Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:44:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hitler - patriota ili monstrum  (Pročitano 17551 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Jeste, to je bio genocid nad nemackim narodom.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Teoretski jeste Nemacka '44 imala najvecu proizvodnju aviona ali prakticno najveci deo je bio preradjen spajanjem delova ostecenih aviona a ne novo napravljeni.
Hitlerovo orklo... pa normalnoda je upisan kao sin svog oca zeleznicara a ne tamo nekog. Ovaj podatak sam naao u secanjima nekog iz njegovog bliskog kruga, trenutno se ne mogu setiti imena jer sam dosta davno tocitao.
To je glupost da smo mi trebali pripasti Italijanima!!! Najvece prosirenje je nacinjeno posle ustaskih zlocina, kada su na osnovu dogovora D. Mihailovica i generala Roate,komandanta italijanskog sektora, italijani prosirili svoj prostor i mnoga srpska mesta su dosla pod ita;lijansku zastitu. Takodjeje vazan podatak o nenapadanju koji je bio dogovoren i dosledno postovan. Podatke o ovome mozes procitati u Graunerovim izvestajima za jugoistok( procitao sam svaki dan do kraja '43) kao i dokumenta u Vojno istorijskom arhivu, koji sam imao priliku da vidim.
Streljanje 100/1 je bilo sprovodjeno samo kod nas a razloge treba prvenstveno traziti u zverskom nastupu partizana na terenu- primer je pokolj mladih kadeta, njih 72, kada su im raskomadali tela i postavili noge na putu u obliku slova "V" zbog cega je bilo i neposredno streljanje djaka u Kragujevcu.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: pilot
Teoretski jeste Nemacka '44 imala najvecu proizvodnju aviona ali prakticno najveci deo je bio preradjen spajanjem delova ostecenih aviona a ne novo napravljeni.



A.J.P. Taylor "Uzroci drugog svjetskog rata". Borio se u njemu, a povjesničar je po struci i Englez. Toplo preporučujem. Objavljeno je kod nas 1990. Tako da se vjerojatno može naći i kod vas.


Citat
Hitlerovo orklo... pa normalnoda je upisan kao sin svog oca zeleznicara a ne tamo nekog. Ovaj podatak sam naao u secanjima nekog iz njegovog bliskog kruga, trenutno se ne mogu setiti imena jer sam dosta davno tocitao.


Ponavljam što sam već negdje napisao. Hitler je sigurno jedna od najzanimljivijih osoba u povijesti uopće. Austrijanac, bez srednje škole, bivši kaplar i zatvorenik postao je vođa jedne od najmoćnijih država Europe, duge političke i visoke kulturne tradicije, naravno da se oko njegovog lika pletu brojne legende. Osim Mein Kampfa nema Hitlerovih  intimnih autobiografskih djela (npr. dnevnika) koji bi bacali neko svjetlo na to pitanje njegovog porijekla. Njegova majka nije bila jedina služavka, niti su samo Židovi uzimali služavke. Mnoge su mlade djevojke "nastradale" kao žrtve njemačkih baruna i grofova (tj. njihovih sinova) pa niti jedan Čeh, Poljak, Mađar ili Slovenac koji je bio njihovo kopile nije stvorio nekakav pokret za uništenje svih Nijemaca. Korijeni antisemitizma su mnogo dublji. Uostalom Hitlerovom ocu je to bio treći brak i bio je stariji od svoje žene. Koji bi on to razlog imao da prihvati jedno kopile? Novac? Hitler je odrastao u relativnom siromaštvu. Nekoliko njegove braće i sestara je umrlo od gladi i smrzavanja.

Citat
To je glupost da smo mi trebali pripasti Italijanima!!! Najvece prosirenje je nacinjeno posle ustaskih zlocina, kada su na osnovu dogovora D. Mihailovica i generala Roate,komandanta italijanskog sektora, italijani prosirili svoj prostor i mnoga srpska mesta su dosla pod ita;lijansku zastitu. Takodjeje vazan podatak o nenapadanju koji je bio dogovoren i dosledno postovan. Podatke o ovome mozes procitati u Graunerovim izvestajima za jugoistok( procitao sam svaki dan do kraja '43) kao i dokumenta u Vojno istorijskom arhivu, koji sam imao priliku da vidim.



Mislio sam na planove za poslije rata. NDH, Mađarska su već bile u talijanskoj zoni. NDH je trebala postati i kraljevina s kraljem iz jedne talijanske plemićke obitelji. Njemčka zona u njoj je uspostavljena samo zato da se olakša protok robe, sredstava i vojske, jer talijanske sposobnosti nikad nisu bile velike. Pravac njemačkog prodora i interesa su bili Poljska, Rumunjska i Ukrajina. Uostalom kao da bi oni morali pitati išta Talijane da su dobili rat.

Citat
Streljanje 100/1 je bilo sprovodjeno samo kod nas a razloge treba prvenstveno traziti u zverskom nastupu partizana na terenu- primer je pokolj mladih kadeta, njih 72, kada su im raskomadali tela i postavili noge na putu u obliku slova "V" zbog cega je bilo i neposredno streljanje djaka u Kragujevcu.


Nije to baš potpuna istina (ova kvota) da je vrijedilo samo za Srbiju. U Francuskoj i Češkoj je bilo slično. Tamo su povremeno znali poubijati i cijela sela.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Ma ova tema je dosta siroka za raspravu ali ja imam srecu sto sam imao saradnju sa dosta istrazivaca iz inostranstva tako da ipak neke stvarine stoje bas tako.U svakom slucaju A. Hitler je bez svake sumnje izuzetno znacajan a mnoge stvari su samo stvar nagadjanja je ne postoje primarni i sekundarni arhivski izvori vec samotercijalno.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Panzergrenadier

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6070
          Hitler je imao mnogo genijalnih crta od kojih je retko koja bila covecna... BTW, obozavao je Spartance, ali taj nacin rata mu nije doneo srece sa Rusima... Ovi su se branili u klancu, a Nemci da vrlooo sirokom frontu.

           Imao je neverovatan dar za pamcenje detalja, ali sve to pada u vodu zbog njegove cuvene tvrdoglavosti a kasnije i polu ludila. On je zadnjih godinu dana rata spavao samo po 3-4 sata dnevno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1831
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
za Nemce je patriota,a za ostale monstrum
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1209
Zastava Nediceva Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6030
Citat
Hitler - patriota ili monstrum
Имао је својих лоших потеза али монструм свакако није.
IP sačuvana
social share
На овоме свету могу да кажем што се дешава то није истина...мислим на овоме свету, што бих нагласио..да...пропаганда, што већина кажу, о овоме..није истина.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Da li je bio monstrum je pitanje za diskusiju. Ja licno nemam dileme: najveci zlocini
XX v su pocinjeni upravo za vreme njegove vladavine i to bas od njegovih sledbenika.
              Patriota...za koga ? Za Nemce ? Na stranu to sto je 9 miliona njegovih podanika zivotima platilo njegove sulude ideje, vec je njegova politika dovela da gotovo polovina drzave koja mu je "bila iznad svega" 45 g zivi pod komunizmom !
              Mozda neko misli da nije kriv bas za sve sto se desilo u Evropi 1939-1945. A ko  u
jednopartijskom tj. totalitarnom uredjenju donosi najvaznije odluke ? Ima li onih koji veruju
da je bio protiv bombardovanja Beograda (Varsave, Londona, Roterdama...), da je plakao
kada je cuo za Kragujevac i Kraljevo, da se zgrozio posle posete Ausvicu (Jasenovcu...), da
se ostro suprostavljao planu napada na SSSR itd. Ne samo da je sve to znao vec su to
bila njegova naredjenja.
             
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 502
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 
Ja mislim da je on bio potpuno ponesen pocetnim uspesima u ratu i da je poceo donositi nerazumne odluke.Plan Barbarosa je i teorijski bio tesko ostvariv,a u praksi prava katasrofa.Pa zar bas nista nije naucio od Napoleona.Harizmu je svakako imao,a i izuzetnu oratorsku vestinu.Mada su mu i istorijske okolnosti u velikoj meri isle na ruku.Da nije bilo krize 1929.godine,on verovatno nikad ne bi dosao na vlast.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6630
Citat
Hitler - patriota ili monstrum
Имао је својих лоших потеза али монструм свакако није.

Kao i gospodin Ljotić , pretpostavljan , zar ne ...

Mada su mu i istorijske okolnosti u velikoj meri isle na ruku.Da nije bilo krize 1929.godine,on verovatno nikad ne bi dosao na vlast.

Pravi razlog nastanka onako monstruozne mašinerije leži u Versajskom sporazumu , kasnije je došao famozni vajmarski ustav , kojim je onako oronula i ponižena zemlja na silu pokušavana da se uvuče u liberalni kapitalizam .
Jedan od prvih ekonomskih analitičara koji je prognozirao rezultate takvih okolnosti bio je i čuveni britanski ekonomista Džon Majnard Kejnz . Dalje , veliku odgovornost imale su i socijaldemokratske vlasti koji su najveći deo sankcija usmerili na komuniste , plašeći se nove revolucije , a zauvrat su dobili Treći Rajh .
Nemačka je u tom periodu veoma skretala ka desnici , ali to je još bio onaj konzervativni nacionalizam , koji je svoje oličenje našao u generalu Hindeburgu , koji je u to vreme bio najuglednija politička ličnost . To je znao i Hitler , pa je sačekao njegovu smrt , kako bi imao odrešene ruke da radi šta mu je volja.
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:44:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.