Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:54:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 44 45 47 48 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DC++  (Pročitano 314536 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Uputstvo za otvaranje portova u Windows-ovom Firewall-u


_________________________________________________________________________________________________________________

Idite u Start -> Control Panel -> Windows Firewall I otvorice vam se sledeci prozor:



Odaberite srednji tab “Exceptions”. Ukoliko se vas DC++ (mozda pise ‘StrongDC++’, ‘PeerWeb’, ‘LDC++’…) ne nalazi u listi programa, kliknite na “Add Program” I otvorice vam se sledeci prozor:



Ukoliko se Vas DC++ ne nalazi ni u ovoj listi, kliknite na “Browse” I pronadjite ‘.exe’ fajl vaseg DC++ (npr. C:\Program Files\StrongDC\StrongDC.exe) i kliknite na “OK” a onda stiklirajte DC++ u listi programa. Ukoliko search (pretrazivanje) jos uvek ne radi, potrebno je da otvorite odredjene portove i u vasem DC++ i u windows firewall-u. To radite na sledeci nacin:

U vasem DC++ idite u File -> Settings -> Connection Settings i pored “UDP” i “TCP” upisite dva proizvoljna broja od 1025 do nekih 60000 (bitno je da ti portovi nisu isti i da ih ne koristi jos neki program) npr. 4567 i 7657. Obelezite opciju “Firewall with manual port forwarding” (Neki DC++ programi nemaju ovu opciju ali ako imate ponudjenu stiklirajte je) i obelezite “Don’t allow hub to override”. Zatim kliknite na Start -> Control Panel -> Windows Firewall I otvorice vam se sledeci prozor



Odaberite srednji tab “Exceptions” I kliknite na “Add Port”. Otvorice vam se ovakav prozor koji treba da popunite na sledeci nacin:
 

Kada upisete broj TCP porta iz vaseg DC++ i obelezite “TCP” kliknite na “OK” a onda ponovo kliknite na “Add Port”, za “Name” upisite ‘DC++ UDP’, upisite ispod za “Port number” broj UDP porta iz vaseg DC++, stiklirajte “UDP”, kliknite dva puta na “OK” i zavrsili ste.

Autor: [OP]Dacha
          [OP]Zare
Izvor: EliteHub
« Poslednja izmena: 05. Maj 2007, 10:19:01 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Uputstvo za otvaranje portova u Zone Alarm-u


_______________________________________________________________________________________________



Otvorite Zone Alarm



Odaberite sa leve strane “Program Control” a zatim srednji tab “Programs”, pronadjite DC++ u listi programa I kliknite jedanput na njega a zatim “Options” I otvorice vam se sledeci prozor:



Odaberite drugi tab “Expert Rules” I kliknite na “Add”, zatim popunite sledeci prozor kao na sledecoj slici:



Neka “Source”, “Destination” I “Time” ostanu na “Any”, a pod “Protocol” kliknite na “Modify” ->Add Protocol -> Add Protocol I otvorice vam se novi prozor:



U padajucem meniju pod “Protocol” obelezite “TCP”, ispod toga, za “Description” upisite npr. “DC++ TCP”, “Destination Port” i “Source Port” ostavite prazno, a pored oba polja kliknite na slova “Any” (ne na padajucu strelicu nego bas na slova Any i upisite broj TCP porta iz Vaseg DC++ (U DC++ idite u File -> Settings -> Connection Settings -> TCP pa vidite broj koji stoji pored “TCP”) i idite na “OK”. Zatim ponovo idite na Modify -> Add Protocol -> Add Protocol i popunite ovaj prozor kao i prethodni samo stavite za “Protocol” - “UDP”, za “Description” na primer “DC++ UDP” i pored “Destination Port” i “Source Port” kliknite na slova i upisite u oba polja broj UDP porta iz Vaseg DC++. Idite tri puta na “OK”, otvorite Vas DC++ , idite u File -> Settings -> Connection Settings i obelezite “Firewall with manual port forwarding” i “Don’t Allow hub to override” i zavrsili ste.

Autor: [OP]Dacha
          [OP]Zare
Izvor: EliteHub
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Uputstvo za otvaranje portova u Kaspersky Internet Security


_______________________________________________________________________________________________



Otvorite Kaspersky Internet Security, zatim kliknite na “Settings” pa “Protection” pa “Anti-Hacker” pa “Settings”



I otvorice vam se sledeci prozor:



Pronadjite u listi programa DC++ (ukoliko ga nema na listi, kliknite na dugme “Add” pa  “Browse” i pronadjite .exe fajl vaseg DC-ja na kompjuteru, npr. C:\Program Files\DC++\dcpp.exe i idite na ‘ok’). Otvorice vam se sledeci prozor:



Kliknite na “Preset” pa na “Allow All”, idite na “OK” i zavrsili ste.

Ukoliko search (pretrazivanje) u DC++ jos uvek ne radi, odaberite opciju u Vasem DC++ u File -> Settings -> Connection Settings -> Firewall with manual port forwarding i stiklirajte ispod “Don’t allow hub to override”. Otvorite Kaspersky Internet Security, zatim “Settings”



Kliknite na “Add” pa na “Browse”



Kliknite na “Add” pa popunite polja kao na sledecoj slici:
 


Kliknite na “Enter the port” i upisite broj TCP porta iz Vaseg DC++ (File -> Settings -> Connection settings -> TCP). Budite sigurni da u ovom prozoru pise “Allow”, “Inbound” & Outbound” I “TCP” I kliknite na “OK” kada popunite kao sto je navedeno. Zatim ponovo idite na “Add” I popunite polja na isti nacin kao malopre samo sto cete staviti za “Rule name” UDP I za broj porta (“Enter the port” dugme) broj UDP porta iz Vaseg DC++.
Idite na “OK” i zavrsili ste.

Autor: [OP]Dacha
          [OP]Zare
Izvor: EliteHub
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Hvala na uputstvima.

Imam jedno pitanje.

Da li StrongDC++20.3 ima negde kao instalacioni program?

Ovo sta sam ja skinuo radi kao aplikacija.
Skido sam rar sdc203 sa vaseg linka.

Kad pokrenem exe ono se samo digne strong, nema instalacionog dela.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Šijo mu ga Đuro s prten konac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6306
Zastava Amsterdam
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG G2
to se i meni desilo pa sam nasao drugu instalaciju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Hvala na uputstvima.

Imam jedno pitanje.

Da li StrongDC++20.3 ima negde kao instalacioni program?

Ovo sta sam ja skinuo radi kao aplikacija.
Skido sam rar sdc203 sa vaseg linka.

Kad pokrenem exe ono se samo digne strong, nema instalacionog dela.


Sta ce ti? Ionako kad bi se instaliralo bilo bi isto ovako spakovano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Dobro, Hvala.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG Nexus 5
Uputstvo u slikama:


Instalacija i koriscenje:






Jednom jkad je instalacija zavrsena ....dolazim do program gde je program instaliran za pokretanje samog programa.
Start/Programs/DC++/DC++
Program se otvara i prvi ekran koji dolazi je konfiguracija programa gde unosim moje podatke email i IP adresu...
Ako neznate svoju IP adresu .....start/run ukucati "cmd" kad se otvori prozor ukucati "ipconfig" zapisite i prenesite tu istu adresu na prozoru.




Folderi gd ezelite skidati programe,muziku i filmove naravno ovo kreirate samo gde zelite da stavljate i skidate stvari sa DC++.



 Sledeca slika je podela vaseg diska sa ostalim korisnicima Ovo je obavezno jer svi hubovi su tako konfigurisani da zahtevaju minimum 2 Giga vaseg prostora i po 4 slota....pogledajte sliku kako sam ja izvrsio konfiguraciju.


Cela konfiguracija je zavrsena i dolazite do glavnog ekrana gde kliknete na "zvezdu" tj lista hubova.


Pritiskam "NEW" za novi Hub i ubacujem podatke


Koji se momentalno posle "OK" ubacuju na panel.


Pritiskam Konekciju "Connect" i izvrsavam konekciju sa HUBOM .


Konekcija je izvrsena i vidim listu korisnika sa desne strane dollazim do bilo kojeg korisnika i desni klik misa i "get file list" da pogledam sta doticni korisnik deli sa ostalima ,ako me bilo sta interesuje mogu da skinem.


Izvor: Tim 1o1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Šijo mu ga Đuro s prten konac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6306
Zastava Amsterdam
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG G2
bravo Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
e ljudi da li moze ovaj DC++ da skida PC igre kao torrent  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 44 45 47 48 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:54:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.