Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:36:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hitler - patriota ili monstrum  (Pročitano 17549 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
znam da si to bio ti Smiley
Elem, nije li dovoljan kvalitet sto je uspeo takve ljude oko sebe okupiti i sto je uspeo pola evrope dici na noge a ostalu polovinu baciti pod noge? Smiley
Da li je mostrum ili ne,... on licno nikada nikoga nije ubio... licno duboko sam ubedjen da nije narucivao nikakva mucenja ni za koga, mislim da je smrt u njihovim logorima ako nista bila brza i laka, za razliku od ustaskih recimo
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Pa dobro tu tjemo se sloziti...sa dodatkom..da je okupio jel je bio svestan pa mozda cak i genijalnosti nekih likova...dosta generala nije imalo ispod 140 IQ....shvatio je da pravim ljudima treba dati ovlastjenja i slobodne ruke...mada nije ni cudo sto su kasnije neki pokusali atentat na njega....Smiley
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat
Uvek sam govorio da vreme leci sve rane i hitler da ce za recimo 50 godina biti samo jedna jako vazna istorijska licnost, pecat "monstruma" ce se manje vise izgubiti, dakle bice nesto kao Napoleon sto je danas



Vidiš meni se baš čini da je to jedino što je od Hitlera i ostalo, monstrum. Baš zbog onoga što su njegovi radili po njegovoj zapovjedi ili ideologiji kako više voliš.

OK. Snimaju se danas filmovi i serije o njemu koje pokušavaju prikazati njegovu ljudsku stranu i sl, al' em Židovi uvijek dižu graju oko toga, em je to i normalno da je imao ljudsku stranu, pa nije valjda uvijek bio kakvim ga prikazuju.

Iako se slični zločini ponavljaju stalno od Hitlera naovamo, ipak, je l to zbog židovskog lobija, ili zbog činjenice da se to događalo u srcu Europe, da je teško i danas shvatiti kako se u zemlji takve kulture i visoke moralne svijesti moglo takvo nešto isplanirati i očeti provoditi, ali Hitler će po svemu sudeći još jako dugo ostati ponajprije upamćen i prezentiran kao najveći svjetski monstrum u povijesti. Što nosi budućnost i postameričko/zapadnoeuropsko vrijeme, tek će se vidjeti, ali ono očito još nije na pomolu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Tu vetj prelazimo u kategorije i okvire psihologije i sociologije...barem po meni...tu leze razlozi tog kraha nemackog naroda ..ne naroda..al ipak vetjine...zapad moze samo sebe da izjede iznutra ..a nesto da se desi po tom principu da krenu na nekoga nema sanse..mada to izjedanje traje oduvek..samo sto se u lepim sezdesetim godinama to nije ni dalo videti..a sada je valjda moderno prikazivati price socijalnog karaktera sa zapada....pa smo pod utiskom da tje taj zapad propasti...to je uvek bilo tako...ali se sada to baca u neki prednji plan kroz literaturu filmove i sl...sistem je sto bi se reklo bagovit...al kao i svaki windows radi...a ako ne radi uvek ide reinstal u vidu izbora i ajmo opet....republikanci il demokrate..apsolutno svejedno..sistem je isti..samo se ljudi menjaju...
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
U zavrsnim danima rata su besneli pozari gde je spaljivana nemacka arhiva; ali iz onog sto je prezivelo moze se saznati nesto o buducem svetu. Srbi bi bili unisteni u pet logora do 1956.; Hrvati bi bili ponemceni kao i englezi; crnce ne bi unistavao jer ih je smatrao korisnim kao prosta radna snaga; I kad sve uzmete u obzir da li je danasnji sve bolji? Cela Poljska i Cehoslovacka bi bila pretvorena u jedno veliko loviste. Vodilo bi se racuna o prirodi, nauci kulturi; to bi bio bolji svet za Nemce a priroda ne bi bila unistena kao sto smo mi pobenici tio uradili. Da jezivo zvuci- nema slovena, jevreja cigana... milioni su u pitanju, ali- kome danas puca kukac za to sto nema Olmeka, Kartagenjana, Sumeraca... jel vam tesko, suze li vam oci? NNEEEE- zivot ide dalje.
Sve je to pocelo kada je Hitlerova majka, koja je radila kao pomocnica kod bogatih jevreja bila silovana i zatrudnela ( od sina istih). Koristeci novac i veze udaju je za zeleznicara i rodi se Adolf. Ali taj pecat nepravde nikad mu nije dao mira i to baca novo svetlo- ko je za sve kriv? Pa naravno taj mladi jevrejski siledzija... salu na stranu ali da nije bilo praiskonskog zla ne verujem da bi Hitler bio sto je bio. U dubini duse je sigurno bio pravdoljubiv i pripadao je tada naprednom levom pokretu a bavio se i fotografijom pa postoji cak i snimak iz vremena prve internacionala gde su na slici S. Markovic, G. Dimitrov... a Hitler potpisan kao autor fotografije.
I cemu svo cudjenje!!! On je u svom delu Majn Kampf jasno i glasno rekao kakvi su mu planovi namere i stavovi. Kada je dosao na vlast, nemacko vazduhoplovstvo je imalo 2500 ljudi a iduce godine vec 40000!!!
A vec trideset devete svet drhti pred njima... kakav god da je bio suvise je veliki da bi ga mi shvatili i procenili.
Dao je i jednu vrlo jaku misao: karakter coveka se vidi po tome kakvu zenu bira za zivot i na koji nacin umire. I tu je tvrdo u pravu...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ja sam nedavno napisao malu studiju o novom Hitleru, cisto za svoju dusu i ostavio je. Na ovoj temi isprva nisam hteo da ucestvujem, ali kada vec ima zanimljivih ideja o Hitleru, mozda ne bi bilo zgoreg da ja postujem svoju studiju. Ali, ovde bi ona smorila sve zive i nije joj ovde mesto, pa cu to postovati negde u temu religija, posto sam ja u toj studiji posao od jednog prorocanstva, ne analizirajuci licne osobine, dostignuca i zlocine Adolfa Hitlera... a i sama tema te moje studije nije bas Adolf Hitler, vec neko ko ce biti jos uspesniji od njega u onome sto ce naumiti.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Sta znam po meni je Hitler bio OK lik, medjutim covek ne moze sve sam, mora traziti pomoc i uvek ce se naci neki Juda. Imao je ideju da stvori neki drugi cistiji svet koji vecinom sacinjavaju arijevci. E sad sta bi bilo kad bi bilo, mozemo namisljati godinama, danima, satima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ pilot


Ne znam odakle ti podaci, al malo su pretjerani i vrve neistinama.

Hitler je sigurno bio sin svog oca koji je upisan i na njegovom rodnom listu. Ta priča o njegovoj mržnji na Židove zbog slučaja koji si ti opisao ne drži vodu, a ne zaboravimo da su i drugima pripisivali židovsko porijeklo: Titu, čak i Staljinu.

Dobro si rekao da u Mein Kampfu Hitler sam iznosi većinu svojih ideja koje će kasnije i pokušati ostvariti. No on tu opisuje i trenutak kada je postao antisemit. Kada se kao mladić zatekao u Beču na ulici je ugledao nekoliko ortodoksnih Židova (ortodoksni ovdje znači konzervativni) u njihovoj odjeći, što je Hitleru bio znak da se oni ne žele prilagoditi njemačkoj kulturi, a kasnije kada je bio odbijen na likovnoj akademiji to je pripisao utjecaju Židova i napustio je Beč "grad u kojem se skuplja sav ološ Europe" kako ga je sam opisao.

Srbi nisu trebali biti uništeni, nego su po okončanju rata trebali kao nezavisna državica ući u talijansku interesnu sferu.

Česi i Poljaci su trebali biti ponijemčeni, a Ukrajinci istjerani a na njihovo područje naseljeni njemački seljaci i povolški Nijemci iz Rusije.
Tokom cijelog drugog svjetskog rata poginulo je oko 100 000 Čeha (Uz Luksemburg i Dansku najmanje u cijeloj ratom zahvaćenoj Europi). Budući da je Češka već u ožujku/martu 1939. bila okupirana od strane Njemačke, a oslobođena tek poslije kapitulacije Njemaca 9. svibnja/maja 1945. ta je brojka očito premala za narod koji je trebao biti fizički uništen.

Što se broja zrakoplovstva tiče, istraživanja britanskih povjesničara su još 60-ih godina otkrila da je Njemačka imala najveću ratnu proizvodnju 1944. znači kad je rat bio već odlučen. Još 1939. kada Hitler šalje vojsku da uđe u Prag Francuska ima na raspolaganju okruglo 100 potpuno opremljenih i obučenih divizija naspram njemačkih 18. Strah i kukavičluk francuskih i britanskih političara je omogućio većinu Hitlerovih uspjeha, a ne snaga njemačkog oružja. Ona je došla do izražaja tek 1940. kada su engleske trupe u Francuskoj bile doslovno bačene u more, a pokazala se još samo jednom, u sj. Africi kada je Erwin Rommel pokazao svu vještinu briljantnog generala. Baš zbog nedostataka opreme i namirnica ga je pobijedio Montgomery u jednoj od presudnih bitaka rata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Dodajmo na sva njegova dela i to da je izvrsio GENOCID nad srpskom narodom ubijajuci 100 Srba za svakog ubijenog i 50 za svakog ranjenog nacistu!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Ajmo sad malo naučiti nešto o Hitleru odnosno o okupacijskoj politici Njemačke u 2. svjetskom ratu.

Taj podatak koji pominje cbbj je potpuno točan, ali zahtjeva još jedan dodatak. To je naime bila uobičajena praksa u svim zemljama koje je okupirao Wehrmacht. Dakle nikakve tu posebne urote baš protiv Srba nije bilo.

Radi se o svakako zločinačkoj i moralno neprihvatljivoj praksi da se terorom nad lokalnim stanovništvom što više oslabi otpor koji bez podrške civila (hrana, lijekovi, skloništa, obavještenja, špijunaža) uvijek ima poteškoća u razvoju i djelovanju, a pojedncu je ipak uvijek važnije preživjeti rat nego li brinuti o nekoj vladi koja je pobjegla u toplije krajeve, ili o nekom pokretu koji jeotada bio nepoznat i bez podrške.

Naravno da teror donosi i protuefekt te na kraju zapravo pomaže taj ustanak koji bi trebao spriječiti.

Pred kraj rata Nijemci su ubijali i sve svoje vojnike i civile koji su pokazivali sklonost ka prestanku borbe i predaji Saveznicima. Računa se da je tijekom opsade Berlina tako život izgubilo oko 15 000 njemačkih vojnika. Je li to onda genocid nad njemačkim narodom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:36:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.