Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:13:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska i EU  (Pročitano 15132 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Udio turizma u ukupnom BDP-u 22%
      
      
Prihodi od turizma u prvih devet mjeseci 2007. godine iznose 6,2 milijarde eura, što je rast od 7,5 posto u odnosu na isto razdoblje 2006. godine. Temeljem ovakvih pozitivnih fizičkih pokazatelja očekuje se da će službene brojke potvrditi kako je turistička 2007. godina završila s očekivanim porastom turističkog prihoda od 5% u odnosu na 2006. godinu, priopćeno je u četvrtak iz Ministarstva turizma.

Riječ je o podacima Hrvatske narodne banke i Državnog zavoda za statistiku koji pokazuju i da je udio turizma u ukupnom BDP-u u prvih devet mjeseci prošle godine iznosio 22%.

Prema podacima HNB-a, prihodi od putovanja tijekom trećeg tromjesečja 2007. iznosili su 4,3 milijardi eura, što u odnosu na isto razdoblje 2006. predstavlja povećanje od 4%, a udio turizma u ukupnom BDP-u iznosio je čak 42%.

Iako je u prvom i u drugom slučaju vidljiv pad udjela turizma u ukupnom BDP-u, to se prije svega svodi na porast ukupnog BDP-a tijekom prvih devet mjeseci u 2007. godini u odnosu na isto razdoblje 2006. godine. Naime, u tom razdoblju BDP iznosi 28,1 milijardu eura, odnosno porastao je za 10% u odnosu na isto razdoblje 2006.

U okviru postojećeg stanja na domaćem tržištu, planiranih aktivnosti, kao i objektivnih uvjeta na međunarodnom tržištu, za 2008. godinu predviđa se ostvarenje turističkog prometa najmanje na razini 2007. godine s mogućnošću povećanja do 3% i povećanje turističkih prihoda za 3-5% u odnosu na prošlu godinu, navodi se u priopćenju.

(Bankamagazin)

IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Како смарају ове теме о хрватској!  Smile Smile Smile

"smaraju" sve teme o bilo kome ko pokušava da napreduje na bilo koji način  Smile

Ljudi se trude da napreduju, a u Mega-Giga-Velikoj Srbiji vreme stoji....



stvarno ne shvatam zasto volis sebe da maltretiras? Smile   razumem ja da ti je to fetis i siguran sam da volis da te neka domina bicuje i da prosipa vosak po tebi....

ako ti je tako lose u srbiji ti lepo odes da zivis u hrvatsku(nista lakse)...ubedjen sam da ce ti dozvoliti da radis kao cistac klozeta......kad su pustili maleckog da to radi u new mexicu,ne vidim razlog da tebe sprece da to radis u hrvatskoj Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Austrija: Hrvatska intenzivira borbu protiv pranja novca
      
Austrijski ministar unutarnjih poslova Guenther Platter
      
- Hrvatska je uz pomoć Austrije i uz potporu Europske unije snažno proširila svoje napore u borbi protiv pranja novca, priopćio je u ponedjeljak austrijski Savezni ured za borbu protiv kriminala (BK), nudeći pregled zajedničkoga austrijsko-hrvatskog projekta protiv pranja novca. Za vrijeme treninga twinning projekta EU CARDS 2003, koji je završen u prosincu, u Hrvatskoj je za 62 posto porastao broj osuda zbog pranja novca. Zaplijenjeno je 23 milijuna eura opranog novca, priopćio je Ured. Europska unija odabrala je Austriju kao zemlju partnera Hrvatskoj za ovaj twinning projekt. Austrijski tim pod vodstvom Josefa Mahra, voditelja središta za prijavljivanje slučajeva pranja novca u austrijskom Saveznom uredu za borbu protiv kriminala, sastojao se od stručnjaka iz austrijskih ministarstava unutarnjih poslova i financija, Službe za nadzor financijskog tržišta, Austrijske nacionalne banke i predstavnika banaka. Projekt ukupne vrijednosti od 800.000 eura započeo je u lipnju 2006. i obuhvaćao je 51 radionicu na kojima je sudjelovalo više od 500 hrvatskih i međunarodnih stručnjaka. Austrijski ministar unutarnjih poslova Guenther Platter dobio je u okviru projekta informacije koje se ocjenjuju važnima za kaznene postupke u Austriji. "Ovo pokazuje da međunarodna policijska suradnja predstavlja investiciju u sigurnost Austrije", komentirao je Platter rezultate projekta.

(Hina)


@Mrgec a zasto vrijedjas Stanka ja ne vidim da je on tebe vrijedjao u tom zadnjem tekstu sto je napisao.....mislim doprinesi nesto o temi,reci kako ti to vidis...Stanko eto vidi tako kako je napisao..a ti si opet o Stanku pisao a ne o temi..
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 13:47:28 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Како смарају ове теме о хрватској!  Smile Smile Smile

"smaraju" sve teme o bilo kome ko pokušava da napreduje na bilo koji način  Smile

Ljudi se trude da napreduju, a u Mega-Giga-Velikoj Srbiji vreme stoji....



stvarno ne shvatam zasto volis sebe da maltretiras? Smile   razumem ja da ti je to fetis i siguran sam da volis da te neka domina bicuje i da prosipa vosak po tebi....

ako ti je tako lose u srbiji ti lepo odes da zivis u hrvatsku(nista lakse)...ubedjen sam da ce ti dozvoliti da radis kao cistac klozeta......kad su pustili maleckog da to radi u new mexicu,ne vidim razlog da tebe sprece da to radis u hrvatskoj Smile Smile Smile Smile

Zato što imam roditelje, sestre i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.
IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat: twice
... Hrvati ovo, Hrvati ono ...bla, bla, bla ...
  Smile
Neizlječivi kompleksi, ha ?

Citat: sstanko78

"smaraju" sve teme o bilo kome ko pokušava da napreduje na bilo koji način  Smile

Ljudi se trude da napreduju, a u Mega-Giga-Velikoj Srbiji vreme stoji....
  Smile
Ali, ima i realnih ljudi - nisu svi iskompleksirani ...
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Како смарају ове теме о хрватској!  Smile Smile Smile

"smaraju" sve teme o bilo kome ko pokušava da napreduje na bilo koji način  Smile

Ljudi se trude da napreduju, a u Mega-Giga-Velikoj Srbiji vreme stoji....



stvarno ne shvatam zasto volis sebe da maltretiras? Smile   razumem ja da ti je to fetis i siguran sam da volis da te neka domina bicuje i da prosipa vosak po tebi....

ako ti je tako lose u srbiji ti lepo odes da zivis u hrvatsku(nista lakse)...ubedjen sam da ce ti dozvoliti da radis kao cistac klozeta......kad su pustili maleckog da to radi u new mexicu,ne vidim razlog da tebe sprece da to radis u hrvatskoj Smile Smile Smile Smile

Zato što imam roditelje, sestre i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.
koja patetika.... Smile
a srbiji ce biti dobro dok je pljujes 24/7? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 5610
Како смарају ове теме о хрватској!  Smile Smile Smile


Комби јел ти ово познато?  Smile

Citat
Kada je Hrvatu preko glave zemlje u kojoj ga je Bog blagoslovio da živi, on ode da živi u Nemačku, u kojoj je već više Hrvata nego u samoj Hrvatskoj. Dok god živi u Nemačkoj - ne prestaje da govori kako je Hrvatska najlepša zemlja na svetu.
Smile Smile Smile

Zato što imam roditelje,sestre  i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.

Које су годиште? Ми ћемо да бринемо за њих док ти радиш по хрватској! Па добро Станко, ко ће да ти се нађе ако не пријатељи!  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 14:05:35 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia ispo iz modu
А што се тигрић нашао прозван у оном тексту?  Smile

Citat
Zato što imam roditelje,sestre  i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.


У преводу, не могу да се одвојим од мамине сукње. Јел радиш ти нешто да би ти било боље или чекаш да чеда победи да ти да нешто боље?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
А што се тигрић нашао прозван у оном тексту?  Smile

Citat
Zato što imam roditelje,sestre  i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.


У преводу, не могу да се одвојим од мамине сукње. Јел радиш ти нешто да би ти било боље или чекаш да чеда победи да ти да нешто боље?  Smile

Cuj nasao prozvan...ne osijecam se prozvan nego samo zelim da ispravim tvoje izjave koje nemaju veze sa zdravim razumom..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia ispo iz modu
А што се тигрић нашао прозван у оном тексту?  Smile

Citat
Zato što imam roditelje,sestre  i puno rodbine u Srbiji care,
zato želim da u Srbiji bude dobro.


У преводу, не могу да се одвојим од мамине сукње. Јел радиш ти нешто да би ти било боље или чекаш да чеда победи да ти да нешто боље?  Smile

Cuj nasao prozvan...ne osijecam se prozvan nego samo zelim da ispravim tvoje izjave koje nemaju veze sa zdravim razumom..


Колико треба бити исфрустриран па тај текст схватити озбиљно уместо као зајебанцију што и јесте?  Smile И баш ти да се нађеш прозваним, ''чудно''.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:13:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.