Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:18:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hitno - Problem sa Google Mail-om  (Pročitano 778 puta)
17. Mar 2011, 17:40:21
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Do sada nisam imao nikakvih problema sa mail-om. Koristim ga svakodnevno. Danas kad sam otisao na Gmail, otvorilo mi se obavestenje gde mi GMail trazi moj broj telefona kako bi mi poslao neku sifru.

Nemam pojma sta se desava i nisam bas poverljiv da dajem svoj broj telefona (pogotovo jer sam na pretplati i moj broj tel. je vezan za moje ime i sve ostale licne podatke)

Jeste li imali ovakav problem, sta je uzrok ovog zahteva i ima li neko drugo resenje da ne unosim br. telefona  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

gmail_screen.jpg
(74.03 KB, 784x546)
« Poslednja izmena: 17. Mar 2011, 17:40:47 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Apple 3G
pa ti daj komsijin broj telefona i okreni ga za 15tak minuta i pitaj dal te neko trayio  Smile
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
pa ti daj komsijin broj telefona i okreni ga za 15tak minuta i pitaj dal te neko trayio  Smile

Pitao sam cimera i on se prepo`  Smile

Ne znam sta da radim jbt a treba mi mail hitno  Smile
« Poslednja izmena: 17. Mar 2011, 17:49:52 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Pitao sam drugog prijatelja pa sam preko njegovog tel. dobio tu sifru.

Problem je u tome sto se neko ubacio na moj mail sa IP adrese koja je iz Madjarske pa su mi zato poslali security question da promenim sifru.

P.S. Cisto da potvrdim, da li se ovde radilo o pokusaju hakovanja mail-a?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
nije nista neuobicajeno...
Kada se cesto menja ip adresa sa koje se logujes, ili se konstantno koristi ista ip adresa, pa se od jednom pojavi neka nova, google engine to registruje kao sumnjivu rabotu i u cilju zastite korisnika zna da privremeno blokira account, dok na ovaj nacin ne potvrdis da je tvoj account, da su sve te ip adrese tvoje i slicno...
Ako se desi, kao sada tebi, da je neka ip adresa koja nije tvoja i sa koje se ti nisi logovao, smestaju je u bazu potencijalnih ip adresa sa kojih ljudi provaljuju naloge, pa ako se ponavlja ta problematicna ip adresa znaju i da je blacklista-ju...

Nekada ipak treba verovati googletu...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pitao sam drugog prijatelja pa sam preko njegovog tel. dobio tu sifru.

Problem je u tome sto se neko ubacio na moj mail sa IP adrese koja je iz Madjarske pa su mi zato poslali security question da promenim sifru.

P.S. Cisto da potvrdim, da li se ovde radilo o pokusaju hakovanja mail-a?  Smile

Тја ... може бити да јесте може бити да није  Smile

Иначе две ствари: ...

Прво ... компликованију шифру је тешко провалити и то нико неће радити а да не зна шта га чека са друге стране ... Шифру ћеш најлакше изгубити ако приступиш мејлу са рачунара који има keylogger ... пречешљај свој комп са неким спајвер алатом, чисто  реда ради.

Друго ... доле при дну стране на џимејлу имаш овако нешто ... Last account activity: 43 minutes ago at this IP (.............).  Details ... клик на ово Детаљи и добићеш логове са ајпи адресама, државом где је та ајпи адреса и временом приступања. Ако ту приметиш нешто чудно ... промени шифру

и ... не паничи  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
и ... не паничи  Smile

i agree

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Sasvim  normalna stvar, ne brini. Google brine umesto tebe.
Ako si uključio podešavanje, Google će te obavestiti ako neko pokušava da ti hakuje nalog...tj.da postoji neko rizično ponašanje.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Kliknuo sam tu tipku Last activity i jeste iz Madjarske i pise koja je IP adresa  Smile U onoj tabeli jedino je ta iz Madjarske strana, svi ostali pristupi su sa moje lokacije  Smile

Nasao sam u Inboxu poruku od Google mail-a da je neuspelo slanje poruke. Udjem unutra i vidim sledece:
- Sadrzaj poruke: xcfsdhsgsggs
- Poslano na: adrese svih mojih kontakata

Ja sam tu poruku prijavio kao Spam + mislim da su i oni blokirali slanje te poruke jer ja tu poruku nisam poslao   (ocito je taj letac iz Madjarske)  Smile

Hvala vam na brzim odgovorima  Smile

P.S. Koristim Norton, ima li jos neki program kojim bih mogao proveriti imam li keylogger na racunaru?
« Poslednja izmena: 17. Mar 2011, 19:19:49 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
не'ам појам Smile ... ово би требало да је ОК  Smile

http://www.safer-networking.org/sr/index.html
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:18:13
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Mail Hitno

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.158 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.