Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:12:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evrovizija 2010  (Pročitano 114240 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Citat
Dobro obavešteni izvori tvrde da je RTS, osim sa šefom "Orkestra za svadbe i sahrane", kontaktirao i sa drugim poznatim autorima - Momčilom Bajagićem Bajagom, Vladom Georgievim i Željkom Joksimovićem...

Citat
Do prošle godine naš predstavnik za "Evrosong" birao se na "Beoviziji", ali je nacionalna televizija zbog finansijske krize nedavno odlučila da ukine ovaj festival i ustanovi novi način izbora. Prema novom pravilniku o izboru srpskog predstavnika na "Evrosongu", RTS angažuje jednog kompozitora koji za različite izvođače komponuje nekoliko pesama, a interpretatore bira kompozitor uz saglasnost RTS. Prema propozicijama, odabrani kompozitor mora da bude značajno autorsko ime u muzici i da je svojim umetničkim delovanjem ostvario zapažene rezultate.

Citat
Vlado Georgijev odbio sam Rts
Vlado Georgiev u sredu nam je potvrdio da su s njim kontaktirali iz RTS i pokušali da se dogovore oko komponovanja numera za "Evrosong".
- Istina je da su me iz RTS zvali, ali sam ih odmah odbio i to iz dva razloga - kaže Barba. - Prvi je taj što mi se ne dopada način na koji se bira naš predstavnik za "Evrosong", a drugi je što nisam veliki simpatizer tog takmičenja.

Kao odgovor na predhodni post...
Nisam ni ja zadovoljna izborom kompozitora, ali svetu se ne moze udovoljiti i svi su kompetentni za "pravi" izbor...
Pustite ljude koji znaju svoj posao da ga rade.. Smiley
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
U Oslu je 07.02 obavljen zreb nasupanja takmicara u oba polufinala

34 zemlje raspoređene su dva polufinala, ali je takođe određeno da li će zemlje nastupiti u prvom ili drugom delu oba polufinala.

I polufinale, 25. maj 2010. godine

-u prvom delu (među prvih osam) nastupiće:

SRBIJA
Finska
Rusija
Slovačka
Bosna i Hercegovina
Moldavija
Letonija
Estonija

-u drugom delu nastupiće:

Grčka
Island
Malta
Portugalija
Makedonija
Belorusija
Belgija
Poljska
Albanija

II polufinale 27. maj 2010. godine

-u prvom delu nastupiće:

Švajcarska
Litvanija
Švedska
Ukrajina
Danska
Azerbejdžan
Izrael
Jermenija

-u drugom delu nastupiće:

Gruzija
Turska
Irska
Slovenija
Holandija
Bugarska
Hrvatska
Kipar
Rumunija

Takođe je odlučeno u kom polufinalu će glasati zemlje "velike četvorke" i domaćin Norveška.

U prvom polufinalu glasaće Nemačka i Španija, dok u drugom Norveška, Ujedinjeno Kraljevstvo i Francuska.
« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 19:54:56 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.322.2
mob
Tel.Me Your.Number
Imamo komšije u grupi... možda prođemo u finale Smile
« Poslednja izmena: 19. Feb 2010, 00:30:17 od LaserXP »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Samsung Galaxy Nexus
Ja nisam neki simpatizer ovog takmicenja takodje.. ali mislim da je ok sto su ukinuli Beoviziju i sto na ovaj nacin biraju predstavnika.. tako se radi u ostalim zemljama... jedan (dobar) kompozitor odluci ko ce da peva (njegovu) pesmu i to je to .. e sad .. Brega... ne znam Smiley
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Vesele trubačke pesme!

Aduti Srbije na ovogodišnjem takmičenju biće jednostavna pesma, trubači, živa muzika i pevač ili pevačica koji najbolje „nose“ vesele Bregine pesme.

Kompozitor Goran Bregović i predstavnici RTS-a slušali su na audiciji 10 kandidata, od kojih će troje, 13. marta, u direktnom prenosu na RTS-u, otpevati po jednu pesmu. SMS glasovima biće odlučeno ko će od njih troje predstavljati Srbiju na 55. "Evrosongu" u Norveškoj. Srbija nastupa u prvoj polufinalnoj večeri, 25. maja.

Na audiciji su bili: Minja Samardžić, Marija Lazić, Emina Jahović, Željko Vasić, Nenad Ćeranić, Milan Stanković, Marko Vulinović, Oliver Katić, Adil Maksutović i Jelena Marković.

U ekskluzivnom intervjuu za RTS, Goran Bregović sumira utiske o proteklom kastingu, pesmama i izvođačima.

Kako je birao pevače

„Imao sam dve muške i jednu žensku pesmu i pozvao sam tri devojke i šest muških vokala na kasting. Nisam mislio da se takmiči ko bolje peva, jer su svi dobro pevali, nego kome će bolje pesme da 'legnu', ko će ih bolje osećati dok peva", objašnjava Brega kako je došlo do takvog izbora pevača. „One koje sam zvao čak i ne poznajem, tražio sam na You Tube-u" i pozvao one koji su mi se dopali".

Traži se svetli glas

Na pitanje da li je zamišljao neki određeni glas, Bregović je istakao da voli svetle glasove i da nije važno da li je to bariton ili tenor: „Na primer, bariton je bio Šaban Bajramović, kao i Frenk Sinatra, a svetli tenor je Zdravko Čolić. Mislim da nam ovde treba svetli glas jer su pesme vesele, i traže pevače koji mogu da nose veselu pesmu, a to su pre svega mladi pevači."

Lepota je stvar dogovora

Na temu lepote i pitanje da li mu je za izbor pevača bila važna i pojava, Bregović kaže: „Ja u pojavu ne verujem, verujem samo u pevanje! Lepota je stvar dogovora. Lepota je u očima onog koji gleda, to nije ništa objektivno. Dženis Džoplin po standardima „Plejboja" nije lepa, ali kad je na pozornici lepa je jer lepo peva - takvih primera ima milion u istoriji muzike. Dakle, nisam gledao kako neko izgleda nego sam pokušao da nađem pevača koji će dobro da nosi pesmu. A svi pevači su bili dobri"

Novi poznanici

„Upoznao sam ne samo devet novih pevača, već i devet novih osoba što je puno za moj društveni život u Beogradu jer malo ljudi upoznajem i malo izlazim. Inače je ovih dana kod mene bila velika gužva, više je ljudi bilo nego za celu godinu (smeh). Ali bilo je veselo. Ja se nadam da će svima koji su bili tu - pevačima, televiziji, korepetitorima koji su pomagali i urednicima, ta tri dana ostati u uspomeni kao lepa tri dana njihovog života, kao što će ostati meni".

O procesu izbora

Goran Bregović objasnio je detaljnije čitav proces pripreme za izbor pevača: „Pevači su dolazili kod mene jer nisam hteo da šaljem demo snimke pošto su i tekstovi i aranžmani još u ranoj fazi, pa je rano i da cirkulišu Beogradom.

Pevači su dolazili ujutru, a dva korepetitora i urednik su ih spremali da otpevaju tačno za prvi demo snimak. Onda su se vraćali oko 5, 6 popodne da napravimo konačni demo na osnovu kojeg ćemo ljudi iz RTS-a i ja odlučiti.

Kada se odlučimo za tri pevača, onda će se na njihove intonacije snimati živi instrumenti i Marina, Ljilja i ja ćemo raditi poslednje prepravke na tekstu. Aranžmani se privode kraju, ali dok ne znamo intonacije nećemo ništa živo snimati, jer je većina stvari živa, ja malo koristim elektroniku.

Tri, četiri dana pred izbor voleo bih da pevači još jednom prođu kroz studio da bi sve bilo potpuno spremno kad se pojave u emisiji na RTS-u 13. marta."

Kakve su pesme?

Na pitanje kako bi opisao pesme, Bregović je rekao: „Jednostavne, vesele pesme! Nekom će se dopasti, nekom neće, ali ko ima ambiciju da se svima dopadne, ne bavi se onim čime se ja bavim. Sve tri pesme su trubačke, jer kako sam već rekao - tražili ste Bregu, dobićete Bregu! Svi tekstovi su veseli - tako ja to zamišljam..."

Trubači u popularnoj muzici

„Svako istražuje nešto - ja istražujem šta mogu trubači u savremenoj popularnoj muzici i u savremenoj ozbiljnoj muzici. Sve tri pesme će imati elemente naših trubača, a sviraće moji trubači iz „Orkestra za svadbe i sahrane" jer sam navikao na njih i brže čitaju. Verovatno ću koristiti i muzičare iz nekog orkestra RTS-a".

Pesma favorit?

„Pesma je nekako živ organizam - kad počneš da je hraniš, ona pokazuje znake koje niste predviđali. Sve što sam unapred mislio, kasnije se promenilo jer je svako od pevača doneo nešto novo, nešto dobro... Videćemo."

Brega u Oslu

Naravno da idem na „Pesmu Evrovizije", biću tamo do finala ali neću biti za finalno veče jer imam jedan dogovoren koncert u Španiji. Ako uđemo u finale...", uz smeh je rekao Goran Bregović.

Izvor Rts
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Ucesce Bosne i Hercegovine ugrozeno?

Učešće Beosne i Hercegovine na Pesmi Evrovizije u Oslu je dovedeno u pitanje zbog duga prema EBU-u. BHRTV naloženo da do 30. aprila plati dug.

Naime, dug BHRTV prema EBU iznosi 2,9 miliona švajcarskih franaka (oko 2 miliona evra). Iako toliki dug ne želi tolerisati, EBU razume okolnosti pod kojima rade emiteri i do sada je pružao podršku. EBU traži da BHRTV do 30. aprila plati 250.000 švajcarskih franaka (170.000 evra) ili u protivnom neće dozvoliti učešće Bosne i Hercegovine na Pesmi Evrovizije u Oslu.

EBU je nedavno apelovao na Parlament BIH i Dom naroda da uzmu aktivno učešće u rešavanju ovog problema. U pismu koje je EBU poslao jasno je precizirano da je BHRTV u prošlosti dobijala veliku podršku i da su veliki dugovi nakon završetka rata otpisani, ali da se to sada ne može dogoditi. EBU je takođe spreman da se problem reši kroz dugoročno reprogramiranje duga, ali da od druge strane nisu dobili nikakav predlog.

Štaviše, ako BHRTV ne plati do sredine juna 500.000 švajcarskih franaka Bosni i Hercegovini će biti zabranjeno da prima signal EBU emitera, gde je uključeno i Svetsko prvenstvo u fudbalu.

http://forum.burek.com/evrovizija-2010-t484732.msg8153128.html#msg8153128
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nemam primedbi na pesmu ili na izbor iste jer kao sto smo videli prethodnih godina se ionako odlucuje ko ce da ide drugim kanalima pa zasto bacati pare bezveze pa i nemam primedbi na Bregu kao kompozitora vec na to sto su u uzem izboru Tijana Dapcevic i Emina Jahovic.Da li to znaci da Makedonija i Turska nemaju svog predstavnika i idu preko nas da ih predstavljamo?

Moram da kazem da nemam nista protiv ni jedne i druge posto po meni nisu lose pevacice, samo mislim da ako vec saljemo nekog da predstavlja Srbiju to ne bi smeo biti neko ko je deklarisani Makedonac i cija rodjena sestra je ukoliko se ne varam pre neku godinu predstavljala Makedoniju na Evroviziji i koji se igrom slucaja probio po Srbiji i neko sa krajnje sumljivom nacionalnoscu(bez pogleda na veru jer mi je u ovom slucaju nebitna) koji je udat za Turcina i jedino sto je vezuje za Srbiju je devojacko prezime a rodjeni brat joj po nacionalnosti Turcin
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Sony 
nije problem ko je koje nacionalnsti , nego u tome što dotičn izvođači pojma nemaju o muzici , i očajno bi pretstavljali Srbiju na ESC-u....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Meni nije problem koje su nacionalnosti ali mi je u ovom slucaju problem sto treba da predstavljaju Srbiju.Bruka bi bila poslati nekog takvog jer bi ispalo da nemamo nikog boljeg pa moramo poslati nekoga ko nije ni nase nacionalnosti da nas predstavlja. Sto onda ne bismo ponudili neki milion evra nekoj od svetskih zvezda(npr Anastasi-i) da nas predstavlja i resili problem nego se zadovoljali mediokritetima koji nista ne bi bili bolji od nekoga odavde koji bi otisao tamo i predstavljao nas.Smatram da bez obzira na stanje u nasoj muzici mozemo naci makar njih 10 koji bi bili bolji od gornjepomenutih i bolje nas predstavili ali videcemo sta ce odluciti Tijanic i co.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Prvo, sto se tice naseg ovogodisnjeg izbora za pesmu koja ce nas predstavljati u Norveskoj, nismo uradili nista novo, prosle godine je na slican nacin izabran u Grckoj.
Sto se tice izbora pevaca, pitanje nacionalnosti se uopste ne dovodi u pitanje i ne pravi nikakvu smetnju da dodje i Amerikac da peva za Srbiju ili bilo koju drugu zemlju. Pevac peva pod jednom zastavom, on prezentuje pesmu i predstavlja zemlju. To sto je ovo Balkan pa nekima smeta da li neki Makedonac ili Turcin zeli da nastupa pod tudjom a ne svojom zastavom, zastavom, na zapadu ih bas zabole. To jedno, a drugo, nije ni prvi ni poslednji put da neko ko ima drzavljanstvo jedne zemlje, predstavlja drugu na ESC-u. I nije to samo slucaj sa ovim takmicenjem, ima pregrst primera u sportu....

Prema tome, ko god da nas reprezentuje u Norveskoj, zelim mu svu srecu, jer pored "kriticara", "vrsnih poznavaoca muzike" i vecitih paranoika, tesko da ce im biti oprosteno, uvazeno i priznato nista sem 1. mesta Smiley
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 76
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:12:44
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.