Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:17:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne učimo iz povijesti?  (Pročitano 9887 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ako je netko bježao od turaka nije došao na poziv hrvatskog kralja nego ih je on primio da bi spasili živu glavu

srbočetnik: možeš ti pričati što hoćeš to su činjenice i to je hrvatska

oluja je davno opravdana ja ju ne opravdavam, martić, babić, hadžić i ekipa su je opravdali

ko se god vratio ništa mu ne fali, odštetu su dobili u obliku popravljenih kuća, pomoći pri povratku i zbrinjavanju



ja pokusavam da razmenjujem misli i zbog tvog nika sam pomislio da si umoran od svih tih sranja koje zastupaju obe strane

rat je bio vi pobedili i proterali nas uz put nas i ubijajuci i to je jedino tacno
ako zivis na tom podrucju o kojem pricas onda se moras suociti sa povjesnim cinjenicama da su srbi koji su dosli u krajnu postavljeni od strane austrijske krune na granicu prema turcima i da je u zamenu za njihovu krv njima zemlja data.
znaci niko nam je nije poklonio nego smo je krvlju platili ratujuci za austrijsku krunu (cak i protiv svoje brace srba u prvom svetskom ratu (moj deda puco na mog dedu))

sto se tice trenutnog stanja sve cu ti verovati i tucicu se za tvoje stavove sa bilo kim kada iz nase dve kuce na baniji izbacite redarstvenika iz Novske koji se u nju iselio i nece da izadje i porodicu iz kladuse koja kaze da se u onu bedu tamo nevraca jer im je hrvatska drzava dala nasu kucu.
kada se moji budu vratili u svoje i nastavili da mirno zive onda cu se ja svim snagama boriti za tvoje stavove i pricati svima kako si ti u pravu.
do tada ...

sto se tice trece kuce u selu za nju nemozemo da dobijemo ni jedan crep a kamoli celu obnovu. naravno dali treba da ti kazem da komsije hrvati iz okolnih sela seku nasu sumu i prodaju a da se na nasim pasnjacima ubire letina i napasaju stada komsija hrvata

dal si to smatrao normalnim zivotom
naravno mogu i da ti kazem jos X primera samo iz 20 srpskih sela sa trokucana (ako poznajes taj teren i kreces se tuda onda sigurno znas sta su trokucani (ako ti treba objasnjenje i to mogu da ti dam)

ako verujes ja sam u ovoj prici "umorni"

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ja ne razumem kako ovaj lik moze ovako da prica i da niko ne reaguje... mozemo i mi da vredjamo
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


OK...idemo dalje...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11512
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ok..sad je dosta...
Da li vi umete da pricate o srpsko-hrvatskim odnosima bar jednom a da se ne pokoljete?Shvatam ja da je to uslovli oni ratovi koji su se u poslednjih 60 godina vodjeni izmedju nas (posebno ovaj zadnji) ali od toga je proslo 12 godina!!!Shvatam i da neke rane nikad ne zacele,ali da li vi mozete da svoje misljenje iznesete na neki iole normalan nacin bez vredjanja...Mislim na sve,nevezano koje nacionalnosti!Zasad vidim da samo jedan clan to ovde radi...
i pamet u glavu...Ako opet vidim neko vredjanje - zavrsice tema pod katancom!
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ako je netko bježao od turaka nije došao na poziv hrvatskog kralja nego ih je on primio da bi spasili živu glavu

srbočetnik: možeš ti pričati što hoćeš to su činjenice i to je hrvatska

oluja je davno opravdana ja ju ne opravdavam, martić, babić, hadžić i ekipa su je opravdali

ko se god vratio ništa mu ne fali, odštetu su dobili u obliku popravljenih kuća, pomoći pri povratku i zbrinjavanju



ja pokusavam da razmenjujem misli i zbog tvog nika sam pomislio da si umoran od svih tih sranja koje zastupaju obe strane

rat je bio vi pobedili i proterali nas uz put nas i ubijajuci i to je jedino tacno
ako zivis na tom podrucju o kojem pricas onda se moras suociti sa povjesnim cinjenicama da su srbi koji su dosli u krajnu postavljeni od strane austrijske krune na granicu prema turcima i da je u zamenu za njihovu krv njima zemlja data.
znaci niko nam je nije poklonio nego smo je krvlju platili ratujuci za austrijsku krunu (cak i protiv svoje brace srba u prvom svetskom ratu (moj deda puco na mog dedu))

sto se tice trenutnog stanja sve cu ti verovati i tucicu se za tvoje stavove sa bilo kim kada iz nase dve kuce na baniji izbacite redarstvenika iz Novske koji se u nju iselio i nece da izadje i porodicu iz kladuse koja kaze da se u onu bedu tamo nevraca jer im je hrvatska drzava dala nasu kucu.
kada se moji budu vratili u svoje i nastavili da mirno zive onda cu se ja svim snagama boriti za tvoje stavove i pricati svima kako si ti u pravu.
do tada ...

sto se tice trece kuce u selu za nju nemozemo da dobijemo ni jedan crep a kamoli celu obnovu. naravno dali treba da ti kazem da komsije hrvati iz okolnih sela seku nasu sumu i prodaju a da se na nasim pasnjacima ubire letina i napasaju stada komsija hrvata

dal si to smatrao normalnim zivotom
naravno mogu i da ti kazem jos X primera samo iz 20 srpskih sela sa trokucana (ako poznajes taj teren i kreces se tuda onda sigurno znas sta su trokucani (ako ti treba objasnjenje i to mogu da ti dam)

ako verujes ja sam u ovoj prici "umorni"

 Smile Smile Smile

nije da ne vjerujem tvojoj priči ali kao što si ti naveo posljedice morao si navesti i uzrok

a što je bio uzrok ratu? zašto su tvoji napustili svoju kuću?

što se tiče tog policajca ja ti mogu navesti x primjera gdje se hrvatski prognanici i oni koji su se uselili u kuće srpskih povratnika iseljavaju iz tih kuća tako da vjerujem da ako ste od nadležnih institucija zatražioli povrat svoje imovine da će vam se ista uskoro vratiti
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
@umorni
a što je bio uzrok ratu? zašto su tvoji napustili svoju kuću?


i sada bi ja i ti trebali da polemisemo sta su radili tudjman, sloba, alija, onaj brkati kelner i ostali iz one sestorke koji su nam i napravili rat. dal su tvoji ili moji ili njihovi u pravu. ko je sta radio i zbog cega?

izvini za tu pricu moraces da potrazis drugog sagovornika jer iz iskustva znam da ja tebe a ti mene necemo ubediti da promenimo misljenje i stavove. zbog toga sam veoma cesto i na ovom forumu pokusavao da pricam o buducnosti a ne samo o proslosti.
poceo si dobru temu ali izgleda  Smile Smile Smile sa losom namerom
kao nauk kako to neki ljudi iz hrvatske rade na pravi nacin pogledaj ovo http://forum.burek.com/index.php/topic,229288.0.html
« Poslednja izmena: 30. Maj 2007, 05:41:02 od puskar »
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nadam se da će se umorni uskoro umoriti od laprdanja i malo proučiti istoriju pošto ta povjest mnogo laže
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
nadam se da će se umorni uskoro umoriti od laprdanja i malo proučiti istoriju pošto ta povjest mnogo laže

sestro slatka

i povjest i istoriju uvek pisu pobednici to je nas usud  Smile Smile Smile u ovom slucaju
IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
a kako ćemo pričati o budućnosti kad je tvoj početni stav: rat je bio, vi ste pobijedili usput nas protjerali i ubijali???

kako onda da moj početni stav ne bude: vi ste se pobunili, okupirali 1/3 hrvatske, mi smo se oslobodili, vi ste pobjegli jer ne želite živjeti u republici hrvatskoj

i tu onda sva priča prestaje. ajmo malo krenuti od danas i pokušati sagledati i pozitivne strane našeg povijesnog odnosa, jest da ih nije bilo puno ali ih je bilo
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa evo krenimo od danas, juce sam peocitala u blicu da je u nekom hrvatskom selu prekjuce preklan neki mladic, srbin naravno, a policija dosla na uvidjaj posle 7 sati, krasno delaju vasi policajci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 502
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 
pa evo krenimo od danas, juce sam peocitala u blicu da je u nekom hrvatskom selu prekjuce preklan neki mladic, srbin naravno, a policija dosla na uvidjaj posle 7 sati, krasno delaju vasi policajci

Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:17:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.