbog neke tolerancije zadrzali neke obrede vec da malo oslade, stap i sargarepa, kako to ide...

Pa ne bih se baš složio...

Danasnji pravni sistemi se temelje na rimskom. Vidis Rimljani nisu bili zaludni, kao neka tamo semitska plemena, koja nisu imala pametnija posla na pustinjskom suncu, nego da se celog zivota opterecuju kako da ugode bogu, a zauzvrat bi razmisljali kako ce taj bog pobiti njihove neprijatelje. Da, velicina Rima je sto je gradio puteve, akvadukte, amfiteatre, hipodrome, javna kupatila, dakle nesto sto koristi coveku. Od coveka, za coveka. I sve to je nakon hristijanizacije Evrope propalo, zato je Crkvi jedino odgovarao bedni, obesmisljeni, bogobojazljivi covek-zombi. Sta su to jevreji i docnije hriscani podigli znacajno za coveka? Nista, osim gomile bogomolja. Kada danas ljudi izgrade autoput, koji se gotovo u potpunosti poklapa, sa nekadasnjim rimskim putem, onda ti je jasno koliko su ti ljudi bili genijalni u svojim proracunima. Starovekovni gradovi su imali kanalizacije, sisteme grejanja, dok su u hriscanskoj Evropi ljudi crkavali od prljavstine i bolesti, koje prouzrokuje.

To se,čoveče,zvala inkvizicija,jedan od trademark-a Papikana,odmah posle indulgencije.

Dakle,to je jedan akt papikana i zapanjačkih jajara.Ne Hrišćanstva i ne Pravoslavlja.

I prilično je jadno od vas da stalno nabijate ta sranja nama ovde na nos,kada vrlo dobro znate da je većina protiv toga,i da nas za Papu zabole koliko i za vudu vračeve.
Citat
Bi li onda bio brizljiv da mi navedes sva ta velicanstvena otrkica srednjevekovne i novovekovne grcke nauke i da mi pokazes svu velicinu grcke umetnosti za isti period, sa izuzetkom crkava i freski, jer nista drugo nisu ni stvarali? Mozes li mi takodje navesti docnije grcke filozofe? Pazi, tesko ce ti ici (citaj nikako), ali nemoj da te to obeshrabri.

Iz tvoje priče ispada da su oni oslabili zato što im je došlo Hrišćanstvo.To je obična glupost.
Jer su oni pali pošto su ih drugi ratovi i faktori oslabili,a onda ih osovojili Rimljani.Takođe,današnji,sadašnji Grci imaju jako malo zajedničkog sa Antičkim.

Citat
Ja vec rekoh, da mi ne zanima "nakenjavanje" po pravoslavlju.

Vidim... Papikan uvede indulgenciju i inkviziciju,odmah i Pravoslavlje bude krivo,samo zato sto je pod istim imenom kao i Katolicizam,iako su realno prilicno razliciti.
Onda jos i one vase tradicionalne crno-bele podele na "zadrte tupave vernike koji se doslovce drze Biblije i popa" i vas "pametne (kvazi) ateiste koji ste popili svu pamet sveta".

Ne postoji nista izmedju,ne postoje ljudi koji cute,ne pricaju o Bogu(jer znaju kolko ne znaju,za razliku od kvazi-ateista),ali zive po Pravoslavnim obicajima.Ne postoje ljudi koji ne veruju,ali se pridrzavaju dobrote i tolerancije.
Ne.Kod vas je ili "zadrti vernik" ili "prosveceni (kvazi)ateista".

A ako nije to u pitanju,onda se odmah uvatite one stare igre savrsenstva,kako je ja zovem.A glasi ovako : svako ko nije savrseni Pravoslavac(i to u 21. veku... alo... ),kao Pavle,Sveti Sava,i drugi koji su se rodili pre 100,300,500 godina... automatski nije Pravoslavac i nema prava da se javlja ili prica o Pravoslavlju.
Pa im ja onda lepo ukazem da,ako ocemo tako da se igramo,ni oni nece proci nista bolje.Jer ja mozda nisam savrseni Pravoslavac,ali nisu ni oni savrseni radnici,gradjani ili roditelji,koji rade perfektno,prelaze ulicu na pesackom,ili se ponasaju potpuno u skladu sa pedagogijom.  Smile Takodje,ja za sebe ne tvrdim da sam savrseni Pravoslavac,i da sve znam,a kvazi-ateisti gotovo uvek tripuju da su savrseni i da su popili svu pamet sveta,iako vecina njih ne zna ni da dovrsi sva tri Njutnova zakona,na koje se non-stop pozivaju.  Smile

Zato nemoj ja da pocnem o licemerju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Danasnji pravni sistemi se temelje na rimskom. Vidis Rimljani nisu bili zaludni, kao neka tamo semitska plemena, koja nisu imala pametnija posla na pustinjskom suncu, nego da se celog zivota opterecuju kako da ugode bogu, a zauzvrat bi razmisljali kako ce taj bog pobiti njihove neprijatelje. Da, velicina Rima je sto je gradio puteve, akvadukte, amfiteatre, hipodrome, javna kupatila, dakle nesto sto koristi coveku. Od coveka, za coveka. I sve to je nakon hristijanizacije Evrope propalo, zato je Crkvi jedino odgovarao bedni, obesmisljeni, bogobojazljivi covek-zombi. Sta su to jevreji i docnije hriscani podigli znacajno za coveka? Nista, osim gomile bogomolja. Kada danas ljudi izgrade autoput, koji se gotovo u potpunosti poklapa, sa nekadasnjim rimskim putem, onda ti je jasno koliko su ti ljudi bili genijalni u svojim proracunima. Starovekovni gradovi su imali kanalizacije, sisteme grejanja, dok su u hriscanskoj Evropi ljudi crkavali od prljavstine i bolesti, koje prouzrokuje.

To se,čoveče,zvala inkvizicija,jedan od trademark-a Papikana,odmah posle indulgencije.

Dakle,to je jedan akt papikana i zapanjačkih jajara.Ne Hrišćanstva i ne Pravoslavlja.

I prilično je jadno od vas da stalno nabijate ta sranja nama ovde na nos,kada vrlo dobro znate da je većina protiv toga,i da nas za Papu zabole koliko i za vudu vračeve.

Jasno da nas zabole za papu i Vatikan. E, sad najvece rusenje civilizacije od hriscana je upravo bilo vreme dok se crkva nije podelila, znaci, dok nisu postojali katolici i pravoslavci tako da prica o losim katolicima i dobrim pravoslavcima pada u vodu jer je to tada bila jedna crkva.

Iz tvoje priče ispada da su oni oslabili zato što im je došlo Hrišćanstvo.To je obična glupost.
Jer su oni pali pošto su ih drugi ratovi i faktori oslabili,a onda ih osovojili Rimljani.Takođe,današnji,sadašnji Grci imaju jako malo zajedničkog sa Antičkim.

E, tu ti igra ulogu fanaticnost. Tadasnji hriscani su po fanaticnosti bili jednaki danasnjim talibanima. Nisu ni hriscani izmislili bas nesto novo i originalno vec preuzeli od Jevreja, danasnji talibani su preuredili islam za sebe. Verovatno je tada isto bilo samoubica atentatora i terorista kao i danas, medjutim, malo se prekrojila istorija da danas malo toga znamo.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 391
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60


Namerno od svega pravite frku i nauku,samo da se sto vise nakenjate po vernicima(cak i pravoslavlju,koje nije samo vera,nego nacin zivota).

Nema tu nikakve nauke,niti ekskluzivnosti. Samo "sve sto radis,sebi radis" i "kakve su ti misli,takav ti je zivot".To je sve. Smiley

Eto,to je tajna tog zlog,misterioznog pravoslavlja... Smiley Komplikovano i zlokobno,zar ne?  Smile

 Smile Smile Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
I sve to je nakon hristijanizacije Evrope propalo, zato je Crkvi jedino odgovarao bedni, obesmisljeni, bogobojazljivi covek-zombi. Sta su to jevreji i docnije hriscani podigli znacajno za coveka?

Опет изједначавање феудалног поретка и средњег вијека са хришћанством... Ко је покренуо хуманизам и ренесансу ако не хришћани? Ко је изградио модерну цилизацију? Или си  убјеђен да за све што имамо можемо да захвалимо само атеистима?  Smile   



Ja vec rekoh, da mi ne zanima "nakenjavanje" po pravoslavlju.

Ја бих рекао да тебе православље уопште не занима. Али када треба да се пљује по њему не смета ти да будеш први у реду...



Te bajke o progonima su pisali sami hriscani, pa oprosti ako cu ih uzeti sa odredjenim nivoom sumnje. I kroz dvesta godina ce deca uciti, kako smo silovali pola miliona muslimanki u Bosni.

Да, да... по твојој аналогији би НДХ била бајка. И онако Хрвати тврде да су о томе извјештавали само Срби... И кроз двјеста година дјеца ће учити да је лажна српска пропаганда квадрирала број стварно унесрећених. Да је Јасеновац мит и слично... А што се тиче злочина у Босни, дешавали су се на свим странама, не само у Сребреници... страдао је огроман број недужних. Све то назвати бајком није ништа друго до безумље.



Postedi me takvih uopstavanja, jer nisam pao iz svemira, pa da ne znam sta se desava. Sve valja, sve je u redu, nista se lose nije desilo, ali ako nesto ne valja, ako nesto nije u redu, ako se nesto lose desilo, to su katolici, jer je pravoslavlje istinsko hriscanstvo, izvorna Hristova Crkva, pa prema tome tu nema greske. Prazno mantranje.

И сада треба да пишем одговор иако ни претходни ниси пажљиво прочитао и схватио... Баталим. 



Nije mi problem hriscanstvo, problem je licemerje hriscana.

Већи је проблем пишање и срање по Цркви. Тек кад се без мржње и предрасуда покушају схватити неке ствари онда ћемо доћи до стварног лицемерја.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2012, 13:26:40 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Vizantija - simbol prosvetiteljstva i svetla u evropskom mraku srednjeg veka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Jasno da nas zabole za papu i Vatikan. E, sad najvece rusenje civilizacije od hriscana je upravo bilo vreme dok se crkva nije podelila, znaci, dok nisu postojali katolici i pravoslavci tako da prica o losim katolicima i dobrim pravoslavcima pada u vodu jer je to tada bila jedna crkva.

Ne,nije tacno.

Prvo,i indulgencija i inkvizicija su uvedene posto je pravoslavlje oformljeno.
Drugo,u kojim su se drzavama sprovodile? U onim gde je glavnu rec imao Papikan.
Trece,ja vec rekoh da te price "ista su crkva" ne znace nista,jer su u to vreme Papikan i Pravoslavlje bili nebo i zemlja.

To sto radis je najobicnija generalizacija.Ko kad bih ja sad uzeo i reko "Svi u Nemackoj su nacisticki zlikovci",samo zato sto zive u zemlji koja nosi isto ime koje je nosila kada je bila pod Nacistickom vlascu.A i u to vreme se znalo da ima gomila ljudi u Nemackoj protiv Hitlera.
Samo kad je pravoslavlje u pitanju,odjednom se sve zaboravlja i sve trpa u isti kos. A znam i zasto. Zato sto Pravoslavlje ne reaguje toliko na provokacije,pa onda bude "daj brze bolje da se sto vise nakenjamo".



i...?  Smile

Ja vec rekoh, da mi ne zanima "nakenjavanje" po pravoslavlju.

Ја бих рекао да тебе православље уопште не занима. Али када треба да се пљује по њему не смета ти да будеш први у реду...

To im je ta glavna fora.
I sto je najgore,zbog gluposti i neobrazovanosti,i tog stalnog trpanja u isti kos sa papikanom,verovatno i mnogi stranci sirom sveta misle da je Pravoslavlje ucestvovalo u inkviziciji,indulgenciji,krstaskim ratovima i svim ostalim sranjima.
Ko hijene su.Cim vide da neko ne pruza otpor,odma krecu u akciju - zakace se pa kad pocnu da se nakenjavaju...

Nije mi dovoljno sto moram svaki dan da slusam da mi je nacija genocidna,da smo ubili Hrvate, Bosance, Siptare, dinosauruse... da nismo dostojni EU... da smo najgori na svetu... nego jos i da trpim da mi neko pisa po veri i tradiciji.Aj pali bre.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2012, 13:36:24 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
To sto radis je najobicnija generalizacija.Ko kad bih ja sad uzeo i reko "Svi u Nemackoj su nacisticki zlikovci",samo zato sto zive u zemlji koja nosi isto ime koje je nosila kada je bila pod Nacistickom vlascu.A i u to vreme se znalo da ima gomila ljudi u Nemackoj protiv Hitlera.

Po meni da, u tadasnje vreme. A ta "gomila" je nekako previse bila mala tada


Samo kad je pravoslavlje u pitanju,odjednom se sve zaboravlja i sve trpa u isti kos. A znam i zasto. Zato sto Pravoslavlje ne reaguje toliko na provokacije,pa onda bude "daj brze bolje da se sto vise nakenjamo".


Opet kazem, ne smeta mi sto neko veruje. Ljudi veruju u Isusa, kamenje, Budu, sunce, mesec, komunizam... Radi se o instituciji koja je ustvari piramida moci u sprezi sa drzavom kao i sve druge organizacije. Nije vernik nista kriv, ode u crkvu, pomoli se, zapali svecu...
A sto se argumenata tice, eno, jehovini svedoci mislim da nisu ubili nikoga, cupaju iz bibllije argumente, naucili je napamet pa je to za mene opet "organizacija"
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Po meni da, u tadasnje vreme. A ta "gomila" je nekako previse bila mala tada

Prvo,da je bila zaista tako mala,ne bi njegovi zemljaci licno probali da ga ubiju 40 puta.
Proveri-uopste ih nije bilo malo.

Na kraju krajeva,nije ni bitno,razumes koja je poenta.Da se ne generalizuje.
Citat
Opet kazem, ne smeta mi sto neko veruje. Ljudi veruju u Isusa, kamenje, Budu, sunce, mesec, komunizam... Radi se o instituciji koja je ustvari piramida moci u sprezi sa drzavom kao i sve druge organizacije

Vidi,cak i da je to sto kazes tacno,meni opet ne polazi za rukom da shvatim kako ovdasnja crkva i ovdasnji popovi mogu da uticu cak i na mene protiv moje volje,a kamoli na tebe koji si 2000 km daleko.  Smile  Smile

Ne bih da vredjam,ali moram da se vratim na onu pricu - kada ti budes ziveo opet ovde,i postao meta ili zrtva SPC propagande,nametanja,cega god... onda cu rado cuti tvoju pricu.A ovako je malo kontradiktorno da slusam tvoje zalbe dok blejis u fotelji na drugom kraju kontinenta.

Posebno sto,za razliku od katolika,pravoslavci nikome ne namecu svoju religiju,niti idu po ulici i pricaju ljudima kako ce zavrsiti u paklu jer nisu isli u nedelju u crkvu i prespavali liturgiju,i slicno...

Te stvarno ne razumem,na koji to nacin pravoslavlje ikoga ugrozava ovde,a kamoli na 2000,3000,5000 km...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.