Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:32:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Egzorcizam  (Pročitano 31321 puta)
21. Apr 2005, 03:49:39
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Egzorcizam

Topic je potaknut starom informacijom da se u Italiji otvara škola za egzorcizam tačnije vrši se edukacija svestenika.

Da li neko može objasniti taj fenomen, i da li možda pozna osobu kojoj je egzorzizam napravljen.
Šta vernici bilo koje religije misle o ovome?

Kakav je zapravo stav Crkve prema ovome, imam osjećaj da se o tome malo govori.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ovo ce da zvuci malo smesno:

Moja baba je bila na hodocascu do Svete Gore i u jednom od manastira (ne znam koji, neki u koji zene smeju da idu), grcki monah je vrsio egzorcizam nad nekom Grkinjom koja je za vrema obreda (koji se odvijao usred dana, napolju?!) pricala muskim glasom na srpskom. Verujem babi, nije zena luda!  Smiley E sad kakoCrkva gleda na to ne znam, hteo sam da podelim interesantnu pricu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Egzorcizam je fenomen kao sto je i fenomen Dalaja Lame. Budisiti veruju u reinkarnaciju i ta reinkarnacija se eto navodno i dogadja kod njih, no kod ostalih nema ni govora od reinkarnacije. Sve je to relativno, tj nijedan od tih fenomena se ne moze primeniti na siroke mase, odnosno na sve ljude. Onoga ko veruje da postoji djavo, njega ce mozda i stici djavo, onoga ko ne veruje u takvo nesto nece ga snaci djavo. Crkva naravno gleda na egzorcizam kao na nesto sto je moguce, jer naravno takve tvrdnje opravdavaju i samo Hriscanstvo, s toga me necudi da ona Grkinja i svestenik nisu bili u nekom dogovoru kako bi posle te predstave, kuci otislo sto vise novopecenih hriscana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Moguce, ne iskljucujem, to je moje jedino iskustvo sa tom temom. Ne verujem da je doduse radjeno zbog regrutovanja vernika, bio je to neki manastir koji nije toliko turisticki popularan pa nije bilo mnogo nepravoslavaca. Pre bi se reklo da ako je bilo namesteno da su hteli da utvrde veru prisutnih. No comment, nisam licno video pa ne mogu da tvrdim nista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
mob
SonyEricsson K800i
Pravoslavna crkva praktikuje egzorcizam, ali ga ne eksponira toliko koliko katolicka. U pravoslavnoj crkvi, naravno, ne postoje specijalne "egzorcisticke skole", vec je, koliko ja znam, svaki svestenik u stanju da izvrsi "isterivanje djavola". Medjutim, pokrenuo bih pitanje koliko je sam egzorcizam opravdan. Mislim  da je u vecini slucajeva "opsednutost djavolom" u stvari manifestacija psihicke bolesti ili slicnih savrseno ovozemaljskih problema. Koliko je onda celishodno da se neka potencijalno vrlo bolesna osoba podvrgne ritualima koji nemaju apsolutno nikakve veze sa naukom, a k tome mogu ponekad da budu i nasilni. Takva praksa moze da ostavi trajne poremecaje ponasanja i zestoke psihicke probleme, pa zar i njih treba objasnjavati "prisustvom necastivog"?
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ja kako sam razumeo, to se mnoooogo retko praktikuje kod nas, mislim da mora porodica da trazi od crkve da se izvrsi isterivanje pa tek onda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Za svaku diskusiju je važno da se definiraju granice, a to u ovom slučaju znači definirati pojmove. Važno je razlikovati egzorcizam - poseban obred kojeg ne može izvršiti svaki svećenik, nego samo izabrani i pripremljeni zbog kompliciranosti slučajeva i molitva otklinjanja uz polaganje ruku koje skoro svakodnevno vrši svaki svećenik. Egzorcizam je obred koji se prakticira u jako teškim situacijama i za njega čovjek (svećenik) treba biti i fizički i psihički stabilan i sposoban. Važno je reći da tu treba biti jako oprezan jer se krivim i laganim pristupom može učiniti više štete nego koristi.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Slazzem se sa Costom! Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Koristan link:
http://knjige-online.atspace.com/demonologija.htm

Kod protestanata laicima je mnogo toga dozvoljeno pa i izgonjenje đavla. Da li je bolje ne činiti ništa? Prepustiti svećenicima, ali voljnih i sposobnih skoro da i nema!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
verujem ali osim par filmova na temu nisam upucen
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:32:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.