Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:56:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ева иза олтара  (Pročitano 6050 puta)
03. Okt 2007, 10:26:35
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 

Ми жене смо дефинитивно Бе-категорија свуда у свету. - Да ли сте знале, даме, да ако жена стане иза олтара у нашој цркви, он мора поново да буде освештан?

Нису сви стари и дубоко укорењени обичаји и навике добри само зато што их већина слепо поштује.
Велико је лицемерје, на пример, што се наго тело посматра као нешто срамотно. То је једино што имамо, што је стварно наше. Интимни делови се на телевизији и филму замагљују, али је у реду приказати уживо снимке деце изгорелог лица и унакажена тела на улици, или славити неки садистички, насилан филм. Како наго тело може да буде узнемиравајуће, а слике рата нису? Брадавице хране децу, али се сматрају и ерогеном зоном, па их је срамота видети.

Недавно је један мушкарац натерао своју лепу супругу да гола шета улицом да би је казнио и понизио. Уместо да се осећа лепом, вероватно се осетила ужасно и постиђено. Секс има грешне конотације у многим религијама, а ипак рађање је поклон свету. Секс је табу, а црквене личности су опседнуте сексом. То је одличан начин контроле. Сигурна сам да би, да није тако, било мање сексуалних злочина и случајева силовања. У великом броју земаља у псовкама се углавном помињу интимни делови мајке, исти они који нам дају живот. У неким друштвима жене морају да се покрију да их не би гледали. Неки свештеници не могу да се жене, али увек држе проповеди о сексуалним гресима, много чешће него о насиљу и мржњи. Хомосексуалци су такође изложени критикама као грешни и неприродни, али они сигурно наносе мање штете друштву од касетне бомбе у школи?

Игуманија једног женског манастира рекла ми је једном приликом да жене морају вечно да испаштају због тога што је Ева дала јабуку Адаму. То је био њен одговор на питање зашто она не може да врши службу и зашто је потребан мушки старешина. Ми жене смо дефинитивно Бе-категорија свуда у свету. Да ли сте знале, даме, да ако жена стане иза олтара у нашој цркви, он мора поново да буде освештан? Једном сам питала свештеника у Војводини да ли могу да погледам иза олтара и он је доста бурно реаговао. Када сам му рекла да је то дискриминација, рекао је да јесте али да он ту не може ништа. Сећам се, имала сам 15 година и расла сам у Паризу, када су ми неки католици рекли да ћу, ако се не преобратим у католичанство, отићи у пакао. Рекла сам им да не верујем у пакао, а не верујем ни сада. Пакао је оно што су људи направили од ове дивне планете. Верујем да је ово рај, а ми смо божји гости и то лоши гости. Да постоји место где сви идемо после смрти у овом или оном облику, да ли бисмо се понашали боље? Одговор је да не бисмо.

Да ли сте знали шта се догодило 751? То је година чувеног историјског фалсификата, такозване „Константинове даровнице”, документа којим је успостављена световна и духовна власт у Римском царству и значај папе. На њој је био потписан „Константин”, иако је он умро три стотине година раније. Питала сам једног свештеника да ли зна за то и да ли би требало рећи истину, али он је просто одмахнуо главом и слегнуо раменима.

У неким давним временима ценили су се чистоћа и уредност и жене су биле свештенице, али све то је нагло прекинуто пре неколико хиљада година. Жене не размишљају много о својој вековној патњи, али ожиљци остају, а дискриминација у многим земљама још траје. Написала сам у једном другом чланку да је ово „Доба анестезије”, јер смо склони да прихватимо све у шта људи желе да верујемо само зато што нам је тако лакше. Слободне смо да размишљамо, а данас, са Интернетом, цео свет је наш.

Принцеза Јелисавета Карађорђевић


Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Gospode pomiluj

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson ne znam koji
Eeeee sada ste stvarno  preterali.Pisac ovih redova stvarno ne poznaje osnove svoje vere.Svestenik ne moze biti zena samo iz jednog jedinog razloga,on se smatra ikonom Hristosovim i kako bi mogla biti zena kada i sam Hristos nije bio zena,Zato svestenici treba da nose brade i dugacku kosu,imaju mantije da bi likom podsecali na Hristosa.Da je Hristos bio zena pa i ajde ali ovako...... Ja jos uvek nisam ni od jednog svestenika odgovor zasto zena ne sme u oltar koji bi zadovoljio moju radoznalost( to je jedino sto priznajem ovome tekstu) pa su mi svo ovi do sada zvucali plitko i debilno a
Игуманија једног женског манастира рекла ми је једном приликом да жене морају вечно да испаштају због тога што је Ева дала јабуку Адаму.
  Ovaj mi je najdebilniji od svih i potpuno ne istinit. Da zena ma nije dada vlast u crkvi ne bi ona mogla bit igumanija,ona ne moze da vrsi sluzbu ali je samo ona staresina manastira a ne neki muskarac.Da je ovaj tekst totalno debilan jeste,onaj ko ga je napisao ne poznaje u opste  osnove svoje vere,kao i nazalost vecina "vernika " koji su istoj izrekli ovakve gluposti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
За статус жене у монотеистичким религијским традицијама и дефинсање родних улога на темељу Светих списа (Торах, Библија и Кур'ан) и интерпретативног наслеђа, може се рећи да је патријархална традиција увелико обликовала ставове и теолошко- правна решења која су креирали рабини у јеверејској традицији, свети оци и велики теолози у хришћанској традицији и шери'атски правници и теолози у исламској традицији. Божанска егалитарна порука је вековима прожимана маскулином идеологијом патријархата, тако да је врло тешко назрети њен егалитарни дух и концепт. Анализа традиционалног егзегетеског наслеђа је показала да се жена у три монотеистичке традиције вековима периципирала као инфериорна.
« Poslednja izmena: 03. Okt 2007, 14:15:05 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Glupo je forsirati bespotrebne tradicije, tipa da svestenik treba da prilici hristu. Hriscanstvo ne bih trebalo da forsira akiakve obicije ili rituale. Ne bih trebalo da bude vise mesta da se tako nesto ozbiljno shvata u danasnjem svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


E grom vas gadjo...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 1100
Svestenik ne moze biti zena samo iz jednog jedinog razloga,on se smatra ikonom Hristosovim i kako bi mogla biti zena kada i sam Hristos nije bio zena,Zato svestenici treba da nose brade i dugacku kosu,imaju mantije da bi likom podsecali na Hristosa.Da je Hristos bio zena pa i ajde ali ovako......
Pa lepo objasnjenje Hristos nije bio zena... zato zene treba posmatrati kao silu necistu i niza bica. Pa kakva je to religija koja deli ljudska bica na visa (koja mogu iza oltara) i niza samo zato sto su muskog ili zenskog pola. Svaka religija je pravljena po uzorku na jaceg (ne prema pameti) sto je u ljudskoj vrsti muzjak Hriscanstvo (Bog je muskog roda, sin njegov a boga mi i duh sveti), Islam (Alah je muskarcina)...
IP sačuvana
social share
Nemoj, sine, govoriti ni činiti krivo. Bolje ti je izgubiti glavu, nego svoju ogriješiti dušu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 semitski narodi posmatraju zene kao neshto malo vishe od stoke : za jevreje je zena (eva) uzrok propasti choveka ,arapi joj u kuranu daju polovinu vrednosti mushkarca i.t.d.
Smile

poshto je hriscanstvo semitska religija ,ono je nasledilo od jevrejstva sve te lepe obichaje - ukljuchujuci i to sa oltarom . Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46768
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Овакав текст ће прихватити само већина жена са запада, пошто је у њему јасно у први план стављена политика жеља изнад духовног капацитета појединца.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 ne lupaj gluposti magic . da nije bilo zena ,mi danas ne bi znali za mnoge nashe - srpske obichaje i tradicije , koje je ta ista crkva proglashavala za veshticarenje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46768
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ne lupaj gluposti magic . da nije bilo zena ,mi danas ne bi znali za mnoge nashe - srpske obichaje i tradicije , koje je ta ista crkva proglashavala za veshticarenje  Smile


Погрешно тумачиш.

Жена је централни стуб скоро сваке породице. Од стања жене у породици  зависиће и стање супруга и дјеце, према томе читавог друштва.

Ако је жена окренута љубави и Богу, имаћемо здраво друшво и још здравије потомство.

Уколико је иста та жена окренута само уживањима (а узгред нема љубави  и енергије да све то изнесе) почеће да вуче енергију из потомака, што ће се све завршити смрћу и болештином читавог друштва. Тада наступају наркомани, хомосексуалци, алкохоличари и све остало што чини 20% западне цивилизације.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Gospode pomiluj

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
SonyEricsson ne znam koji
A na koji to divni i blagocestivi obicaj mislis ,da nije zalivanje olovom ili mozda gledanje u pasulj,soc...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:56:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.