Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:51:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne učimo iz povijesti?  (Pročitano 9874 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i šta sad mi da radimo, da učimo od njih pa da krenemo da koljemo hrvate koji su okupirali vojvodinu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ja ne znam kakve su novine taj tvoj blic ali kod nas takve vijesti nije bilo niti ju je itko objavio

a ti probaj klati po vojvodini - nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
a kako ćemo pričati o budućnosti kad je tvoj početni stav: rat je bio, vi ste pobijedili usput nas protjerali i ubijali???

kako onda da moj početni stav ne bude: vi ste se pobunili, okupirali 1/3 hrvatske, mi smo se oslobodili, vi ste pobjegli jer ne želite živjeti u republici hrvatskoj

i tu onda sva priča prestaje. ajmo malo krenuti od danas i pokušati sagledati i pozitivne strane našeg povijesnog odnosa, jest da ih nije bilo puno ali ih je bilo
Pa ništa, ako izuzmemo čiji je i kakav početni stav, onda, koji je pravi, treći? Može li neko da mi kaže , šta je po sredi?

                                  P.S.
ne mogu da se suzdržim, znate onaj vic,
 vratila se hrvatica iz srbije i priča sa frendicama kako se provela pa kaže: ćujte, vidjela sam .urac!
one je pitaju iznenađeno: a šta im je to?
ova odgovara oduševljeno: to vam je kao pimpek , samo 3-4 puta veće
    Šta sad pa tebi bi? Jel ste svi sa područja "srpsko-hrvatskih" ratova pa se prosipate? Mani takve viceve, samo nam se smeju. Nama su qrčevi sve veći, isto kao i država  Smile
                        Ali, ovo mi se sviđa:
Bila Hvatica kod "frendice" u Beogradu. Razgovaraju i pita je Srpkinja: "Šta si dobila za Osmi mart?"
   Hrvatica kaže "Joj, dobila sam zlatne naušnice, zlatni lančić...zlatnu narukvicu...šta si ti dobila?" 
     - Srpkinja:"Ma... dobila sam qrac!Eto šta sam dobila!"
     - Hrvatica:" Isuse, kak prost narod a tako krasan poklon!"  Smile
 
      U svakom slučaju, ne treba ni povijest ni istorija da me uče kako treba da se odnosim prema Hrvatima. Ja sam Srbin i to civilizovan i miroljubiv. Volim da sklapam kontakte i da se družim i dok god nailazim na odgovor istih takvih ljudi sa druge strane, sve je ok.   
« Poslednja izmena: 30. Maj 2007, 17:04:58 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Da li je to ona 1/3 teritorije na kojoj su Srbi inace ziveli?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jeste djedai, sve si ti u pravu ali ne volim kad se pojavi neki hrvatski neonacista zadojen mržnjom i prosipa mi pamet po našem forumu, još se i podsmeva
da se razumemo, moji jako dobri prijatelji su neki učeni ljudi, novinari, muzičari i pisci iz zagreba, hrvati i njih boli uvo za naciju i "povjest"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ja ne znam kakve su novine taj tvoj blic ali kod nas takve vijesti nije bilo niti ju je itko objavio

a ti probaj klati po vojvodini - nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka Smile

BLIC su najcitanije dnevne novine u Srbiji
Naravno da kod vas takva vest nije objavljena ali bice u narednim danima prati malo tisak
A za ovo zadnje sta reci "nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka" posto mi nisi dostupan recicu ti samo sram te bilo jos jednom si potvrdio da nisi ovde dosao dobronameran vec da provociras.
Samo da te podsetim da su hrvati u liku ustasa za vreme drugog svetskog rata izmislili noz za klanje koji su nazvali "srbosek". Slike i dokumentacija postoje i zna se ko ga je izmislio (Ljubo Milos u Jasenovcu 1942. godine a ime su mi dali Jure Francetic i Ljubo Milos zajednicki (i time su se ponosili i svuda govorili)). Bavim se informacijama i veruj da puno znam o ratovima ali nigde nisam cuo da se i jednom oruziju ili spravi dalo ime koje asocira na nacionalnu pripadnost onih nad kojima se ta sprava ili to oruzije primenjuje.
Sto se mene tice ova diskusija je za mene prekinuta jer mi nisi dostupan a nemam nameru da se preko foruma nadgovaram sa tobom na tvoj nacin.
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
ja sam samo za to da se ugledamo na hrvate
imaju etnicki cistu drzavu
a kad su prije imali ne etnicki cistu drzavu neko drzavu.
ne nama treba ceda jovanovic i ostala bagra
zasto oni nemaju nekog cedu pa da daje srbima nezavisnost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja ne znam kakve su novine taj tvoj blic ali kod nas takve vijesti nije bilo niti ju je itko objavio

a ti probaj klati po vojvodini - nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka Smile

Ми у том занату можемо само да будемо шегрти, а ви мајстори.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ja ne znam kakve su novine taj tvoj blic ali kod nas takve vijesti nije bilo niti ju je itko objavio

a ti probaj klati po vojvodini - nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka Smile

BLIC su najcitanije dnevne novine u Srbiji
Naravno da kod vas takva vest nije objavljena ali bice u narednim danima prati malo tisak
A za ovo zadnje sta reci "nikad nije kasno vratiti se zanatu svojih predaka" posto mi nisi dostupan recicu ti samo sram te bilo jos jednom si potvrdio da nisi ovde dosao dobronameran vec da provociras.
Samo da te podsetim da su hrvati u liku ustasa za vreme drugog svetskog rata izmislili noz za klanje koji su nazvali "srbosek". Slike i dokumentacija postoje i zna se ko ga je izmislio (Ljubo Milos u Jasenovcu 1942. godine a ime su mi dali Jure Francetic i Ljubo Milos zajednicki (i time su se ponosili i svuda govorili)). Bavim se informacijama i veruj da puno znam o ratovima ali nigde nisam cuo da se i jednom oruziju ili spravi dalo ime koje asocira na nacionalnu pripadnost onih nad kojima se ta sprava ili to oruzije primenjuje.
Sto se mene tice ova diskusija je za mene prekinuta jer mi nisi dostupan a nemam nameru da se preko foruma nadgovaram sa tobom na tvoj nacin.


pa valjda bi mu onda dali ime "srbosjek" a ne "srbosek" ali ne da mi se razgovarati o mitovima i legendama a pogotovo mi je smiješno spominjati francetića uz jasenovac kad on nije imao nikakve veze s njim on je bio zapovjednik crne legije i poginuo je u avionskoj nesreći

ono o zanatu je bio samo odgovor na glavnu sestru i njeno generaliziranje o svim hrvatima kao ustašama i zločincima i kojoj jedino pašu hrvati koje boli uvo za naciju
e pa ovog hrvata ne boli uvo za naciju
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pašu mi ljudi koji imaju kvalitete, koji su nešto postigli u životu, koji su dobri, koji vrede, bez obzira na naciju i veru, jbg tako su mene vaspitali, izgleda da sam mnoooogo bolji čovek od tebe
i nemoj ti meni da zameraš o generalizovanju hrvata, to kod mene ne postoji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:51:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.