Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:40:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Pobaciti ili ne
DA
64.3%  (9)
NE
35.7%  (5)
Ukupno glasova: 14
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dilema  (Pročitano 15851 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Da razjasnim: ja sam protiv vrsenja abortusa izuzev u slucaju trudnoce natale kao rezultat silovanja ili ozbiljno bolesnog ploda -- ne zato sto je abortus ubistvo -- jer nije, nego zato sto zena moze da ostane infertilna posle te intervencije.

Ali, uostalom, ja nisam zena, pa nikad necu ni biti u prilici da to ucinim.

I zato sam -- jos MNOGO VISE -- protiv oduzimanja prava zeni da sama odluci zeli li, hoce li, moze li da udje u jedan znacajan, izuzetan, sa moje tacke gledista svet (holy/sanctus) odnos sa drgim ljudskim bicem kakav je majcinstvo.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2005, 04:53:22 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Hm, znaci ako zena nosi plod, koji je bolestan i koja bi radjanjem tog ploda dovela sebe u smrtnu opasnost, nije greh, a greh je abortirati tek oformljen fetus. Opet dogma!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat
Da razjasnim: ja sam protiv vrsenja abortusa izuzev u slucaju trudnoce natale kao rezultat silovanja ili ozbiljno bolesnog ploda
U potpunosti se slazem.
I da... Ja bih ubila Beethovena Smile
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Nimalo jednostavna tema....
Ja sam generalno protiv toga,ali ponekad se stvarno mora....priroda je sila sa kojom se covek ne moze lako obracunati.
A ne ici protiv nje je sve cesce nemoguce,tako da je sada prava dilema jedino u glavama majki i oceva ili njihovoj savesti. Naravno u granicnim slucajeima...defektnog ploda ili necega slicnog ... ne bi trebalo da bude puno razmisljanja.
Licno kada bi dosao u situaiju da oplodim neku devojku,a da ne mogu da se staram o detetu,zeleo bi da se ono ipak rodi....a posle ....................  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@all

Znači, koji opravdavate pobačaj opravdavate samo onaj iz sebičnih i eugeničkih razloga?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Nisi razumeo:

Opravdavam pravo zene da sama odluci zeli li da abortira ili ne,

a protiv sam pobacaja ISKLJUCIVO zato sto bi -- ma koliko pazljivo izvrsen -- mogao izazvati infertilnost

odnosno spreciti zenu da posle tog pobacaja bude u stanju da radja dete kad ona to nekom drugom prilikom bude zelela.


Dakle, iskljucivo razmisljam o buducnosti trudne zene, a uopste ne o fetusu,

jer zena jeste (postoji), a fetus jos nije (ne postoji).


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Tvoje misljenje. Sumnjam da cemo moci da dokazemo uskoro kada dusa ulazi u telo, zacecem, radjanjem ili negde izmedju, a do tada niko nije u pravu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
u navedenoj situaciji bih joj predlozio da se ubije sa sve fetusom u stomaku...jer je ocigledno da je i ona sama mentalno zaostala kad se nalazi u takvoj situaciji pa zato i veliki procenat njene dece nosi tu njenu manu,a cak i ova ostala deca koja su (ako su) normalna,rastuci pored takvih roditelja imaju sve izglede da se zarviju u potpuno psihicki labilne i asocijalne osobe,tako da bi najbolje bilo da ni njih nije radjala...ali kad vec jeste najbolje sto moze da ucini za njih je da se ubije u njihovoj sto ranijoj mladosti i tako ih oslobodi njenig uticaja na njihov razvoj i vaspitanje.
ili da se pomoli bogu da i oni sto krace zive.


a sto se pobacaja/abortusa tice...smatram da zena moze da se odluci na tako nesto ako vec otac ne zeli da preuzme brigu o detetu,a ona nije u stanju.
to je samo brze ubijanje deteta,bolje pre nego sto postane svesno sebe, nego dugotrajnim procesom tokom jadnog zivota koji ga ocekuje.
dakle po meni je abortus svojevrsna eutanazija prema detetu.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
sto se ove dieme tice
slazem se za Tralalalala
mislim da zena treba da ima pravo da odluci da li ce roditi dete ili ne

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
u navedenoj situaciji bih joj predlozio da se ubije sa sve fetusom u stomaku...jer je ocigledno da je i ona sama mentalno zaostala kad se nalazi u takvoj situaciji pa zato i veliki procenat njene dece nosi tu njenu manu,a cak i ova ostala deca koja su (ako su) normalna,rastuci pored takvih roditelja imaju sve izglede da se zarviju u potpuno psihicki labilne i asocijalne osobe,tako da bi najbolje bilo da ni njih nije radjala...ali kad vec jeste najbolje sto moze da ucini za njih je da se ubije u njihovoj sto ranijoj mladosti i tako ih oslobodi njenig uticaja na njihov razvoj i vaspitanje.
ili da se pomoli bogu da i oni sto krace zive.


a sto se pobacaja/abortusa tice...smatram da zena moze da se odluci na tako nesto ako vec otac ne zeli da preuzme brigu o detetu,a ona nije u stanju.
to je samo brze ubijanje deteta,bolje pre nego sto postane svesno sebe, nego dugotrajnim procesom tokom jadnog zivota koji ga ocekuje.
dakle po meni je abortus svojevrsna eutanazija prema detetu.


 Smile Smile Smile Smile Smile
no comment.....
generalno sam protiv abortusa,al izuzeci potvrdjuju ...a sta bih ja uradila?nemam pojma
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:40:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.