Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rat vrednosti: Cutanje o istini  (Pročitano 12845 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat
Ne kažem da bi Davinićevo svedočenje i otkrivanje prave istine


a sta je 'prava istina'?neprestano je pominjes a nikako da kazes vec jednom jasno sta mislis pod tim,pa da onda o tome diskutujemo.(ili ne diskutujemo,kako te volja)


Citat
A sto se tice srebrenice ako je stvarno pre srpskog zlocina postojajo muslimanski, ja ne vidim gde su te majke koje placu. Gde je drustvo za sakupljanje istine o zlocinima nad srbima u srebrenici kao sto to rade muslimani. Ako je taj zlocin postojao onda smo mi krivi sto to nije izaslo na videlo.

pa naravno da je postojao,ali svakako ne od svih tih ljudi koji su pobijeni.masa njih se sklonila od rata,tu je zaboga proglasena zasticena zona,zna se cemu takva mesta sluze,a za one kojima i dalje ne pada na pamet,pre svega su sklonista za ranjenike i civile.mislim cak da je bila demilitarizovana,ali to moram da proverim.
ono sto je meni neshvatljivo je ignorisanje cinjenice da je bila debelo branjena (da bi bila "zasticena"),pa da svakako nisu mogle da izlecu ubilacke cete da terorisu okolna sela a da sami UN korpusi to ne organizuju

Citat
Pobijene su i srpske "majke koje placu" u selima oko Srebrenice, pa ih sad nema da se prikazuju na BBC-ju. Muslimanske ubice Nasera Orica ubijale su i zene, za razliku od Mladicevih srpskih ubica.

i sta da nije mladic zbog toga bolji od orica Smile: a ovih 6000 nema veze,ubistvo jedne zene vredi kao par stotina muskaraca? poredjenje ti stvarno ne stoji. da bas je "srpski junak",ali  pre bih nesto rekla da je ubica


Citat
Stvarno, zasto se ne objavljuju podaci o zrtvama Srbima?

a zasto se ovde ne objavljuju podaci o srpskim zrtvama?da li je ikad iko trazio da oni odgovaraju Smile: stvarno ako se negde cuti o istini mislim da je to ovde.to mi potkrepljuje i cinjenica da ljudi kao malaj koji se najjace bune protiv takvih "zlocina" nemaju pojma sta se tamo desavalo
« Poslednja izmena: 09. Maj 2005, 19:35:30 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ja nisam rekao da ce SAD vecno postojati, naravno, dok je sveta jos ce postojati. Velika Britanija nije vise mocna, ali je stabilna i jaka drzava. Ja sam rekao da ce tako biti i osa SAD. SAD nece mozda jos za 100 godina nimalo oslabiti. Ali posle toga ce biti kao i Britanija koja nema vise toliki gotov apsolutni utucaj, ali imaju jak, pa tako ce i SAD. A bice naravno oboje jake kao drzave. Indija i Kina imaju potencijale ali to su lazni potencajli. Tamo se brze razvija tehnologija nego sto se menja stepen ljudske svesnosti modernog doba. U Indiji ima 3/4 seljana sto znaci da oko 700 miliona ljudi jos uvek polu, ili totalno nepismeno, od kojih verovatno ima nekih i da jos veruju da je zemlja polulopta koju nose cetiri slona, a koji stoje na pramajci kornjaci koja pliva po beskrajnom moru. Kina i Indija poseduju ostar mac ali, mac sa dve ostrice koji ce im doci glave kad tad. A pre toga ako Indija i Kina  pocnu opasno siriti svoj uticaj u svetu, podvalice im Amerikanci nekakv virus, kao ovaj SARS ako to i nisu i pokusali. Nesto ce se desiti. Sad sta, ako Ameri uvide da su opasno ugrozeni, onda ce kao i Karadzic Muslimanima, " bolje je da se neigraju inace cemo ih zbrisati sa lica zemlje".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
costa, isuvise gledas "Rat zvezda". Kad bi svet zaista funkcionisao kako ga ti zamisljas, to bi mnogo pre uradili prepredeni Britanci nego infantilni Ameri.

tomahavkic, zasto lupetas o "srpskim herojima"?

Gde si u mom tekstu -- koji si citirala -- nasla da je Mladic "srpski heroj"????

Moj komentar je bio da Srebrenica jeste stravican zlocin ali ni u kom slucaju to nije samo Srebrenica, a ukazao sam i na cinjenicu da su za razliku od kako sam vrlo jasno napisao "Mladicevih srpskih ubica" koji su postedeli zene Muslimanke muslimanske ubice Nasera Orica ubijale i srspke zene.

Gde si ti u tome pronasla BILO STA o tome da ja toboze smatram da je Mladic ikakav heroj??!!

Medjutim ne vidim zasto bi on bio JEDINI krivac za strahote u Bosni, kad su one dolazile kao odgovor na prethodno divljanje nekog drugog.

Uostalom secesija svih republika od SFRJ je bila i ostala ilegalna. Pravo na secesiju su imali samo narodi, a NIKAKO i republike koje su sve (cak i Slovenija) bile multietnicke.

To sto su neke republike priznate kao drzave znacilo je pokusaj umirivanja statusa quo, a nikako priznanje prava na protivpravni, protivustavni akt kojim su se te teritorijalne jedinice odcepile i proglasile za nezavisne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Tralalalala, ne gledam ja ratove zvezda. Ameri su bacili atomsku bombu na Japan, pa ne vidim ni zasto ne bi pokusali nesto ako bi Kina ili Indija ojacale.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2005, 00:37:32 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Hmmmm, da nemaju Kina i Indija nuklearke...

Bilo je zlocina sa svih strana, mi samo nase ne umemo da kapitalizujemo kroz medije jer ne umemo, prosta stvar... (plus sto je zapadu odgovaralo da mi izgubimo)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
a zasto se ovde ne objavljuju podaci o srpskim zrtvama?da li je ikad iko trazio da oni odgovaraju Smile: stvarno ako se negde cuti o istini mislim da je to ovde.to mi potkrepljuje i cinjenica da ljudi kao malaj koji se najjace bune protiv takvih "zlocina" nemaju pojma sta se tamo desavalo

Draga tomahavkic, moram te ispraviti u ovom dijelu tvog citata.
Djelimicno si u pravu jer ja zaista licno nisam ucestvovao u borbama i operacijama oko Srebrenice te zaista licno nisam vidio sta se desavalo tamo.
Ali, zato postoje drugi izvori informacija osim licnog zapazanja a to su npr. price ljudi koji su bili tamo, mediji (razni, ne samo srpski), razliciti izvjestaji koje su objavljivale razne organizacije i mediji, televizijski snimci, svjedocenja ljudi koji zive tamo i koji su prosli sve strahote rata itd itd...
Dakle, na osnovu svega toga ja sam stvarao i jos uvijek stvaram sliku o Srebrenici.
Ti kazes da je Srebrenica bila "zasticena i demilitarizovana zona" i to je tacno ali samo teoretski tj. na papiru a u stvarnosti je bilo sasvim drugacije.
Ako je bila zasticena i demilitarizovana kako se onda moglo desiti da naoruzane muslimanske formacije vrse pokolje u Srpskim selima oko iste, zasto snage UN-a nisu reagovale, zasto ih nisu silom razoruzali jer se odluka Savjeta bezbjednosti morala sprovesti u potpunosti?
Ti vjerovatno nikada nisi gledala na TV-u tokom rata koliko puta su Srbi na svojim kontrolnim punktovima oko Sarajeva otkrili u UN-ovim vozilima tajne bunkere sa oruzjem, koliko puta su Srbi protestvovali jer bi muslimani zaposjedali neke polozaje gdje je, po prethodno potpisanom dogovoru (uz prisustvo i garancije UN-a) dogovarano da se i Srbi i muslimani povuku sa tih polozaja. Najbolji primjer je Igman za koji je cak i Majkl Rouz (treba li da ti objasnjavam ko je on bio ili to mozda znas) govorio da je znao da muslimani krse dogovore ali da je i pored toga pritiskao Srbe da ne reaguju a pritom nista nije cinio da UN-ove snage potisnu muslimane i potvrde navedeni sporazum.
Zar mislis da je ponasanje UN-ovih snaga bilo nesto drugacije oko Srebrenice ili bilo koje kvazi zasticene i kvazi demilitarizovane zone u BiH?
Ponavljam ti jos jednom a ti shvati kako ti drago, ubistvo nevinih civila iz Srebrenice (ako se desilo) je zlocin a ubistvo muslimanskh dzelata koji su prethodne tri godine klali Srbe je pravda.
Ne negiram da se Srebrenica nije trebala desiti i zaista nemam namjeru da bilo koje zrtve (pod zrtvama podrazumijevam samo nevine ljude) omalovazavam ili vrijedjam, cilj mi je da ne dozvolim da se zrtve jedne strane uvelicavaju i da se pod njih podvode i zlocinci (koji su po stotinu puta zasluzili smrt) a da se sa druge strane zrtve druge strane minimiziraju, ponizavaju i ignorisu.
U Srebrenici je podignut spomenik zrtvama a kada su Srbi pokusali da u Sarajevu postave spomen plocu u bivsem logoru (kasarna Viktor Bubanj) bili su popljuvani, izvizdani i skoro fizicki napadnuti.
Isto su prosli i Srbi u Tuzli koji su pokusali poloziti cvijece na mjesto gdje je naocigled kamera pobijena i spaljena kolona JNA vojnika.
E vidis draga moja, protiv ovakvih stvari se ja borim, necu nikada dozvoliti da se jedne zrtve preuvelicavaju a da se druge omalovazavaju.
Ti vjerovatno nikada nisi ni cula da je OEBS (dakle, medjunarodna organizacija a ne Srbi) organizovao prve izbore u BiH 1996 i da je taj isti OEBS sastavio spisak biraca za glasanje koji je nazvan "konacni biracki spisak".
Takodje ti vjerovatno nije poznata cinjenica da je na tom spisku ozivjelo oko 3000 "mrtvih" Srebrenicana koji su vec bili na spisku navodno pobijenih od strane Srba tokom 1995.
U pricu o navodnom silovanju prvo 100000 a zatim 70000 pa 60000 pa 30000 pa 15000 muslimanki necu ni da zalazim jer se iz navedenog smanjivanja cifri (koje je radjeno od strane muslimana) vidi koliko je ta prica tacna.
Prava istina je da je na prostoru bivse SFRJ (dakle Hrvatska i BiH ne ukljucujuci Kosmet jer je ta analiza radjena prije 1999) silovano oko 3000 zena SVIH nacinalnosti.
I za kraj, sto se tice poznavanja materije o kojoj pricamo, mislim da si ti dosad svojim komentarima pokazala zaista zavidan nivo NEznanja sto se tice Srebrenice.
Ti samo znas da je to bila "zasticena i demilitarizovana zona" a sta se stvarno tamo desavalo, pojma nemas.


IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat
Ako je bila zasticena i demilitarizovana kako se onda moglo desiti da naoruzane muslimanske formacije vrse pokolje u Srpskim selima oko iste, zasto snage UN-a nisu reagovale, zasto ih nisu silom razoruzali jer se odluka Savjeta bezbjednosti morala sprovesti u potpunosti?


Pa za te zlocine je glavni odgovorni onaj koji je pomagao u pokusaju proboja(toliko ga spominjemo da je vec dodijao),Naser Oric.On je sad u Hagu sa (izmedju ostalog)tim zlocinima u optuznici.Po njima je poznat.
Ne vidim kako su imale da reaguju UN snage kojima je cilj bio da cuvaju zonu.One bi izlazile iz svojih ovlascenja.
Zasto UN generalno nisu sprovele do kraja odluku Saveta bezbednosti je zasebno pitanje.
O Srebrenici imas vrlo detaljan izvestaj muslimanske strane na
http://www.bosnjacki-front.com
koji je sav u kontekstu "srpske agresije","hrvatske agresije" ,ali vrlo je autentican

Citat
Ne negiram da se Srebrenica nije trebala desiti i zaista nemam namjeru da bilo koje zrtve (pod zrtvama podrazumijevam samo nevine ljude) omalovazavam ili vrijedjam, cilj mi je da ne dozvolim da se zrtve jedne strane uvelicavaju i da se pod njih podvode i zlocinci (koji su po stotinu puta zasluzili smrt)

Ti si sve zrtve u Srebrenici prvi podveo pod zlocince,a sad si promenio stav.Cak i ako su ranjenici ne mora da znaci da su psihopate i zlocinci(necu da pricam o konvencijama po kojima je ubistvo ranjenika ratni zlocin jer znam da to nije realno i da u ratu svakog protivnickog vojnika druga strana gleda kao potencijalno onog koji je ucinio strahotu.Strasno ali je tako.)
Ja kazem da je to bila "zasticena zona" steciste za ranjenike i one koji beze od rata.O stanovnistvu da i ne govorim.
Verovatno je medju ranjenim vojnicima bilo i onih koji su svasta radili.

Citat
a da se sa druge strane zrtve druge strane minimiziraju, ponizavaju i ignorisu.

onda pricaj sta je minimizovano,ponizeno i ignorisano,jedva cekam da cujem
« Poslednja izmena: 11. Maj 2005, 14:23:31 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Medjutim ne vidim zasto bi on bio JEDINI krivac za strahote u Bosni, kad su one dolazile kao odgovor na prethodno divljanje nekog drugog.


Ne vidim kao odgovor na cije divljanje je ideja o Velikoj Srbiji
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Medjutim ne vidim zasto bi on bio JEDINI krivac za strahote u Bosni, kad su one dolazile kao odgovor na prethodno divljanje nekog drugog.


Ne vidim kao odgovor na cije divljanje je ideja o Velikoj Srbiji

Pa recimo na divljanje ustasa koje su Srbe izbacile iz ustava Hrvatske gde su bili konstitutivni narod i divljanja ustasa pod vodjstvom Tudjmana koji su ILEGALNO proglasili odcepljenje Hrvatske pd SFRJ, jer je pravo na odcepljenje pripadalo NARODIMA, a NIKAKO republikama,

i na slican razvoj situacije u B-Hercegovini, gde su dva konsitutivna naroda nadglasala treci koji nije zeleo da se odcepljuje od svoje drzave, i opet odcepila teritoriju, a ne samo sebe same kao narode -- sto je bilo protivno ustavu SFRJ.

Mozda bi se slozila da je to eventualno, potencijalno moglo da izazove izvestan stepen zabrinutosti kod Srba koji su na taj nacin prisilno dovedeni u situaciju da se njihovo pravo da se NE odcepe bilo naruseno ILEGALNIM odcepljenjem nekakvih teritorija koje na to nisu imale nikakvo pravo u domacem zakonodavstvu -- a ni u medjunarodnom pravu, sve dok se Wojtyla nije pojavio da lobira, kad su schwindleri (aka politicari) zemalja sa rimokatolickom vecinom (Nemacka, Austrija) podrzali ove ilegalne cinove da bi pridobili birace.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ costa
Zločini muslimanskih šovinista su postojali u toku rata u Bosni. 7 januara(na pravoslavni Božić) 1993 god. vojne snage Nasera Orića(komandant 22 srebreničke brigade u sastavu tzv. armije BiH) izvršile su napad na 6 srpskih sela u okolini Bratunca i Skelana. Sve je spaljeno skoro do temelja, a ubijeno je između 800-900 civila(žena i dece) i oko 90 pripadnika srpskih vojnih snaga(zarobljenika). To je potvrdio i izveštaj specijalne komisije" Komiteta za ispitivanje ratnih zločina i kršenja običaja ratovanja i ratnog prava UN", od 23.7.1997. Taj izveštaj je dostavljen kancelariji glavnog tužioca Haškog tribunala(u to vreme Luiz Arbur) 11.8.1997 godine. Naravno, masakr u Srebrenici nije i ne može biti ni racionalno ni moralno opravdanje, ali tačno je da su zločini muslimanskih snaga takođe činjeni. Ovo je samo jedan od primera.
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.