Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 121 122 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HowTo: Instalacija WordPress 2.0x CMS / Blog sistema  (Pročitano 245343 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Treba mi besplatna wordpress tema za pravnicki blog. Jednostavna, bez preteranih slika, sa karakteristikama prava eventualno advokature koja bi imala ono osnovno tipa linkovanje ka fejsu, twiteru i slicno, sajd bar koji moze da se podesava dodavajuci ono sto bi svaki blog trebalo da ima i slicno.

Ima li nesto takvo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Terorizam je bolest pozovite doktora!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 729
Zastava Sabac-centar sveta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
mob
Nokia N96c
Koristim Glocal template interesuje me posto ona ima u svom hederu interaktivnu google mapu kada se izabere neka kategorija on je ondah pokaze i na mapi. Mene zanima da li postoji neki dodatak da locira moju lokaciju i da mi pokaze put do lokacije koja je u kategoriji. I jos jedno pitanje kako da napravim grupe clanova da im bude omoguceno da postavljaju svoje utiske u okviru jedne kategorije.
IP sačuvana
social share
Војници!
Јунаци!
Врховна команда избрисала је наш пук из свог бројног стања!
Наш пук је жртвован за част београда и отаџбине!
Ви немате дакле да бринете за животе ваше-они више не постоје!
Зато,напред у славу!
За краља и отаџбину! живео краљ!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
Pozdrav, relativno sam nov u WordPress-u pa me intersuje na koji način da backup-ujem cijeli sajt odnosno sve fajlove na njemu i bazu. Na sjutu koji sam napravio odrađena je redirekcija, pa me interesuje da li da backaup-ujem samo wp-content folder ili i .htacess file jer je u njemu redirekcija ili sve iz ovog foldera u kome mi se nalazi sajt? Hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
LG Nexus 4
Ne kapiram baš najbolje šta ti treba, ali migraciju radiš tako što:
- Udjes u cpanel, phpMyAdmin i skineš (export) celu bazu .sql
- FTP skineš ceo folder gde ti se sajt nalazi

Ukoliko ne želiš redirekcije koje sadrži taj htaccess izmeni ga ručno ili obriši, u zavisnosti šta ti je potrebno.

Da bi ga podiga na drugo mesto, radnju obaviš na isti način u suprotnom smeru, import i upload umesto export i download.
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Na temi koju sam izabrao u header-u tj. gornjem desnom uglu stoji opcija za kcontact title i contact telephone. Ja bih zeleo da umesto toga stavim social media icons. Koliko kapiram to nije predvidjeno u ovoj temi.

Da li postoji neki plugin koji to radi ili moraju kodovi da se menjaju? Ukoliko moraju kodovi moze li neko detaljno da objasni posto sam laik?



Dalje...

Tema nije imala pocetnu (home) stranicu. Kad sam napravio Page (Pocetna) kod opcije General - Reading sam promenio da bude staticna i za front page stavio Pocetna a za post page stavio blog. U tom slucaju mi je nestala pocetna stranica moje teme.

Kako da namestim da page Pocetna vodi ka pocetnoj stranici tj. da ona ne nestane? U pitanju je sajt:

www.legislatura.rs

p.s.
sad nije podeseno na static page da bi imao pocetnu stranicu kakva je sad a ne prazno.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2015, 01:14:13 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
LG Nexus 4
Iskreno ne razumem baš šta ti je problem sa početnom?
Kad nije statična stranica, gradi se dinamički.
Ne znam kakva ti je tema, ali zaviri u delove header, content, footer, index.php
Delovi teme se učitavaju onako kako su pozvani u kodu, pa ćeš tako ići po fajlovima i videti delove koda koji ih generišu.

___
Što se tiče headera i ikonica, traži fajl header.php, nađi fajl koji gradi taj search deo, opet zavisno od teme, ali možeš naći lako ako pratiš html strukturu. Zatim kad nadjes, borisi taj deo, a ubaci ikonice koje hoces prostim htmlom i linkovima.
Kad vratiš fajl, sve će biti kako si zamislio.
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 40.0.2214.85
mob
SonyEricsson k310i
Posle duze paize opet ja. Trazio sam opet nisam nasao a znam da to sigurno postoji :-) Treba mi da se odredjeno digme pojavljuje u postu samo kad je autor tog posta Administartor a ne neko drugi. Probao sam sa kusom poljima za autore ali ne nazjo nista pametno. postoji li neka fora preko php-a da se samo vidi to diglme ako je autor kao sto reko na najvisljoj lestvici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Iskreno ne razumem baš šta ti je problem sa početnom?
Kad nije statična stranica, gradi se dinamički.
Ne znam kakva ti je tema, ali zaviri u delove header, content, footer, index.php
Delovi teme se učitavaju onako kako su pozvani u kodu, pa ćeš tako ići po fajlovima i videti delove koda koji ih generišu.

___
Što se tiče headera i ikonica, traži fajl header.php, nađi fajl koji gradi taj search deo, opet zavisno od teme, ali možeš naći lako ako pratiš html strukturu. Zatim kad nadjes, borisi taj deo, a ubaci ikonice koje hoces prostim htmlom i linkovima.
Kad vratiš fajl, sve će biti kako si zamislio.

Prvi problem mi je resio drug Chelavi Smile

Za ovaj drugi trazim neki plugin jer mi cackanje oko kodova bas ne ide za sada Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
LG Nexus 4
Pluginova imaš koliko hoćeš kucaj social butons dobićš brdo ali ni oni se sami neće postaviti na mesto koje hoćeš Smiley

@joca jox http://codex.wordpress.org/Function_Reference/is_super_admin
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Chrome 40.0.2214.85
mob
SonyEricsson k310i
To sam video ali nikako da prokljuvim kako radi. :-) Meni treba da svi mogu da vide to dugme ko dodje na sajt ali samo da se ono vidi kad je autor posta administrator. A kad je admin neko pod drugim nalogom onda bi trebalo da ide drugo dugme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 121 122 124
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.