Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HTC Desire  (Pročitano 150592 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Apple iP5
Kako root-ovati HTC Desire


Ovaj tutorijal će vam omogućiti da root-ujete HTC Desire, ali samo pod uslovom da ima verziju bootloadera 0.75 ili manju. U Nemačkoj su se preko O2 mreže već pojavili telefoni koji imaju 0.80 bootloader i takvi za sada ne mogu da se root-uju.
Možete da proverite koji bootloader imate tako što ćete ugasiti telefon, a onda ga upaliti držeći istovremeno 'Back' taster i Power taster. Zatim pogledajte šta vam piše u drugoj liniji pod HBOOT.

Tutorijal će radi preglednosti biti podeljen u tri dela:
1. pravljenje Goldcard-a
2. root-ovanje samog telefona
3. A2SD koji će vam omogućiti da instalirate aplikacije na memorijsku karticu

Preporučljivo je da prvo pročitate ceo tutorijal od početka do kraja kako biste videli šta sve treba da nabavite, skinete, instalirate da posle ne bi gubili vreme.
Upozorenje: sve što radite, radite na sopstvenu odgovornost tako da sami snosite krivicu ako izgubite garanciju, brick-ujete telefon itd.


1. Goldcard

Za ovo će vam trebati neka rezervna microSD (može i neka manja od 512 MB ili 1 GB).
Takođe treba da instalirate na računar i Android SDK odavde: link

- raspakujte download-ovani .zip fajl i njegov sadržaj (tools, platforms itd.) prebacite u folder C:\AndroidSDK na vašem računaru
- ubacite u telefon rezervnu memorijsku karticu koju želite da koristite za Goldcard
- na telefonu idite u Settings > Applications > Development i štiklirajte opciju 'USB Debugging'
- povežite telefon preko USB kabla, a na računaru pokrenite Command Prompt
- u Command Prompt ukucajte sledeće tri linije (pritiskajući 'Enter' na kraju svake linije)
cd\
cd\AndroidSDK\tools\
adb devices


- ako je sve u redu, trebalo bi da se pojavi serijski broj vašeg telefona. Sada ukucajte komandu:
adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid

- treba da dobijete jedan vrlo dugačak broj koji treba da pribeležite
- idite na ovaj sajt: http://hexrev.soaa.me/. Ubacite malopre dobijeni broj u predviđeno polje i pritisnite 'Submit'
- dobićete novi broj koji treba da zapišete. Sada idite na ovaj sajt: http://psas.revskills.de/?q=goldcard
- upišite svoju mail adresu u odgovarajuća polja, a u polje CID unesite broj koji ste malopre dobili. Pritisnite 'Continue'
- na mail adresu koju ste uneli ćete dobiti svoj 'goldcard.img' koji treba da skinete na PC
- skinite 'HxD hex editor' i instalirajte ga na kompjuter: http://mh-nexus.de/en/downloads.php?product=HxD
- priključite telefon preko USB kabla u 'Disk drive' režimu
- pokrenite 'HxD hex editor' (ako koristite Windows 7 ili Vistu, onda to uradite kao Administrator)
- u 'HxD hex editor'-u idite na 'Extras > Open disk': deštiklirajte opciju 'Open as Readonly' i pod 'Physical disks' izaberite 'Removable Disk' (to je vaša microSD kartica) i kliknite OK
- sada idite na 'Extras > Open disk image': izaberite 'goldcard.img' koji ste ranije skinuli, a kada vas pita za 'Sector size', izaberite '512 (hard disks/Floppy disks)' i pritisnite OK
- sada treba da imate 2 taba: jedan je 'Removable Disk', a drugi je 'goldcard.img'
- u 'goldcard.img' tabu idite na 'Edit > Select all', a zatim na 'Edit > Copy'
- sada u 'Removable Disk' tabu selektujte sve od linije 00000000 do 00000170 (uključujući i liniju 00000170), zatim idite na 'Edit > Paste write'
- na kraju idite na 'File > Save' i prihvatite upozorenje koje ćete dobiti

Tako ste kreirali vaš Goldcard! On će vam trebati i za root-ovanje i za A2SD!



2. Root-ovanje


Preko Windows-a

Skinite sledeće fajlove:

    * the 'testruu.exe' - DOWNLOAD / MIRROR
    * the 'pushfiles_windows.zip' - DOWNLOAD
    * the 'rootedupdate.zip' - DOWNLOAD / MIRROR



- priključite telefon na PC u 'Disk drive' režimu i prebacite 'rootedupdate.zip' na Goldcard ('rootedupdate' treba da bude u .zip formatu baš onako kako ste ga skinuli - nemojte da ga raspakujete, preimenujete i sl.)

- isključite HTC Desire, a onda ga uključite ponovo dok držite 'Back' taster - tako ste ušli u 'Fastboot' mode

- sada priključite telefon na PC i pokrenite 'testruu.exe'. Sačekajte da se update završi i onda isključite telefon ponovo čim se na ekranu pojavi 'Configuration Wizard'

- vaš telefon je sada isključen. Otkačite ga sa računara, a onda ga upalite ponovo dok držite 'VolumeDown' taster - tako ste ušli u 'HBoot' mode. Izaberite 'Recovery' opciju (koristite 'VolumeUp' i 'VolumeDown' taster za kretanje kroz meni, a 'Power' taster za selektovanje). Desire će se nakratko restartovati i onda će se na ekranu pojaviti crveni trougao sa znakom uzvika. Priključite telefon ponovo na PC

- na kompjuteru pokrenite 'Command Prompt' - ne kucajte ništa u njega, neka samo sedi otvoren u pozadini. Sada raspakujte 'pushfiles_windows.zip' koji ste ranije skinuli. Tu ćete videti fajl koji se zove 'recovery-windows.bat'. Pokrenite ga i uskoro će se na ekranu telefona pojaviti novi meni sa zelenim slovima

- u meniju prvo idite na 'Wipe', a onda izaberite 'Wipe data /factory reset' (sada treba da koristite trackpad i za kretanje kroz meni i za selektovanje, a 'VolumeDown' taster za povratak nazad). Kada se završi 'Wipe data /factory reset', vratite se u prvobitni meni i sada idite na 'Flash zip from sdcard' i izaberite 'rootedupdate.zip' - počeće proces flešovanja koji će malo potrajati

- kada se flešovanje završi, idite na 'Reboot' i time ste završili posao - vaš telefon je sada rootovan, a u meniju ćete videti 'Superuser Permissions' ikonicu kao potvrdu toga Smiley



Preko Terminala

Napomena: ako ste već root-ovali telefon preko Windows-a, onda nemojte ovo da radite. Ovo je potpuno isti postupak, ali samo za one koji žele da isprobaju nešto novo,  kao i za one koji imaju iskustva sa radom preko Terminala u Linux-u.

Skinite sledeći ISO fajl sa nekog od sledećih linkova i narežite ga na CD:
Download: link
Mirror: link
Torrent: link

- u telefonu treba da vam je microSD kartica koju ste pretvorili u Goldcard
- boot-ujte kompjuter sa prethodno narezanog CD-a (može i boot preko virtuelne mašine ako neko ima iskustva sa tim)
- kada dobijete poruku na ekranu kao na sledećoj slici, pritisnite 'Enter'




- kada se sve učita, kliknite na malu 'monitor' ikonicu u dnu ekrana kako biste pokrenuli 'Terminal'
- isključite telefon, a onda ga uključite dok držite 'Back' taster (kao na početku kada smo proveravali verziju bootloader-a)
- priključite telefon na PC preko USB kabla, a zatim u 'Terminal' ukucajte sledeće komande (vodite računa da ukucate sve kako je napisano, uključujući i prazna polja, inače neće imati nikakvog efekta):

sudo mkdir /mnt/cdrom
sudo mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
cd /mnt/cdrom/root
sudo ./step1.sh





- pošto budete uneli i poslednju komandu, krenuće određena procedura može potrajati neko vreme , a kada se završi (dobićete poruku o tome na PC-u) onda na ekranu telefona idite na 'Bootloader', a zatim na 'Recovery' opciju u meniju (koristite VolumeUp i VolumeDown tastere za kretanje kroz meni i Power taster za selektovanje)
- pošto ste izabrali 'Recovery' opciju, na ekranu telefona ćete videti crveni trougao sa znakom uzvika na sredini. Sada u 'Terminal' unesite sledeću komandu:

sudo ./step2.sh

- kada se ovaj korak završi posle nekog vremena, na telefonu ćete videti novi meni sa zelenim slovima: idite na 'Wipe' opciju i izaberite 'Wipe data /factory reset' (sada za kretanje kroz meni i selektovanje koristite trackpad, a verovatno ćete pri selektovanju morati još jednom da pritisnite trackpad kako biste potvrdili izbor - uostalom, videćete i sami)
- kada se to završi, vratite se nazad u prvobitni meni (pomoću VolumeDown tastera) i idite na opciju 'Flash zip from sdcard', a zatim izaberite 'rootedupdate.zip'
- i ovo će malo potrajati, a kada se završi idite na 'Reboot' i to je to: vaš HTC Desire je sada root-ovan, a kao potvrdu toga u telefonu ćete, pod 'All programs', videti ikonicu 'Superuser Permissions'



3. A2SD

Ovo možete da radite, a i ne morate, ali je obavezno ako želite da budete u mogućnosti da aplikacije instalirate na memorijsku karticu. Android OS za sada dozvoljava instaliranje aplikacija jedino na internu memoriju, a HTC Desire ima samo oko 130 MB slobodnog prostora za tu namenu. Posle root-ovanja, moj telefon je imao 139 MB što svakako nije neki veliki dobitak. Znači, ako želite da na svoj telefon instalirate puno više aplikacija i igrica nego što vam to slobodan prostor na internoj memoriji omogućava, onda svakako treba da uradite i A2SD.

- ovo sve se radi u Windows-u, a u telefonu treba da i dalje imate Goldcard microSD
- skinite ova dva fajla: link (push fajlovi) i link (A2SD)
- priključite telefon na PC u 'Disk drive' režimu i na Goldcard prebacite 'r1-a2sd-desire-dalvik-fresh-signed.zip' fajl. Znači, ovaj fajl treba da bude u .zip formatu baš onako kao ste ga skinuli - nemojte nikako da ga unzip-ujete, preimenujete itd.
* sada otkačite telefon sa računara i isključite ga. Uključite telefon ponovo dok istovremeno budete držali VolumeDown taster
* u meniju na ekranu izaberite 'Recovery' opciju (VolumeUp i VolumeDown za kretanje kroz meni, Power taster za selektovanje). Telefon će se nakratko restartovati, a zatim će se na ekranu pojaviti crveni trougao sa znakom uzvika
* priključite ponovo Desire na PC preko USB kabla i na računaru pokrenite Command Prompt
* rapakujte 'pushfiles_windows.zip' koji ste ranije skinuli na PC i onda uradite dupli klik na 'recovery-windows.bat' fajl: ovo će potrajati desetak sekundi i kada se završi, na telefonu ćete videti novi meni sa zelenim slovima
- koristeći trackpad za kretanje po meniju i selektovanje, idite na 'Wipe', a zatim izaberite 'Wipe data/factory reset'. Kada se to završi možete da odradite i 'Wipe cache' i 'Wipe Dalvik-cache', ali nije neophodno. Vratite se u glavni meni (pomoću VolumeDown tastera)
- sada idite na opciju 'Flash zip from sdcard' i izaberite 'r1-a2sd-desire-dalvik-fresh-signed.zip'
- pošto se flešovanje završilo, izaberite 'Power off' - telefon će se ugasiti
- otvorite vaš Desire i umesto Goldcard-a, ubacite microSD karticu koju ćete nadalje koristiti u telefonu. Ako imate nešto bitno na njoj, prebacite to na računar i vratite na kraju pošto ćemo u daljim koracima karticu formatirati i podeliti
- sada ponovite četiri koraka koja sam obeležio zvezdicama kako bismo ponovo na ekranu dobili onaj meni sa zelenim slovima
- pomoću trackpad-a idite na 'Partition sdcard', a zatim izaberite 'Partition SD'
- pomoću trackpad-a postavite sledeće vrednosti:
Swap=0
Ext2=1024 (od ove vrednosti zavisi koliko će prostora biti na kartici za instaliranje aplikacija, možete staviti i manju vrednost npr. 512 ili veću, ja sam na mojoj kartici stavio 1024)
FAT32=<onaj prostor što preostane na kartici>

- kada tako podelite prostor na kartici, idite i izaberite opciju 'SD:ext2 to ext3'
- pošto se to završi, vratite se u glavni meni i izaberite opciju 'Reboot system now'
- dok se telefon restartuje, otkačite ga sa računara i to je to: od sada će vaše aplikacije biti instalirane na memorijsku karticu Wink

Napomena: iako će aplikacije biti instalirane na microSD kartici, jedan mali deo će odlaziti i na internu memoriju tako da će se i ona smanjivati, ali ne onim tempom kada su aplikacije u potpunosti instalirane na internu memoriju.
Moj primer: ja sam pre root-ovanja i A2SD instalirao izvestan broj aplikacija i igrica tako da mi je preostalo manje od 10 MB slobodnog prostora, a sada sam, posle root-ovanja i A2SD, instalirao ponovo iste aplikacije i igrice i na internoj memoriji imam više od 90 MB slobodnog prostora.
Na kraju možemo jedino da poželimo da Google u 2.2 verziji OS-a ukine ovo ograničenje i dozvoli direktno instaliranje aplikacija na memorijsku karticu jer će to u mnogome olakšati stvari, a puno ljudi onda neće ni imati potrebe da root-uju svoje telefone i prolaze kroz celu ovu komplikovanu proceduru Smiley
« Poslednja izmena: 04. Maj 2010, 21:23:18 od Ardzuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95_8G
Moj telefon nije iz Vip-a, ali oni koji su ga uzeli tamo kažu da nije zaključan iako Vip službenici tvrde suprotno Smile

Hvala na infu Ardzuna
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.5
mob
SonyEricsson Xperia Ray
@hensk

Da u Vipu mozes da ga kupis bez ugovora.
Ima ga sad i u Telenoru i cena je ista ali kod njih mora da se uzme i postpejd broj.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95_8G
hvala prijatelju ,sad se javljam i ako nema u Vip.mk koj najvise mi odgovara
na 12 rata bez kamate,onda se snalazim i nosim ga od Srbiju
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1154
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC Sensation
Da li neko zna kako da namestim MMS u HTC Desire? Namestim ga kako kazhe MTS 064 ruchno, ali netje da shalje slike... Ja kad poshaljem poruku da mi oni poshalju podeshavanja, nishta mi ne stizhe...
« Poslednja izmena: 07. Maj 2010, 09:31:59 od DavidB1988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95_8G
jel zna neko dali ima u svakog salona HTC desire
jer ja bi posao u Preseva da uzmem HTC desire
« Poslednja izmena: 07. Maj 2010, 12:43:53 od hensk »
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Linux
Browser
Mozilla Gecko)
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Na sajtu Vip-a pise:
Citat
Novi HTC Desire od danas može da se kupi u Vip centrima širom zemlje
tako da bi trebalo da ima.
Ne znam koja im je logika da Desire ima u svakoj radnji a Legend ne  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95_8G
hvala ,ne mogu da cekam vise
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Linux
Browser
Mozilla Gecko)
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Najsigurnije bi ti bilo kad bi imao broj Vip-a u Presevu pa da pitas.
Da ne ides dzabe.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N95_8G
веч то радим, са пријателја из Куманова кој има пријателја у Прешева
још да мој френд да има зрелену карту (која је код нас 40€) дефинитивно сутра идем
« Poslednja izmena: 07. Maj 2010, 13:55:35 od hensk »
IP sačuvana
social share
Samsung D500 ----- ,6600k750,JAMin,N80,k810,N98_8G,e51,5800,..next htc Desire
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.