Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 04:31:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istorija Kosova i Metohije  (Pročitano 38825 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
Ја би више волео да ми кажу они зашто је то тако...Ја ако ти поченм говорити зашто је то тако остасмо до ујутру Smile Зато што желе да униште сваки тарг о постојању Срба на том делу територије и зато што желе да нам наметне своју веру...

dobro, jer ti stvarno misliš da neko sa zapada mrzi srbe "zbog duhovnosti koju poseduju?"

Citat
То ти је одговор на твоје питање горе...Тако је и сада...Они који признају Шипатаре имају положај они који не признају пролазе како пролазе...

pa evo ti Marko Jakšić koji baš ne priznaje nikog na kosovu pa se nešto ne žali na svoj položaj, pa onda artemije koji sa kosova poziva na opštu mobilizaciju protiv albanske i UN vlasti - ne vidim da mu nešto fali. Medjutim, oni Srbi koji bi priznali vlast Prištine u kosovskoj mitrovici ne bi baš dobro prošli
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Citat
dobro, jer ti stvarno misliš da neko sa zapada mrzi srbe "zbog duhovnosti koju poseduju?"
Да...И не мислим ја то видим...Ако није тако зашто нам недају да ширимо православље и да будемо православни.Када је нешто што има везе са православљем подржано?

Citat
pa evo ti Marko Jakšić koji baš ne priznaje nikog na kosovu pa se nešto ne žali na svoj položaj, pa onda artemije koji sa kosova poziva na opštu mobilizaciju protiv albanske i UN vlasti - ne vidim da mu nešto fali. Medjutim, oni Srbi koji bi priznali vlast Prištine u kosovskoj mitrovici ne bi baš dobro prošli
Ти очигледно не знаш о чему причаш...

Ovde je sve super



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
Да...И не мислим ја то видим...Ако није тако зашто нам недају да ширимо православље и да будемо православни.Када је нешто што има везе са православљем подржано?

Zato što ne vidim razloga da evropska unija učestvuje u širenju pravoslavlja, već ja očekujem od unije da učestvuje u širenju verske tolerancije. Ako se već zalažemo za sekularizam, verske slobode, onda je zahtev da budemo pravoslavni potpuno neopravdan u smislu da unija stoji iza tog zahteva.
Citat
Ти очигледно не знаш о чему причаш...

pa ti mi pokazuješ slike artemija kojeg štite snage UN, a on poziva na mobilizaciju protiv njih - ne možeš istovremeno da govoriš kako muslimani smrde, kako su šiptari zločinci, kako treba kupiti rakete od rusa a narod povesti na kosovo, a onda da očekuješ da oni budu raspoloženi prema tebi. a da ne govorim o tome kako je smenio Savu Janjića
« Poslednja izmena: 02. Mar 2009, 01:04:21 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Zato što ne vidim razloga da evropska unija učestvuje u širenju pravoslavlja, već ja očekujem od unije da učestvuje u širenju verske tolerancije.
Dobro nemora da siri ali nemora da ga i unistava..Ali ona definitivno radi protiv pravoslavlja i ide na to da ga unisti...Nedozovoljava mu da se siri i sta vise smatra ga pretnjom

Citat
pa ti mi pokazuješ slike artemija kojeg štite snage UN, a on poziva na mobilizaciju protiv njih -
A ti mislis da je njemu tako lepo da ga oni prate...
Citat
a da ne govorim o tome kako je smenio Savu Janjića
Nije bitno kako vec zasto?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
Dobro nemora da siri ali nemora da ga i unistava..Ali ona definitivno radi protiv pravoslavlja i ide na to da ga unisti...Nedozovoljava mu da se siri i sta vise smatra ga pretnjom

ja mislim da to nije tačno, eto navedi mi primer gde to uništava unija pravoslavlje?

Citat
Nije bitno kako vec zasto?

zašto?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson k310i
Citat
ja mislim da to nije tačno, eto navedi mi primer gde to uništava unija pravoslavlje?
Где год се окренеш...Свако ко иде у Цркву или верује у Бога је луд излапо и сл...Видиш 90% ствари које та европа нама нуди су против ствара Цркве и шта сад...Ја као хришћанин не желим карте за биометриским чипом...Једноставно верујем у то и не желим,не желим пасош а они ме терају да га узмем...Нека ме брате и пеку ја га нећу узети  Smile А да не причем доле да људи не могу да оду на своја гробља јер су порушена...

Ovo ni posle pet godina nije reseno i pitanje da li ce...Brate o KiM mozes pricati neistine nekom drugom ali ne i meni koji ce za dva meseca opet ici dole i pozivam tebe da krenes samnom...Taman da mi pokazes ljude kojima su Srbi ubili i kindapovali decu i ubijali i da mi pokazes zrtve Siptarske od strane Srba...

Срби из горњег дела Ораховца су принуђени да због недостатка безбедности и слободе кретања своје упокојене већ три године сахрањују у порти цркве “Успење Пресвете Богородице” која се налази у самом центру енклаве.
С обзиром да у порти цркве понестаје простора за нове гробове, ми, грађани горњег дела Ораховца на челу са својим свештеником оцем Срђаном Миленковићем, одавно, без успеха вршимо притисак, на представнике УНМИК-а и КФОР-а да нам се омогући несметани приступ градском православном гробљу које се налази у “албанском” делу града.
Преставници локалне општинске администрације горњег дела Ораховца и Велике Хоче, такође нису пропуштали прилику да на састанцима са представницима општинске УНМИК-администрације, КФОР-а и др. ука`у на овај нерешен проблем, укључујући и једно званично обраћање писменим захтевом главном општинском администратору Ораховца, г-дину Ентони Томсону (Антхонy Тхомсон) са молбом да заједно са општинским (албанским) органима власти, пронађе решење овог проблема.
што се тиче представника немачког КФОР-а, они су показали далеко већу кооперативност у покушају изнала`ења решења поменутог проблема. Предходни командант немачког контигента КФОР-а пуковник Ханс - Герт Гебел, приликом једног нашег сусрета, интересујући се о томе докле се стигло у преговорима са општинским властима у решавању проблема несметаног приступа православном гробљу, понудио нам је помоћ својих војника у обезбеђивању улица у албанском делу града за време проласка поворке при евентуалној следећој сахрани. Међутим, објаснили смо господину команданту да се не ради о само једном одласку на гробље који се уз поменуто анга`овање војника КФОР-а несумњиво мо`е лако организовати, већ да је за нас ва`није да албанска страна пристане и пру`и гаранције да Срби који буду одлазили на гробље, било у поворци приликом неке сахране или ради обављања верских обреда, неће имати последице, тј. да их Албанци неће нападати и из освете због неких ранијих нерашчишених личних рачуна или само зато што им неко од раније није симпатичан пријавити УНМИК-полицији или КФОР-у као наводне ратне злочинце , што је и био случај приликом ранијих сличних, по Србе, кобних сусрета са Албанцима. Нарочито приликом организовања првих масовних евакуација конвојима УНХЦР-а када су на пунктовима на изласку из српског дела града “посматрачи” Албанци, често препознавали наводне ратне злочинце међу Србима и пријављивали их КФОР-у или УНМИК-полицији, након чега би конвоји били заустављани а опту`ени Срби издвајани из конвоја и хапшени на лицу места.
Занимљиво је поменути и један састанак грађана наших енклава (горњег дела Ораховца и Велике Хоче) са омбудсманом за Косово Мареком Антонијем Новицким и његовим помоћницима Љубинком Тодоревићем и Ником Љумезием, одр`аном у горњем делу Ораховца 29.01.2002. године , на коме су присуствовали и албански преставници актуелне општинске власти. Приликом расправе о недостатку слободе кретања за грађане српске националности наметнуло се између осталог и питање приступа градском православном гробљу. шеф извршног већа општине Ораховац г-дин Мирвет Дургути изјавио је тим поводом да подр`ава постепени приступ Срба православном градском гробљу који би по њему најпре требало да се одвија уз пратњу и присуство војника КФОР-а али је додао да је мо`да време да се размишља и о одређивању нове локације за српско гробље. Локација новог гробља би по по г-дину Дургутију требала да се одреди на неком слободном земљишту, бли`е српском делу града, због тога што се садашња локација гробља, по њему, ионако, не уклапа у урбанистички план града, јер се гробље које се некада налазило на периферији, сада, пошто се град развио и проширио изградњом великог боја кућа око гробља, нашло у урбаном делу града где му из санитарних, односно, хигијенских разлога по г-дину Дургутију није место.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
A na koji način se ljudi snabdevaju namirnicama ako ne mogu da izadju iz enklave? Problem rešavanja problema groblja bi morao da se smesti u širi okvir - a to je postavljanje pitanja srpske zajednici u celini u orahovcu - mogućnosti da se učestvuje u lokalnoj vlasti na primer. I kako ljudi onda uopšte, kada putuju na primer u Srbiju, odlaze do autobuske stanice i da li uopšte postoje kontakti u orahovcu izmedju Srba i Albanaca? U koju školu idu deca?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson k310i
Citat
A na koji način se ljudi snabdevaju namirnicama ako ne mogu da izadju iz enklave?
Imaju prodavnicu a i autobus koji ide svega dva puta nedljeno do Mitrovice

A taj autobus izgleda ovako

Citat
I kako ljudi onda uopšte, kada putuju na primer u Srbiju, odlaze do autobuske stanice
Ovaj autobus gore dodje po njih na primer u petak a vrati ih u utorak...Ili isti dan popodne....Kazem ti samo dva puta nedeljni sabraca

Citat
da li uopšte postoje kontakti u orahovcu izmedju Srba i Albanaca?
Rekao sam ti i pokazao da postoji samo mora biti tajan da ti Siptari nebi imali problem...

Citat
U koju školu idu deca?
Siptari idu u skolu gde su ranije isli Srbi a Srbi sad idu u nesto sto se zove samo skola..Mada u skoliko gde idu Srbi ima siptara a tamo gde idu siptari nema Srba...Kazem ti u sve to mozes i sam da se uveris...Zovem te ja da idem samnom posle vaskrsa  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
Rekao sam ti i pokazao da postoji samo mora biti tajan da ti Siptari nebi imali problem...

zašto predsednik opštine ne svrati na primer u srpsku kafanu i ličnim primerom krene da menja stvari?
Citat
Siptari idu u skolu gde su ranije isli Srbi a Srbi sad idu u nesto sto se zove samo skola..Mada u skoliko gde idu Srbi ima siptara a tamo gde idu siptari nema Srba...Kazem ti u sve to mozes i sam da se uveris...Zovem te ja da idem samnom posle vaskrsa  Smile

pa na kom jeziku se uči u toj školi u koju idu i jedna i druga deca?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Imate dovoljno tema na politickom forumu.

Temp lock.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 04:31:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.