Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska: Broj poginulih vatrogasaca popeo se na 11  (Pročitano 1904 puta)
06. Sep 2007, 12:51:33
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Hrvatska: Broj poginulih vatrogasaca popeo se na 11
Autor: Tanjug | 06.09.2007 - 11:14

Od teških opekotina noćas su u bolnici u Zagrebu umrli vatrogasci Karlo Ševerdija i Marinko Knežević, čime se broj vatrogasaca poginulih u požaru na ostrvu Kornat prošlog četvrtka popeo na 11.
Na licu mesta u požaru poginulo je šest vatrogasaca, dok su petorica umrla u bolnicama u Zagrebu gde su dovezeni na lečenje. Od stradalih vatrogasaca živa su još dvojica koja se nalaze u bolnici u Splitu i za koje se kaže da im je život još ugrožen, ali da su stabilno.
Među poginulim su i jedan mladić od 17 godina, dvojica od 18, dok je Josip Lučić koji je juče umro služio civilni vojni rok kao vatrogasac u Tisnom odakle je trebao izići 15. septembra.
Tragedija na ostrvu Kornat pokrenula je pitanja sistema funkcionisanja vatrogasaca i odgovornosti za brojne propuste jer su vatrogasci iz helikoptera iskrcani bez kapi vode, a koja je bila u rezervoaru ispuštenom na kilometar udaljenom brdu.
Tokom ovog leta vatrogasci su u Hrvatskoj ugasili oko 2.000 požara, od toga oko 1.500 na obalnom području.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšen šef vatrogasaca odgovoran za smrt 11 vatrogasaca
Autor: Tanjug | 06.09.2007 - 14:30


Šef vatrogasaca Šibensko-kninske županije Dražen Slavica uhapšen je u Šibeniku zbog sumnje da je počinio teško krivično delo protiv opšte bezbednosti, odnosno da je odgovoran za smrt 11 vatrogasaca koji su stradali u gašenju požara na ostrvu Veliki Kornat pre nedelju dana.

Po rečima Krunoslava Borovca, porparola Direkcije policije, u naredna 24 časa trebala bi biti dovršena kriminalistička obrada, nakon čega bi Slavica trebao biti priveden istražnom sudiji ili biti pušten na slobodu.
U požaru prošlog četvrtka je na licu meta poginulo šest vatrogasaca, a još pet ih je od opekotina umrlo u zagrebačkim bolnicama, od kojih su poslednja dvojica umrla noćas.
Od stradale grupa živa su još dvojica vatrogasaca koji se nalaze u bolnici u Splitu, ali su i oni, iako su stabilno, u životnoj opasnosti.
Među poginulima je i jedan maloletnik star 17 godina, kao i dva 18-godišnjaka, dok je Josip Lučić, koji je juče umro, služio civilni vojni rok u mestu Tisnom odakle je trebao izići 15. septembra.
Porodice poginulih od početka su krivile Slavicu za tragediju, a po svedočenjima vatrogasaca dvojica od njih - očeva poginulih mladića od kojih je jedan takođe poginuo u požaru, molili su Slavicu da ne šalje decu u pakao na Kornatima, ali je Slavica odnbio njihove molbe.
Slavica je odbio odgovornost da je u akciju poslao i maloletnog 17-godišnjeg Marka Stančića.
Osim Slavice zbog nesreće je pre nekoliko dana pritvoren 20-godišnji mladić koji je bacio pikavac koji je prouzročio požar.
Tragediju na Kornatu po naređenju ministra unutrašnjih poslova Ivice Kirina istražuje radna grupa sastavljena od 20-ak stručnjaka iz raznih područja, predvođena direktorom visoke škole vatrogastva, zaštite i spašavanja Brankom Smrekarom.
Grupa ima zadatak da utvrdi okolnosti požara i stradavanja vatrogasaca, nakon čega će o svemu podneti izveštaj Vijeću za nacionalnu sigurnost čija je sednica sazvana za narednu sedmicu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Tragedija...poginula su djeca Smile

cijela zemlja je u soku, a ne mogu ni zamisliti kako je obiteljima stradalih..nema tu rijeci utjehe Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Hoi Polloi

Zodijak
Pol
Poruke 573
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung D780
Gledao sam to na HRT-u. Ali mi nije jasno kako nisu mogli da pobegnu. Jest da je bilo malo strmo brdo ali su svi oni mladi ljudi. Jel ih vatra opkolila ili sta vec.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Pa nije tu toliki problem vatra, koliko je problem dim koji te gusi - izgubis svest i onda ti nema bezanja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
nije mi jasno kako su uspjeli izgubiti jedanaest ljudi.....gledao sam taj pozar ,kornati  su gorili i u avgustu.....pa sta su radili za svo to vrijeme!??! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Kolko sam ja razumeo to ostrvo uopste nije naseljeno, zasto spustas vatrogasce i ugrozavas njihov zivot da gase pozar koji ne moze da se prosiri van ostrva pa samim tim ne moze da ugrozi stanovnistvo...posalji kanadare, helikoptere pa nek gase, zasto izlagati ljude bespotrebnoj opasnosti!
I treba ovaj da trune u zatvoru!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
  Ja sam vatrogasac 20 godina , strašnome je pogodila ova vest i duboko saosećam sa porodicama poginulih. Ne znam kakva je bila situacija pa nemogu da komentarišem odluke  kom. slavice , samo znam da on nije jedini krivac u vatrogasnim jedinicama postoji lanac komandovanja  , na terenu komanduje onaj koji je na licu mesta i on donosi odluke . Vidim da su ovde izvršili desant iz vazduha  što ih je sigurno stavilo u bezizlaznu situaciju , takve požare gase specijalno obučene jedinice , a ne obični gradski vatrogasci , očito je nedostajalo iskustva kako Slavici tako i nastradalima .

  Ovaj problem neiskustva često i ja srečem na terenima prilikom intervencija , dođe neki koji je okačio diplomu ing .pp pre par dana i traži da vodi akciju gašenja , onda to izgleda sve smešno pošto neki zahtevi njegovi nisu realni a i neizvodljivi na terenu.

  Moj zaključak je da su ljudi izginuli blesavo , trebali su da odbiju da izvrše naređenje.
 
   Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.