Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:08:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I ratnik, i nežna, i harizmatična  (Pročitano 20726 puta)
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 1100
Citat
A šta muškarac treba biti?
Мушкарац  Smile Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Htedoh sad da obrišem onu offčinu sa prethodne strane, ali nisam. Optužili bi me da sam tiranin što brišem tuđe izjave ljubavi i naklonosti.  Smile

Ali zato... sledeći off - ide pravo u kantu.

@mirjana,
tebe zbog off-a opiminjem ovde već ko zna koji put.
Želim samo da te ovako javno zamolim da sva pitanja koja te zanimaju o drugim članovima postaviš njima lično (preko privatnih poruka) ili u delu foruma koji je za to predviđen. Wink

~~~



Prefinjenost pokreta i govora, lepi maniri, ljubazan izraz lica koji ne otkriva emocije, solidno obrazovanje, poznavanje umetnosti i književnosti, perfektan stil odevanja, negovano telo, kosmpolitski duh, saosećajno srce... To su, po definiciji, osobine koje krase ženu koju možemo nazvati damom.
I, ako vam se možda čini da mnogo žena koje poznajete ima ove kvalitete, činjenica je da je pravih dama danas sve manje. Jer, biti dama ne znači samo savladati veštine komunikacije i bontona. Dama se rađa, ali to i postaje, tvrde stručnjaci, sazreva kroz životno iskustvo i iskušenja, i postepeno gradi svoju ličnost. Zbog prave dame zastaje dah, ona je žena u pravom smislu te reči. Ostvarena je na svim poljima - ona je majka, supruga, uspešna žena, komšinica, sagovornik, prijatelj...
Ono što je čini takvom neobjašnjivo je i neopipljivo, ne može se izbrojati brojevima i prikazati statistikama. To je snaga njenog karaktera, blagost naravi, humanost, skromnost, umerenost u reakcijama i otmenost. Fascinantan spoj duhovnog i telesnog koji nikog ne ostavlja ravnodušnim... Ona je moderna, savremena žena koja poštuje tradicionalne vrednosti.
Dame su do pre nekoliko decenija bile uglavnom pripadnice višeg staleža i plemstva. "Plava krv" obezbeđivala im je ovu titulu, a skupe haljine intrigantnu pojavu. Međutim, kako se društvo menjalo, sa njim je i pojam dame postajao nešto sasvim drugo - dama više nije bila samo bogata naslednica, već žena istančanog ukusa i manira, jake i stabilne ličnosti.
Grupa renomiranih britanskih sociologa, koja se bavi istraživanjem na ovu temu, tvrdi da je moderno vreme mnogo toga promenilo.
"Biti dama ne podrazumeva više iste stvari kao pre pola veka, jer se svet bitno promenio. Žene su emancipovane, promenila se njihova vekovna uloga, dobile su mnogo novih prilika, pa je u skladu sa tim i pojam dame 'evoluirao'. Danas je dama mnogo više od onoga što je bila u, na primer, 19. veku. Dama je danas prvenstveno samostalna žena, čije su reakcije odmerene i precizne", tvrdi vođa istraživanja.
Stručnjaci tvrde da nije važno šta će dama obući. Ne mora imati najskuplju večernju toaletu ili kostim sa potpisom poznatog kreatora. Njena garderoba nikada nije u prvom planu, nije napadna i ne šalje "poruke". Prava dama, tvrde stručnjaci, nosi samo ono što joj savršeno pristaje i to nikada nije ni preusko ni preširoko. Dama je svesna svog tela, ali prvenstveno i svog duha, pa joj garderoba nije potrebna da bi se isticala. Fizički atributi nikada nisu njeni glavni aduti.
Čistoća se podrazumeva. Kosa dame uvek je čista, čak i ako nema frizuru. Dama stavlja parfem sa ukusom, što znači da za njom nikada ne ostaje oblak prejakog mirisa. Šminka je tu tek da naglasi crte lica i prikrije nesavršenosti, odnosno, nikada nije prenapadna i jaka.
Dama je nasmejana, zadovoljna žena koja svoje reči koristi mudro. ONA nikada ne podiže glas, pažljivo sluša sagovornike, a kada nema šta da kaže - ćuti.
Dela govore više od reči, tvrde stručnjaci, i zbog toga pravom damom nazivaju ženu istančanih manira, koja, na primer, nikada neće sesti nasuprot muškarca, a da ne prekrsti noge, uljudno, kulturno, sa blagom dozom seksepila. Kada sedi, dama uvek ostavlja prostora da neko prođe, nikada nije bahata niti preglasna. Ne preteruje u hrani i alkoholu, poštuje svoje prijatelje, saosećajna je i otmena.
Dama je oštrog, britkog uma. Informisana je o događanjima, politici, muzici. U kancelariji je jaka, uravnotežena i samosvesna. Podređeni je vole, nadređeni poštuju, kolegama je uvek na raspolaganju.
U ljubavnim odnosima je strasna, nežna, vatrena, umilna. Ona je dobra domaćica, nežna majka i odana supruga.
Dama je skromna, ali nikada lažno. Uvek će dozvoliti onima koji su joj pomogli da preuzmu zasluge za dobro obavljen posao. Nikada se ne "kiti tuđim perjem", niti sebi pripisuje dostignuća drugih. Ne isitče sebe i svoje vrednosti, ima sjajnu reputaciju i o njoj će loše govoriti samo zlonamerni. Nikada ne kritikuje druge ukoliko ne traže njen savet, ali kada ga daje to radi iskreno, bez "zadnjih namera" i cinizma. Ne misli da je u svemu najbolja i ume da sputa ego. Ali, njena skromnost nikada ne dolazi iz nesigurnosti. Ona zna kolio vredi i argumentovano brani svoje stavove.
Kada se u obzir uzme sve što tvrde stručnjaci, postavlja se logično pitanje - da li takva žena, uopšte, može da postoji, jer nigde nema reči o stresu, lošem raspoloženju, nezadovoljstvu i svađama. Ima li "prava dama" pravo da, bar ponekad, bude loše volje, da se naljuti, viče, upotrebi loš rečnik?
Itekao, tvrde stručaci. Prava dama ume i da se posvađa, bude nesrećna i tužna. Ali, čak i u takvim situacijama ostaje "hladne glave", vode je utemeljeni argumenti. Nikada ne pravi scene pred "publikom", već konflikte rešava u četiri oka. Ona, jednostavno, zna kada je pravo vreme i mesto za "teške" reči. Ponekada je ljuta, razočarana, ali se "otvara" samo bliskim ljudima. A, da biste to postali, odanost morate dokazivati podrškom, ljubavlju i razumevanjem. Ona ume da vam se podvuče pod kožu i tamo dugo ostane, jako je nežna i osećajna, iako mnogima deluje hladno. Snalažljiva je u različitim situacijama, uvek svoja, ne odstupa od sopstvenih principa i želja. Ona je i ratnik i nežna žena. Njena harizma je očaravajuća.
Ona je pouzdana, uvek uradi "pravu stvar", njena logika nikada nije "čaša je do pola prazna", već "čaša je do pola puna". Svet je za nju, u suštini, jako lepo mesto. Dama ne misli zlo, ne radi zlo, ne želi zlo...
Neki ljudi smatraju da je dama ranjiva žena kojoj je zaštita neophodna. Ali, ona je, u stvari, spremna na sve životne udarce. Jaka je "kao stena", životna iskušenja samo je jačaju. Ipak, i pravoj dami nežnost je nepohodna kao i svakoj ženi, samo što će dame ljubav voljenog čoveka itekako umeti da uzvrate.

LIČNOST I STAV NAJVAŽNIJI

U jednom internet istraživanju čak 97% muškaraca izjasnilo se da bi pored sebe najviše volelo da ima pravu damu. Međutim, ono što je interesantno je da su odrednice koje ženu čine takvom potpuno drugačije i razlikuju se od muškarca do muškarca. Neki stavljaju znak jednakosti između dame i negovane žene, neki između dame i uspešne poslovne žene, dok treći smatraju da damu odlikuju prvenstveno određene fizičke karakteristike (nežan, nenaglašen stil, tih glas i "gospodsko" držanje). Ali, stručnjaci naglašavaju da je biti dama kompleksna stvar i da je uslovljena mnogim faktorima. Naime, žene koje su odrastale u patrijharhalnim uslovima i za koje su važila striktna, jasno određena pravila, koja su je, uglavnom, stavljala u podređen položaj, teško postaju dame u pravom smislu te reči. To ne znači da one nisu kvalitetne ličnosti i dobre žene, ali da bi žena bila dama, mora da ima stav i izraženu ličnost, što je najviše određeno karakterom, socijalnim okruženjem, vaspitanjem, geografskim odrednicama...
Devojčice se oblikuju najčešće prema majčinskom "modelu", pa je mala verovatnoća da će ćerka uspeti da odstupi od obrasca koji je posmatrala tokom sazrevanja. Danas, pored brojne literature na tu temu, postoje čak i tečajevi koji žene "uče" da budu dame. Stručnjaci smatraju da je uspešnost ovakvih projekata samo delimična, jer je ono što nas obeležava i određuje kao ličnosti mnogo kompleksnije. Manire je moguće naučiti i usvojiti, ali je karakter nešto što najteže podleže promenama.

GREJS KELI DAMA “BROJ JEDAN”

Ankete za izbor najseksepilnije i najpoželjnije žene svake godine donose drugačije rezultate, što zavisi od trendova, mode, popularnosti određenih žena, stavova, uzrasta i sklonosti glasača. Međutim, u jednoj britanskoj anketi populacija Engleske birala je najbolju i najlepšu damu svih vremena. Na prvom mestu našla se legendarna glumica i princeza Grejs Keli, a stručnjaci tvrde da je ona najbliže onome što ekspertska literatura naziva "pravom damom". Gracioznost, nežnost, prefinjenost i izražen senzibilitet bile su njene glavne karakteristike, i, čak i oni kojima nije bila “favorit” nisu mogli da ospore činjenicu da u toj ženi postoji "nešto posebno". Između ostalih, na listi su se našle Elizabet Tejlor, Ava Gardner, princeza Dajana. Ono što je interesantno je da u prvih deset nije ušla nijedna žena koja je trenutno popularna, bilo da je pevačica, glumica, umetnica. Kao jedina "moderna dama" pominje se Gvinet Paltrou.



Izvor: Novosti

Nadam se da je ovaj tekst duboko ironičan. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Za mene je dama ona devojka/zena koja poznaje manire i elegantno se obalci...samo to nista vise .Zasto dama vise nema nigde...Evo zasto,sve devojke zene koje sretnem na ulici u diskoteci,kafani,fakultetu su iste:Farmerke bulewarke od 1000 rsd,peglana kosa,goli stomaci,neki pirsing i sistem ja sam "In"..ali sve su takve..generalizujem SVE  Smile
« Poslednja izmena: 18. Okt 2009, 03:20:54 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
jasikasi

Dobro to je pitanje mode.

Ali problem je sto se sada uglavnom oblace kao .... ne mislim na sve ali vecina.....

Odes u striptiz bar i odes u neku kafanu nema razlike, sem sto ti ove prve naplacuju sex. Smiley
« Poslednja izmena: 18. Okt 2009, 03:57:17 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Za mene je dama ona devojka/zena koja poznaje manire i elegantno se obalci...samo to nista vise .Zasto dama vise nema nigde...Evo zasto,sve devojke zene koje sretnem na ulici u diskoteci,kafani,fakultetu su iste:Farmerke bulewarke od 1000 rsd,peglana kosa,goli stomaci,neki pirsing i sistem ja sam "In"..ali sve su takve..generalizujem SVE  Smile

A sta trebam sa 33 godine da nosim kostime i hlace na crtu ? Pa sta cu oblaciti kad krene klimaks ?
Ne diraj mi farmerke  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
ja vise volim te pantalone na crtu od farmerki jer mi bolje stoje ... kao i suknja ...

jedine koje mi stoje to su replay i o ne sve, vec kad naletim na neki model

ali mislim da on nema nista protiv farmerki, ali ne i bulewarki ...

i radije nosim kosulje od raznoraznih majica


sto se tice nasih devojaka u kaficima i go stomak ... mislim da su bugarkinje otisle korak dalje ...
one bas bas izgledaju kao striptizete ... poznajem par bugarkinja ... to je kao kad gledas one iz gavrila principa ...


IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Za mene je dama ona devojka/zena koja poznaje manire i elegantno se obalci...samo to nista vise .Zasto dama vise nema nigde...



Ne slazem se.




Evo zasto,sve devojke zene koje sretnem na ulici u diskoteci,kafani,fakultetu su iste:Farmerke bulewarke od 1000 rsd


Zaboravljas gde zivimo i da je platezna moc vrlo mala.Mislis da zene ne bi volele skuplje i kvalitetnije stvari da nose!?
Nego sa onim sto imaju,gledaju da skrpe sve....racune,hrana..itd.iyd...




,peglana kosa,goli stomaci,neki pirsing i sistem ja sam "In"



Za ovo se slazem Smile Devojke vrlo cesto nemaju izgradjen svoj licni stil,a samim tim i stav.
Svakako im citanje nekih knjiga u zivotu ne bi smetalo!? Smile




..ali sve su takve..generalizujem SVE  Smile



Nemoj da generalizujes u zivotu.Najcesce ces pogresiti. Svi smo mi razliciti i razlicitih interesovanja Smile

A sto se tice farmerka?
Ja mislim da i u njima mozes biti podjednako harizmatican! Jer je harizma nesto sto nosis u sebi,a ne na sebi.
Ni najskuplje odelo ti to nece nadomestiti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Nema oblachenje toliko veze sa zenstvenoscu, osim u nekim ekstremnim slucajevima(prenaglasena provokativnost i vidljiv neukus u oblachenju ili npr. aljkavost i ocigledna nemarnost u odabiru odece i stila).

Pantalone ili suknja - nije uopste bitno...Zena moze da bude zenstvena i u patikama - to je sve do toga kako se to nosi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Wildfire S
Iz dnevnika idealne supruge

Probudila sam se.

Umila se brzo, pomuzla krave, dala kokošima i zečevima da jedu,
isterala koze i krave na pašu.

Probudila sam decu, napravila im doručak, spakovala ih za školu,
odvezla ih u školu, pokosila travu.

Otišla sam na posao, posvađala se sa šefom, izbacila ga iz  kancelarije,
obračunavala putne naloge, zarađivala novac za firmu, zaradila platu.

Došla sam kući, iscepala metar drva, skuvala ručak, dovela decu iz
škole, nahranila ih, prijavila porez na dobit, išla u polje da okopam
kupus i krompir do mraka, stigla do frizera.

Vratila sam se kući, uterala krave i koze u štalu, spremila večeru,
obnovila osiguranje za auto putem interneta.

Nahranila decu, okupala ih, stavila ih u krevet, oprala mašinu veša,
platila račune putem interneta, pregledala poštu, obesila veš, pojela
koru hleba sa puterom i medom.

Kada sam se konačno spremila za spavanje, pade mi na pamet:

AJME UŽASA!

Moj muž!

Ceo dan leži na kauču nepojeban!...

Dakle, treba biti: lijepa, zgodna, pametna, dobra domaćica i kuharica, nježna,dobra ljubavnica, da tiho priča, pristojna, da oblijeće oko muža kada on dođe kući, da  misli o svemu onako kako on misli, da klima glavom kada on priča, doda mu daljinski da gleda utakmicu, ne pita ga gdje je i s kim bio, zažmiri na njegove prevare, cvrkuće, uvijek dodtjerana i svježeg izgleda, pokorna, popustljiva, spremna i namirisana kada se njemu digne...
A šta muškarac treba biti?

Pa, ako žena treba biti ovaka, kako si ti to lepo opisala... pretpostavljam, jasan - glasan - razgovetan.
Kako ne bi morao da joj ponavlja dvaput. Smile




IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:08:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.