Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:59:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deja Vu  (Pročitano 23024 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Deza vu ?  Smile Ne kontam neka mi neko objasni o cemu je rec...Kad se nadjem sa nekim u nekoj situaciji i kada znam kako ce on postupiti , sta ce reci ?  Smile

Ja bih rekao da je to vise ono kao: Desi se nesto, neko kaze nesto i ti istripijes da se to vec desilo. Ne znas u napred vec shvatis tek kad se desi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Deza vu ?  Smile Ne kontam neka mi neko objasni o cemu je rec...Kad se nadjem sa nekim u nekoj situaciji i kada znam kako ce on postupiti , sta ce reci ?  Smile


pa objasnjeno je to na nekoj drugoj temi..strucnjaci su objasnili... Smile
imas napad epilepsije ili sizofreniju... Smile
ili ti ne radi jedna hemisfera mozga...mislim ne radi dobro kao druga..
malo kasnije obradjuje informacije..pa ti se cini da si to vec dozivio... Smile Smile

ako oni lazu lazem i ja..jbg... Smile a ne bi oni valjda lagali je l su sve ovako  Smile
bez obzira sto se tim problemom totine godina bezuspjesno bave diljem svijeta priznati
psihijatri i psiholozi i nemaju nekog bash...validnog objasnjenja...
jer da je to tako...desavalo bi se pocesto...i jednom bi ta hemisFera kai i sve
sto skloca morala da se sjebe totalno...i sta onda bude... Smile
i tako dalje...
« Poslednja izmena: 14. Okt 2011, 23:41:52 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
jbg onda nema interneta i foruma
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
kad se hemisfera sjebe... ili Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
cini mi se da su nasli neke greske tom uverenju da koristimo mali procenat mozdanih kapaciteta... preformulisali su to u to da koristimo sve, al' da su mu mogucnosti sigurno mnogo vece, ako bi radili na njima  Smile
 

Sada, koristi se ceo mozak al zavisi za sta. Eto recimo za trcanje i pricanje preko mobilnog, treba koordinirati rad skoro svih misica da bi se odrzao balans i kontrolisala snaga, treba vizuelno pratiti stazu da se negde ne spotakne, i na kraju treba se skoncentrisati i pricati sa sagovornikom
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Sony xperia
@bobaK_bl

Pa vidis, uopste ne mora da se desava cesto. Samo objasnjenje, koje je najprihvacenije, da se podaci ponekada memorisu pogresno bi po tome znacilo da mozak pravi konstantne greske. Ali kao sto vidis ne pravi ih. Vec ponekada.

I nije to jedino objasnjenje. Iz raznih grana nauke poticu razlicita objasnjenja.

Neko ce ti ce ti reci da je to neka od zelja potisnuta u dubini podsvesti.
Neko ce ti reci secanje na prosli zivot, ukomponovano i potaknuto istim ili slicnim dogadjajem u ovom zivotu.
Neki ce ti reci da oni koji imaju "pritisak" u temporalnim reznjevima, podlezu cescim dozivljajuma "vec vidjenog" uzrokovanih neocekivanim poticajima.
Neko ce ti reci ...

Vecina njih se bavi vec razvijenim oraganizmom. Onim krajnjim. Onim u organizmu. A sta je sa onim van ? Sta sa onime od cega je sve stvoreno i ciji smo deo i mi sami ?

Po tome ce ti fizicari izneti teorije od kojih glava moze da te zaboli.

Kvantni fizicari ce ti reci da je to mogucnost poremecaja u prostor/vremenu ili preklapanje paralelnih Univerzuma. Da nasi umovi nisu svesni trikova prostor vremena. Kao sto ti nisi svestan da gledas u proslost gledanjem svog odraza u ogledalu. I svetlosti je potrebno neko vreme da dodje od tvog tela do ogledala i nazad. Ti svoj odraz vidis sa zakasnjenjem. Gledajuci zvezde vidis ih sa vecim zakasnjenjem. Umovi nisu toga svesni. A koliko bi bili svesni poremecaja u prostor/vremenu ?

Da li trebam reci da mozak ne razlikuje secanje od realnosti ? Radjeni su eksperimenti. Ljudima je dato da gledaju odredjeni predmet. Raznim skenerima, kompjuterskom tomografijom je praceno koji reznjevi mozga su aktivni. Zatim im je receno da zatvore oci i zamisle taj isti predmet. Sta se desilo ? Isti reznjevi su bili aktivni. Sto dovodi do zakljucka, da mozak ne razlikuje secanje od realnosti.

Da navedem jos koju mogucnost ? Mislim da nema potrebe. Ako sada ne znaju, vec se postavljaju teorije, na osnovu poznatih zakona i zakonitosti, ne znaci da se nece znati.


« Poslednja izmena: 15. Okt 2011, 13:31:29 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Qtek 666
Ja sam pre par godina jednostavno zaključila da se to meni dešava stalno i da to prihvatim kao normalnu pojavu u svom životu, pošto, da je drugačije, došla bih do zaključka da sam luda. Najupečatljiviji primer mi je bio i prvi koga se sećam i koji je stvarno jeziv. Bila sam klinka koja je volela da piše pesme. Jednu od njih, tačnije, skoro identičnu onoj koju sam napisala, posle par meseci izvela je jedna pevačica na MESAM - u. Ja sam mnogo bila uplašena kad sam je čula, pošto sam saznala da su to pesme koje svoju premijeru doživljavaju na tom festivalu. Nisam smela nikome da kažem za to, samo sam jednostavno zaboravila i rekla sebi da je sa mnom sve u redu. Eto, sad me podsetiste.
« Poslednja izmena: 15. Okt 2011, 13:42:05 od apstrahovana »
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Ja sam pre par godina jednostavno zaključila da se to meni dešava stalno i da to prihvatim kao normalnu pojavu u svom životu, pošto, da je drugačije, došla bih do zaključka da sam luda. Najupečatljiviji primer mi je bio i prvi koga se sećam i koji je stvarno jeziv. Bila sam klinka koja je volela da piše pesme. Jednu od njih, tačnije, skoro identičnu onoj koju sam napisala, posle par meseci izvela je jedna pevačica na MESAM - u. Ja sam mnogo bila uplašena kad sam je čula, pošto sam saznala da su to pesme koje svoju premijeru doživljavaju na tom festivalu. Nisam smela nikome da kažem za to, samo sam jednostavno zaboravila i rekla sebi da je sa mnom sve u redu. Eto, sad me podsetiste.

To je stvarno zanimljivo. Nesto slicno se desilo Niceu sa jednom njegovom knjigom. On ju je procitao kao mali, negde usput verovatno "zaboravio" i kad je odrastao napisao je slicnu knjigu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Tel.Me Your.Number
Mozak kasni u obradi informacija usled čega dolazi utiska već viđenog.

[/thread]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202

Da li trebam reci da mozak ne razlikuje secanje od realnosti ? Radjeni su eksperimenti. Ljudima je dato da gledaju odredjeni predmet. Raznim skenerima, kompjuterskom tomografijom je praceno koji reznjevi mozga su aktivni. Zatim im je receno da zatvore oci i zamisle taj isti predmet. Sta se desilo ? Isti reznjevi su bili aktivni. Sto dovodi do zakljucka, da mozak ne razlikuje secanje od realnosti.

Krajnje interesantno...

Jbg, daleko je nas mozak od savrsenosti.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:59:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.