Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:43:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Igra prestola - Dzordz Martin  (Pročitano 66747 puta)

Zodijak
Pol
Poruke 2
Znate li za adresu www.greylib.align.ru gde se nalazi kompletan Martin,Džordan,Asprin i slični pisci,naravno na engleskom.Nadam se da će ovo da se shvati kao koristan doprinos i da će mi neka dobra duša poslati novu Martinovu knjigu kad izađe,jer ne umem da skidam knjige ili išta preko irc-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hvala na linku, stvarno je koristan...
Koliko sam videla, oni imaju sva tri dela, a cetvrti je u fazi nastajanja...
Naravno, mogu da ti ga posaljem kad bude izasao, samo mi dostavi email Smiley
Inace, sf knjige mozes naci i na:
http://webbooks.webpark.sk/eddings.htm
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~bankovic/
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 271
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Evo upravo sam stigao do 444 stranice 3. knjige: Oluja Maceva. Sada ponovo mogu da kazem ono sto sam vec na temi o seriji rekao: knjige su dobre, ali mi se kako dalje odmicem sa citanjem sve manje svidjaju, ili da budem precizniji sve mi se vise ne svidjaju, ne bih ih nikada kupio i bio bih veoma ljut da sam za njih dao kintu.

Previse su realne za moj ukus, previse je intriga, previse izdaje, previse izneverenih zakletvi, previse okrutnosti i previse pobedjuju negativci, a previse ginu i bivaju izdani i ubijeni pozitivci...

Moram odati priznanje Martinu da pise zanimljivo i intrigantno, cak i kada mi se ne svidja kako je nesto napisao, (a najcesce mi se ne svidja) ipak me vuce da procitam do kraja jer me interesuje sta je dalje napisao i kakvu je kome sudbinu namenio. Uspeva matori da mi cak postanu i simpaticni likovi koje sam od pocetka mrzeo, recimo tokom 3. knjige prestao sam da mrzim Jemie-a Lannistera - Kraljosjeka.

U trtecoj knjizi Daenerys najvise obecava, povukla je jedan potez koji mi se jako dopao, kupovina vojske Nekokaljanih obecava, mada kako matori voli da pravi neocekivane prekorete, mozda na kraju ne ispadne nista od toga. Mozda matori jednostavno fura poruku da samo okrutni, bezosecajni i besrkupulozni mogu opstati i trijumfovati u svetu kakav su 7 kraljevstva.

Neko je na temi za seriju pomenuo "crvenu svadbu", imao sam vec tada gorak ukus u ustima, ali kada sam procitao sta je covek napisao gotovo da nisam mogao da poverujem, ne da mi se ne svidja nego uzas. Navijam za Daenerys u oluji rodjenu da sa svojim zmajevima kad odrastu spali i sprzi Blizance da ne osane ni kamen na kamenu od kuce Frey...

Jeste Martin sve napisao mnogo realnije, ali meni se mnogo vise dopada Gospodar Prstenova, tamo je sve jednostavnije, linearnije i predvidljivije. Nekome se mozda bas ta nepredvidljivost i neocekivani obrti dopadaju, ali meni se ic ne dopadaju. Moram da pozurim da procitam jos nesto vise od 200 strana 3. knige i onda 4. knigu, mada sada ne sumnjam da cu biti razocaran posle sve 4 knige, tj. veoma cu se iznenaditi ako je Martin napisao razvoj dogadjaja kakav bi se meni dopao...
IP sačuvana
social share
Rohirrim Charge
Forth, and fear no darkness! Arise, arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken…
Shields shall be splintered... A sword-day, a red day... and the sun rises! Ride now!
Ride now! Ride! Ride for ruin...and the world's ending! Death! Death! Death!
Forth Eorlingas!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Fora je sto vecina stvari kod njega nisu bele kao u ostalim romanima. Citao sam "Tocak Vremena", knjiga ima dosta i radnja je ekstra ali produzena u PM.  Smile Uglavnom, tamo je sve manje-vise belo, niko ne umire, zna sa sta su pozitivci a sta su negativci i tera se po nekoj ustaljenoj radnji. Ima preokreta, ima misticnih i neobjasnjivih stvari, ali sve je to po ustaljenom receptu (desi se sranje, dodje heroj i spasi sve).

Martin je drugaciji, kod njega su granice izmedju likova male a radnja neobicna sa te strane da niko nije "siguran". Ima jakih likova koji jesu manje-vise sigurni(Deneris, Dzon, Tirion, Arja...) ali cak ni oni nisu toliko zasticeni da ne moze da im se desi sve i svasta lose. Kada sam preziveo Edarda i njegovu sudbinu i nastavio dalje, sve ostalo mi je bila "boza", pa i "Red Wedding".  Smile Vise mi je bilo krivo za Roba, Kejtlin mi se nikada nije nesto svidjala kao lik.  Smile Uostalom, satisfakcija za sve to je usledila kasnije u vidu jednog drugog dogadjaja.  Smile

Btw Neki djavo me terao da trazim spojlere za petu knjigu koja treba da izadje. Ako je stvarno onako, uopste mi se ne svidja, mada ima svetlih momenata. Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 271
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Tacno je sve sto si napisao, i kazem i ja to je realno, ali bas ga pretera sa Starkovima: ubi Neda u prvoj knjizi, u drugoj i trecoj Sansu maltretira Jefri, pa taman kada pomisli da joj se sreca osmehnula Lanisteri je udaju na silu, Arjina odiseja u drugoj i trecoj knjizi, i opet taman kada Arja pomisli da ce konacno doci do Kejtlin i Roba matori pedofil napravi Red Wedding, ubijeni Rob i Kejtlin, Bran na samom pocetku ostaje bogalj, bas kao da su se Starkovi kamenjem na Boga bacali.

Ajde jedva cekam da procitam o toj satisfakciji koja je kasnije usledila.
IP sačuvana
social share
Rohirrim Charge
Forth, and fear no darkness! Arise, arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken…
Shields shall be splintered... A sword-day, a red day... and the sun rises! Ride now!
Ride now! Ride! Ride for ruin...and the world's ending! Death! Death! Death!
Forth Eorlingas!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Chrome 11.0.696.71
E ovde vec moze da se pise opusteno... Inace u cetvrtoj knjizi mi se ne svidja sto je podelio knjigu na radnje... A ja sacuvao nas prevod i nisam procitao 2. deo cetvrte knjige...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
Мени је Роба највише жао... мада су и он и Нед сами криви.

Ланистери једноставно много среће имају, што се свега тиче. Једино ако им сада Тирион не запржи чорбу, после свега што се издешавало у 2. и 3. књизи.

И Санси глупој нека се дешавају такве ствари, и она је у неку руку крива за све.

Надам се да ће Дени да их све испржи змајевима и покоље Неокаљанима... и ако је некеко могуће да се уда за Снежног.

мораћу ускоро да наручим 4. књигу преко делфија, не чита ми се у електронској форми.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11

Надам се да ће Дени да их све испржи змајевима и покоље Неокаљанима... и ако је некеко могуће да се уда за Снежног.

I ja, mada postoji teorija da su u rodjackim odnosima.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
У прве три књиге није ни било говора о томе... једино ако се не прича у 4., мада би ми боље било да је Недов син.

Колико сам видео биће Плес са змајевима у делфију на енглеском 12.7.2011.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 12.0.742.112
Danas izasla 5. knjiga  Smile
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:43:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.