Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zakon o dobrobiti životinja uskoro pred Vladom  (Pročitano 3604 puta)
02. Sep 2008, 07:59:59
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Veterinarska inspekcija će ažurno prijavljivati sve koji budu zlostavljali i ubijali životinje

Beograd - Ministar poljoprivrede Saša Dragin najavio je da će njegovo ministarstvo do oktobra predati Vladi na usvajanje Nacrt zakona o dobrobiti životinja.
- To je vrlo važan zakon koji štiti sve životinje, odnosno pse lutalice, životinje na farmama, one koje se koriste za ishranu ljudi, a i reguliše odnos ljudi prema životinjama - rekao je Dragin prilikom posete prihvatilištu za napuštene pse i mačke "Riska" u beogradskom naselju Kotež. On je podsetio da i sada ubijanje pasa lutalica predstavlja krivično delo i poručio da će veterinarska inspekcija ažurno prijavljivati sve koji budu zlostavljali i ubijali životinje.

Ministar je najavio i da će Ministarstvo poljoprivrede, u saradnji sa Stalnom konferencijom gradova i opština, nastojati da osnuje što više prihvatilišta za pse širom Srbije, pri čemu se računa i na "izdašne" pretpristupne fondove Evropske unije.

Predsednica udruženja "Help Animals" Zlata Korjenić predložila je predstavnicima Uprave za veterinu da se, uz nekoliko podzakonskih akata, napravi strategija koja bi podrazumevala da se životinje ne ubijaju, već da se svi psi i mačke koji imaju vlasnike obeleže.
- Vlasnici tih životinja bi trebalo da se prinude da ih sterilišu i vakcinišu ili da spreče razmnožavanje, a trebalo bi da se naprave i pravilnici o karantinima i prihvatilištima za takve životinje - kazala je ova aktiviskinja.
Ministar Saša Dragin i direktor Uprave za veterinu Zoran Mićović poklonili su prihvatilištu "Riska" hranu za životinje.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ništa, kada me naredni put napadne čopor lutalica pokušaću da ih zamolim da me ne diraju i da samo tuda želim da prodjem a da mi nije bilo ni na kraj pameti da me prime u svoj čopor...

Kako će da se staraju o tim psima lutalicama? Prvo ovo treba da se sredi:
Vlasnici tih životinja bi trebalo da se prinude da ih sterilišu i vakcinišu ili da spreče razmnožavanje, a trebalo bi da se naprave i pravilnici o karantinima i prihvatilištima za takve životinje

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Mozda cemo i mi imati zakon po kome treba prvo onesvestiti, pa baciti ribice u wc solju...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 225
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
On je podsetio da i sada ubijanje pasa lutalica predstavlja krivično delo i poručio da će veterinarska inspekcija ažurno prijavljivati sve koji budu zlostavljali i ubijali životinje.

Ovo je zaista pipava tema, koju je teško kvalitetno zakonski regulisati. Naime, po biološkoj taksonomiji, životinje čine svi pripadnici životinjskog carstva (Animalia) a tu spadaju i insekti, ribe, gliste... Sa druge strane Krivični zakonik Republike Srbije (Sl. gl. RS br. 85/05 od 06.10.2005. god.) u članu 269. stav 1. kaže: "Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci". Za veći broj životinja ili zaštićene vrste, drugi stav istog člana predviđa i do tri godine robije. Ovde veliki prostor za proizvoljnost ostavlja formulacija "kršeći propise" ne zato što tih propisa nema, već zato što se od običnog čoveka, u praksi, ne može očekivati da, pre nego što ubije komarca ili zgazi bubašvabu, prouči koji su sve propisi relevantni za to delo. Kako neko, naime, da zna da li će učiniti krivično delo, po ovom članu, ako zgazi bubašvabu? Možda negde postoji neki propis koji reguliše uslove pod kojima se može vršiti ubijanje insekata, a u tom slučaju, on je učinilac krivičnog dela (!)  Koliko god to besmisleno zvučalo, ako bi taj slučaj dospeo pred sud, sud bi morao da postupi po zakonu.

Manje očigledan, ali takođe slučaj suprotan zdravom razumu, predstavlja i pitanje zašto se psi lutalice (za koje se zna da su često napadali ljude, posebno u čoporima) toliko često pominju kao žrtve u javnim nastupima političara, kad se zna da ljudi mnogo češće ubijaju neke druge vrste kao što su krave ili svinje, a koje mnogo manje ugrožavaju ljude. Neko će reći da je to zbog ishrane, ali da li onda predstavlja krivično delo ubijanja pasa zbog ishrane? U pojedinim narodima se ovo meso koristi za ishranu, pa ako neki stranac (Kinez?) dođe u našu zemlju i ubije psa radi ishrane, da li je počinio krivično delo? Ako jeste, onda valjda to čine i oni koji ubijaju svinje i krave po klanicama, samo što za njih onda važi stav 2. odnosno sleduje im stroža kazna zbog većeg broja životinja. E sad, možda taj član ne važi ako se te životinje ubijaju "bez kršenja propisa" (i.e. u skladu sa propisima koji regulišu proizvodnju namirnica za ljudsku ishranu u klanicama), ali da li se onda sve životinje mogu ubijati "bez kršenja propisa" i kako?

Zadatak vlasti bi trebalo da bude ne podilaženje udruženjima za zaštitu životinja, već edukacija stanovništva o tim propisima (kako se životinje mogu ubijati a da se ne krše propisi) i, pre toga, naravno, da se donesu jasni i nedvosmisleni propisi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Sutra kad ti dete ne daj Bože napadne pas lutalica  Smile
Moraš posle da dokazuješ da si ga utepao u samoodbrani  Smile

Ništa, neka usvoje taj zakon ali onda neka se i zna ko je odgovoran za pse lutalice, kad ne smem da diram psa da znam kome da se obratim 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung E250
Konacno!!!!! kako me nervira kad se moji prijatelji ponose ko ce dalje sutnuti macku!!! A inace to je samo za kucne ljubimce???
Mene nervira i kad neko ubija muve i komarce pa samo pitam!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Jesi li ti pročitao taj tekst pre nego što si uzviknuo? Kad ti sutra pas lutalica napadane dete, ne daj bože, šta ćeš da uradiš? Ima tu mnogo stvari koje pre treba da se srede, pa tek onda da se donese zakon o zlostavljanju životinja.
Sinoć kada sam se kolima vraćala kući, u jednoj ulici sam videla oko konktejnera bar 10 pasa, na kontejneru 2! Nisam mogla da verujem svojim očima Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung E250
Jesi li ti pročitao taj tekst pre nego što si uzviknuo? Kad ti sutra pas lutalica napadane dete, ne daj bože, šta ćeš da uradiš? Ima tu mnogo stvari koje pre treba da se srede, pa tek onda da se donese zakon o zlostavljanju životinja.
Sinoć kada sam se kolima vraćala kući, u jednoj ulici sam videla oko konktejnera bar 10 pasa, na kontejneru 2! Nisam mogla da verujem svojim očima Smile

Znas ti da pse gaji covek, pa ako nekog hoces za to da krivis krivi coveka!!!! Sa mog gledista oni se samo brane i pokusavaju da prezive. Da je dete i pas u opasnosti i da imam izbor koga bi da spasem radije bi spasio tog psa sto je takav kao ovaj spomenut, nego dete... Zivot je zivot i nemoj da mi kazes da je covekov zivot vazniji od drugog!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Amerika u Srbiji, jebote zivot.  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung E250
Amerika u Srbiji, jebote zivot.  Smile

Ameriku e to treba zabraniti!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.