Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 ... 50
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dijete - Nutricionizam - Saveti i komentari  (Pročitano 668680 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Aleksa bre  Smile,

ne vidim razlog tvom nerviranju,svako ce sam proceniti koja dijeta mu odgovara,ovde mozes naci puno saveta,ako tebi niti jedan ne pase,a ti onda nemoj da ga upraznjavas,ako imas pametnu dijetu podeli sa ostalima.
O dijetama se puno pise,ljudi koji zele da izgube kilograme citaju o tome dosta,zar ces zameriti nekome sto zeli da proba sa dijetom,daj ostavi se gluposti i napada,uradi nesto korisno kad napises poruku,neka bude dobronamerna,bez dranja i mrznje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pritkinova dijeta   
   
Štovani!
Molim vas da mi pomognete pronaći više informacija o Pritkinovoj dijeti. Unaprijed se zahvaljujem te vas pozdravljam.
Sa štovanjem,
Darko O.   
   
Pritkinova dijeta podrazumijeva ograničen unos masti (do 10 posto) u ukupnom dnevnom jelovniku, dok se unos proteina preporučuje do najviše 15 posto, uz prijedlog konzumiranja složenih ugljikohidrata. Želi se postići što manji unos kolesterola uz povećan i konstantan unos biljnih vlakana.

Zagovornici Pritkinove dijete predviđaju smanjenje mase od pet do osam kilograma tijekom jednog mjeseca, a da se ne bi gladovalo, predlaže se konzumiranje povrća po želji. U ovoj je dijeti predviđen unos nemasnog mlijeka, bijelog mesa, dok riba, voće i povrće, naravno, imaju prednost.

Vene

Poštovana,
Nemam nekih velikih problema s kilogramima. Visoka sam 165 cm i imam 52 kilograma. Moj veliki, naslijeđeni problem su bolne vene. Zanima me postoji li neka određena vrsta hrane (žitarice ili povrće) koja pomaže kod cirkulacije.

U iščekivanju vašeg odgovora, srdačno vas pozdravljam.
Dejana

Ukoliko ne pušite te ne konzumirate masna i kalorična jela, može se reći da ste na oprezu. Prirodni preparati kao što je Resvin pokazali su se iznimno korisni.

Znanstvenici pak tvrde da manje količine crnog vina smanjuju izglede za oboljenja krvožilnog sustava. Preparati nastali na osnovi istraživanja pokazali su se snažnima i učinkovitima, a što je najvažnije - pritom se ne unosi alkohol.
   
   
Olja Martinić
dijetetičar i nutricionist
četvrtak, 30.06.2005.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


if only night could know what the day will bring!!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 42
mob
Nokia 6630
bravo hvala vam za savet
« Poslednja izmena: 04. Jul 2005, 17:39:36 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Imunitet i prehrana   
   
   
1) Imunitet i prehrana

Kako prehranom ojačati imunitet? Što jesti i piti, a što je zabranjeno?

Olja:

Iz pitanja se, nažalost, ne vide važne činjenice: zdravstveni status osobe, eventualne poteškoće, dob i opterećenje, no pokušat ćemo odgovoriti što informativnije.

Fitokemikalije se uz vitamine C, E, minerale selen, cink... smatraju čuvarem imunološkog sustava te lovcima na slobodne radikale koji izravno ugrožavaju cjelovitost stanica. Poznate su pod nazivom antioksidansi, a uglavnom ih ima u ekološki uzgojenom voću i povrću. Međutim, ukoliko se radi o osobi koja ima zdravstvenih poteškoća, potrebno je isključiti namirnice koje su u izravnoj vezi s osnovnom bolesti.

Ukoliko je osoba netolerantna na neke namirnice, njihovo konzumiranje će narušiti imunološki sustav neovisno o tome što je sama namirnica visoko na ljestvici poželjnih namirnica (npr. špinat, zob, kupus...).


2) Alkohol u prehrani

Nemam (više) problema s težinom, ali me pomalo muči dozvoljena i normalna količina alkohola u prehrani. Naime, konzumiram prosječno 1-1,5 dl vina dnevno, nikad se ne opijam, niti me privlače druga alkoholna pića tipa piva ili 'žestice'.

Moj suprug, inače zakleti antialkoholičar, kaže da je to najbolji put u alkoholizam, ali ja zaista ne primjećujem da mi treba više od toga ili da tu količinu povećavam. Molim vas za mišljenje.
Hvala,
Ana

Olja:


Teško je dati odgovor na ovo pitanje... Na otocima se vino svakodnevno poslužuje i postavlja na stol za ručak i večeru. Muškarci i žene piju ga cijeli život. Važno je pri tome napomenuti da žive vrlo dugo i u dobroj su formi.

Vino je dio mediteranske prehrane i smatra se vrlo korisnim te se predlaže u prevenciji kardiovaskularnih bolesti. Količina vina od 2 dl smatra se vrlo umjerenom ili pak primjerenom po mnogima. Antialkoholičari pak na stvari gledaju malo drukčije... Ana, čestitamo na postignutoj težini, a s mužem postignite kompromis...


3) Sportska građa

Imam 24 godine, visok sam 175 cm i imam 90 kg, konstitucijski sam jače građen, a jedan od uzroka tome je povećan tonus mišića. Ponekad imam tikove, no srećom to se ne događa češće od jednom mjesečno.

Sportom sam se bavio od najranijeg djetinjstva, no sad više nisam aktivan, već se bavim samo rekreativnim trčanjem (15 km tjedno) i plivanjem ljeti (500 m dnevno). Liječnik mi je sugerirao izbjegavanje teretana jer to bi samo još više povećalo tonus mišića, što u mom slučaju ne bi bilo dobro.

Razgovarao sam s raznim stručnjacima (fizioterapeutima, kondicijskim trenerima, liječnicima… ) i skoro su svi došli do sličnih rezultata. Organizam se privikao na težinu od 90 kg i s tom težinom uspijeva funkcionirati kao i s, recimo, 80 kg, npr. 100 m - 12,40 sekundi, 400 m - 1,01 minuta, 3.160 m - 6 minuta, 40 sklekova u minuti, 50 trbušnjaka u minuti... Pokušavao sam s raznim dijetama, no kad bih skinuo 6-8 kg, jako bih malaksao i to ne bih bio ja. Puno se bolje osjećam sa 90, nego sa 84 kilograma. Zbog posla kojim se bavim prehrana mi je malo nepravilna, ne doručkujem, samo ručam i večeram.

U razgovoru s prijateljima i čitajući po netu došao sam do zaključka da je vjerojatno jedno od rješenja regulacija prehrane, ne samo zbog fizičkog izgleda, već i zbog zdravlja. Inače sam iz Splita i ukoliko mi možete pomoći nekim savjetom ili me uputiti kamo bih se mogao obratiti za pomoć, jako biste mi pomogli.

Josip

Olja:

Vjerojatno je vaša sadašnja težina ta na koju ste se adaptirali i pri kojoj sasvim dobro funkcionirate. Ujedno se kod sportaša redovito mjeri potkožno masno tkivo te se dolazi do podataka o količini mišićne mase. Potrebno je ustanoviti u kojem pravcu je usmjeren postojeći višak: u mišićno ili masno tkivo. Iz vašeg pitanja se naslućuje kako ipak želite korigirati tjelesnu masu, za što je potrebna promjena prehrambenih navika, ali i režima fizičke aktivnosti.

4) Kako da napravim prirodan sok od višanja?

Olja:

U meni najdražoj kuharici Dike Marjanović-Radica piše:

Za 1 kg višanja uzme se 90 dkg šećera i 1/4 litre kipuće vode. Dobro se opere 4 kg višanja te se popari s jednom litrom kipuće vode. Sve se to stavi u dubok lonac i doda se nekoliko klinčića, malo limunove kore, 3,6 kg šećera te nekoliko tučenih špica od višnje za bolju aromu.

Sve ovo umota se u čistu gazu i kuha 10-15 minuta. Kada je gotovo, stavi se hladiti do idućeg dana. Nakon što se ohladi, sok se ocijedi, ulije u bocu i dobro začepi, a izvrsno osvježava tijekom ljeta i gasi žeđ.

5) Kakva prehrana odgovara djetetu s pojačanom kiselinom?

Olja:

Sve osobe s jačom kiselinom kreiraju prehranu s dovoljno namirnica lužnatog karaktera. Nemojte praviti veliki razmak između obroka, neka dijete pije dovoljno tekućine i ne prejeda se. Također izbjegavajte pržena i masna jela.


Olja Martinić
dijetetičar i nutricionist
četvrtak, 07.07.2005.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Robert Atkins - Dr. Atkins' New Diet Revolution - book

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Atkins,_Robert_C._... (654.54 KB)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
13 Weeks To Hardcore Fat Burning - The Diet

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Amazing Weight Loss & Health Tips

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Healthy Diet [pdf]... (468.92 KB)
« Poslednja izmena: 09. Jul 2005, 03:01:38 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sporije ali duže



Lagana šetnja pomoći će pretilima da sagore više kalorija po kilometru nego li žustro hodanje, a može smanjiti i rizik od artritisa i ozlijede zglobova.

Istraživački tim dr. Ray Browninga sa Sveučilišta Colorado u Boulderu ustanovio je prednosti lagane šetnje proučavajući 20 muškaraca i žena normalne težine i 20 pretilih osoba. Svi volonteri prevalili su određene udaljenosti po traženoj brzini hoda, a pretili su sagorijevali više kalorija hodajući sporijim tempom jer su tad hodali duže.

Browning smatra da energične vježbe mogu smanjiti rizik od srčanih i drugih kroničnih bolesti no lagana šetnja pomaže da ljudi ostanu aktivni dok se istovremeno smanjuje stres za zglobove. Pretili ljudi skloniji su pojavi osteoartritisa koljena koji može izazvati bolnu ukočenost.

"Ne, mi uoće ne zagovaramo manju fizičku aktivnost, ili manje energičniju aktivnost. Mi samo kažemo da sporija šetnja može biti način za tjedno sagorijevanje nekoliko dodatnih kalorija," rekao je dr. Browning, bivši profesionalni triatleta.





IskonInternet
08.07.2005.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Ja pitah ranije za dijete za gojenje. Ali nema veze, dok čitam ove dijete za mršavljenje meni se otvara apetit...jogurt, voće, povrće, 1 šnicla, salatice, ....mmmm njam njam. Odoh da spremam večeru    Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Da znas da i ja pokusavam da pronadjem tako nesto, al mi ne ide
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 ... 50
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.217 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.