Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:36:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lepota zivljenja  (Pročitano 8362 puta)
10. Jan 2006, 00:53:09
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Posto smo dakle utvrdili da smisao zivota nije smrt vec sto ispunjeniji sadrzaj, ajde sada da vidimo kako ispuniti taj zivot.Gde se krije ta radost zivota i sta za koga predstavlja?Svako ima drugacije shvatanje one osnovne zivotne filozofije (kako ziveti) pa ajde da vidimo vasa.Aj vi prvi a ja cu za vama...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zivi dok ne umres.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cime ispuniti zivot?Pa ovako...dobrim prijateljima,pozitivnim mislima i ljepotom.Biti uvijek spreman boriti se za ono sto mislis da vrijede,a usput nauciti da podnosis poraz.I uvijek na nogama.Imati na umu da smo ovdje samo na tren i znati da nakon svega,jedino sto zaista vrijedi,jeste da sto cesce nasmijete ljude koje volite.Ovako Smile.I osim para(koje su pozeljne,zar ne?)gomilati ljepotu.U svim mogucim oblicima i kolicinama.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Bravo sarmice!!!  Smile
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kao prepreka, na covjekovom putu ka ljepoti zivljenja, stoje: religija, filozofija i nauka!

Ko finansira religiju? Gladni narod.

Ko finansira filozofiju? Gladni narod.

Ko finansira nauku? Gladni narod.

Religija, filozofija i nauka su vrhunsko zlo, a isprijecile su se na covjekovom putu ka ljepoti zivljenja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa dopud, sve to sto si nabrojao kao prepreke se vrlo lako daju zaobici. Ne ides u crkvu, ne filozofiras puno i naravno ne pricas o nauci i eto ti idile. Smiley

Salim se naravno, tesko je zamisliti zivot bez navedenih stvari jer onda mi ne bismo znali to sto znamo danas. A to sto znamo mozemo da zahvalimo vecim djelom nauci.

Sesircic - tvoje vidjenje prozivljavanja zivota je bas onakvo kakvo vecina dobrih ljudi na ovoj planeti zeli i hoce da zivi.
Osim para - tu sam malo .... ne znam ni ja (te proklete pare se uvijek uvuku gdje ne treba).

Ja bih dodala - izbjegavati povredjivati druga bica, nanositi bol nekome ili necemu, ne biti arogantan i drzak - biti covjek sa svim njegovim dobrim stranama. A naravno da smo svi takvi onda ova planeta ne bi ni postojala Smiley
Treba da se zivi svaki dan za sebe, kao da nam je posljednji jer zaista ko zna kada je taj posljednji na redu. Treba da se govori ljudima/zenama/djeci, koji vam znace koliko ih volite i koliko vam znace, da znaju da su voljeni. Ljubav nas je dovela na ovaj svijet a mozda nas ona i odvede ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
who cares-i

Ali, to je sada, zaista, prazna prica, draga moja.

Zar ti ne znas kako se finansiraju religija, filozofija i nauka? Mozes ti njih pustiti na miru, ali oni nece tebe. Moraces najprije dobro prouciti, pa onda shvatiti, koliko se od tvojim mjesecnih primanja, i za sta, izdvaja. Mozes ti prestati ici i u crkvu, i na fakultet, i na simpozijume, ali oni tebi nece prestati slati racune. Shvatas li ti kako, sve i da hoces, ne mozes ih spreciti da ti, da nam, uzmu "danak u krvi". Jos prije nego sto ti isplate pare za odredeni mjesec tvog rada, oni su vec odbili ono "sto njima sleduje". Ponjimajes!

Kada se nesto - hoce!, e prvi je korak da se pocne ulagati u to isto! Narod hoce ljepotu zivljenja: e onda mora i ulagati u to! No, danas novci naroda zavrsavaju u rukama predstavnika religije, filozofije i nauke. A to znaci da narod, koji bi htio ulagati u svoju ljepotu zivljenja, nema sta ulagati, kada su mu novci uzeti vec prije nego sto ih je i dobio.

Kobajagi, uprle se i religija i filozofija i nauka u to da narod ljepo zivi, pa nikako da uspiju u tome.
Kobajagi, pokidase se i religija i filozofija i nauka od silne zelje da narod prozivi svoj zivot u ljepoti, no im, eto, ne ide od ruke. Kobajagi razbise se i religija i filozofija i nauka da narod "crkne od silne ljepote zivljenja", ali glupi narod nikako to da shvati, pa ne moze lijepo zivjeti. Kobajagi, sve se stustilo na to da narod prozivi svoj zivot u ljepoti, a narod to ne vidi. Itd.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
zivi svaki dan kao da ti je poslednji i jednog dana bices u pravu!
Dopude pa dokle ovako?
Narod finansira nauku samo onoliko koliko hoce!
Jel te bio neko po usima da kupis komp, tv, mikser, ( pa i tvoj sat i tvoj krevet i tvoje cipele su nastale kao proizvod neke nauke, a mogo si sam da ih sklepas).
Bez nauke mi smo nista i vracamo se na stadijum pecinskog coveka.Pa i tad se covek bavio nekom "naukom"...
Kako bi ti zamislio lep zivot bez nauke?
Po cemu bi sad udarao prsticima, kako bi se lecio...
A kako gladan narod finansira filozofiju, to mi stvarno nije jasno?
Filozofija nije nesto cime se bave siroke narodne mase niti se filozofske knjige kupuju na veliko, filozofa nema mnogo i ne zive bas ko carevi, a i narod uopste se ne bavi filozofijom.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Ma kakva filozofija se trudi da NAROD lepo zivi?Pa svako trazi odgovore za sebe...
A to sto ti odbiju, odbiju ti zato sto treba.Gde ti radis?Jel bi mogao da radis isti posao bez masina?Bez tehnike?Bez nauke?
Ti daj otkaz idi u sumu, zivi od plodova pa nema za tebe nikakvih prepreka.
Ali ti bi hteo da radis sa tehnikom i naukom, da znas filozofiju da zivis u savremenom civilizovanom i humanom svetu ali bez nauke ( a narocito bez racuna) .Mnogo ce ti bude Dopude... 
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Пријатељи, пријатељи и само пријатељи  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:36:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.