Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HowTo: Instalacija WordPress 2.0x CMS / Blog sistema  (Pročitano 246409 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia X6
Nisi rekao o kakvim kolonama pričaš?
MySql?
Ideš u phpmyadmin, a pre toga pročitaš sve o sql na w3school. Pa kad vidiš kako sve tipovi podataka mogu da se skladište, odeš tamo i zameniš ili napraviš novu kolonu u zavisnosti šta ti treba, na način koji ti treba.

Znam za taj sajt i svaki dan ga posjecujem  Smile  o kolonama tipova, znaci ima:
Tip:
Kladionica:
Mec:

e sad tip mi je limitiran na 6 slova ne znam kako je to on stavio ni gdje se tacno nalazi a ni kako da izmenim. Sinoc sam trazio i nasao fajl gdje je stavljao slicice kladionica i to sam uspeo da izmenim.. sad ne znam dje ovo naci  Smile
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
LG Nexus 4
Evo daću ti stranicu ja, pošto je sam očigledno nisi našao. Kada je pročitaš javi da li si rešio problem, ako ne makar da li si shvatio o čemu se radi. Jer moguće da nije to, ali kad budeš shvatio te tipove, znaćeš gde dalje.

http://www.w3schools.com/sql/sql_datatypes.asp
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
Pomogajte ljudi molim vas... radio sam na wordpress fre temi evo sve do sad, jedno 3h... i na kraju da zavrsim footer ja izbisao sta je pisalo i stavio moj kad izbaca ovo i nece da da da udje na sajt:
All the links in the footer should remain intact. All or these links are family friendly and will not hurt your site is any way.

Kako da zaobidjem ovo ljudi? Nije valjda da moj sav trud pada u vodu.. ovo je neka skripta koja blokira sadrzaj sigurno, kako da je pronadjem i izbrisem????

ne moze izbrisala se sama , pu nabijem ih .. koja je fora sa ovim ljudi sto ne mozes izbrisati footer?
« Poslednja izmena: 09. Jul 2013, 01:32:39 od Gooty »
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6120
Koristis besplatnu temu, i red je da ona ostane potpisana. Zato su i stavili tu vrstu zastite. Vrati footer na verziju pre menjanja i radice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
a on ne moze nikako da se promijeni? Nego da pitam kako da promijenim header? Evo usao sam u editor i ne mogu da nadjem dje da ubacim ovu sliku sto sam napravio..
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
a on ne moze nikako da se promijeni? Nego da pitam kako da promijenim header? Evo usao sam u editor i ne mogu da nadjem dje da ubacim ovu sliku sto sam napravio..

hehe, uz malo truda uradio sam  Smile e sad imam drugi problem, u tom headeru on obuhvata i moj logo, e sad kada udjem u Tools-generate ima da postavim logo ali ja vec imam logo bez toga, tako da kada tu ne stavim logo onda mi izbaca tekst npr. Burek.com forum  velikim crnim slovima preko moje pozadine.. nadam se da sam objasnio dobro... kako da maknem to ljudi ? ako maknem to st opise crnim slovima onda mi nece pisati ono ime sajta pored favicon ikonice.
« Poslednja izmena: 09. Jul 2013, 13:57:00 od Gooty »
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 4
Milion puta rečeno u fajlovima ti je code koji sadrži html strukturu  i pozive za izvlačenje contenta iz baze.
Ti si postavio logo vrv direktno u fajlu ali poziv za logo i dalje postoji, a ako ne ubaciš tamo sliku onda povlači predefinisani tekst.
Malo mozganja i rećiće ti se da treba da iz koda izbaciš taj poziv.
Obično je sve dokumentovano tako da treba samo redom da ideš kroz strukturu i čistiš šta ti ne treba ili dodaješ šta ti treba. I odluči oćeš li da radiš kroz admin panel kroz te razne forme if ormice ili ćeš lepo odraditi u fajlovima sve i zavšiti.

Svaki fajl ima skladno ime pa header reguliše header, a footer footer, ako ne znaš osnove php ne moj ni da pokušavaš da uradiš nešto više od obične izmene logo-a i boje, jer džabe mi ovde da ti pričamo nema smisla. Konstatovano ponovo milion puta. Jer da znaš osnove video bi poziv i skapirao odakle vuče funkciju ili koji deo koda izde ispred ili iza kog. Takođe za svaku funkciju koja zne znaš šta radi ukucaš na google i dodaš wordpress i izaći će ti wordpres codex stranica sa jako lepim objašnjenjem, prikazom parametara i primerom upotrebe. Pa ako opet nećeš da mozgaš, a ti jednostavno kopiraj upotrebu i izmeni sa svojim sadrćžajem.

Toliko.
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
nisam trazio da mi objasnis kako funkcionise nego kako da napravim  Smile Bojim se da nesto ne zeznem....
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 4
Imao si x žutih kartona, ovo ti je crveni. Pozdrav  Smile

p.s. pročitaj svoj komentar, razmisli malo, onda pročitaj moj. Samo će ti se kazati Wink
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia X6
Izvinjavam se Fman... nadam se da prihvatas izvinjenje  Smile  Usput imam jedno pitanje , meni mi je skroz gore dok meni za kategorije dole (mislim gdje svaki uobicajni meni, samo je meni drugacije) e sad kako ja u taj meni kategorija koji je veci da dodam Forum. Ja kada hocu da stvorim novu kategoriju uvjek ide www.mojsajt.com/category/forum i pojavi se naravno u tom meni-u kategorija.. e sad kako samo da bude mojsajt.com/forum jer jednostavno moram postaviti link od foruma u taj meni kategorija.
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.