Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haradinaju ce se suditi u Srbiji ili ipak varka?  (Pročitano 25061 puta)
06. Jan 2017, 13:41:46
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
SLUČAJ HARADINAJ Srbija poslala dokumentaciju Francuskoj, uskoro i zahtev za izručenje



Ramuš Haradinaj
Foto: Đ. Kojadinović, Đorđe Kojadinović / RAS Srbija Ramuš Haradinaj

Ova informacija je za “Blic” potvrđena u Ministarstvu pravde.

- Juče je poslata osnovna sudska dokumentacija da je slučaj i dalje aktivan u Srbiji. Među dokumentima se, između ostalog, nalazi i rešenje o pokretanju istrage, izdavanju poternice... Zahtev za izručenje će biti poslat što skorije - kažu u Ministarstvu pravde.

U međuvremenu, Francuska je već odlučila da Haradinaj ostaje u ekstradicionom pritvoru u Francuskoj sve dok Srbija taj zahtev ne podnese. Nakon što zahtev stigne, sud u gradu Kolmaru na istoku Francuske, treba da odluči da li će doći do ekstradicije, odnosno da li će Haradinaj biti izručen Srbiji.


Privođenje Haradinaja
Foto: Tanjug/AP Privođenje Haradinaja

Procedura je takva da Srbija Francuskoj šalje zahtev za ekstradiciju, a sud o njoj odlučuje. Haradinaj će i taj zahtev i tu odluku morati da sačeka u pritvoru. Koliko će ta procedura trajati zavisi od zemlje u kojoj je uhapšen, ali srpska strana očekuje da će se to vrlo brzo desiti.

Ukoliko francuski sud ne odobri izručenje, Haradinaj će biti pušten na slobodu. Ako ga pak odobri, odluka Francuske se šalje Srbiji, odnosno Ministarstvu pravde, koje je potom prosleđuje sudu ili tužilaštvu na postupanje.

Nakon toga, i po nalogu neke od ove dve institucije, postupa srpska policija, koja razmenjuje te informacije sa francuskim kolegama, nakon čega se obezbeđuju uslovi za izručenje.

Prema Zakonu o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, ako osoba bude izručena Srbiji, protiv nje se može pokrenuti krivični postupak ili sankcija samo za krivično delo za koje je izručenje odobreno.

Takođe, ako je druga država odobrila izručenje uz određene uslove koji se odnose na vrstu ili visinu kazne koja se može izreći, domaći sud mora time da se rukovodi. Ovaj Zakon propisuje da, ako je izručena osoba bila pritvorena u stranoj državi zbog krivičnog dela zbog kojeg je izručena, vreme koje je provela u pritvoru mu se uračunava u kaznu.

Ramuš Haradinaj je uhapšen pre dva dana na aerodromu u Bazelu, po poternici Srbije, koja ga traži zbog sumnje da je počinio zločine na Kosovu i Metohiji 1998. i 1999. godine koji nisu bili obuhvaćeni optužnicom Haškog tribunala po kojoj je pravosnažno oslobođen. U pitanju su ratni zločini protiv civilnog stanovništva u zoni odgovornosti Dukađin 1998. i 1999. godine.

Inače, vlasti u Beogradu su podigle protiv Haradinaja 108 krivičnih prijava zbog sumnje da je izvršio krivična dela terorizma, udruživanja radi neprijateljske delatnosti i ubijanja civila.

Haradinaj je i u junu 2015. godine bio uhapšen u Sloveniji, takođe po interpolovoj poternici Srbije. Posle dva dana vraćen mu je pasoš i dozvoljeno mu je da napusti Sloveniju.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Ovom treba oduzeti fotoaparat:

IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
nemu treba oduzet zivot....
dva metka...u glavu..jedan u lijevo slijepo oko ..drugi u potiljak
a treci u srce...

inace...djeluje mi kao klasicno montiranje predstojecih sranja...

nije on imao nikakvu potrebu da ide tamo gdje je znao da ce ga uhapsiti...
i ne bi ni isao...da tamo nije poslan...
i sad cemo vidjeti sta ce eu traziti od vucica...
ali siguran sam da sta god da zatraze ..i te kako ce imati veze  sa republikom srpskom... Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2017, 14:02:08 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
Pre ce da traze da obustavimo poternicu protiv Haradinaja  Smile A pre toga ce da ga puste iz zatvora Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
E nemojte ga u Srbiju, još mi samo treba da ga ovde proceusiraju i osude pa da pogle dođe gospoda iz Apelacionog i kaže presuda se poništava a čoveku ste dužni milion evra zbog pretrpljenog stresa i kaljanja ugleda.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Zamisli 21. vek..Evropom se slobodno krecu teroriste i ubice  Smiley 1
Jedini spas za EU je da se raspadne u najsitnije delove.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Citat
Pre ce da traze da obustavimo poternicu protiv Haradinaja 

nesto ce sigurno traziti...dodik im je to omogucio...
imaju sad na osnovu dodikovih izleta u nepoznato
materijla za ucjenu srbije koliko hoce...

zar neko stvarno misli da je vucicu preca neka selendra u indiji od dana rs... Smile
nije....
ali je vucic  jedini srbin....u nekoj srpskoj vlasti..koji ima muda da svojim postupcima
pokaze sta sve moze da se desi zbog dodikovih zajebancija...
mnogi ljudi to ne shvataju...
i cak osudjuju vucica...
a vreme ce pokazati...

i vucic vise voli srpsku nego dodik...

kako rekoh trazice nesto... moguce je i to da traze....
da se  poniste sve potjernice...
a za uzvrat nece puno diratii onog mentola dodika...

to je 'sistem reciprociteta'  Smile u politici i ratu nema veresije i kredita...
ako hoces nesto da uzmes/dobijes .... moras nesto i da das....
i na sve se odgovara istom mjerom...

 Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2017, 17:14:00 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Tahiri: Na naloge za hapšenje iz Srbije odgovoriti reciprocitetom


Ministarka Kosova za dijalog sa Srbijom Edita Tahiri izjavila je danas da Kosovo treba da odgovori reciprocitetom na naloge za hapšenje koje je izdala Srbija, odnosno nalozima za hapšenje zvaničnika Srbije. Edita Tahiri rekla je da Srbija nijednom nije prihvatila da se u Briselu razgovara o nalozima za hapšenje, dok je za hapšenje lidera Alijanse za budućnost Kosova Ramuša Haradinaja navela da može da izazove tenzije izmedju dve zemlje.

Istovremeno predsednik parlamentarne stranke Incijativa za Kosovo Fatmir Ljimaj se založio za podizanje optužnica protiv predsednika Srbije Tomislava Nikolića, premijera Aleksandra Vučića i ministra spoljnih poslova Srbije Ivice Dačića.

"Čudi me da tužialštvo i naša zemlja ne izdaju naloge za hapšenje Nikolića, Vučića i Dačića pošto su oni kreatori etničkog čišćenja i to su ljidi koji su u to vreme boravili u hotelu Grand", kazao je Ljimaj.

Haradinaj je uhapšen u sredu u Francuskoj na osnovu poternice Srbije zbog sumnje da je počinio ratni zločin.

  Tako je to kada je kosovsko pitanje demokratsko pitanje.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
kazem ja cesto da ih treba malo zaprasit.. Smile
gamad je to... Smile Smile Smile

kad nisam razbio tudji teve..kad sam cuo onog smrada...
kako veli da je srbija bila agresor na kosovo..i da su siptari branili svoju zemlju od srba
i da ako neko treba odgovarati za zlocine to su srbi...
i da je haradinaj heroj...

e kriminalac i terorist heroj...
pa samo kod siptara poganih takav kriminalac i zlikovac
moze biti heroj...

sve ijedna normalna nacija bi se stidjela takve jedne spodobe.... Smile
mi smo takve svoje davno pohapsili ili su se pobili izmedju sebe.. Smile



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
mob
Nokia 33-10
Da je ova država država kao što je bila u vrem Tita, obračunala bi se sa ovim UČK gmizavcima po Mosadovom receptu još početkom 2000ih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.