Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:59:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 43 44 46 47 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DC++  (Pročitano 316829 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 153
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ja koristim bcdc++ i baš sam zadovoljan mogu da podesim upload Smiley
inače idi na www.hublist.org i uzmi adrese hub-ova tj hubliste. Ima različitih
http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2
http://home.bandicoot.nl/adchublist.xml.bz2
http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2
....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
    Ne radi search, get file list, download (Get in active mode)
    
_____________________________________________________________________________________________________________________


Citat
Ako niste iza routera:

Ako ste proverili da nije u pitanju Norton Internet Worm Protection, Kaspersky i sl. programi (slika Smiley) ..moguce je da Windows Firewall blokira. Gasi se iz Start Menija, Control Panel, Windows Firewall :




Windows XP Firewall se podesava na sledeci nacin
(Service Pack 1, SP2 je automatski: Unblock) :




Kada je ApexDC++ podeshen kao na slici gore, potrebno je otvoriti portove u Windows-ovom Firewall-u :

1. Control Panel -> Network Connections -> desni-click + Properties na internet konekciju
2. Advanced tab (gore) i onda Settings




Potrebno je podesiti pravila kao na slici, jedno za TCP i jedno za UDP saobracaj; Add...




TCP pravilo i OK




UDP pravilo i OK



Naravno brojevi portova moraju odgovarati brojevima u ApexDC++u Smiley
.. probajte Firewall with manual port forwarding ako UPnP ne ide !

(reference: manually open ports in Internet Connection Firewall in Windows XP)


Citat
Ako jeste iza routera:

1. Pokusajte da pojednostavite i podesite UPnP kao na slici gore. Ako UPnP ne funkcionise kao opcija, pratite dalje instrukcije.

2. Moraju se podesiti portovi na routeru. "This could be called port mapping, port redirecting, port forwarding or something like that." Saznajte kako se to radi iz vaseg NAT / Router uputstva. Ako vam nije pri ruci, probajte sa www.portforward.com.

3. Sve bi trebalo da je slicno ako ne i isto kao podesavanja za Windows Firewall. UDP/ TCP portovi i IP adresa kompjutera. Kliknite Start | Izaberite Run... | Kucajte cmd i pritisnite enter. | Otvorio se command prompt | Kucajte ipconfig /all | IP Address je vrednost (interna adresa) koju treba uneti da router pravilno forwarduje portove. Uglavnom pocinje sa "192.168", "172.16." ili "10.x.".

4. U ApexDC++u, Settings, Connection Settings, izaberite "Firewall with manual port forwarding". U poljima unesite vrednosti portova podesenih na routeru. Za IP unesite eksternu adresu routera (kliknite Get IP address).

5. Ako vam se IP (cesto) menja, cekirajte Update IP on startup i ApexDC++ ce automatski unositi vrednost na svakom startovanju programa.


======================================================================================================


... kada je Direct connection za Windows XP Service Pack 2 je dovoljno (Unblock):




+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Autor: [OP]kassosnimd4
          nimd4
Izvor: EliteHub
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Podesavanje StrongDC++ 2.03 Klijenta


-------------------------------------------------------------------------------------
Verzija 2.03 nema nikakvih dodatnih opcija, tako da nema potrebe da navodim ispravke manjih bagova. Ukoliko neko zeli da vidi spisak izmena iz prethodne verzije: Download


--------------------------------------------------------------------------------------
Dopuna iz prethodne verzije za verziju 2.02:

Trenutno jedina opcija koje nema u verziji 2.01, a da je relativno vazna, "Activate search/userlist filter by pressing Enter", koja se nalazi u File>Settings>Advanced.
Ova opcija, ukoliko je ukljucena, zna da filtrira izvesne rechi i rezultate u searchu i userlisti, zato preporucujem da je ne ukljuchujete. Opcija je iskljuchena po defaultu.
--------------------------------------------------------------------------------------

StrongDC++ je klijent za sherovanje fajlova u Direct Connect network-u. On je modifikacija programa DC++, i donosi nam mnogo poboljsanja i pogodnosti od ostalih modifikacija.


StrongDC++ 2.03 mozete skinuti ovde:
Download



Glavne pogodnosti Strong-a:

Siguran segmentovani download. Download-ujete jedan fajl od vise usera simultano bez prekida! Na ovaj nacin Vas download se drastichno povecjava, shodno broju usera od kojih skidate.

Parcijalni file sharing omogucjuje download i upload delova fajla koji trenutno skidate, ili neko drugi skida od Vas (torrent sistem). Ovo ubrzava Vashu download brzinu i sirenje fajla drugim userima. .

Dakle, ovde cju vam napisati neka osnovna podesavanja vezana za novi StrongDC++ 2.03 (koji je inache zasnovan na novoj 0.694 verziji DC++-a), a kasnije cju malo-po malo, dodavati sve vise i vise opisa, saveta i tako dalje:

Ne zaboravite da morate da Restartujete (ne mislim na Reconnect) klijent svaki put kada nesto od ovih opcija promenite, da bi one radile, a i Vi da budete sigurni da je klijent prihvatio nova podesavanja.


Pretpostavimo da se putanja File>Settings uvek podrazumeva i da cju nastavljati sa opcijama unutar nje

Smatram da svi znamo sta da popunimo na strani General 

Dakle upishite za pochetak Vash proizvoljan nick, dakle bilo koji samo da nije potpuno isti kao onaj sa kojim ste se reigstrovali, a na kraju cjemo se vratiti na samo konektovanje, upisivanje passworda, itd.... Takodje, mozete popuniti i description (opis), koji je inache trenutno disable-ovan na HUB-u 
Dok za konekciju stvarno nije bitno sta cjete staviti

Pod Connection Settings je potrebno da unesete Vash ip (koji mozete saznati na main-u komandom +myip) u polje "Network interface for all connections" (pogledati sliku ispod), a dole izaberete Direct connection (sto inache znachi Active konekcija). Ukoliko nemate ni ruter ni ICS, izaberite opciju "Direct Connection", a ukoliko se konektujete preko rutera, potrebno je da izbrisete ip iz gore pomenutog polja, selektujete "Firewall with manual port forwarding" i da nakon toga upisete svoj ip u polje "External/WAN IP", dok za ICS (Internet Connection Sharing) treba da probate sa opcijom "Firewall With UPnP (WinXP Only)".

U polje Ports upisite proizvoljne vrednosti izmedju 20000 i 30000 pazecji da se brojevi TCP-ja i UDP-a ne poklapaju.






na strani Downloads ne morate nista menjati osim putanje Vaseg download foldera i foldera za nedovrsene (incomplete) fajlove.

(preskacemo stranu favorites)

zatim na strani Queue mozete checkirati opciju "Manual settings of number of segments" (koja oznachava manuelnu kontrolu istovremenog broja downloada koja se moze vrsiti u istom trenutku), koja iz nekog razloga ne moze da se podesi na vishu vrednost od 10 ! 

A dole mozete chekirati poslednjih 5 opcija:

'Don't download files already in share"
'Use antifragmentation method for downloads"
'Advanced resume using TTH"
'Use AutoPriority by default"
'Enable queue updating in real time"








Da bi Vam se pojavio ovakav sistem sherovanja potrebno je da selektujete opciju "Use old sharing interface" koju cjete nacji pod Appearance pa u desnom prozoru, pred kraj dole, se shtiklira ta opcija.
Stoga, kada promenite na ovaj sharing interface, mozete ubaciti posebno foldere i videti koliko svaki zauzima i gde se nalazi  a ispod Vam pishe koliko ste ukupno share-ovali.

Znaci ako podesite Small file size na 5120 kB (shto je inache i propisano pravilima HUB-a), onda cje svaki user koji zeli da skine od vas neki fajl velichine do 5 MB imati priliku da mu download krene odmah, a ne da cheka i po vishe dana ili nekad meseci (wtf!?) na slot, samo da bi skinuo neku sliku ili pesmu.

Za Upload Slots mozete staviti 5 a maximalno 7 slotova, i zato ja preporuchujem 6, kao zlatnu sredinu. 






U 'Advanced' mozete stiklirati (tacnije samo neke od vaznih opcija, koje obicno trebaju vecjini korisnika):

"Remove Forbidden"
"Install URL Handler on startup"
"Install Magnet URI handler"
"Don't delete file lists when exiting"
"Automatically disconnect users who leave the hub"


U polju Winamp, na dnu prozora, mozete ukucati svoju poruku i oblik u kome se pesma koju slushate trenutno u winampu prikazuje. Znaci poruka cje se ispisivati na main-u komandom /w






Izmedju ostalog (ceo Appearance, Sounds i Windows mozete proizvoljno namestiti kako Vama odgovara), na strani Experts Only je najvaznija opcija "Minimum Search interval" iliti minimalno vreme pretrazivanja, koje se koristi prilikom search-ovanja nekih rechi na HUB-u. Ovde je potrebno staviti oko 35-40 sekundi, jer svako 'brze' search-ovanje dovodi do mnogo vecjeg opterecjenja samog servera, koji je inache dovoljno opterecjen 
Uzgred, sam DC trazi po defaultu alternativne izvore fajlova koji Vam se nalaze u DL queue. Posto se oslanja na vrednost navedenu pod ovom opcijom, tako cjete se restiti misterioznog i neocekivanog Search Spam warning-a, za koje vecjina korisnika tvrdi da nisu nista searchovali i dobili to upozorenje, neki chak i kickovani, ali je u stvari DC to searchovanje automatski radio.

Ostale opcije, poput "PM History" (broj redova koji cje Vam se pojaviti iz log-a nakon ponovnog startovanja private poruke nekog usera), "Search History", "Max Tab Rows" (Broj redova u koji cje Vam se smestiti svi otvoreni prozori u Strong-u, dakle 2,3,4, itd. Sve zavisi koliko otvorenih prozora volite da drzite i da ih u isto vreme vidite u donjem delu), mozete takodje sami podesiti prema Vashem ukusu.


Sto se tiche Konektovanja na sam HUB, mozete to uraditi na nekoliko nachina, a ja lichno volim ovaj:

Idete na File>Quick Connect>ukucate adresu hub-a (82.117.192.82) i pritisnete enter, nakon chega bi trebalo da se konektujete sa Nickom koji ste upisali na pocetku.
Posto je nick neregistrovan, HUB Vam necje traziti password. Ne obracjajte paznju na poruke koje Vam HUB u ovom trenutku izbacuje, jer cjete se vrlo brzo rekonektovati sa Vashim registrovanim nickom, ubaciti share (ne zaboravite share  ) i poceti da downloadujete. Nakon toga, idete desni klik na sam HUB prozor (prozor u donjem delu), i izaberite Add to favorites. Zatim idite gore na View>Favorite Hubs, pa kada Vam se pojavi Elite Hub, ispred njega imate prazno polje koje morate da shtiklirate (da biste se uvek automatski konektovali na HUB i poslali Vash pass prilikom ukljucivanja StrongDC-ja, tj. mnogo manje posla tokom konektovanja).



 

Zatim idite desni klik na Elite Hub koji ste upravo shtiklirali i
izaberite "Properties". U samom Properties-u imate (pored informacija HUB-a koje su vecj automatski ubachene) polja za Vash username i pass za taj HUB. Znachi pass i nick koji ovde upisete vazhe za taj HUB i ne mogu se premostiti upisivanjem drugog nicka u "General" prozoru (jer je ovo naravno general=neka opshta opcija, koja vazhi za sve HUB-ove koji nisu u favorites).
Dakle, popunite odgovarajucja polja sa Nick-om i Pass-om koji ste dobili u mail-u Elite HUB-a prilikom registracije, onda dole desno izaberite active i upisite Vashu IP adresu (upisivanje ip-ja ovde u nekim slucajevima kada npr. nemate ruter nije neophodno, ali probajte i sami), kliknite ok i zatvorite Favorite Hubs prozor.






Ovime ste spremni da koristite osnovne mogucjnosti HUB-a i samog klijenta, koje su i vishe nego dovoljne za udobno i lako Downloadovanje. Wink 


I da pojasnim malo neke skracjenice koje se pojavljuju u samom download ili upload baru tokom transfera:   



[ T ] = TTH tree available (file is being verified during the download)

[ Z ] = transfer compressed using ZLIB

[ R ] = rollback used for continuation

[ S ] = trusted encrypted transfer

[ U ] = untrusted encrypted transfer

[ P ] = partial file sharing source

[ C ] = chunked transfer


Autor: [OP]Coa
Izvor: EliteHub
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
AVIPreview (avi preview, file preview)


________________________________________________________________________________

ApexDC++ Settings, Downloads, File Preview (Add):

 


(1.0.0B2)

AVIPreview moze da se skine ovde:

Kod:
http://www.avipreview.com/download.htm


===========================================================================================


ApexDC++ Settings, Downloads, File Preview (Add):





...potrebno je podesiti:



Citat
Open locked media files (files in use)


Autor: [OP]kassos
Izvor: EliteHub
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Šijo mu ga Đuro s prten konac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6306
Zastava Amsterdam
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
LG G2
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
svaka cast,u slici i reci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Odlicno, super.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko ume da voli, ne bi trebalo ništa drugo da radi.

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 4472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
 Smile Smile Smile Smile Smile

Imam i jedno pitanje - ne znam da li je do toga sto koristim ADSL (EUnet 256/64), ili do dc-a, ali ako npr pocnem da downloadujem nesto brzinom od 25 kBps i u sred downloada neko pocne da skida nesto od mene brzinom od 7 kBps, down speed mi padne naglo i ponekad bude i manje od 1 kBps, sto me prilicno nervira! Da li neko zna zasto se to desava?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola V3x
Smile Smile Smile Smile Smile

Imam i jedno pitanje - ne znam da li je do toga sto koristim ADSL (EUnet 256/64), ili do dc-a, ali ako npr pocnem da downloadujem nesto brzinom od 25 kBps i u sred downloada neko pocne da skida nesto od mene brzinom od 7 kBps, down speed mi padne naglo i ponekad bude i manje od 1 kBps, sto me prilicno nervira! Da li neko zna zasto se to desava?

Probaj da limitiras upload na 4 KB/s. To bi trebalo da ti pomogne Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko ume da voli, ne bi trebalo ništa drugo da radi.

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 4472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Koristim trenutno obican dc++, a on ne moze da limitira, da li da predjem na Strong dc++, jel ima on tu opciju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 88
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola V3x
on ima tu opciju. Samo pazi, neki hub-ovi imaju pravila o upload-u. Ne dozvoljavaju limitiranje. A kad limitiras u dc-u, on pokazuje limit svima preko TAG-a. Najbolje bi bilo kad bi skinuo program kao sto je netlimiter u kome mozes da odredis koliko resursa sme svaka aplikacija da koristi

Probaj obe mogucnosti Smiley U svakom slucaju skini strong 2.03 ili Apex 0.4.0 (ovo ti je moja preporuka dok ne izadje 1.0) i probaj sa limitom. Ako radi sve kako treba.. super... Smiley 
« Poslednja izmena: 05. Maj 2007, 01:11:22 od zarkop »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 43 44 46 47 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:59:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.