Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šef policije bije i napreduje  (Pročitano 2301 puta)
22. Jun 2006, 13:01:48
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
 Mileta Novaković, nekada prvi policajac Prijepolja, lično mučio privedene
Šef policije bije i napreduje

Kada sam pročitao da je odredom Žandarmerije koji je batinao navijače Zvezde u hali „Pionir“ komandovao Mileta Novaković, prošla me je jeza i kao noćna mora su mi se u sećanje vratila dešavanja s kraja januara 1994. godine, kaže za „Blic“ Muriz Henjaš iz Velike Župe kod Prijepolja. Tada je uhapšen zajedno sa bratom Murizom (55) i prošao je, kako tvrdi, pakao u stanici policije.

Ono što povezuje slike užasa sa košarkaške utakmice u „Pioniru“ (15. jun) i događaj u Prijepolju jeste ista komanda. I policijom u Prijepolju tada je rukovodio isti čovek - Mileta Novaković.

- Gledajući slike iz „Pionira“ pomislio sam: Teško majci čiju decu obradi pendrek Milete Novakovića. O mukama kroz koje su prošli navijači, ne smem ni da mislim - kaže Muriz.

Braća Muriz i Murat Henjaš uhapšeni su u ranim jutarnjim satima na Savindan 1994. u porodičnoj kući pred ukućanima. Racija je sprovedena, kako je „Blic“ pisao, zbog potrage za ilegalnim oružjem.

- Dva inspektora od mene su tražila da im priznam kakvu ja to vojsku imam, gde ja to vršim obuku... Posle izvesnog vremena u prostoriju je ušao Novaković i tražio da sve priznam, kada sam odbio (jer da priznam nisam imao šta), utrčala su četvorica policajaca, uhvatila me za ruke i noge i presavila preko stolice. Mileta je tada počeo da me tuče pendrekom po leđima, zadnjici i bubrezima. Posle izvesnog vremena su me pustili da sednem, a kada je Mileta pošao da izađe u susednu prostoriju, u kojoj su mi batinali brata, udario me je nogom, karate udarcem, u glavu. Tortura sa batinanjem (i previjanjem preko stolice) ponavljala se nekoliko puta - tvrdi naš sagovornik

Od batinanja tabani su mu, kako veli, otekli. Nije mogao da korača. Po izlasku iz zatvora, po savetu dr Miša Doskovića, lečio se jagnjećim kožama. Nije uzimao lekarsko uverenje jer je smatrao da će doktori imati problema zbog izdavanja uverenja.

- Nisam nikoga tužio jer nisam verovao ni policiji ni sudu, s obzirom na to da mi je Mileta rekao: „Jesam vas tukao, tužite me.“ Od zadobijenih povreda i uboja i danas posle 12 godina imam posledice i psihičke stresove - tvrdi Muriz Henjaš.

Slična je priča i njegovog brata i mnogih drugih.

Kod braće Henjaš pronađeno je samo lovačko oružje za koje imaju urednu dozvolu. Murat je pušten 29. januara, a Muriz dan kasnije. Oružije im je posle izvesnog vremena vraćeno. Protiv njih zvanični organi nikada nisu podigli optužnicu.

Nakon promene režima u Srbiji mnogi su se ponadali da je bahatim policajcima došao kraj. Mileta Novaković je 5. oktobra 2000. nestao iz Prijepolja, da bi najednom vaskrsao na mestu starešine u Žandarmeriji.

Između ostalog on je rukovodio Žandarmerijom čiji pripadnici su u četvrtak uveče učestvovali u brutalnom premlaćivanju navijača Crvene zvezde u hali „Pionir“.

- Očigledno je da je bilo prekomerne upotrebe sile, ne samo prema huliganima već i prema onima koji ničim nisu izazivali policiju - rekao je za „Blic“ generalni inspektor Vladimir Božović. On je najavio da će istraga o ovom slučaju biti završena za nekoliko dana.

Time ko je kriv za nerede u hali „Pionir“ pozabaviće se, kako je najavio, i direktor policije Milorad Veljović.

Po čijem naređenju je Mileta Novaković, nekadašnji surovi načelnik prijepoljske policije i čovek koji je prošlog četvrtka naredio prebijanje navijača na košarkaškoj utakmici u hali „Pionir“, pre dve godine nagrađen jednom od komandujućih fotelja u Žandarmeriji?

Odgovor na ovo pitanje je potpuna enigma i očigledno tajna koju neko pokušava da sakrije.

Redakcija „Blica“ uputila je policiji zahtev sa pitanjima ko je i zašto smenio Novakovića, ko ga je zatim prebacio u Žandarmeriju, kao i da li je protiv njega ikada vođena bilo kakva interna istraga. Pitanja su, kako nam je rečeno u informativnoj službi MUP-a, prosleđena Žandarmeriji, ali kada će stići odgovor, niko nije mogao da precizira.



Izvor: Blic \ Tamara Marković Subota - Željko Dulanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N95-2 & 5800
Ma strasni su ovi nasi panduri!!! Mene tuku svako drugo vece zato sto ja i ortaci sedimo u parku do ujutru i pijemo pivo...Znaju da nas maltretiraju i po 2 sata!!!  Smile
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle haosa u hali „Pionir“
MUP se ne oglašava o Mileti Novakoviću

BEOGRAD - MUP Srbije još nije odgovorio na pitanja „Blica“ po čijem naređenju je Mileta Novaković, nekadašnji načelnik prijepoljske policije i čovek koji je prošlog četvrtka naredio prebijanje navijača na košarkaškoj utakmici u hali „Pionir“, pre dve godine nagrađen jednim od komandujućih mesta u Žandarmeriji.


Generalni inspektorat još vodi istragu o tome ko je kriv za ono što se dogodilo na košarkaškoj utakmici kada je povređeno 18 policajaca i devet navijača, a privedeno oko 30 izgrednika. Rezultati će, kako najavljuju u policiji, biti poznati za nekoliko dana.

U međuvremenu, istragu je pokrenuo i novi direktor policije Milorad Veljović, ali, uprkos najavi da će se „sve znati za dva-tri dana“, iz policije o krivcima i kaznama koje bi trebalo da uslede još nema nikakvog zvaničnog saopštenja.

MUP se nije oglasio ni povodom pisanja „Blica“ o Novakovićevoj karijeri u vreme dok je bio prvi čovek prijepoljske policije. Njegovo ime ostalo je zabeleženo u publikaciji sandžačkog Odbora za zaštitu ljudskih prava, pod nazivom „Svedočenja iz Sandžaka“, o policijskoj akciji oduzimanja oružja 1993. godine. Tada je izvršen pretres 70 kuća prijepoljskih Bošnjaka, od kojih je 150 privedeno, a 80 pretučeno. Publikacija se zasniva na izjavama uhapšenih ljudi i njihovom brutalnom premlaćivanju u prijepoljskoj stanici policije, u kojoj se kao jedan od aktera apostrofira Mileta Novaković.

Novaković je posle 5. oktobra 2000. godine smenjen, a zatim je pre dve godine prekomandovan u Žandarmeriju.



Izvor: Blic \ T. M. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.