Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:37:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kursevi jezika umesto letovanja  (Pročitano 12741 puta)
02. Apr 2007, 12:42:34
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako spojiti lepo i korisno za vreme raspusta
Kursevi jezika umesto letovanja
Autor: V. Nedeljković | 02.04.2007 - 10:21

Boravak u stranoj zemlji nesumnjivo je najuspešniji način učenja jezika i upoznavanja njene kulture. Zbog toga se sve više roditelja iz Srbije odlučuje da upravo ovako organizuje letnji raspust svojoj deci. To su na vreme shvatile i pojedine turističke agencije i napravile raznovrsnu ponudu. Tako se pored boravka u Engleskoj, Francuskoj, Italiji i Nemačkoj, u ponudi mogu naći i kursevi portugalskog u Brazilu, ruskog u Petrovgradu ili kineskog u Pekingu.
Od onih koji se odluče da pošalju svoju decu u beli svet, oko 70 odsto roditelja je zainteresovano za engleski jezik. Posle njega mnogi se odlučuju za francuski, zatim italijanski, nemački i španski. Samo pet odsto roditelja insistiraju da njihova deca uče ostale jezike, ruski, portugalski, kineski, japanski...
Turističko preduzeće „KUB“ iz Beograda specijalizovano je za obrazovna putovanja, kurseve jezika i školovanje u inostranstvu. „KUB“ nudi više od 30 programa za učenje jezika u inostranstvu tokom letnjeg i zimskog raspusta.
Posredstvom ovog turističkog preduzeća deca i mladi iz Srbije mogu učiti engleski jezik u Engleskoj, Škotskoj, Velsu, Irskoj, Malti, Kipru, Americi, Kanadi, Australiji, Novom Zelandu, Južnoj Africi i Švajcarskoj. Francuski mogu učiti u najatraktivnijim gradovima Francuske: Parizu, Monpeljeu; Nici i Lionu. Španski u Madridu, Sevilji, Barseloni, ali i na Kubi, ruski u Petrovgradu...
- Po želji možemo organizovati kurs za bilo koji jezik, u bilo kojem kraju sveta. Imali smo zainteresovane za učenje portugalskog u Brazilu i kineskog u Pekingu. Imamo i ekskluzivnu ponudu za tronedeljno učenje francuskog u Luganu, pored Ženevskog jezera koja je zaista vrhunska, ali košta 5.750 evra. Ono što je najvažnije je da deca i mladi koji putuju sa nama imaju stalni nadzor - kaže Magdalena Jugović, izvršni direktor Turističkog preduzeća „KUB“.
Roditelji koji šalju svoju decu u inostranstvo kažu da im je važno da oni pored učenja jezika steknu znanja o kulturi i tradiciji određenih zemalja.
- Moja ćerka je prošlog leta putovala u kampus u Monpelje da bi usavršila francuski jezik. Smatram da je značajno da deca odu u vani i da se uporede sa svojim vršnjacima iz drugih zemalja - kaže Tamara Bratun, majka devojčice koja ide u drugi razred Filološke gimnazije u Beogradu.
I Turistička preduzeće „Mladost - turist“ iz Beograda već tridesetak godina organizuje odlazak dece u inostrane kampove za učenje jezika. Međutim, poslednjih 15 godina najveći problem je dobijanje viza za pojedine zemlje.
- Za zemlje koje su u šengenu, ne posredujemo pri dobijanju viza, jer njihove ambasade to ne dozvoljavaju. Ali mi klijentima pripremamo kompletnu dokumentaciju, dok za dobijanje viza za Veliku Britaniju i Maltu, posreduje agencija - kaže Jelena Jakovljević iz „Mladost - turista“.
Kurseve jezika već 15 godina organizuje i agencija „Top travel“ iz Beograda, a u ponudi imaju učenje engleskog, španskog, nemačkog, italijanskog, francuskog,...
- Imamo veliki izbor škola. Smeštaj je raznovrstan, od internata, porodice, na bazi punog pansiona, polupansiona, bez ishrane... Kursevi su standardni i intenzivni, individualni i grupni, za uzrast od sedam godina, tokom cele godine, od početnog nivoa znanja do konverzacijskog. Minimum boravka u nekoj zemlji je dve nedelje, pa naviše. Za naše klijente posredujemo i u dobijanju viza - kaže za „Blic“ Miroslava Spiridonović, direktorka agencije „Top travel“.
U poslednjih par godina zabeležen porast interesovanja dece i mladih za učenje španskog jezika.- Oni sada čine više od 50 odsto zainteresovane klijentele. Škola „Enforex“, jedna od sigurno najboljih u svetu za učenje španskog nalazi se u skoro svim većim gradovima Španije – od Madrida, preko Barselone, Marbelje, Valensije… Moguće je kombinovati boravak u dva grada i dve škole. Cena se kreće od 550 evra za dve nedelje, u zavisnosti od tipa smeštaja i vrste kursa. Španski se može učiti i na Kubi, u Argentini, Boliviji i Dominikanskoj Republici - kaže direktorka Spiridonović.
Škole za engleski jezik, koje su u ponudi ove agencije, akreditovane su u „Britiš koncilu“. Uz učenja jezika, u ponudi je širok spektar aktivnosti: sport, posete galerijama, izleti, druženja....
- Cena je od 500 funti pa naviše. Za najmlađe, uzrasta od devet do 14 godina, preporučujemo „College du Leman“, kampus u Švajcarskoj pored Ženevskog jezera za učenje francuskog ili engleskog jezika. Minimum boravka je tri nedelje - kažu u agenciji „Top trevel“.

Nemački preko „Gete“ instituta
„Gete“ Institut u Beogradu, u okviru kulturne saradnje, pruža mogućnost deci i mladima iz Srbije da tokom raspusta borave u Nemačkoj i izučavaju nemački jezik i kulturu. Kursevi traju tri nedelje, a deca tokom boravka imaju stalni stručni nadzor. Cena kursa je 1.998 evra. U cenu je uračunato predavanje (24 časa nedeljno), smeštaj, ishrana, vannastavne aktivnosti i jedna ekskurzija. Prevoz, viza i tranša od aerodroma do mesta u kojem se realizuje kurs plaćaju se posebno.

Čuvaju kornjače i uče

Mladi istraživači Srbije (volonterski centar) organizuju godišnje 3.000 kampova u 85 zemalja sveta. Pored pasoša , jedino što je mladim ljudima potrebno za odlazak u inostranstvo je želja da upoznaju nove zemlje, jezike i običaje. Zahvaljujući ovom udruženju oni mogu da otputuju na Tajland gde će za besplatan boravak imati obavezu da pomognu tamošnjem stanovništvu u oblastima pogođenim cunamijem, ili u Meksiko gde će noću čuvati gnezda kornjača, ili pak u Veliku Britaniju gde će raditi u velškom cirkusu...

Turističko preduzeće „KUB“

( uzrast od osam do 18 godina)
l Velika Britanija: London, Vindzor, Oksford, Bristol, Mančester (2.000 do 2.300)
l Francuska: Pariz, Nica, Loš (2.000 do 2.250)
l Italija: Rim, Firenca (1.000 do 1.800)
l Španija: Barselona, Madrid, Valensija (2.000)
l Nemačka: Hajdelberg, Minhen, Berlin. (1.900)
l Austrija: Beč (1.850)
l Malta: Sent Džulijan (1.800)
l Amerika: San Dijego (2.700)
*Cene su u evrima, za dve nedelje boravka, a u cenu je uračunat kompletan aranžman i cena avionske karte

„Mladost - turist“
Engleski jezik:
- Velika Britanija - od 970 do 1.450 funti
- Malta - 1.060 do 2.350 evra
- SAD - 2.350 - 3.000 dolara
Nemački jezik:
- Austrija (Beč) - 1.200 do 2.000 evra
- Nemačka (Minhen) - 1.530 do 2.000 evra
Francuski jezik:
- Francuska (Rim, Firenca) - 1.800 do 2.200 evra
Španski jezik:
- Španija (Madrid, Barselona, Malaga...) - 1.500 - 2.000 evra
Italijanski jezik:
- Italija (Rim, Firenca) - 1.380 - 1.600 evra

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
ja zelim u Italiju za raspust kako bi naucila Italijanski..
dali neko zna neku dobru agenciju koja organizuje takva putovanja ??????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Jedna anegdota... Od prosle godine, u ovo vreme...

Moja drugarica je izabrala nemacki, kao izborni, i naravno ima problema da ga polozi... Razgovaramo mi o tome i prolazimo pored decka, na faxu, koji deli letke. Ekvilibrium- renomirana firma, koja zaradjuje fine sumice, jer vecina pre il` kasnije ode do njih...  Smile

I pita moja drugarica, za kurseve u inostranstvu. On odgovori da su cene izuzetno povoljne.

Pozovemo mi- kada ono, nesto tipa, za 15 dana oko 2000 e. 

Nesto nam nije delovalo povoljno.

Zanimljivo, nema zbora...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
15 reči za 15 dana za 2000 e, više nego povoljno Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
ja zelim u Italiju za raspust kako bi naucila Italijanski..
dali neko zna neku dobru agenciju koja organizuje takva putovanja ??????

Ja sam pre nekoliko godina isla u Milano u ovu skolu: http://www.scuolaleonardo.com/

Imaju kurseve svih nivoa, na pocetku uradis test i onda na osnovu uradjenog salju te na odgovarajuci nivo. (ja i jedan Portugalac uradili test tada najbolje  Smile )

Osim u Milanu ova skola postoji jos i u Firenci, Rimu i Sijeni (ako nisu u medjuvremenu jos negde otvorili).

P.S. Direktorka odseka u Milanu nase gore list  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
15 reči za 15 dana za 2000 e, više nego povoljno Smile Smile

Pa, to sam i ja rekla... Al` cudna moja drugarica, cudna.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Pa zavisi sta sve ulazi u cenu...verovatno je tu bilo ukljuceno mnogo toga. Sam kurs za 15 dana nema sanse da kosta vise od 300 - 350 eura...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Pa, ne bas...  Smile

Trebalo je da procitas moj prvi post u vezi sa ovom temom. Napisala sam da smo pozvale, jer nam je delovalo zanimljivo, al` sama cena za tako kratko vreme...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
15 dana 2 000 eura, a da pri tom nista osim samog kursa nije ukljuceno mi je stvarno cudno  Smile

Na primer, trenutno sam upucena u jednu ponudu u vezi sa Engleskom, i evo sta je sve ukljuceno za 2 500 eura

LJETNJA  ŠKOLA  U  LONDONU   

                    22.juli- 11.avgust

Aranžman uključuje:

·   boravak u centru Londona na bazi punog pansiona ( jednokrevetna soba sa kupatilom)
·   20 časova engleskog jezika nedjeljno
·   posjete  znamenitostima Londona
·   3 (tri) cjelodnevna izleta van Londona – Cambridge, Oxford, Brighton
·   britansku vizu
·   avio kartu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Recimo da je ponuda slicna,(spavanje, dorucak, svakog dana po jedan cas, obilasci...) al` u pitanju je boravak u Nemackoj...

Ukoliko se pogleda geografska karta, vidi se na sta sam mislila...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:37:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.