Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:34:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Supe i corbe  (Pročitano 33670 puta)
01. Jun 2005, 16:46:12
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
     Supe
 
HLADNA SUPA OD PARADAJZA
Priprema: 
1 crvenu ljutu papricicu, 
1 malu glavicu luka, 
10 cena belog luka, 
1 kg paradajza, 
1 l supe od povrca, 
soli i bibera, 
1 francuski hleb
Priprema:
Prepoloviti papricicu, izvaditi joj semenke pa je naseci na malene kockice. Sitno naseckati luk. Od ukupne kolicine belog luka, 3 cena izgnjeciti, a preostale naseci na tanke listice, pokriti i ostaviti na hladnom. Na vece kockice naseci paradajz. Na 2 kašike maslinovog ulja dinstati luk, ljutu papricicu i izgnjeceni beli luk. Dodati paradajz, zaliti supom od povrca i kuvati na laganoj vatri oko 40 minuta. Kuvanu supu pasirati kroz sito, zaciniti solju i biberom pa ostaviti da se hladi. 
Hladnu supu posuti listicima belog luka.
 
SUPA SA POVRCEM I KNEDLAMA OD GRIZA 
Sastojci:
1/2 kg goveđeg mesa sa supu
1 glavica crnog luka
1 veza zeleni za supu
1 kašika univerzalnog dodatka jelima Gurman
nekoliko zrna crnog bibera
1 vezica peršunovog lišća
200 g graška
Za knedle:
1 jaje
50 g pšeničnog griza
1 kašičica gurmana-a
1 kašičica masti ili ulja
Priprema:
Na uobičajeni način skuvati supu od govedine sa povrćem, uz dodavanje bibera u zrnu i gurmana-a, pa je procediti kad meso omekša. U međuvremenu, pripremiti knedle na sledeći način: dobro izmešati žumance, masnoću i griz, pa umešati čvrsto ulupano belance i začiniti gurman-om. Pomoću dve kašičice formirati knedle i skuvati ih u oceđenoj supi. 
Zajedno sa knedlama, u supu staviti i grašak. Kuvati 10 minuta, pa pre serviranja posuti sitno seckanim peršunovim listom i dodati kuvanu šargarepu isečenu na kockice.
 
KOKOSIJA SUPA UJHAZI
Sastojci:
1 kokoška od 2,5 kg
2 supene kašike univerzalnog dodatka jelima gurman
nekoliko zrna crnog bibera
malo mlevenog đumbira
1 čen belog luka
1 glavica crnog luka
po 4 korena peršuna i šargarepe
1 manji koren celera
150 g šampinjona
200 g graška
1 paradajz ili 1 kašičica paradajz pirea
1 veza peršunovog lista
100 g rezanaca za supu
Priprema:
Očišćenu i opranu kokošku iseći na 8 delova, pa ih staviti - zajedno sa džigericom i želucem - u hladnu vodu, da se kuvaju. Kad supa provri, skinuti penu. Dodati začine: "GURMAN", biber, đumbir, beli i crni luk. Kada je kokoška skuvana, dodati korenasto povrće isečeno na štapiće, šampinjone isečene na tanke kolutove, grašak, paradajz i sitno seckan peršunov list. Kuvati sve dok kokoška sasvim ne omekša, pa meso izvaditi i staviti u hladnu vodu. Ohlađenom mesu odstraniti kosti. Supu skinuti sa vatre, ostaviti 10 minuta da odstoji, pa procediti kroz gustu cediljku. 
U proceđenu supu vratiti meso i svo povrće, te služiti sa rezancima - koji su posebno skuvani u "GURMAN"-om začinjenoj vodi.
 
DOMACA SUPA
Sastojci:
komad juneceg mesa sa supljom koskom (od vrata), 
zelen, 
list kupusa, 
1 glavica crnog luka, 
1 paradajz, 
so, 
biber u zrnu, 
buket za supu (praziluk, lorber, stabljika celera, persuna i mirodjije povezani pamucnim koncem), 
domaca rezanca
Postupak:
Dobro oprano meso stavimo u lonac, nalijemo hladnom vodom, posolimo i stavimo da se kuva. Kada provri skinemo penu pa dodamo paradajz, luk, list kupusa, zacine i kuvamo sat vremena. Nakon tog vremena u supu dodamo ociscenu zelen i buket za supu pa kuvamo jos pola sata. Procedimo supu pa kada ponovo provri dodamo rezanca i kuvamo jos 5 minuta. 
Poklopimo i ostavimo da malo odstoji.
 
SUPA OD BELOG PILECEG MESA (ili Flamanska supa)
Sastojci:
pilece belo meso (2 komada), 
vezica zeleni, 
2 krompira, 
2 praziluka (manja), 
2 glavice crnog luka,
1 celer (manji), 
so, 
biber, 
zumance, 
1/4 l milerama
Postupak:
Dobro oprano i ocisceno povrce isecemo na prutice (velicine sibice). Luk i praziluk isecemo na kolutice. U lonac stavimo oprano pilece belo meso, dodamo svo povrce, nalijemo hladnom vodom i stavimo da se kuva dok meso ne omeksa (oko 30 minuta). Sklonimo lonac sa vatre, izvadimo pilece belo meso pa ga ocistimo od kostiju i kozice. Meso iscepkamo ili iseckamo pa ga vratimo u supu, posolimo i pobiberimo po ukusu pa jos malo ostavimo da se supa kuva (ne vise od 10 minuta). Za to vreme pomesamo nekoliko kasika supe, mileram i zumance, sipamo u supu i promesamo, pazeci da supa ne provri. Uz ovu supu dobro ide kuvani pirinac koji ponudimo posebno.
 
BERLINSKA KOKOSIJA SUPA
Sastojci:
1 kokoska, 
vezica zeleni, 
1 glavica crnog luka, 
150 gr. pirinca, 
250 gr. graska,
250 gr. spargli, 
so, 
biber, 
seckani persun
Postupak:
Kokosku dobro operemo, zelen operemo i ocistimo kao i glavicu luka. Sve stavimo da se kuva oko 1 1/2 sat. Kada se kokoska skuva supu procedimo, meso odvojimo od kostiju i kozice pa ga iseckamo na komadice. U procedjenu supu dodamo grasak i spargle i nastavimo kuvanje. Odvojeno skuvamo pirinac u vecoj kolicini posoljene i prokljucale vode. Kada je skuvan (15 minuta) procedimo i operemo pod mlazom mlake vode. Kada grasak i spargle budu mekani dodamo iseckanu kokosku i kuvani pirinac. 
Posolimo i pobiberimo po ukusu, pospemo seckanim persunom.
 
KREM SUPA OD SAMPINJONA
Sastojci za 4 porcije
2 kašike ulja
200gr šampinjona (plus 50gr za garnirung)
1 manja glavica crnog luka
1 kašika soka od limuna
3 šolje pileće supe (ili vode)
1/2 kašičice majčine dušice
so,
biber
Priprema
Na ulju propržiti iseckani luk, pa kad omekša dodati iseckane pečurke i sok od limuna.Smanjiti temperaturu, dodati majčinu dušicu, začiniti šolju i biberom i dinstati 10-15 minuta. Naliti supom ili vodom, pokriti i kuvati još 10 minuta, da pečurke potpuno omekšaju. Supu prebaciti u blender i ispasirati (paziti da u toku rada blendera supa ne iscuri, jer je vrela), ili ispasirati ručnim blenderom. Posebno izdinstati 50gr iseckanih pečuraka, 2-3 minuta. Vratiti supu na vatru, i prokuvati još par minuta na manjoj temperaturi. Odozgo staviti izdinstane pečurke, posuti peršunom i skloniti sa vatre. Služiti sa kiselom pavlakom.
 
« Poslednja izmena: 08. Jul 2009, 12:02:07 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Čorba s knedlama



POTREBNO JE
2 veze rotkvica, vezica mladog luka, peršun, 2 šargarepe, keleraba, vegeta, jaje, 2 čena belog luka, 2 kašike ulja, suvi biljni začin, griz, so, biber

PRIPREMA
Prvo napravite knedle. Ulupajte jaje, začinite suvim biljnim začinom, dodajte dve kašike ulja i griz po potrebi tako da dobijete srednje čvrstu masu. Povrće isecite sitno i ispržite u šerpi na malo margarina. Nakon toga u šerpu nalijte litar vode, posolite, pobiberite i a suvi biljni začin. Kuvajte deset minuta, deo povrća izvadite iz šerpe, izmiksujte i vratite u čorbu. Kada čorba proključa, vadite knedle kašikom i kuvajte ih dok ne isplivaju na površinu.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Neobična kokošija supica



POTREBNO JE
manja kokoška, veza zeleni, 20 g korena celera, manja glavica crnog luka, 1,5 l hladne vode, so, biber u zrnu, manja crvena paprika, pola male glavice kupusa

PRIPREMA
Očišćenu i opranu kokošku stavite u lonac, nalijte hladnu vodu, dodajte šargarepu, peršun, celer i nekoliko zrna bibera. Očistite glavicu luka, prepolovite, zapecite je na ringli i stavite u lonac. Dodajte so i kuvajte supu na laganoj vatri dok meso ne omekša. Kada se meso skuva, izvadite ga i procedite supu. Ako je previše masna, ostavite da se ohladi, pa sa površine odstranite suvišnu masnoću. Odvojte malo supe u šerpicu, pustite da provri, pa dodajte na kockice isečenu papriku i na rezance narendan kupus. Kuvajte par minuta i dodajte u ostatak bistre supe. Skinite kožicu s mesa i poslužite ga s paradajz sosom i kuvanim povrćem.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Hranljiva šarena supa s povrćem



POTREBNO JE
pakovanje smrznutog povrća za supu, 1,5 l vode, glavica crnog luka, malo ulja, 2 kocke pileće supe, biljni začin, kašika gustina, kašičica mirođije

PRIPREMA
U lonac sipajte malo ulja i propržite sitno iseckan crni luk, dodajte zamrznuto povrće i promešajte. Posle par minuta, kada se komadići povrća odmrznu i razdvoje, u lonac sipajte vodu i dodajte kocke za pileću supu. Kuvajte na tihoj vatri oko 20 minuta. Nakon toga, u decilitru vode razmutite gustin i ulijte u supu. Promešajte i kuvajte još 10 minuta. Začinite mirođijom i služite vruće.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Aromatična paradajz supa



POTREBNO JE
ZA SUPU:  1l soka od paradajza, kašičica šećera, kašika maslinovog ulja, 200 ml vode, biljni začin
ZA KNEDLE:  malo ulja, 3 kašike griza, 2 žumanca, malo soli, svež peršunov list
ZA PRELIV:  2 čena belog luka, malo bosiljka, malo listova celera, kašika biljnog začina, 2 kašike maslinovog ulja


PRIPREMA
U lonac sipajte malo maslinovog ulja i na njemu pržite šećer dok ne poprimi zlatnožutu boju, a zatim nalijte sok od paradajza i vodu, i ostavite da provri. U međuvremenu pripremite knedle tako što ćete penasto umutiti žumanca sa malo ulja i postepeno dodavati griz dok ne dobijete ni tvrdu, ni retku masu. Na kraju dodajte so i seckani peršun, pa ostavite da odstoji 15 minuta. Masu kašičicom stavljajte u supu koja vri i kuvajte dok knedle ne isplivaju na površinu. U maslinovo ulje umešajte propasiran beli luk, seckani bosiljak, celerov list i suvi biljni začin, pa sipajte u supu pre služenja.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Hladna supa od paradajza



POTREBNO JE
7,5 dl soka od paradajza, tri paradajza, čen belog luka, kašika maslinovog ulja, dva prstohvata šećera, so, biber po ukusu, malo seckane mirođije

PRIPREMA
Pre nego što počnete da pravite supu, sok od paradajza stavite u frižider. Oljuštite beli luk, sitno ga iseckajte i izgnječite s kašikom maslinovog ulja. Oljuštite paradajz iznad činije za supu da sakupite sok, izvadite mu semenke i isecite mesnati deo na komadiće. Pomešajte sok od paradajza sa belim lukom, paradajzom i njegovim sokom. Dodajte šećer, so, biber i seckanu mirođiju. Sve stavite u blender i ravnomerno izmešajte. Hladite do posluživanja.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Supa „ole“ gaspačo



POTREBNO JE
ZA SUPU  4 dl soka od paradajza, 4 dl hladnog bujona, 160 g očišćenog paradajza, 80 g očišćenih krastavaca, 60 g zelene ljute papričice, 50 g luka, 20 g sredine od belog hleba, kašičica izgnječenog belog luka, 2 kašike maslinovog ulja, so, crni biber, nekoliko kapi tabaska
ZA PRILOG  3 kašike seckanog luka, 4 kašike seckanog krastavca, 4 kašike paradajza, 3 kašike paprike, 4 kašike belog hleba

PRIPREMA
Pomešajte iseckane krastavac, luk, paradajz i papričicu, pa dodajte sok od paradajza, supu, maslinovo ulje, beli luk, hleb i začine. Sve izmiksujte u blenderu i začinite. Ostavite nekoliko sati u frižideru. Iseckano povrće i hleb dodajte u supu neposredno pre služenja. Gaspačo sipajte u hladne tanjire.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Čorba od povrća



POTREBNO JE
 50 g testenine po želji, konzerva pasulja, celer, crni luk, 100 g pančete, čen belog luka,l kašika maslinovog ulja, 250 g šargarepe, 400 g pelat paradajza, 850 ml bujona od povrća, 200 g kupusa, bosiljak, parmezan, so, suvi biljni začin

PRIPREMA
 Na maslinovom ulju propržite sitno seckani celer, crni luk, pančetu i beli luk, zatim dodajte sitno seckanu šargarepu, pa ostavite da se kuva pet minuta.
 Potom dodajte paradajz, sipajte bujon od povrća, začinite i kuvajte još 20 minuta.
 Dodajte i sitno narezan kupus, testeninu i pasulj iz konzerve, pa kuvajte još 10–15 minuta. Sipajte supu u tanjire i začinite bosiljkom i parmezanom.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Supa 1000 oaza



Sastojci

200 grama narendane šargarepe
200 grama narendanog celera
200 grama narendanog krastavca
200 grama narendanog crnog luka
200 grama seckanog kupusa
1 čen zgnječenog belog luka
200 grama testenine (obične ili integralne, po izboru
sok 1 limuna
2 kašike ulja
1,5 l vode
biber i so po ukusu

Način pripreme

Staviti vodu da proključa pa dodati povrće. Posoliti i pobiberiti po ukusu i kuvati 7-8 minuta. Dodati i testeninu po izboru i nastaviti sa kuvanjem dok testenina ne omekša. Smaknuti sa vatre, sipati ulje i sok od limuna pa služiti.

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Supa parmiđano



POTREBNO JE
1 pileće belo meso, 2 kašike ulja, glavica luka, veća stabljika celera, 4 šargarepe, 200 g boranije, 1,2 l vode, 60 g pirinča, so, 150 g kukuruza šećerca, nekoliko cvetića karfiola, kašika brašna, malo listova peršuna, rendani parmezan za posipanje

PRIPREMA
U loncu na malo ulja propržite iseckan crni luk. Isperite pirinač, dodajte ga u lonac i pržite s lukom. Dodajte belo meso iseckano na sitne kockice i pržite dok se ne zarumeni. Povrće očistite, isecite na krupnije komade, pa dodajte u lonac. Još malo sve zajedno propržite, posolite, dodajte kašiku brašna, promešajte i nalijte vodom. Kuvajte na tihoj vatri oko 45 minuta. U gotovu supu dodajte naseckan peršun. Služite je s parmezanom.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:34:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.