Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: И име мењају да би избегли плаћање алиментације  (Pročitano 13056 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Jel to razlog da ne placa alimentaciju za svoje dete?
Da.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Apple iPhone SE 2020
Onda cu reci = jebes ti takve roditelje...

Onda je i bolje da ne vidjaju dete.. Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Pa jbg... Ako ti ne mozes da vidjas dete, ono te mrzi jer mu je majka glavu napunila glupostima, stvarno ne vidim svrhu da ti njemu dajes ista. Ako se ikad opameti tatica ce uvek da mu/joj da sve sto moze.

Srecom nikad necu biti u toj situaciji da ti kazem iz prve ruke Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
SonyEricsson C902
Na forumu gde ima preko milion ljudih kazes da nema normalnih muškaraca. Smile Na osnovu par osudjujes sve.
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Apple iPhone SE 2020
Na forumu gde ima preko milion ljudih kazes da nema normalnih muškaraca. Smile Na osnovu par osudjujes sve.

Mislim da ti zakljucivanje bas i ne ide od ruke...  Smile


Pa jbg... Ako ti ne mozes da vidjas dete, ono te mrzi jer mu je majka glavu napunila glupostima, stvarno ne vidim svrhu da ti njemu dajes ista. Ako se ikad opameti tatica ce uvek da mu/joj da sve sto moze.

Srecom nikad necu biti u toj situaciji da ti kazem iz prve ruke Smile

Ako je dete tvoje, onda se boris za to dete.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
SonyEricsson C902
Citat
Mislim da ti zakljucivanje bas i ne ide od ruke...

Možda.Ipak samo citiram tebe.No hard feelings. Smile
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Citat
Ako je dete tvoje, onda se boris za to dete.

Pa znas kako, ja licno ne bih dozvolio takvu situaciju pa makar bio primoran na ekstremne mere. Hocu da kazem da razumem ljude u toj situaciji koji ne placaju nista... A ima ih mnogo koji i pored takve situacije placaju. Pilinge, fejsliftinge, pomade, kreme Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
neko je ovdje pomenuo jedan citat iz filma: " civilizovan razvod je kontradiktoran izraz." veliki dio istine lezi u ovoj recenici.

polaziti od pretpostavke i drzati se samo primjera gdje su sve razvedene zene lose zene, da svoje klince okrecu protiv oceva, ili da su kurve koje uvaljuju tudjeg potomka drugom covjeku...krajnje je neistinita i bezobrazna.
da li takvih slucajeva ima? naravno.
ali, znate li sta je tuzna istina?
ovi koji kao misevi bjeze od alimentacije...u vecini slucajeva ne potpadaju pod kategorije koje mnogi ovdje potenciraju.

kumovi mojih roditelja su razvedeni ljudi koji imaju sina i cerku mojih godina.
oboje ih jako volim i oboje su kvalitetni ljudi.
nas kum godinama u pocetku nije placao alimentaciju niti je na bilo koji nacin ucestvovao u podizanju potomaka.
zivio je u inostranstvu, imao drugu zenu, tu i tamo se cuo sa njima...i onda, kada su mu djeca malo odrasla naprasno se nesto desilo i pozelio je da bude dio njihovog zivota Smile

medjutim, kao sto to biva...ne mozes kada se tebi digne Smile
onda je odrijesio kesu, klinci su vrlo hladno reagovali , a uvijek je bio neko ko ima, medjutim...sin i cerka su reagovali u fazonu..." hvala, mi imamo...nemoj da se trosis."
onda se doselio u grad svoje bivse zene i svojih klinaca i krenulo je takvo histerisanje... Smile...obilazenje svih kumova i prijatelja zajednickih gdje je direktno i sa ubjedjenjem tvrdio da je to maslo zene, da je okrenula djecu protiv njega...a svi, svi mi koji smo rasli sa njima i pruzali njegovoj djeci sto nije on...znali smo da to sto prica veze nema sa mozgom Smile

dugo mu je trebalo da shvati da su njegova djeca odrasli ljudi, koji su sami izveli zakljucke...i koji su mu samo zamjerali jednu stvar...sto sve te godine...nije pokazao ni najmanju zelju da bude dio njihovog zivota ( osim zvanja telefonom koje nije bilo precesto), a da je jedini teret njihovog odrastanja, vaspitanja i finansija- bio na plecima njihove majke.

onog trenutka kada je shvatio i kada su mu oni bliski njemu otvoreno rekli : " nemoj da seres. nisi u pravu."...krenuo je da radi sve, ali bukvalno sve da se iskupi... Smile

i to nije bilo lako...i puno njih bi na njegovom mjestu odustalo, ali ne i on. ali je imao oko sebe i prave ljude koji su ga znali posavjetovati na pravi nacin.
danas...ima vrlo korektne odnose sa bivsom zenom kod koje su mu vrata sirom otvorena i djeca su ga pustila u svoj zivot i skoro je postao i deda i najbolji je deda na svijetu i sire.

i danas gdje god ima prilike trubi na sav glas da ima vaspitanu djecu i da je to iskljucivo zasluga bivse zene i boli ga sto je toliko propustio, jer ga je tjerao samo inat...kome u njegovom slucaju nije bilo mjesta.

rupe u odnosu sa svojom djecom ima...to je cinjenica sa kojom se pomirio...15 godina odsustva i hladnoce nije ni moguce izbrisati i nadoknaditi...

poenta ove price je...ta balavurdija koja se ostavlja raste Smile
pocinje da misli i donosi zakljucke.

bilo bi dobro misliti i o tome.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Vidis... ti govoris o dve potpuno razlicte stvari...

Zakon postavlja rusivu pretpostavku da je otac deteta muz majke.
Zatim muskarac daje izjavu da li prihvata ili ne prihvata ocinstvo pred maticarem.
I tek onda nastupa ono o cemu ti govoris...

Ne navodis dobar deo procedure i onda meni kazes da lazem...

E, pa ti izmisljas... Wink
Ово је случај из судске праксе у Србији:

1. Дете је рођено у браку.
2. Муж после неколико година открије да га жена вара.
3. На основу ДНК доказа открије да дете није његово.
4. Разведе се.
5. Покуша да оспори очинство.
6. Бива одбијен.
7. Мора да плаћа алиментацију.

Није ми познато да муж мајке мора да прихвати очинство пред матичарем. Довољан је извод из књиге венчаних. Породилиште подноси пријаву, мајка само приложи венчаницу и све се аутоматски одвија.

Једино уколико мајка укаже на правог оца или се прави отац појави и захтева очинство или уколико само дете касније захтева је могуће бившег мужа ослободити обавезе.

Брак носи одређена права и обавезе које нису нужно праведне. Важи приликом деобе брачне тековине где се имовина стечена у браку дели  на пола чак и када је само један брачни друг све допринео.
Дете можда и није твоје али мораш да га издржаваш итд итд.

Са друге стране уколико је дете рођено ванбрачно мајка може имати великих проблема са утврђивањем очинства поготово јер отац може да одбије ДНК анализу а онда мајка мора да доказује на суду да је била у вези са оцем детета па да на основу доказа суд процени да ли постоје ваљани разлози за кршење "телесног интегритета" оца и наложи принудну ДНК аналзу. Smile

Правда је слепа. Са једне стране је могуће некоме натоварити туђе дете само зато што си у браку а са друге стране ако ниси у браку дете може изгубити право на алиментацију.

polaziti od pretpostavke i drzati se samo primjera gdje su sve razvedene zene lose zene, da svoje klince okrecu protiv oceva, ili da su kurve koje uvaljuju tudjeg potomka drugom covjeku...krajnje je neistinita i bezobrazna.
И очеви у истој мери окрећу клинце протв мајки.

da li takvih slucajeva ima? naravno.
ali, znate li sta je tuzna istina?
ovi koji kao misevi bjeze od alimentacije...u vecini slucajeva ne potpadaju pod kategorije koje mnogi ovdje potenciraju.
Слажем се.

У сваком случају очеви које не плаћају алиментацију су битанге. Да не кажем да је износ досуђених алиментација најчешће срамотно мали. Smile
« Poslednja izmena: 15. Mar 2011, 14:47:21 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


..shlog koji otkriva postojanje mozga

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 147
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ljubav prema detetu trebalo bi da bude veca od povredjene sujete!

Smesno je to kada procitam da se covek unapred. pre brine da li je "kurva" tj. ex supruga, kupila sebi kremu umesto sto brine za sopstveno dete (na iznos alimentacije koji je krajnje smesan), sujeta je nekada uglavnom mnogo veca nego ljubav prema sopstvenom detetu. Kojim slucajem da on, ne odvoji koji dinar vise od nje (ipak postoje osnovane sumnje da se ona krese sa nekim drugim)..

A zakon takav kakav jeste, ne sluzi u cilju zastite jadnih izmanipulisanih muskaraca, nego taj zakon sluzi da tu decu, ma cija da su, zastiti.

A savesne majke i naravno divni ocevi, neka pripaze sa kim prave tu divnu decu.
Deca ne bi trebalo da ispastaju zbog gresaka svojih roditelja (mada to je vec bibliska nepravda).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.