Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 54
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Хуманитарна организација Срби за Србе  (Pročitano 92794 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Идеја нам је да људи издвоје по 10 евра једном у месец или два месеца, да окупимо велики број донатора како би могли конкретно да помогнемо другима, другој деци, како би и она, хвала Богу, једног дана била у прилици да помогну некој другој деци уколио за то буде постојала потреба.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson k310i
Након што им је дом, намештај и све што су поседовали за 20 минута изгорело у пожару, породица Мајор остала је жива захваљујући Богу и малој Маји која је спасила своју млађу браћу и сестре од сигурне смрти. Хуманитарна организација ушла је у урегентну акцију прикупљања помоћи овој породици. Планирана посета породици Мајор у Врбасу је планирана за недељу 22. фебруара уколико временске прилике то дозволе. Уколико желите да се прикључите акцији са конкретним стварима можете нас контактирати путем емаил-а . Такође, данас је и у Вечерњим Новостима изашао чланак  о овој породичној несрећи.

« Poslednja izmena: 16. Feb 2009, 21:15:59 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
organizujte neki broj na koji moze da se zove da se donira neka marka posto ja cesto na takve brojeve zovem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Захваљујући помоћи бројних предузећа и установа из Краљева, Милан Проковић и његово троје малолетне деце ускоро ће се уселити у реновирани стан уништен у пожару, у којем је живот изгубила његова жена Мирјана Протић. Четврто  дете, најстарија кћерка се у међувремену удала.
Пре два месеца породица Проковић-Протић из краљевачког насеља Моша Пијаде остала је без крова над главом. Ватрена стихија уништила је сву њихову имовину, а борећи се с њом, живот је изгубила Мирјана Протић (37), мајка четворо деце. Пошто је успела да из стана на шестом спрату избави четворогодишњег сина Андрију, покушала је да буктињу угаси и своју храброст платила је животом.
Њен муж Милан Проковић и троје малишана, Ана, Милица и Андрија, (најстарија кћерка је удата), голи и боси, били су принуђени да исте вечери оду у оближње село Сирчу. Тамо, у скученом простору, живе Миланови родитељи и породица млађег брата.
- Све што смо од покућства имали - изгорело је. Деца су остала без одеће и обуће. Морали смо да одемо код мојих. Нас деветоро живимо у две просторије. Спавамо на два-три кревета, попреко. Нико не може да се опружи. Немамо избора. Најважније је да су ми деца жива, ваљда ћемо се некако снаћи - испричао нам је Милан Проковић.
Душан Стојић, дописник Вечерњих новости, покренуо је акцију прикупљања помоћи за унесрећене Проковиће. Његовим позивима и апелима одазвали су се многи Краљевчани, па ће згариште Проковићевог стана, за месец-два, бити претворено у нови кров над главом.
Проковићима, који су, иначе, лошег имовинског стања, након Миланове молбе у медијима, многи су прискочили у помоћ. Прва је стигла из његове фирме, ЈП „Чистоћа“. Његове колеге поднеле су трошкове Мирјанине сахране, а обавиће молерске и столарске радове у оштећеном стану. Приватно предузеће „Амига“ уградило је нову електроинсталацију, „Симком“ је обећао нови намештај, а „Артањан“ из Врњаца паркет. „Топлана“ ће уградити нове радијаторе, а „Тргомен“ опремити купатило.
- На мој рачун из Скупштине града Краљева уплаћено је 600.000 динара. У продавници „Шампион“, која се налази у близини стана, сваког месеца могу узети намирница у вредности од 10.000 динара. Црвени крст је мојим малишанима обезбедио одећу и обућу. У село сам их одвео само с чарапицама на ногама. Ову хуманост бројних фирми, установа и појединаца не могу никада заборавити. Ни ја, ни моја деца - захвалан је Милан Проковић.
Упркос доброј вољи, радови на реновирању уништеног стана неће бити завршени, највероватније, до краја зиме. Кад се Проковићи, ипак, буду уселили, остаће прича о хуманим људима у злим временима и тужна успомена на мајку која се, спасавајући сина, није уплашила смрти.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i


Похвале које нам стижу у писмима годе, обавезују, и потврђују да смо начинили значајан корак у обнови поверења у човека. Захваљујемо се на честиткама, а део јуче добијеног писма са свете српске земље Космета, објављујемо:
 
„У данашње време отуђености, себичности и крајње беде, кад нисмо у стању своме првом комшији да кажемо макар 'добар дан', а камо ли да се посветимо породицама и гладној српској деци, ово што "СРБИ за СРБЕ" раде, то је за сваку похвалу.

Али, једноставо је кликнути мишем по екрану, прочитати, размислити и уплатити. Него, треба то и организовати, па испратити, па посетити породице, направити информацију, па показати целом свету, како се и зашто помогло. За неверовати је да само овде, код ваше хуманитарне организације нема крађе и ситносопственичких интереса. Несебично, истрајно и храбро идете напред.

Међутим, онај ко улази (волонтери организације) у куће "српских очајника" посебно на Космету, на ивици беде у 21.веку, остављених на милост и немилост нехуманим зверима, хуманим "анђелима", у непостојећој држави коју воде убице, силоватељи, кољачи, нарко кријумчари, са опраним прљавим новцем итд., тај заслужује сво наше ДИВЉЕЊЕ. У очима очајника, на свим вашим фотографијама видимо неверицу - неко је стигао да их посети, у њиховој недођији, на крају света, и донесе помоћ - "да ли и таквих Срба још има".   Истрајте браћо СРБИ за СРБЕ, немојте стати...И верујте, сви вас цене..."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i


Четири представника Хуманитарне организације Срби за Србе у недељу 22. фебруара посетили су у интервентној акцији породицу Мајор код Врбаса која је пре нешто више од недељу дана остала без свог крова над главом који је изгорео у пожару. На сву срећу као што смо се и уверили дечица су сва добро, весела и раздрагана. У Врбасу смо у сарадњи са новинарем Политике Петком Копривицом преко кога смо и сазнали за тужну причу о Мајоровима заједнички посетили породични дом сестре мајке Ане  Мајор у коме тренутно живи 14 душа од 7.000 дин. месечно социјалне помоћи (а дневно им је потребно око 10 хлеба). Наша организација прикупила је око 10так врећа са одећом, обућом, постељином, много играчака за намлађе и слаткиша. 35.000 дин. смо у договору са мајком Аном наменили за фонд обнове изгореле куће. ФОТО ГАЛЕРИЈА .
У разговору са мајком Аном смо такође сазнали да ће им општина ускоро помоћи у привременом смештају док се сама кућа не обнови. Локалне грађевинске фирме би требало такође да се укључе у акцију помоћи што је и Мајорима примаран циљ. Наша организација ће у сарадњи са неколико утицајних представника седме силе наставити са јавним позивом за помоћ породици како би се средства за обнову куће прикупила у што краћем року. О породици Мајор извештавали су до данас дневни листови Политика , Курир , Глас Јавности и веб сајт Тотал Портал а у току неколико наредних дана очекујемо и извештаје наше посете.

Број жиро рачуна на који се може послати помоћ:
Hypo-Aple Adria банка, Ана Мајор, Београдска 41,
Врбас, 165-1001523090583-58

 
« Poslednja izmena: 23. Feb 2009, 02:56:49 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Obraćam Vam se apelom za pomoć mojoj ćerki u nabavci leka. Zovem se Božilović Snežana, penzioner. Moj suprug, Miodrag, takodje penzioner je na hemodijalizi. Imam ćerku i sina. Ćerka Božilović Ivana, diplomirani ekonomista, rodjena 1978. godine, nezaposlena, i sin Aleksandar Božilović, rodjen 1984. godine, student. Moja ćerka Ivana je 13.12.2005. godine, operisana na Neurohiruškoj klinici u Beogradu od tumora na mozgu-temporalni deo leva strana glave. Po histopatološkom nalazu tumor je oligodendrogliom gradus II. Nakon zračenja, sve kontrole magnetne rezonance su bile u redu do 13.10.2008. kada je konstatovan recidiv gradus IV, koji nije moguće operisati. Od 18.11.2008. godine, moja ćerka koristi citostatike i to lek TEMODAL od 350 miligrama, odnosno 5 tableta od 250 mg. i 5 tableta od 100 mg. Lekove smo nabavljali u Rusiji i za četiri ture leka /lek se pije 5 dana i 23. dana pauze/ dali smo 11.600 eura pozajmljenih para. Dana 27.01.2009. godine, uradili smo snimak magnetne rezonance i konstatovano je poboljšanje u smislu smanjenja recidiva i smanjenje gradusa. Mi lek imamo samo još za mesec februar o.g, a ona treba da ga pije u periodu od 10.02. do 14.02.2009. godine, i za sledeća 23 dana mi se moramo snaći za sledeće ture lekova. Za sada lek treba da uzima ukupno oko 10 meseci. Kako nemamo više ni jednog, jedinog evra, niti mogućnosti od nekog da pozajmimo, molim Vas kao majka za pomoć, za život mog deteta. Meni ne treba novac, ja Vas molim pomozite mi i nabavite mi ovaj lek za moje dete, jer to je jedini način da se moja ćerka izleči i nastavi život tamo gde ju je bolest prekinula. Molim Vas uslišite apel majke koja jedino želi da joj dete ozdravi i nastavi svoj život, pa i moje dete ima pravo na život a ja pravo na sreću pored svoje dece. MOLIM VAS POMOZITE MI!!!!! LEK MI JE HITAN!!!


Unapred zahvalna majka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
У току дана смо примили лепе вести од породице Мајор из Врбаса коју смо посетили пре неколико дана. Општина Врбас је дала Мајоровима стан на коришћење док им се изгорели дом не реновира. Такође, један од комшија Врба понудио им је кућу у његовом поседу коју би такође добили привремено на коришћење. Тренутно, породици је најнеопходнији намештај и бела техника како би решили тренутне проблеме у привременом смештају. Број жиро рачуна на који се може послати помоћ: Hypo-Aple Adria банка, Ана Мајор, Београдска 41, Врбас, 165-1001523090583-58
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Mesecni izvestaj humanitarne organizacije Srbi za Srbe mozete procitati ovde:
http://issuu.com/srbizasrbe/docs/mesecni_izvestaj_za_februar_2009
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson k310i
Припремили смо комплетан финансијски преглед што се тиче помоћи породици Мајор коју су представници наше организације спровели пре 10так дана. Документ у ПДФ формату можете погледати
овде
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 54
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.