Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:54:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ilija Bakić  (Pročitano 31147 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
7

MCi je budna. Probudilo je lupanje vrata i sudova. Danc uđe, još uvek žvaćući. Seda na krevetu. Noćna lampa upaljena. Napolju se, opet, digao vetar.

"Zdravo. Ne spavaš?" "Dremala sam popodne. Trgla me lupnjava."

On prođe preko toga i počne da se svlači.

"Šta ima novo?" Oseća krivicu zbog onoga što će morati da joj kaže i ćuti. "Gde ti je onaj tvoj kum?" Ona ne voli Sneška. Nije joj po volji. Ima svakojake ideje o tome šta rade kad su zajedno. Misli da ga Sneško vodi u kurvanje. Ženska posla.

Svukao se i onako u gaćama u majici stoji na sred sobe i češa se po leđima i guzi. Svaki korak ga čini još umornijim. Odlazi u kupatilo. "Operi vrat i uši. I promeni gaće, skroz su žute", komanduje MCi za njim. Voda je bela, bazdi al je bar ima.

Vraća se i leže, "Plakno sam se", i zagrli je. Unutra je toplo a on drhturi. "Šta ti je?" "Malo sam umoran. I ovaj vetar. Načisto me produvo." "Da vidimo." Pipa mu čelo. "Imaš i temperaturu." "Ma, ne, tako mi je svako veče. Ujutro prođe".

Ćute. Ipak mora da joj kaže. "Nema ništa od papira. Propala stvar. Uhvatili su tipa ili im je pobego, ne znam. Jebi ga." Oseća kako joj se telo zateglo. "Trebali smo to ranije ali... Jebi ga. Jebi ga. Jebi ga."

Ona se pridigne i gleda u zid. Uzdahne. "Ne možemo da pobegnemo, nemamo para da se uzmemo, da imamo decu. Cela moja plata ide na ovu posranu sobu. Dokle? Sutra mogu da dobijem otkaz. I ti isto. Televizor je crko. Nigde nisam bila, ništa nisam videla. I neće nam biti bolje. Pa koju pičku materiju živimo?" Okreće se njemu. "Kaži mi?"

Ništa nije znao. Pala je nazad. Suze joj teku u usta. Gutao je svoj bes. Vrištao bi.

Posle se priljubila uz njega i milovali su se, bedni i poniženi, ljubili, gutali, lizali, požudno, kao da im je poslednji put i nikako im nije bilo dosta. Svetiljka je gorela celu noć. Sat nisu čuli.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
8

Dani cure jedan u drugi. Vetar, kiša, rintačenje, ždranje, kašalj, spavanje. Nedelja, prokleta nedelja, proleti u spavanju. Teve ne radi. I bolje. Bar se ne žderu zbog lepota koje tamo vide. MCi je, zbog one noći, dobila minus 15% od plate. I otkaz od prvog. Sneško se ne javlja.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
9

Cereka se oko glave. Sa sve zlatnjacima.

"Imaš nešto?" "Zavisi." "Šta se keziš onda." "Onako. Ajde da se sklonimo negde." "Neću opet u neku šupu. Idemo kod mene?" "C. Idemo kod mene." "Gde mu je pa to?"

Uskočili su u bus. Za njima, u bircuzu, trešti iz sve snage. Podeljena je neka sića, akontacija za, Bog te pita koji, mesec. Ipak, kanulo je i treba to proslaviti. Sutra je i onako nedelja. Zato je bus prazan. Samo tri kunjave babe i musavi šljaker. Skupio se i stiska džep, u kesi hleb, pet vekni. Možda su mu deca gladna. Ili bolesna. Jebem ti.

Klackali su se a, od napred, svetla naselja im namiguju. Niko ne ulazi na stanicama. Sve se razbežalo po budžacima i loče, fiksa se, peva, zavija, tuca. Subota uveče. Oni koji rade nemaju sreće. Kontrolori. Sigurno rade al fuširaju. Što je dobro jer Sneško nema kartu ni povlasticu. Boli ga. A mogli bi teške batine da fasuju kad bi ga našli. Kontrola, kad je mrzi da piše prijavu, voli da taba. Pridruži im se i šofer pa delju li delju. Onda izbace na ulicu. A tamo dočeka pandur. Njih subotom posebno svrbe prsti. Ništa ne pitaju, odma pendreče.

Na nekoj stanici Sneško ustaje i izlazi. Danc je malo bio odsutan pa se obazre. "Šta je, bre, ovo?" "Šta šta je? Dedinje nije sigurno. Harlem je, šta bi bilo." Oko njih su soliteri ali vetar šiba ko da su na otvorenom. Negde ispred mora da je kraj grada, onog zvaničnog, a počinju čatrlje od kartona i lima. Danc je jednom bio tamo i ne voli ni da se podseća. Tražio je Sneška zbog love. Na poslu ga nije našao. MCi je bila trudna i trebalo je platiti čišćenje. Uputili su ga i on pošao. Nužda ne pita za finoću. Gazio preko đubreta i kroz smrdljive bare. Musava dečurlija jurcala za njim a jedna žena ga polila pomijama. Naleteo je na gomilu Mandova. Bocnuli su ga, tu i tamo, dok se provlačio između njih. Posle ga pratili. Jedan mahao teškom palicom. Niko ne bi ni trepnuo da ga je zvekno. Ovo je njihov kraj i niko ko nije Mandov nema šta tu da traži. Oni ne zalaze u teritorije drugih dođoša. I u gradu se zna koja je čija ulica, gde ko operiše. Na sreću, našao je Sneška na vreme. Ovaj ga bez problema vratio nazad. Od onda se nije muvao ni blizu. Zato mu je zima kad su prošli poslednju uličnu lampu i pošli u mrak. Ucviko je. Kad je onako bilo u bela dana, kako li je sad. Može neko, u ovom mraku, i da ne prepozna Sneška i ćao đaci. Sranje, baš se utrtio. Koliko se seća Sneško jeste pričao da se odselio odatle, našao neku sobu, ali, nije ga on baš mnogo ispitivao. Može biti da mu je opet pala numera pa se vratio u pleme. Ko će ga znati? S njim ništa nije sigurno. Osim da uvek pravi pizdarije.

"De si, bre, zapo?" Sneško ga vuče sa puta na neke džombe. Soliter se crni pred njima. Ulaz je zamandaljen čeličnim šipkama koje je neko iskrivio da može da se provlači između njih. Sneško ulazi i Danc ga prati.

Unutra smrdi na mokraću i buđ. Bljesne upaljač i oni pođu nagore. Pacovi cijuču i beže u mrak. Ograda stepeništa je izvaljena. Na nekim stanovima umesto vrata vise krpe. Ponegde se vidi svetlo i čuju glasovi. Ljudi žive ovde. Sneško stane. Preda Dancu upaljač i otključava jedna vrata. Ima četiri brave na njima.

"Upadaj".

Vrata se zatvaraju i brave škljocaju.

"Ovo je moje".

"Mislio sam da si iznajmio sobu". "I jesam." "Ti ovo plaćaš?" "Nego šta. Šta si mislio? Kume, de ti živiš? Ja plaćam našem Mandovu, on deli sa tipom iz "Cimera", a taj u kompjuteru zgradu vodi ko neuseljivu zbog lošeg komšiluka. A pajkani ne smeju ni da prismrde. Granica je kod busa. Nadole je naše. Možda dobija i neko od njih koju crkavicu al mene se to ne tiče. Sobu imam, obezbeđenje plaćam. Šta ću više. Jeftinije je nego ono tvoje sopče".

"Nisi mogo nešto bolje?" "A di bato? Kad vide ko sam ni ne otvaraju vrata. A love da kupim ceo stan nemam." "Sranje." "Sranje".

Sveća mirno gori na podu. Oni sede na kamionskim sedištima. Iza je nekakav madrac. Odeća je okačena na zidove.

"Vodu imam dole, u hidrantu, a struju ko šiša. I onako sam retko tu". Smijulji se. Da nema tih zlatnjaka bio bi pravo dete, samo malo crnpurasto. Ribe sigurno padaju na to, na taj bebi fejs. "Oćeš cuneš?" "Daj." "Stiže."

Nema čaša, nego direktno, u krug. "Ehej, lakše malo. Treba da ti objasnim neke stvari." Danc ostavlja flašu.

"Pazi vamo. Muvo sam se okolo i mrka kapa. Papiri mogu da se nabavu, samo, frajeri nisu sigurni. Bije i glas da svaki s njiovi papiri ne stigne daleko. Pokupe ga pajkosi. Ko da oni sedu na dve stolice pa štrpnu od svugde po malo. Nije sigurna stvar. Zato se ja ne bi time bakćo. To je prvo.

Drugo, da ilegalno klisnemo nema šanse. Ukokali bi nas mirovnjaci ko zečiće. Nafilovali ko za Vrbicu. Znači ništa.

E, ali, čuo sam ja neke druge priče koje nisu za svačije uši. Pazi sad. Ima neki kanal Dunav-Tisa-Dunav. To je kopano još dok je ovde bilo veselo. Odavno ne služi ni za šta. Nije bio ni ranije od neke vajde al onda to niko nije gledo. Mogu po njemu da idu čamci i mali brodovi. A izlazi gore u Dunav ili Tisu. Odatle možeš posle pravac Hungari. Sad ti mene pitaš: A što se ne ide direkt na Dunav? A ja ti kažem: C. Velika gužva. Mnogo kontrole do gore. Pa se i puca, ne vrede im mnogo ni mirovnjaci. A mi nećemo da nas koknu, jel da? Zato idemo okolo pa na mala vrata.

Prvo idemo u Vlajkovac. To je nekih 60 kilometara odavde. Ispred njega teče taj kanal. Siđemo na vodu i kupimo neki čamac. Ili šta drugo, važno je da pliva. I polako gore. Dobio sam kartu da se snađemo. Ali nije neka mudrost. Taj DTD, kako ga zovu, pun je ljudi. Plove gore dole. Stanu negde, promuvaju se, pa dalje. Važno je da ne plaćaju stan i sva ta sranja. Kad im se ne sviđa vazduh dignu sidro. I oni su neka raja za sebe. Niko ih ne dira na vodi. A na zemlji kako se snađeš. Malo radiš, malo drpneš, sad u jesen posebno, i životariš. Ima ih koji rade zemlju pored vode. Seljaci se ne bune. Puno zemlje zvrlji prazno. Svako seje tek kolko mu treba i tek nešto viška da ima da se trampi. Suva lova tamo retko zveči. Ovamo robu i ne donose jer mi sve jedemo iz Zajednice. Jeftinije je. Zato su selje i propali. Svaki je zavukao nos u dupe i tolko se pokriva. Jebi ga, nisu oni gladni. Šta on treba da kupi? Brašna ima, meso ima. So i šećer. A može da bude da i šećer prave. Šta znaš.

A i baš nas briga. Važno je da mi stignemo do vode i nađemo čamac. Idemo kroz ravnicu sve gore do ušća u Tisu, kod Ade ili već kako se zove. Tu su blizu mirovnjaci pa pajkosi neće mnogo da nas dave. Ovi drugi ako nam gledaju papire će da vide da nismo na ić pa ima da žmirnu. Ako treba će podmažemo i evo nas preko grane."

Danc zausti ali Sneško odmahne. "Dobro, tebi ćemo da promenimo ličnjak al to nije frka. Kažem ti, ovo je put. Možda je dugačko al nije neki rizik. Držimo se stalno gomile i polako. Kaže mi ovaj moj da oni tamo di se skupe imaju i straže. Pa, ako je sumnjivo tutanj. Onako, u vozu, ako su ti papiri loši, il te neko otkucao, zgrabe te i pravac logor. Nema beganje."

"Taj tip što ti pričo..." "Nemaš da brineš, moj kum". "Što nije i on otišo?" "Ne može. Slomio je nogu na putu i sad ćopa. Valjda kost nije dobro zarasla. Pa se vratio. Takve u Zajednicu ne primaju." "I nije ni bio tamo?" "Nije. Al je stvar proverena. 100 posto." "Ne znam. Šta ću sa MCi?" "Ako oćeš da je vodiš..." "A što da je ne vodim?" "Mislim, nije ti žena." "Kakve veze to ima. Znaš da nismo imali lovu za registraciju. Jeftinije mi da plaćam porez na nevenčane". "Dobro, de. Nemo se odma biješ. Će sredimo i to. Jebem ga, šta si odma na kraj srca." "A ona tvoja? I deca?" "Ma, otišla je. Pokupila pintle i našla drugog Garagana. Sneško joj nije dobar. Nikad noću nije kući." Kez. "Jebem li je. Što jes jes. Ganjo sam sojke a ona sama. A treba ženi... pa..."

Ćute. Flaša kruži.

"Ne znam. Sve je to kilavo." "Ne sviraj. Sredićemo za MCi. Ej, odakle ona beše? Tamo iz nekog sela. Mogla bi da vadi propusnicu pa da nas sačeka. Nas dvoje ćemo lakše da se provučemo. Proveri ti to. A za lovu nemoj da se brineš. Za ono što si spremio za one papire će da kupimo nešto. A možemo i da samo plaćamo vožnju. Ima tamo i prazni šleperi što su vozili pesak. Idu gore dole pa platiš i voziš se. Nema frke." "Ne znam..." "E, jebem li ga. Šta bi teo? Na tacnu. Nema, brate, drugi način. Ja ne znam. Ti ako nađeš idi. Ako oćeš da ideš? Ako nećeš, sedi tu i crkni. Ko ti je kriv kad ne radiš na autoput ili sa vozovi pa da te Zajednica plaća. Ja idem. Nema leba ovde. Samo put pod noge". Zaćuti. "A možeš i da biraš. Nemoj više da se krstiš sa 3 prsta. Pređeš na 2 i upišeš se i odma dobiješ bolji poso i stan i nema te boli. "Ma, jebem li ti ja majku cigansku. I onog tvog oca Srbina što te napravi. Ćeš te zadavim. Pa da propišaš majčino mleko. I sve ono što smo ko klinci popili i pojeli..." "Dobro, de. Zezam".

Sveća mirno gori na podu. Vetar zavija napolju i kuca na prozor, s one strane krpa.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
10

Stvar bi i mogla da se sredi. MCi stvarno ima neku tetku u Karlovcu. Dobila bi dozvolu za posetu. Prezime joj nije na ić. Kao ni Sneškovo. Išlo bi nekako. Samo...

Celu nedelju su pričali o tome. Spavali su do podne, mazili se malo, posle pričali. Do ručka. I do večere. Mnogo da, mnogo ne. Najviše ne znam. A jaka želja. MCi više nije izdržala. Upalila je teve. Skoro pola sata bilo je i slike i tona. Neki ljubić sa mnogo cmakanja i love. Ugasila je i ponovo upalila teve. I, opet, sve u redu. Ali ovaj put samo 20 minuta. Tako je palila i gasila, sve besnija. Ništa od razgovora i Danc ode u kujnu. Ostalo je još malo margarina i on ga pokupi koricom. Grickao je i dumao. Ima tu puno stvari koje treba da se srede. Prvo lova. To je najvažnije. Najbolje bi bilo da sačekaju platu. Valjda će da bude od nedelje. Tu je početak meseca. Ako ih ne izrade. Ko, nije stigla lova, nisu naplatili, ima reklamacija zbog škarta. Ili, makar šta drugo. Samo da imaju izgovor. Lovu sigurno ulože negde pa od kamate podele crkavicu. A ti radiš za troduplo manju nadnicu od onih u Zajednici. I najprljaviji poso koji tamo niko neće. Sve najgore su nam ovde uvalili. Baška stare mašine. Ako nećeš tako da radiš ima ko oće. Samo da preživi. Da ima leba. Glavni gazda sigurno ima vajde. Inače ne bi držo firmu. Boli glavonju ako mi pocrkamo. Njemu je važan ćar. Da redovno curi. Kako se to zaradi nije njegovo. To brinu oni sitniji. A i oni bi da se ekstra omaste. Svi se utrpali na ono Dedinje i uživaju.

Ustane da pije vode. Kažu da nije zdrava za piće ali, šta je zdravo? Sve je zatrovano. On nečega mora da se crkne. Od klope, vode... Ili će da pukne kičma od robije. Penziju i onako niko ne doživi. Voda je bela, mlaka i gorči.

Seda za sto. Mogo bi da proda poso. Za dve, tri plate u kešu. Takva je bila cena. Sad je možda i veća. Zavisi. Puno veća sigurno nije jer nema raja love. Na pošteno ne možeš tolko da odvojiš od života da uštediš. Jedino da kradeš. A kad se to osladi, ako te ne prikebaju, nije ti više do rintačenja. 8 sati, 6 dana, za sitnu lovu. Moraće i sa šefom da se dogovori. Da osigura da kupac sigurno upadne na njegovo mesto kad se on ne pojavi. A i šef će da traži procenat. To je njemu sigurna lova. Koga god da primi ima da calne... Mora to da se pronjuška, kako sad idu te stvari.

Isto tako će i stan da proda. I tu može da se izvuče neka kinta. Čak bi trebalo da bude manje komplikovano. Novi će da plaća na šifru pa kad skupi love može da odjavi Danca i upiše svoje ime.

I za stan i za šljaku moraće da se plati osiguranje. Da ne bi šef počeo da vrda. Ili onaj za stan. Mora da se najmi neko i da se kaže šefu: ako me ne primiš ovaj će ti polomi kosti načisto. To može Sneško da sredi sa Mandovima. Oni to rade svaki dan. Kupac će to da podmaže. A on će morati da plati da šefovi ćute. Neće da im se kaže koji dan jer, kad znaju da ide, mogli bi da propevaju. Zato će Mandov da im šane: ako Danca zgrabe i ti si gotov. I mora da pazi ko je kupac. Pajkosi imaju svoje ljude svuda. Muvaju se sa breherima. Laneš i već sviraš klavir i tucaš kamen. Ili se izmešaju sa onima koji čuče kod Fontane i traže stan. Pa, kad se pojaviš i oni se jave. I opet ćuza. Moraće sa Sneškom to da pročešlja. Svašta je čuo da se priča. Nisi više siguran ni u one što prevrću po kantama za đubre. Svuda su špijuni. Sve je tako zapetljano. Teško. Mora ovo, mora ono.

MCi opsuje i ugasi teve. Danc kroz mrak, nije palio svetlo u kujni zbog štednje, tapka do kreveta. Legne. Sutra se radi. Jebem ti ponedeljak.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
11

"Šta ste rešili?"

"Pa, ne znam..." "Ej, nemoj da me jebeš. Ste pričali?" "Jesmo. Samo..." "Nema ništa samo. Ideš ili ne ideš." "Daj, slušaj. Nije to tako jednostavno." "Nego kako je? Danc, od kako te znam nešto kilaviš. Sve ti je komplikovano."

Pauza. Sneško bode pogledom.

"Ja ću da idem. Neću da crknem ko pašče kad odrtavim. Da kopam po đubretu da nađem neku koricu. Ovde penziju neću da doživim. Zato oću da idem. Ako stignem i upišu me u te njiove kompjutere sigurno ne da crknem od gladi."

"Znam. Samo treba puno toga da se sredi. Stan, poso, šef, moj ličnjak... Plata." "Ima sredimo. Zato si se usro?"

"Pa onda taj put. Nikad nisam bio tamo." "Nisam ni ja. Al di ima ljudi će se snađemo. Pitamo, platimo, bijemo ako treba. Važno je da smo krenuli. Da smo zajedno a ne svaki baška. Kapiraš?" "Kapiram." "Jel idemo? A?" "Pa... Idemo." "Tako te volim. Idemo da popijemo. Ja častim." "Ne. Ne idemo. Mora čuvamo novce za put." "Sranje. Tako mi i treba, ja ga učio."
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
12

Krenulo je. I nastavilo se. Sve brže i brže.

Utorak. "Da idemo. Nema leba ovde."

Sreda. MCi tražila dozvolu da poseti tetku. Biće sutra gotovo ako podmažeš. Danc je ranije otišao pred fabriku. Skupljeni oko vatre breheri su cvokotali. Ceo dan tako. Čekaš da neko ne dođe ili ga izbace. Zajebano. Niko nije hteo da priča s njim. Pokazali su na tipa u šubari. Ovaj ga odvede preko puta, u bircuz, zadriglom seronji za stolom. "Šta ti misliš. Samo dođem i ko oće poso. Ne valja ti ta. Ođe sam ja gazda. Ič ćeš da stojiš tamo ako ne platiš ovod. I ne moš dobit posa ako ja ne dam. Aj sad kaži šta imaš". Kad je objasnio dobio je kuvanu rakiju. Dogovorili su se. 3 plate u kešu, na ruke. Manje gazdin procenat i osiguranje. Onaj sa šubarom dovede nekog smrznutog nesrećnika. "Ovod moji prave red. Niki nema da pisne. Aj sad. I kaži šefu da mi se javi. Zna on đe." Znači Mandovi su izgubili brehere. Danca je Sneško progurao. Napili su tipa na čije je mesto on pikirao. Isto tako su mogli da mu polome noge. Onaj nije došao na vreme i gotova stvar. Šef je samo pružio šaku. Sad je sve već uigrano. Mafija.

Četvrtak. Pravo s posla na trg kod Fontane. Sneško je već njuškao. I tu je postojao gazda, lista čekanja, procenat i osiguranje. Mandovi su i tu izvisili, ostaviše im pabirke. Dok su pijuckali čast za dogovor napolju se skupila gomila. Nosili su parole i vikali: "Dole vlada." "Hoćemo slobodne izbore." "Dole ekonomski kolonijalizam." Opkoliše ih pendrekaši. Izgazili su ih. Danc više nije mogao da gleda, okrenuo se.

A MCi je dobila dozvolu. Tetka je se setila. Počela je da sprema stvari.

Petak. Danc se slikao. Stigla lova za stan i ušivena u gaće. Stvari spremljene. Sneško objašnjava sve ispočetka. Gledaju kartu, kroz koja sela će da prođu.

Subota. Novi ličnjak. Nije više Nemanja nego Andreja. Srdo. Izem ti ime. MCi je otputovala. "Naći ćemo se na ulazu u Karlovac, s leve strane puta za 2 ili 3 dana, predveče..." Podeliše im novu akontaciju. Nikako da bude 10 sati. Tegli se i tegli.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
14

Davili su sove na smenu. Prvo Sneško. Danc je dao karte na cvikanje. Pametno što su ih kupili. Kondukter je neki novajlija. Upicanjio se, izglanco dugmiće pa budi sve redom i traži karte ili mesečnu. Sve proverava. Da su rekli: Mesečna, a on: Daj da vidim, nagrabusili bi. Na prvoj stanici bi ispali. Pravo u ruke pendrekaša. Možda bi se i dogovorili sa kondukterom, onako u 4 oka, da je ovaj matoriji, ali, pred svim putnicima, sa ovim novakom, nema šanse. Ono, jest da izgleda da svi spavaju ali, šta znaš ko vreba? Neki cinkaroš ili preobučeni pajkos. Ili tajna železnička kontrola. Meni svađu.

Klackali su se kroz mrak. Nema više uličnog svetla kao kroz predgrađe. Ušli su u njive, izvan grada. Jedino još vetar donese smrad hemije od nazad. Priča se da okolo ništa ne raste. Samo neki novi korov koji ne može da se uništi. Voda u kanalima je svaki dan druge boje. Braon, roza, crna. Zavisi šta fabrike ispuste. Ljudi su, svi, bolesni i svakakva deca se rađaju. Bogalji. Posle prose, vuku se, crkavaju po podrumima. Čista propast. A fabrike se još šire.

Stigoše u Novo Selo. Raja se budi, silazi u mrak. Na stanici gori samo jedna sijalica. Vrata su ostala otvorena i čuje se kako se glasovi i kašalj guše u tami. Onda mrtva tišina, pa se pali motor i krenu. Kondukter zatvara vrata. Svetla ostaju iza.

Dancu se spava. U vagonu čkilji jedina sijalica. Svi dremaju. Motor prede. Samo malo da zatvori oči. Peku ga od ovog dima.

Šinobus trgne i Danc otvori oči. Izlaze iz stanice. Okreće se ali ne može da vidi ime sela. Gleda putnike. Fali nekoliko. Valjda je Vladimirovac. Trebalo bi da bude. Drma Sneška. Ovaj otvara oči. Klima glavom i opet zažmuri. "Di smo?" "Prošli smo Vladimirovac." Skoro su na pola puta.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
15

Ništa.

Tiho: "Danc, diži se." Glasno: "Majstore, stani. Majstore, tu mi silazimo. Zaspali smo. Stoj."

Danc otvara oči. Samo što sam oči zatvorio. Jebi ga. Sneško mu trpa torbu u ruke. "Stoj, majstore. Samo malo." Vuče ga za rukave. "Ajde bre."

Ono malo putnika se smeje. "Smotani", kaže neko. Oni trupkaju prolazom. Sneško otvara vrata, Danc se naježi. "Fala, majstore. Fala. U zdravlje." I Sneško nestaje u mraku. Danc izlazi. Jedan korak, drugi, i nema trećeg stepenika. Nema zemlje. Šinobus kreće, on visi. Oni iznutra blenu u njega. Mora. I pusti se.

Preturio se preko glave i zalepio za neki niski stub. Pred oči izlete iskrice. Desno rame. Jebem ti. "Si dobro?" Sneško pritrči i podigne ga. Tucanik škripi pod nogama. "Si dobro", pita opet i dovikne šinobusu: "Jebem li vam majku. Da Bog da se spizdili negde."

Danc stoji. Prvo ne zna šta vidi. Onda razazna. Tamo iza je neko selo. Vidi se po neko svetlo. Ispred ništa. Noć. Kiša. I vetar u lice. Zima. Ladno. Jebena vukojebina.

Sneško je pokupio njegovu tašnu. "Evo", pruža je. "Zadremo sam. Tipovi su ušli i seli. Nisam i ošacovo. Samo sam ispod oka vido da su ušli i seli. Kad je voz kreno a oni ustali, sve mi jasno. Pajkosi. Ja te zgrabim, viknem šofera i...", slegne. "Ono iza je Alibunar. Do Karlovca ima 3,4,5, 6 kilometara. Jebeš li ga. Ne znam." "Šta ćemo sad?" "Da se sklonimo." "De bre da se sklonimo? Ništa se ne vidi." "Sklonimo se do ujutro. Pa će nađemo put i klaj-klaj." Danc se okrene. "Do sela da šipčimo?" Hoće da podigne ruku da pokaže ali bol sevne. "U jebem ti. Pošteno sam se zalepio." "Boli?" "Pogodi!"

Sneško se popeo na prugu. Gleda. Ko da on može da vidi nešto. Ni Meseca nema. Oblaci se spustili. "Ajmo", kaže.

Selo ko da je 100 kilometara daleko. Giljaju i giljaju. I ništa. Prag, kamen, prag, kamen. Više, niže. Rame sevne na niže. Tašna mu je od olova. Jedino što im vetar duva u leđa i gura ih. I ne šiba kiša u lice.

Ni sam ne zna kako je video kolibu. Tek, bila je tamo. Zaustavi Sneška. Ovaj je prvo nije video. "Odlično. Bar ne moramo do sela." Spuste se niz bedem, pa u njivu. Blato se lepi za bakandže. Nađu vrata i uđu.

Nije mnogo prostrano, ne možeš da se uspraviš. Sneško kresne upaljač. Koliba skleptana od dasaka, krov od tuluzine. Na zemlji trava. "Sigurno je kućica čuvara bašte. Pudara. Odlično, niko tu neće da nas traži. Možemo da džonjamo na miru. Raskomoti se. Boli? Ako možeš da mrdaš nije slomljeno. Možeš. Super."

Ušuškali su se, onako u mraku. Čak postade i toplo. Onako kroz san čuše kako je kiša ojačala, i kroz nju prođoše jutarnji vozovi.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
16

Kiša je lila iz sve snage. Pasje vreme. Danc zatvori vrata i vrati se u travu. Dobro, bar je vetar stao. I, kao da je zima popustila. Gladan je, krče mu creva. Hladno ga pogodi i jurne niz vrat. Prokišnjava. Baš se spustila. Sneško će načisto da pokisne. Otišo da kenja. Danas ništa od puta. Nije ni kerče da isteraš.

Sneško se vratio pa isturio ruke napolje da ih opere. "Daj da jedemo". Seo je i nožem skida blato sa bakandži. Masno je i lepljivo. Skroz se zamazao. Opet je opro ruke.

Prekrstiše se rakijom iz Sneškove čuture. Salama je bila žilava, hleb tvrd. Žvakali su iz sve snage. Danc ipak uspori. Vlaži zalogaje pljuvačkom. Ne bi valjalo da sad još polomi neki zub. I onako ima zube ko da je pušio petarde. Sneško doturi flašu s vodom. Danc otpi. "Ko pišaćka".

Izvališe se. Prođe šinobus. Podne. Sneško zapali. Danc je slab pušač. Dimi samo kad je u gužvi. Nikad natenane. Dosta je sav onaj dim i čađ u kojima živi sve ove godine. Po krovu zadobuje jače. Danc proviri. Pljušti. Spustilo se, oblaci nalegli. Ne vidi se do pruge kako curi. Popišo se i pljuno.

Sneško skine bundu i namigne. "Da dremnemo jednu partiju". Izvlači nešto iz pojasa i dobacuje mu. "Šta je to?" "Suzavac. Za svaki slučaj. Ako treba prskaj u oči a s ovim", i dobacuje kratki pendrek, "udri po glavi. I di stigneš. A ako se ne opameti ima da popije ovo", i pokaže revolver. Crna, izlizana spravica. "Odakle ti?" "Pa šta si mislio? Da idemo ko muve bez glave. Reko mi tip: Mož se paziš gužve kolko oćeš al tamo, kume, brica radi samo tako. Nabavi malo artiljerije. Da i poplašiš. Da ne dođu jako blizu. Jebi ga. Ima gi razni. Za par cipela uši bi ti fiknuli. Nemo reskiraš. Nek ti bude pri ruci."

Danc strpa stvari u džepove i legoše. Samo su im glave virile iz trave. Od gore je kuckao mir koji uđe u njih i zaspaše.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
17

Bilo je mračno i tiho kad se Danc probudio. Okružen toplotom ležao je mirno. Kao da je sve bilo negde izvan njega. Ono što je bilo i što može biti. Daleko. Za nekog drugog čoveka. A njemu je dobro. Toplo. Sumrak između dasaka.

Na kašalj pomeri glavu. "Ne spavaš". "C." "Koje doba?" "Oko 5". "Ujutru?" "Uveče". "Stala kiša". "Izgleda." "Kako ćemo sutra? Peške?" "Ne znam". "Da stopiramo". "Nije sigurno." "A da se nakačimo na neki kamion? Ko kad smo bili klinci. Sećaš se? On uspori a mi se ubacimo. Kolko smo se puta tako vozili."

"Više sam bio za vozove. Kad smo ono mažnjavali krumpir. Sećaš se kad se Trle zaglavio? Nije mogo da izvuče dupe. Jebi ga, uvek je bio trapav. Zato su ga i koknuli u onom magacinu. Njega i Slavka Lampu." "Još smo se i dobro izvukli. Mene su iz doma poslali na zanat kad mi je stara umrla. A ti si ispario. Svi drugi su zaglavili". "To je zato što su se mnogo osilili a nisu teli da plaćaju osiguranje. Meni su Garagani odma rekli: Pazi, ti tvoji gulanferi su obični gologuzani. Neće dugo. Ovde se zna šta je čije i ko šta sme. Dok ste bili klinci još su vas i puštali. Ajde de. Deca. Ni više ni manje. Al sad... Ti si napolak Mandov pa ti kažemo. Nemo pose da se čudiš. I ja se izvučem. Moje dupe moja sloboda. A Trleta i druge su ocinkarili. Posle sam bio u razna društva. Prvo šegrt pa kalfa. Dobro je bilo."

"Što si onda našo poso?" "Šta ću kad volem ženske 100 posto. Zbog pičke sam mnogo vrdo. Moji idu u biznis a ja zaboravio, valjo se po krevet. Jedanput, dvaput. Zove me šef i kaže: Meni picolizci ne trebaju. Biraj. A i on ima dobru ženu. Vidim, biće svašta. Bio sam na ivicu. Zato nađem poso. Da misle da sam se opametio. A i bilo mi je bolje. Svašta vidim, svašta znam. Lova nije neka pa moraš i da se ispomažeš. Posle sam se i oženio. Moro sam, imala gadne burazere a bila trudna. Jebi ga. Ovaj moj je mnogo gadan. Di ga tresnem samo deca rastu..."

"Tako ja, kad sam izašo sa zanata, nikog nisam našo. Sve novi klinci kod nas. A onda su i sa tvojim krajem zategli. Zbog neke ulice, šta ja znam? I moro sam da se bacim na šljaku. Dok te opet nisam sreo. Na sred ulice. Čisti Sneško pa sve pršti. Nisam verovo da si to ti. Mislio sam da si već dotero do kneza." "Mnogo si pa mislio. Musavi, dronjavi Danc. Da ti nisam nabavio onaj poso ne bi dugo. Smrdeo si na farbu na kilometar. Ko da je piješ".

"I tako smo zasrali do guše... Al su to bila dobra vremena. Ipak. Prva pljuga, šljoka, tucanje, drpisanje. Sve novo. Pa kad smo upadali na fine žurke. Tako sam i pokupio to ime Danc. I Marica njeno MCi. Kao sve kapiramo engliš, još samo da kidnemo preko. A tamo samo nas čekaju. Svašta smo srali... Sranje." "Jebi ga, mora tako."

Iz daleka se oglasi voz.

"Si gladan?" "C". "Dobro. Laku noć." "Noć".
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:54:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.