Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:07:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šivenje ~ Časopis o šivenju na srpskom  (Pročitano 12749 puta)
27. Jul 2010, 15:05:20
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Želim da pomognem jednoj osobi u ostvarenju svog cilja, lepog cilja. Potrebne su joj neke informacije pre nego što se odluči za pokretanje prvog i jedinog časopisa o šivenju u Srbiji.

Prenosim njen tekst ovde a ona će se uskoro javiti ovde i odgovarati i na Vaša pitanja, ukoliko ih bude bilo Smiley

'' Pozdrav svima!

Zelim da pokrenem casopis o sivenju, i formirala sam kratku anketu koja bi trebalo da ispita da li postoji interesovanje na nasem trzistu za takvim magazinom.
Anketa je potpuno anonimna, sazeta je i verujem da ne oduzima puno vremena. Htela sam da vas sve zamolim da odgovorite na anketu, koju mozete naci Ovde
Ideja je da se casopis pokrene na teritoriji Srbije, ali bih, ukoliko bude interesovanja za tim, organizovala pretplatu na casopis u zemljama bivse Jugoslavije. Zato molim i stanovnike zemalja bivse Jugoslavije da odgovore na anketu.

Ukoliko imate bilo kakvu sugestiju ili savet, mozete me kontaktirati na sledecu mail adresu:
stepcasopis@gmail.com

Ja se vec 16 godina iz hobija bavim sivenjem, i pre par meseci sam stupila u kontakt sa urednicom americkog casopisa SewNews, za koji sada pisem kolumnu. To mi je dalo ideju da sama zapocnem svoj posao na pomenutu temu, jer mi se cini da u Srbiji (pa i u zemljama bivse Jugoslavije) ne postoji adekvatna publikacija, a da za tim postoji realna potraznja. Ne pisem blog, ali sam redovan clan BurdaStyle sajta, gde mozete pogledati Moje kreacije
Unapred hvala!
Ana  ''
« Poslednja izmena: 30. Jul 2010, 13:10:21 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
sjajno  Smile Smile Smile Smile

popunila sam anketu  Smile

iskreno ono sto ja znam je da nesto skratim , porubim , nasijem na masini .
masina koju mi je mati ostavila je odlicna , smo sto ja ne znam kako koja papucica ide za neke tkanine.
jako mi je tesko da porubim nesto svileno, trebala bi mi pomoc oko toga da mi tkanina ne "leti " Smile

isto tako zanima me kako da porubim i usijem pantalone moga sina koje najcesce pucaju izmedju nogu. rucno mi nije problem ali zelim to masinski da naucim da uradim jer lepse izgleda  Smile..tesko mi je da namestim to mesto sva se upletem  Smile

isto tako me zanima kako i kojom tehnikom se nasivaju silikonske trake za zavese ?
to nisam uspela da uradim pukla mi je igla nekoliko puta  Smile

ovo je super  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Sandrice,
ne menjaju se papučice već samo igle za šivenje. Znači različite debljine igala se uskladjuju sa debljinom materijala i debljinom konca. Znači za tanke materijale uzimaš tanju iglu, tanak konac Smiley Obično koristim 2-3 igle. Koju mašinu imaš? Ja imam Bagat-Slavica Smiley To je moja majka dobila na poklon a ja sam je prisvojila Smiley Uz nju imam i onu knjižicu sa uputstvima koje nisam baš skoro gledala, ali pogledaću i napisaću nešto o iglama za tu mašinu ukoliko piše nešto o tome. Za svilu uzmi i stavi neku najtanju iglu koju pronadješ u kompletu pa probaj...  Sa svilom moraš da paziš, to je materijal koji se mora pažljivo šiti jer ako šiješ-paraš-šiješ-paraš ostaće ti ubodi od igle, videće se i neće biti estetski lepo.

Što se tiče ušivanja izmedju nogu, zavisi na kom mestu je ispucalo Smiley Ako je ispucalo negde po šavu, ja obično zahvatim na tom mestu dublje a ako je na nekom dr. mestu gde se ne može produbiti šav obično ubacim neko dr. parče tkanine pa izštepam Smiley Ne znam kako drugačije da ti objasnim

A za silikonske trake za zavese nisam čula, može li neka sličica da vidim kako to izgleda... Mislim da bi tu trebala što deblja igla i deblji konac...

Čim budem imala vremena postaviću ovde časopise (uglavnom Burda) za šivenje

ali bih pre svega jako volela da Ana uspe u svojoj zamisli i da nam jedan lep i koristan časopis. Znam da ima puno devojaka i žena koje vole da šiju jer ono što sam sebi kreiraš i sašiješ - nema niko drugi Smiley
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
singerica Smile

draga ima opcija da se promeni papucica  Smile...i ja ne znam kako se to skida , imam jos 3 vrste papucica  Smile... mozda neko ko ima ovakvu masinu zna o cemu se radi  Smile


bas na mestu gde se spajaju savovi ... ono mestu u obliku krsta  Smile..ne znam kako drugacije da ti kazem  Smile...e pa to mi je strasno komplikovano da namestim ispod papucice  Smile...

negde je i mama imala uputstvo ali nikako da ga sada pronadjemo . njoj je ta masina skoro stajala kao ukras pa nazalost ne zna mnogo o sivenju .
a mene zanima cisto iz ekonomskih razloga jer sto bih dozvolila da mi neko uzme 300 dinara za obicno skracivanje farmerica  Smile

da da to za igle znam ...leti mi materijal , ne znam kako da to regulisem pa sav zna da mi bude kriv ili da nejednako zahvatam tkaninu  Smile

bilo bi zaista lepo da se oformi jedan takav casopis. ja znam da bih ga ja kupila  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Apple 5
Ljubim vas..genijalna tema  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Sandrice,
ja sam završila srednju tekstilnu školu (smer konfekcijski tehničar) i u školi smo na praksi šili na onim industrijskim singericama Smiley Koliko je meni poznato, postoji jedna papučica za šivenje, a u zavisnosti od materijala menjaju se debljina igle i debljina konca.
Imam gomilu tih papučica za moju Bagat mašinu i one služe za različite namene npr. za šivenje rupica, pa za vez (imam i one pločice koje se stavljaju u mašinu na predvidjeno mesto i u zavisnosti od pločice tj. šablona ona veze drugačije Smiley ), zatim postoji papučica za šivenje onih gajki na pantalonama - nema potrebe da ti prepeglavaš materijal i sama ga nameštaš za šivenje gajke već samo umetneš i on precizno savija i ušiva Smiley 
Moguće je da su to papučice za takvu namenu, za neki dodatni rad...
Kada se menja papučica obično se menja i ono postolje gde igla ubada. Ako menjaš papučicu i to polje dole se okreće onda obavezno lagano spusti iglu da vidiš gde će ubosti...da ti se ne bi polomila igla pri udarcu u tvrdu podlogu... Te papučice se obično menjaju odvrtanjem šrafa koji ih drži. I taj mali šrafciger bi trebao da ide uz mašinu, ili bilo kakav dr. odgovarajući šrafciger. Ne bi bilo loše da pronadješ uputstvo jer tu je sve objašnjeno.
Ili ako neko ima uputstvo za neku Singer mašinu neka postavi, ja ću sada svakako pokušati da pronadjem na net-u Smiley Postoji sajt Singer mašina Smiley

Što se tiče ušivanja dela izmedju nogu, bilo bi najbolje kada bih ti to slikovito prikazala Smiley Pa ću čim budem imala vremena da rasparam neke pantalone i uslikam kako se to ušiva. Moram da priznam da je spajanje pantalona na tom mestu meni najzamršenija stvar Smiley Rasparaš taj deo izmedju nogu do mesta gde nije iskidano-izvučeno i zatim na isti način ušivaš samo hvataš malo dublje da se ne bi video taj izvučeni deo,i to minimalno jer ne bi trebalo da budu velika odstupanja, izgledaće sve smuvano ako se oduzima previše Smiley

Sve je stvar vežbanja Smiley Što kaže moja teta, slikarka, ''Sve počinje od prave linije'' Smiley Pa tako i ovde u šivenju, prvo naučite da pustite prave šavove, pa onda ćemo naučiti i ostalo lagano.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
Imam gomilu tih papučica za moju Bagat mašinu i one služe za različite namene npr. za šivenje rupica, pa za vez (imam i one pločice koje se stavljaju u mašinu na predvidjeno mesto i u zavisnosti od pločice tj. šablona ona veze drugačije  ), zatim postoji papučica za šivenje onih gajki na pantalonama - nema potrebe da ti prepeglavaš materijal i sama ga nameštaš za šivenje gajke već samo umetneš i on precizno savija i ušiva   
Moguće je da su to papučice za takvu namenu, za neki dodatni rad...

sto posto ! samo ja nemam to uputstvo  Smile...ko zna gde je to mama i kada bacila  Smile


Citat
Što se tiče ušivanja dela izmedju nogu, bilo bi najbolje kada bih ti to slikovito prikazala  Pa ću čim budem imala vremena da rasparam neke pantalone i uslikam kako se to ušiva. Moram da priznam da je spajanje pantalona na tom mestu meni najzamršenija stvar

i meni je to najveci problem . Smile

inace  pravu liniju sam izucila , svasta sam porubljivala , pocevsi od posteljine pa do odece  Smile
bice mi drago da ovde nesto naucim  Smile

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
Ja sam buduca urednica casopisa o kome govorimo ovde.  Makishon, hvala puno na pomoci, i hvala svima koji su se (i koji ce se) odazvali na anketu.  Anketa ce biti otvorena do 12.  Avgusta 2010.
Da napomenem, ja nisam ekspert u sivenju - sijem vec 16 godina samo iz hobija i potpuno sam samouka.  S tim u vezi, ne znam sve, ali znam dosta.  Planiram da saradjujem sa profesionalnim snajderima koji ce moci da pojasne cake sivenja i sve nas nauce tajnama zanata.  

Sandra, da potvrdim Makishonin komentar - papucice se ne menjaju zavisno od tipa materijala, vec zavisno od toga sta sijes (rajfeslus, keder traku, dupli step, i sl. ).  Papucice bi trebalo da ti omoguce laksi pristup nekim delovima sava (kao sto je slucaj sa skrivenim rajfeslusima ili sa keder trakom), ili da omoguce odgovarajuci bod (cik-cak, vez, i sl. ).

Sto se tice sivenja svile i razlicitih leprsavih materijala, oni su po pravilu malo zahtevniji za rad, pa samim tim i za porubljivanje.  Savet je da sve prethodno ufircas, ili uhvatis spenadlama, a tek onda da sijes.  Time ces spreciti materijal da ti bezi i sve ce biti na svom mestu.

Teksas materijal (ako govorimo o porubljivanju farmerki) je dosta debeo i veoma gusto tkan.  Originalna namena ovog platna bila je za pravljenje satora.  Zbog toga je cesto tesko siti teksas na kucnim sivacim masinama.  Naime, one nemaju dovoljno jak motor, koji je potreban da bi zupci transportera povukli platno i da bi igla pod dovoljno jakim pritiskom udarala u platno i time ga i probijala.  Naravno, to ne znaci da je nemoguce siti teksas u kucnoj varijanti, ali je ponekad potrebno malo dovijanja da bi se neki problemi resili.  

Nadam se da ce casopis zaziveti, pa da o svim ovim problemima raspravljamo u njemu :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
i ja se nadam da ce zaziveti . imas sjajnu ideju , i ja cu ti obecati da cu kupovati tvoj casopis  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ana, hvala što si se javila ovde Smiley
Bez obzira što sam završila tekstilnu školu, ne znači da i ja takodje sve znam. Teorijski znam dosta toga ali sam praktični deo zapostavila dok sam studirala i sada pošto imam malo slobodnog vremena i obzirom da volim kreativne stvari, opet se jaila želja da nešto kreativno i radim Smiley
Hvala puno za ove savete, svaki je dobrodošao... Smiley
I ja takodje znam da ću kupovati časopis i nemaš pojma sa kolikim ga nestrpljenjem očekujem Smiley
Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:07:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.