Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvati opet divljali Srbija opet ćuti!  (Pročitano 11471 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
strahovito offtopicharimo ali ajde ...trebali smo da otvorimo novu temu

Citat: malaj
@tomahavkic
Procitaj pazljivo shogunov post i sve bi ti trebalo biti jasno.


vrlo pazljivo sam procitala,kao i tvoj,otkad sam se ukljucila u raspravu s tobom
 
Citat
I dok ja samo iznosim gole cijenice (kao sto je to uradio i shogun) bez ikakvog uvelicavanja ili umanjivanja neki misle da ja i dalje pozivam na rat, da prosipam neku velikosrpsku propagandu itd (sto nema veze ni sa pamecu ni sa realnoscu).


shogunov post iznad ne vidim kao cinjenicu nego kao njegovu ideju za resenje problema...a kako bi se davanjem siroke autonomije krajini izbegao rat kad je karadzic javno imao ideal da se napravi bas velika srbija?njegovi branioci cak iznose takve stavove kao pozitivne,eno pogledaj sajt npr."istina o radovanu karadzicu"
http://www.karadzic.org

Citat
Moj cilj je samo da se iznosenjem cinjenica (koje se ne mogu pobiti jer je bilo bas tako kako je npr. shogun napisao)


ne vidim da je to cinjenica,a ako ti nije tesko da se zamlacujes s tim molim te da mi objasnis Smiley


Citat
pokazem da slovenacka, hrvatska, bosanska (muslimanska) ili albanska "istina" nisu istine vec hiljadu puta ponovljene lazi koje ipak i pored toga ne mogu nikada postati istine.


ok,ako se ne slazes s necim navedi sta je to pa ga pobij.

Citat
Veoma olako prihvatas sufliranja sa strane (citaj-misljenje koje nam namecu drugi o nasoj "krivici i agresiji") a ne trudis se da realno sagledas stvari i da hronoloski pratis dogadjaje pa da na osnovu toga donosis zakljucke ko je prvi poceo, zasto, ko je kome smetao itd itd.


naprotiv kao sto vidis trudim se da razjasnim...a sufliranja prihvatam ako mi se cini da imaju veze sa zdravim razumom


Citat
Primjetio sam kod tebe da veoma cesto pokusavas relativizovati stvari i izjednaciti krivicu svih strana u dogadjajima od 1990 na ovamo (a cesto bogami i uvecati srpsku krivicu)


daj mi dokaze da ovo radim

Citat
a sve to sa nekom nadom da ces time doprinijeti nekom boljem suzivotu i pomirenju. Da li si primjetila da Hrvati ili Muslimani koji posjecuju ovaj sajt rade to isto?


pa sigurno bolje tako nego da dolaze da se svadjaju s nama i raspiruju nacionalnu mrznju i netrpeljivost

Citat
"Bilo je tako i tako, vi (Srbi) ste nas napali i ubijali, vi ste agresori i osvajaci, mozemo zivjeti kao dobre komsije ali se mora znati ko je sve poceo i ko je za sve kriv (citaj Srbi)".


pa meni je vrlo korisno sto oni dolaze da vidimo kako oni razmisljaju...i uopste mislim da su ovi internet forumi jako dobra stvar,jer je ovde moguc dijalog koji nikako ne koze da preraste u tucu,pa su ljudi primorani da se bore samo argumentima Smile sto ih dalje tera na razmisljanje  Smile

Citat
I to je to, zabole ih neka stvar kako cemo se mi (Srbi) osjecati jer su oni tu laz naucili kao pjesmicu napamet i sad je poput papagaja ponavljaju kad god stignu i uopste se ne stide toga iako veoma dobro znaju da je to sto pricaju laz.


rekao si da pricas samo cinjenice.a ti sad mislis da pricas to?

 
Citat
A mi se trebamo stidjeti i osjecati krivi za sve i svasta pa cak i za stvari koje nismo ni uradili vec su nam vjestom medijskom manipulacijom i propagandom pripisane (navodna agresija na Sloveniju, Hrvatsku i BiH, masakr u redu za hljeb u Sarajevu, Markale, Racak, protjerivanje Albanaca sa Kosova itd).


evo samo odgovor na nesto od ovog...sa stanovista medjunarodnog prava to jesu agresije,jer su bile priznate kao drzave...a izvini-za proterivanje albanaca sa kosova...sad sam ja iznenadjena.ne znam kako mozes da objasnis na primer milion i po izbeglih ljudi kojih je tamo bilo


Citat
Ne mogu da shvatim neke ljude koji danas pljuju recimo po nasim generalima (Mladic, Lazarevic, Pavkovic, Lukic itd) a ti isti generali su branili zemlju od TUDJIH napada i to su radili veoma uspjesno (to im je izgleda najveci grijeh i zlocin) te samim tim oni i jesu nasi heroji i ne treba da ih se stidimo vec da se ponosimo njima.


koju nasu zemlju je ko napao?

Citat
Ako vec pricamo o nekim zlocinima generala hajde da se zapitamo sta je sa zlocinima americkih generala koje su oni pocinili u Vijetnamu, na prostoru bivse SFRJ, u Iraku i na mnogo mnogo drugih mjesta sirom svijeta (sjeti se samo koliko je ratova SAD vodila od 1945 do danas i zapitaj se zasto)? Zasto oni nisu, niti ce ikad, odgovarali za te zlocine? Zato sto je Amerika super sila pa se sluzi pravom jacega i jednostavno receno moze joj se? Da li je to (pravo gole sile ili pravo jacega) ono sto se danas zove demokratija? Jer ako jeste onda niko danas nema pravo da kaze ni jednu jedinu rijec protiv Hitlera ili Staljina ili bilo kojeg drugog diktatora kroz istoriju jer, zaboga, oni su bili demokrate (radili su isto sto i Amerika radi danas).
A mi ljudi se nismo ni malo makli od najnizeg stadijuma u nasoj evoluciji kada je gola sila i snaga imala primat nad pamecu i mudroscu.


ne razumem zasto sad ubacujes jos i ameriku u celu pricu...oni su potpuno nova tema...inace ja mislim isto o svemu sto si napisao

Citat
Da se vratim na temu.
Skoro NIKO iz zemalja EU ili tzv. medjunarodne zajednice (citaj Amerika i njeni sateliti) nije osudio nasilje na utakmici a u pravu je neko ko se zapitao sta bi se sve dogodilo nama (Srbima) da se tako nesto desilo recimo u Beogradu i koje sve sankcije (prvenstveno sportske a bogami mozda i neke druge) bi uslijedile nakon toga.


ja sam vec rekla sta mislim o tome...a da,trebalo je da ima siru osudu...ali mislim da smo prosto prevelika zabit da bi se iko bavio time sta se ovde desava...a da su nase gluposti bile iskoriscene u tudje ciljeve i zato imale toliki publicitet


Citat
A o tvom vjerovanju da postupci BBB ne predstavljaju stav i misljenje cjelokupne hrvatske javnosti najbolje govori to kako je ta javnost "zestoko osudila" (citaj-u dobroj mjeri podrzala) postupke tih istih BBB.


pa o njima se prica kao o huliganima...ne znam sta ti mislis da bi trebalo da se radi?da to dobije veci publicitet?

Citat
Ako si bas tako ubjedjena u to sto govoris navedi mi neke primjere gdje se moze vidjeti pozitiv stav hrvatske javnosti prema Srbima i Srbiji.


samo iskustvo iz posete zagrebu,nije pozitivan stav nego indiferentan...ako imas novca i ponasas se obicno gledaju te kao bilo kog drugog turistu

ne pricam o ljudima koje sam prvi put tamo upoznala i koji su me docekali kako niko drugi ovde nije,znaci predivno...i s kojima se i dalje druzim i nadam se da cu ostati prijatelj,daj boze,do kraja zivota



evo ja mesto konija i na ovaj drugi post Smile  Smiley
samo da ponovim:
drago mi je da mozemo da cujemo kako razmislja suprotna strana
ovo ostalo je na njemu da odgovori

Citat

Ja bih donekle i razumio sve sto se desilo da smo sada u 1996 kada su rane jos svjeze i mrznja je na visokom nivou.


da! koni to se i ja pitam(ne moras da odgovoris  Smiley )lici mi prosto na fiksaciju,jer se hrvatske otcepila i sad stvarno ne vidim vise razlog za to

Citat
Ali sada smo u 2005 i proslo je 10 godina od rata a vi jos uvijek zivite u ratnom vremenu i ko o cemu, Hrvati o "velikosrpskoj agresiji" na lijepu njihovu.


ne.u vecini delova uglavnom zaboravljeno.ali i meni nije jasno odakle i dalje netrpeljivost
 

ne mogu vise.
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ malaj

1. primeri autonomija Katalunje(Katalonije) u Španiji i Škotske u V. Britaniji. I jedna i druga autonomija omogućava samostalan nastup tih regija na medjunarodnom nivou, u oblasti: privrede, turizma, kulture,medjunarodnih regionalnih organizacija. Ustav Kraljevine Španije na primer u čl.338/b prenosi (delegira) deo prava(ovlašćenja) na Vladu i Parlament Katalonije za samostalno potpisivanje odredjenih medjunarodnih ugovora. Katalonija ima i svoju policiju, koja nije u sastavu centralne policijske uprave u Madridu, na primer. Ima i svoju himnu, grb i zastavu. Isto ovo važi i za Škotsku.  
2. Tačno, SFRJ je bila dobro uredjena država. Ali, njen glavni oslonac, glavni pokretač, glavna nit koja je sve držala na okupu bio je jedino Tito i niko više. Dok je on bio živ, ta lepa zemlja je i imala nešto i bila je nešto u svetu. Posle njega...teško... Mislim, realno... sa kojim to kadrovima, kojim ljudima??? Raznim poltronima i karijeristima, koji su jedva i čekali da on umre pa da predju na stranu nacionalista. Zar su oni mogli očuvati SFRJ??? Zar to da budu Sloba, Tudjman, Izetbegović, Karadžić...??? Ne ti zlikovci nisu mogli sačuvati SFRJ, niti su to hteli. Naravno da su mi svi jednaki, zato što su svi bili nacionalisti. Ja ne kažem da bi te autonomije bile sigurno rešenje, ali baš zato što Tita više nije bilo, nije se ni smela otavarati nacionalna priča. A kad su je Sloba i Tudjman otvorili, onda je bilo:ili da JNA pohapsi sve te izdajnike(što bi bilo najbolje....), ili da svako ima jednak nacionalni status od Vardara pa do Triglava. U višenacionalnim državama, takva osetljiva pitanja se ne smeju nikad rešavati asimetrično(nejednako).  
3. Srbi nisu trebali da izgube status konstitutivnog naroda, ja to nikad nisam rekao. Ali, nisu smeli ići ni u veliko-srpsku priču. Autonomija(kao u Kataloniji) bi im omogućavala da u okviru Hrvatske zadrže status konstitutivnog naroda. Pravno, autonomija se ne odnosi samo na nacionalne manjine, nego može podrazumevati i konstituitet. Ustav iz 1974 imao je jednu veliku pravnu manjkavost(grešku), a to je pravo na otcepljenje(uvodni deo i čl. 3-12). Ali tamo takodje piše:"Pravo samoopredeljenja do otcepljenja nijedna republika ne može ostvariti jednostrano, bez prethodne jednoglasne saglasnosti ostalih republika..." Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ tomahavkic

Pa davanje autonomije Krajni u okviru Hrvatske smirio bi srpski narod na tim prostorima, vratio veru u zajednički život sa Hrvatima i što je najvažnije odvratio bi ih od veliko-srpske politike, ne bi ni bilo zahteva za otcepljenjem od Hrvatske. Većina Srba u Hrvatskoj ne bi više ni obraćala pažnju na gluposti koje su pričali:Sloba, Martić i Karadžić. U to sam ubedjen. To bi sigurno sprečilo taj idiotski rat. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
@shogun
Kosovo je u okviru SR Srbije imalo skoro ista prava i status kao i pokrajine u drugim zemljama koje si spomenuo.
Ko je branio da pokrajinska vlada Kosova sklapa medjunarodne ugovore koji su korisni za pokrajinu a samim tim i za Srbiju i SFRJ u cjelini i da nastupa na medjunarodnom planu u istim onim oblastima koje si ti spomenuo za druge autonomije? Niko. Zar nisu bila delegirana OGROMNA ovlastenja sa republicke vlade na pokrajinsku ili sa republickog parlamenta na pokrajinski, dakle mogli su donositi zakone (parlament) i odluke (vlada) koje su, naravno, morale biti u saglasnosti sa Ustavom SR Srbije i SFRJ (siguran sam da i pokrajine u Spaniji i drugim zemljama koje si spomenuo imaju taj ogranicavajuci faktor inace bi se vec otcjepile).
Zar nije postojao pokrajinski sekretarijat za unutrasnje poslove (policija), zar pokrajina nije imala malte ne (formalno-pravno ne ali u stvarnosti da) isti status kao i Republike (imala je glas u Federalnom Parlamentu kao i svaka Republika), zar nisu imali TV, radio i stampu na albanskom jeziku, Univerzitet na kojem je albanski bio ravnopravan sa srpskim  itd...
Treba li da nabrojim sva prava pokrajina pa da vidis da su bila na svjetskom nivou?

@tomahavkic
shogun je u pravu kada kaze da je Ustav SFRJ iz 1974 imao gresku sto je priznavao pravo na samoopredjeljenje do otcjepljenja ali se treba naglasiti da su po Ustavu samo REPUBLIKE imale pravo na otcjepljenje (a ne narodi u njima-da li su ti sad neke stvari jasnije) i da se trazila saglasnost svih Republika.
Kad sam ti rekao da procitas shogunov post mislio sam na post u kojem on hronoloski navodi dogadjaje koji su se desavali u Hrvatskoj pred pocetak rata. Medjutim, dok sam ja pisao svoj post stigla su jos vasa dva posta pa si ti pogresno razumjela da ja mislim na njegov post gdje on spominje njegove autonomije. Zato sam dopisao svoj drugi post u kojem se nisam slozio sa njim po pitanju tih autonomija misleci da ces shvatiti na koji post sam mislio ali ocigledno nisi.
Dakle, zasto bi se Srbi tek tako odrekli statusa konstitutivnog naroda (da bi po tebi sprijecili rat) i prihvatili autonomiju a Hrvati sami pritom nece da se odreknu svojih zahtjeva za samostalnoscu i postupaka koji su bili usmjereni na rusenje suverene drzave SFRJ i svjesno rade sve da do rata dodje?
Trazis da ti objasnim cinjenice ako mi nije tesko. Nije, naprotiv, ali mi nije jasno kako ti ne vidis u svim postupcima (hronoloski navedeni u shogunovom postu) sta je sve Tudjman radio i zar to za tebe nisu cinjenice? Jer, ako nisu onda stvarno nema svrhe da se trudim da ti objasnim ono sto je ocigledno a ti neces ili nemozes da shvatis.  Razmisli o sledecim stvarima
-kada je npr. Alija napisao "Islamsku deklaraciju", kada se desilo hrvatsko proljece i maspok, kada su ubaceni ustaski teroristi u SFRJ a kada je napisan "Memorandum SANU" za koji se svi neprijatelji Srba kace kao pocetak rusenja SFRJ i ostvarivanja ideje o "velikoj Srbiji"? Ne trebas meni odgovarati na sva ova pitanja jer ja odgovor znam, odgovori sebi i valjda bi ti onda neke stvari trebale biti jasnije.
Sto se tice raznoraznih "istina" koje sam vec pomenuo, ako pazljivo pratis medije trebala bi vidjeti da, kako vrijeme prolazi, te "istine" se sve vise i vise razotkrivaju i pobijaju.
Samo neki od primjera a ti se potrudi da nadjes druge ako te bas zanimaju:
-procitaj javnu prepisku preko muslimanskih medija prepisku izmedju pokojnog Alije sa jedne  i njegovih generala i Nasera Orica sa druge strane u vezi Srebrenice pa ce ti biti jasno za koje ciljeve je Alija koristio Srebrenicu (pokusao uvuci NATO u rat, da je naredjivao da se vrse zlocini iz iste, da ju je svjesno zrtvovao itd)
-procitaj intervju Alijinog sina Bakira dat prije par dana banjaluckim Nezavisnim Novinama gdje priznaje da mu je otac znao za zlocine nad Srbima i za logore ali nista nije ucinio da to sprijeci
-procitaj memoare muslimanskih generala i politicara koji misle da su sad sigurni pa otvoreno pisu kada su se poceli organizovati (patriotska liga i zelene beretke-pocetak 1990) i naoruzavati, kako su sabotirali JNA, krali oruzje iz magacina JNA i TO i iz remontnih zavoda itd
-procitaj izjave  tadasnjeg ruskog pukovnika Andreja Demurenka (tako nekako) koji je odmah nakon napada na Markale tvrdio da Srbi nikako nisu mogli izvesti taj napad i to je i dokazao proracunima i crtezima ali mu niko nije vjerovao (iako je covjek ekspert za artiljeriju) jer NATO-u je trebao razlog da intervenise protiv Srba. U zadnje vrijeme se sve vise prica o navodnoj umijesanosti Hrvata Ivice Rajica u taj masakr a navodno da Hrvatska tajna sluzba ima i neke dokaze u vezi toga.
-da li si uopste gledala na TV-u 1991 kada je na zagrebacki aerodrom Pleso avijacija JNA prizemljila avion pun oruzja iz Ugande (ako se ne varam) i da je to oruzje bilo namjenjeno za paravojne formacije u Hrvatskoj
-da li si gledala kada je KOS tajno snimila tadasnjeg Ministra Unutrasnjih Poslova Martina Spegelja dok je ugovarao nabavku kalasnjikova iz Madjarske koji su kasnije zaplijenjeni
-znas li ko je vojnik Sasa Gesovski (Makedonac) i sta mu se desilo u sred Splita naocigled TV kamera (cijela SFRJ je gledala kada ga razulareni Hrvati iz mase dave na oklopnom transporteru)
-znas li kada se desio zlocin u selu Sijekovac u BiH ili na Kupresu i ko ih je pocinio, ko je i kada pocinio zlocin u Borovu Selu u Hrvatskoj
-znas li da danas Grubisno Polje (oblast u kojoj je prije rata bilo oko 15-16 srpskih sela) uopste ne postoji na geografskim mapama
-jesi li citala ispovjest tj. izjavu datu u MUP-u Hrvatske od strane lika po imenu Mijo Baresic ili Brajkovic (tako nekako) koji je bio vodja policijske jedinice koja je ubila i cuvenu porodicu Zec u Zagrebu (kasnije je oko toga Hrvatska vlada pravila sprdnju braneci se da su ti pripadnici pocinili zlocin van radnog vremena te vlada samim tim nije odgovorna) koji veoma slikovito opisuje zlocine koje su on i pripadnici njegove jedinice cinili u tom istom Grubisnom Polju (a lik je jos uvijek slobodan)
-da li uopste znas koliko je vojnih konvoja JNA koji su se zeljeznicom povlacili iz Slovenije napadnuto i opljackano
-da li znas ko je bio major Milan Tepic i kako je i gdje poginuo (digao u zrak sebe i oko 200-300 zengi kojima nije htio da preda magacin JNA pun oruzja i municije)
-sjecas li se cuvene Mesiceve izjave u Hrvatskom Parlamentu kada kaze:"Moj zadatak je zavrsen, SFRJ vise ne postoji" i freneticnog aplauza koji je uslijedio nakon toga
-da li se sjecas pripadnika JNA u kasarnama u Osijeku, Bjelovaru, Varazdinu, itd koji su bili ostali bez hrane a Hrvati su im iskljucili struju i vodu i koji su skoro umirali od gladi dok su vodjeni pregovori o deblokiranju kasarni
-da li se sjecas navodnih srpskih snajpera na krovu Holidej Inn-a u Sarajevu i pucanja na masu. Skoro je licno ubica srpskog svata na Bascarsiji (Celo) izjavio da je upravo on sa njegovim ljudima pucao na masu ali sa druge zgrade po nalogu celnika SDA a u to vrijeme je Karadzic bio u Holidej Inn-u pa se zato plasirala prica o srpskim snajperima na tom hotelu
-sjecas li se blokade kasarne u Capljini i desanta JNA da se deblokira ili cuvene farse sa Alijom u glavnoj ulozi kada seta ispred kolone tenkova JNA "oslobadjajuci" joj prolaz od razularene mase koja je opkolila kolonu po nalogu tog istog Alije
-sjecas li se onog idiota Murata Sabanovica koji je prijetio da ce dici u zrak branu na Drini i Alije Izetbegovica (dok cijela BiH uzivo to prati preko TV) kada mu kaze :"Murate, nemoj ZASADA raditi nista" umjesto da ga izruzi pred auditorijem i zatrazi od njega da napusti hidrocentralu
-sjecas li se kolone JNA u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu ili kolone JNA na Brcanskoj Malti u Tuzli koje su obe pobijene ili spaljene naocigled TV kamera
-sjecas li se Alijine cuvene izjave:"Zrtvovacu mir zarad cjelovite (citaj muslimanske) BiH
-sjecas li se napada na pripadnike JNA u Sloveniji, ubijanja vojnika snajperima dok su bili na strazi, tenkova JNA u plamenu iako nisu ni upotrijebljeni
-sjecas li se slucaja Racak i Vilijema Vokera (ako zaista vjerujes u sve ono sto zapad pise o tome stvarno si izuzetno naivna)
-jesi li citala odlomke iz knjige Ramusa Haradinaja gdje on javno pise kada je formirana OVK (1993) i kako je rasla, kako su napadani vojska i policija i kako su cinjeni drugi zlocini i teroristicke akcije
.
.
.
.
mogao bih ovako dokle hoces, valjda ti je jasno (bar se nadam) da njihove "istine" koje pricaju o navodnoj okupaciji i agresiji su ustvari bajke za malu djecu kojima oni pokusavaju da opravdaju sebe i svoje zlocine koje su oni PRVI i SMISLJENO pripremali i pocinili.
Oni (Slovenci, Hrvati, Muslimani, Albanci) su svjesno i namjerno igrorisali i krsili Ustav i zakone SFRJ i cinili su sve da je sruse. Ako ti u svemu tome ne vidis nista cudno i ako je to za tebe OK a ako je pokusaj Srba da sacuvaju prvenstveno svoje zivote a onda i drzavu u kojoj zive (SFRJ) i svoj status koji su imali do tada u pojedinim Republikama (Hrvatska i BiH) u stvari pokusaj ostvarenja ideje o navodnoj Velikoj Srbiji onda se zaista nema sta sa tobom pricati.
Kada sam te pitao da li si primjetila da Hrvati ili Muslimani koji dolaze na ovaj sajt pokusavaju da postupaju kao i ti (relativizuju krivicu i da priznaju greske svojih naroda) ti ocigledno nisi shvatila moje pitanje jer je cinjenica da oni to ne rade. Oni imaju svoju "pricu" koje se drze i ne odstupaju od nje a to je ono sto sam vec spomenuo u prethodnom postu. Vecina njih su divni i krasni dok se ne predje na politicki teren a tada pokazu svoje pravo lice jer podrzavaju sve sto je uradjeno u proslosti (bliskoj a mnogi i daljoj) nad Srbima jer je to bio "jedini" nacin da bi se osamostalili (cilj opravdava sredstvo) a sad kad su samostalni hoce da se prikazu u sto boljem svjetlu.
A to sto je tebi korisno da znas kako oni razmisljaju, pa da bi to znala nije potrebno da citas njihove komentare na forumu. Prosetaj se kroz Sarajevo, Zagreb, Zenicu, Vukovar, Bihac, Zadar, Split, Rasku oblast (Sandzak), Kosovo  itd pa ce ti biti jasno kako oni razmisljaju.
Sto se tice ovoga sto ja pricam, to jesu cinjenice jer pricam o stvarima koje su se dogodile i govorim o vremenu i nacinu na koji su se dogodile kao i o ciljevima sa kojim su radjene.
A sad najljepsi dio (koji samo potvrdjuje ono sto sam rekao u vezi tebe da olako prihvatas sufliranja sa strane) o "agresiji" na "suverene" zemlje Sloveniju, Hrvatsku i BiH.
Mislim da smo i ja i shogun dosad lijepo objasnili sta je sve radjeno na rusenju SFRJ i ko je imao pravo na otcjepljenje a to su bile Republike a ne narodi unutar njih. Ako imamo u vidu spomenutu cinjenicu onda se nista sto su uradile Slovenija, Hrvatska i BiH ne moze smatrati (kao sto ni ne moze) legalnim jer je sve bilo protivustavno i protivzakonito pa samim tim ni one nisu mogle biti medjunarodno priznate. Jer nemoze jedan narod (Hrvati u Hrvatskoj ili Muslimani u BiH) odlucivati o sudbini cijele Republike i svih ljudi u njoj. Tu onda nema konstitutivnosti drugih naroda i pricamo o dominaciji jednih nad drugima.
E sad, to sto je par zemalja kao npr. Njemacka i Italija (koje su ujedno, pored SAD bili inicijator i pokretac krize u SFRJ) odluci da na svoju ruku prekrsi medjunarodne norme krijuci se iza odluka tamo neke komisije (Badinterova komisija) koja je tek tako proglasila da SFRJ ne postoji vise (to je bio znak narodima u SFRJ da se pocnu klati), to je vec sasvim druga stvar koja opet nikako ne moze biti dovoljno jak razlog da se odjednom JNA od domace vojske pretvori u okupatorsku. Ali, cin priznanja je bio nelegalan (cak su kasnije i politicari iz navedenih zemalja priznali svoju gresku sa preuranjenim priznanjem ali dotad je steta vec nacinjena i hiljade ljudi je pobijeno zbog njihovog zajeba) te su navedene zemlje nastavile da podrzavaju secesionisticke Republike jer je to bio jedini nacin da prikriju da su oni ustvari razbili SFRJ. A tako malo je trebalo da bude uradjeno od strane takozvane "medjunarodne zajednice" pa da rata ne bude. Tadasnja EEZ je samo trebala da kaze narodima u SFRJ da nijedna otcjepljena Republika nece moci postati clanica EEZ i buduce EU i da to samo moze ocekivati SFRJ. Garantujem 100% da bi istog momenta sve nacionalne tenzije splasnule i da bi i oni najzagrizeniji nacionalisti odustali od suludih planova jer ih niko nebi slijedio.
A da ne zaboravim, da te pitam, ko je to stvorio SFRJ? Tamo neka ad-hoc komisija ili narodi koji zive u SFRJ u cetverogodisnjoj krvavoj borbi? Onog momenta kada neka komisija stvori nesto (konkretno drzavu) tada to nesto moze i ukinuti, u protivnom nema pravo da se proglasava nadleznom da se mijesa u unutrasnje stvari neke zemlje ma kakve probleme ta zemlja imala.
Sto se tice Albanaca na Kosovu i njihovog "progona" od strane Srba, sjeti se kada je umro Tito a kada su (otvoreno, jer su dotad bili prikrivani zarad mira u kuci) poceli problemi na Kosovu i ko ih je poceo, Srbi ili Albanci? Sjeti se Albanskih demonstracija sa Titovom slikom na celu kolone, sjeti se slucaja Martinovic, sjeti se rusenja srpskih grobalja (cak je i Bora Corba govorio o tome-kada Nusi srpsko groblje rusi, pomaze mu Gasi jer se Nusi plasi, blago meni i Hiseni, i Keljmendi i Krasnici, veseli mladici...), sjeti se slucaja Keljmendi i ubistva vojnika u Paracinskoj kasarni, sjeti se farse sa strajkom gladju Kosovskih (albanskih) rudara kojima su slovenacki novinari doturali hranu na jednom ulazu u jamu dok su ih istovremeno snimali kako "gladuju" na drugom ulazu. Ko je koga ubijao na Kosovu do 1999, Srbi Albance ili Albanci Srbe, ko je stvarao ilegalne paravojne i teroristicke grupe, ko je ubijao vojsku i policiju, ko je planirao rat (citaj knjigu od Haradinaja pa ce ti biti jasno), sto Albanci nisu bili "protjerivani" sve do napada NATO-a i sto su ih tek tada Srbi poceli "protjerivati", sto ih je CNN vracao nazad upucujuci ih kako da pridju granici i kako da se ponasaju pred kamerama, sto su Albanci na pocetku govorili da bjeze zbog bombardovanja NATO-a da bi nakon nekog vremena poceli govoriti da bjeze jer ih Srbi progone, sto je NATO "slucajno" (i to par puta) pogodio bas konvoje albanskih izbjeglica koji su se VRACALI kuci umjesto da bjeze a nijedan konvoj koji je "protjeran" od Srba nije pogodjen? I otkud ti cifra od milion i po izbjeglica kad cak i CNN (koji je lagao na vagone) nije spomenuo vise od 800000 ljudi?
Sto se tice koja je to nasa zemlja napadnuta i od koga, ako to ne znas jadna ti onda.
Gdje li si ti prespavala zadnjih 15 godina?
Generali Vojske Jugoslavije su branili SR Jugoslaviju od, nicim izazvane, NATO agresije (eto na koju zemlju mislim). Sa druge strane, generali vojske RSK i RS su branili srpski narod u Hrvatskoj i BiH na teritorijama na kojima vijekovima zivi i na kojima je vecinski od nicim izazvanog napada Hrvata i Muslimana. Branili su pravo Srba na zivot, na slobodu, da im se postuju Ustavom i zakonima zagarantovana prava (ni manje ni vise) i da drugi ne odlucuju o sudbini Srba. Ako je nesto od spomenutog grijeh ili zlocin onda stvarno, nemam rijeci.
Da, zaista, zasto ubacujem Ameriku jer ona moze da radi sta hoce, njeni zlocini nisu bitni, bitno je prihvatiti zdravo za gotovo sve sto oni kazu o nama i sto nam pripisu i ne buniti se puno jerbo ce nam opaliti cusku u vidu demokratskih sankcija ako nas prethodno ne bombarduju  Smiley (tomahavkic, zaista si fenomen, majke mi).
Sto se tice idiota koji se potpisuju sa BBB, nismo mi nikakva zabit jer da je tako Evropa i svijet bi hermeticki zatvorili granice oko nas 1991 i rekli bi nam da sami rjesavamo nase probleme kako god znamo i umijemo. Interesantniji smo mi njima nego sto ti mozes i zamisliti ali kada Hrvati (pa makar i huligani) pocine nesto kao sto su uradili na utakmici u Zagrebu "demokratska" Evropa to nikada nece osuditi jer, zaboga, to kvari, na lazima i obmanama, zasnovanu sliku o Hrvatima kao "dobrim" momcima i Srbima kao "losim" momcima.
Zasto to kazem tako samouvjereno?
Sjeti se sta se desilo 17 marta prosle godine na Kosovu i koliko je recimo hramova i crkava poruseno. Sjeti se najnovijih prijedloga te iste "demokratske medjunarodne zajednice" da se umjesto obnove istih ta podrucja ograde, posadi trava i drvece i sve to proglasi arheoloskim nalazistem KOSOVSKE kulture. Znaci, em sto se zatire svaki trag postojanja (zasadjuje se trava i drvece), em sto se proglasava arheoloskim nalazistem, em sto se Srbima otima istorijsko pravo na to i stvara se neka navodna Kosovska kulturna bastina  Smile .
A sad se sjeti Banjaluke i frke oko obnove dzamije Ferhadija, na koji nivo je to bilo dignuto, koliko je prijetnji, ucjena i pritisaka svake moguce vrste upuceno vlastima RS da se STO PRIJE (kao da od toga zavisi opstanak covjecanstva) omoguci obnova Ferhadije sto je i izazvalo reakcije naroda (koje ja ne opravdavam) koji je reagovao kako je reagovao.
I, sta se desilo? Tresla se gora, rodio se mis jer nakon dozvole da radovi na rekonstrukciji pocnu NISTA nije uradjeno. Muslimani nisu ni krenuli sa radom sto samo govori da je sve to bilo koristeno za dnevno-politicke svrhe a ne sa ciljem uspostave povjerenja medju ljudima (najotrcanija fraza koja se skoro non stop vrti u BiH).
E zato ni hrvatska javnost nije zestoko osudla BBB jer prekidac u njihovoj gavi je jos uvijek prebacen na "mrzi Srbe patoloski".
Ogromna vecina uopste nije sposobna da shvati da i Hrvati mogu biti krivi za nesto i da Srbi nisu dezurni krivci za sve.
Drago mi je da imas Hrvate za prijatelje jer ih imam i ja.
Ja nisam rekao za SVE Hrvate da su losi jer bi to zaista bila glupost ali velika vecina nije ili je mlako (tek reda radi) osudila ono sto se desilo.
Ali isto tako, ma kako jako bilo prijateljstvo izmedju mene ili nekog pripadnika drugog naroda, nikada necu dozvoliti da neku iznosi lazi i neistine protiv mog naroda pa makar cijena za to bila i kraj prijateljstva.
Iskren prijatelj mi moze biti samo neko ko je covjek a takvi su ipak sposobni da stvari sagledaju realno.

Valjda su ti neke stvari sada bar malo jasnije  ?
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Au kakve stavove ovde pojedinci imaju, to je... Smile . Kada ovo citam pitam se da li je Milosevic zaista u Hagu i da li je Milanovic i dalje direktor nacionalne televizije. Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat: Ciklopentanoperhidrofenan
Au kakve stavove ovde pojedinci imaju, to je... Smile . Kada ovo citam pitam se da li je Milosevic zaista u Hagu i da li je Milanovic i dalje direktor nacionalne televizije. Smile



a hoces da kazes da si sve procitao Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ malaj

Kosovo je do 1990 imalo visok stepen autonomije, to je tačno. Istina, albanski nacionalisti su to zloupotrebljavali, ali to nije opravdanje za ukidanje autonomije, što je uradio Sloba. A stepen autonomije Kosova je bio sličan evropskom standardu, ali nisu imali sve ono što ima Katalonija. Uzmi Ustav iz 1974, pa pažljivo pročitaj odeljak o položaju autonomnih pokrajina. Inače, niko ne spori da je Kosovo bilo deo SR.Srbije i po Ustavu iz 1974. god. Ali, ponavljam, Sloba je pogrešno reagovao na veliko-albanske zahteve. Izdao je jugoslovenstvo i postao veliko-srpski demagog. Na nacionalizam nikad ne treba odgovarati nacionalizmom. Nemoj se ljutiti, imaš malo kontradiktorne stavove, pozivaš se na SFRJ,na Titove ideje, a braniš veliko-srpske nacionaliste Mladića i Karadžića. To baš ne ide jedno sa drugim.  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Citao sam dok me nije izdao zeludac. [smilie=11.gif]  :[14]:  Smile  :writers_block:  :yikes:  :pissed:  :bong:
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
@ shogun
Nemam razloga da se ljutim uopste jer mi stavovi nisu kontradiktorni.
Kao prvo, uopste ne branim nikoga a pogotovo ne Karadzica jer ga zaista organski ne podnosim.
Mladic je sasvim druga prica.
Da li si se ikada zapitao zasto je Slobo ukinuo autonomiju Pokrajinama?
Da li si se ikada zapitao zasto je samo Srbija imala Pokrajine a nije ih imala ni jedna druga Republika?
Da li si se ikada zapitao u cijem interesu su radile Pokrajine i koliko je bas povlasten polozaj Albanaca bio izvor nestabilnosti u zemlji umjesto da bude obratno i da to omoguci mir?
Pa sam priznajes da su ti isti Albanci zloupotrebljavali svoje privilegije i prava i to po tebi nije udar na Jugoslaviju a ono sto je uradio Slobo jeste? Ko je sad kontradiktoran, ja ili ti? Ako njihove zloupotrebe i zlocini koje su cinili nisu bili dovoljni da se reaguje onda zaista ne znam sta je trebalo da se desi pa da ti kazes:"E sad je bas bio u pravu  (Slobo ili bilo ko drugi) sto je reagovao"? A Slobo je samo izjednacio status teritorije Kosova i Vojvodine sa ostatkom teritorije Srbije (ni vise, ni manje). Zar Pokrajine nisu bile u sastavu SR Srbije? Zar sve sto Srbija radi na svojoj teritoriji, pritom ne narusavajuci interese SFRJ i drugih Republika ili konstitutivnih naroda u istoj toj Republici (Srbiji) nije unutrasnja stvar Srbije? A posto su u Srbiji samo Srbi bili konstitutivni onda tu nije bilo ugrozeno pravo nijednog drugog naroda. Sa druge strane, u Hrvatskoj su Srbi i Hrvati bili konstitutivni tako da Hrvati nisu mogli raditi nista bez saglasnosti Srba. Vjerujem da ti kao pravnik vidis razliku, pitanje je vide li je drugi. Zasto se Srbi recimo nisu bunili u Sloveniji? Pa zato sto su tamo imali status nacionalne manjine a Slovenci su bili jedini konstitutivan narod.
Zaista bih volio da cujem tvoje misljenje kako je to Slobo trebao reagovati pa da smiri velikoalbanske zahtjeve?

@ tomahavkic
Ocekivao sam nesto konstruktivnije od tebe kad ono - nista.
Ako si ti od mene trazila da objasnim neke stvari i postavila si mi neka pitanja valjda je red da das smislen odgovor na moje stavove i misljenja.
I jos ti, koliko vidim, smeta sto sam opsiran jer sam se eto ipak potrudio da ti objasnim neke stvari.
Zaista, da li si se ti ukljucila u ovu diskusiju sa namjerom da diskutujes ili provociras?
No dobro, tvoji postupci govore vise o tebi nego hiljadu rijeci, bitno je da znam za ubuduce za kakvu vrstu "diskusije" si raspolozena.

@ Ciklopentanoperhidrofenan
Nisi vrijedan odgovora ali 'ajd' da ne budem ko tomahavkic.
Ako imas da kazes nesto smisleno onda to reci a ako nemas onda odjebi.  Smile  :pissed:  icon_censored
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Otkud znas da sam mislio bas na tebe? Smiley

 [smilie=8.gif]
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.